Jozef Butko víťazom Galantského kolkárskeho maratónu, Konrád Kosár vyhral 2.kolo Pohára mládeže - MKK Slovan Galanta

Napísal: Jozef Butko pred jedným rokom v kategórii: GA24-maratón. Pripojených: 0 komentárov.

17.12.2022

Galantská 24-hodinovka uzavrela cez uplynulý víkend svoju 15.kapitolu!
Počas piatku a soboty 16.-17.decembra 2022 sa na dráhach v galantskej kolkárni postupne za 29 hodín vystriedalo 112 štartujúcich.
Víťazom Galantského kolkárskeho maratónu J&R DIGITAL 2022 sa stal kolkár MKK Slovan Galanta Jozef Butko, pred Richardom Tóthom (Zlaté Klasy) a Petrom Valigurom (Spišská Nová Ves).
V Kategórii žien zvíťazila Erika Hupčíková pred Gabrielou Hupčíkovou (obe z Trenčína). Tretia priečka patrí domácej Klaudii Pivkovej.
Konrád Kosár vo Veľkom Šariši potvrdil svoju vysokú kvalitu a podobne ako v 1.kole v Bratislave porazil svojich súperov a vyhral v kategórii U12!

Galantský kolkársky maratón J&R DIGITAL 2022

16.-17.12.2022, kolkáreň Galanta

Galantská kolkáreň opäť raz zažila tú správnu zaťažkávaciu skúšku.

Od piatka 16.decembra od 14:00 hod. do soboty 17.decembra do 19:00 hod. patrila  účastníkom Galantského kolkárskeho maratónu J&R DIGITAL 2022.

a 20 17

Trofeje pre víťazov

Počas úvodnej hodiny boli na dráhach štyria zrakovo znevýhodnení kolkári ŠK MALE Šintava so svojimi navádzačmi a potom od 15:00 hodiny už začal ostrý súboj viac ako sto kolkárov v kategóriách mužov a žien.

Na turnaji sme počas 29 hodín trvania bez prestávky zaznamenali okrem štyroch zrakovo znevýhodnených kolkárov 108 štartov (niektorí kolkári hrali dva krát).

Výborný výkon podal už v piatok večer hráč Tatranu Spišská Nová Ves Peter Valigura (602), ktorého výkon bol najlepší asi šesť hodín.

a 20 18

Peter Valigura 602

V noci, zhruba o 02:30 Valiguru prekonal domáci Jozef Butko (638) a jeho výkon vydržal na prvej priečke až do konca.

a 20 19

Dodo Butko podal rekordný výkon (638)

V závere turnaja sa o prekonanie Butkovho výkonu pokúsili kolkári Interu Bratislava a hlavne Zlatých Klasov. Ale ani im sa to napokon nepodarilo.

Najviac Butka ohrozoval hráč Zlatých Klasov Richard Tóth (610), ktorý si vybojoval druhé miesto.

6.Marek Zajko (KK Inter Bratislava) – 585

Jozef Butko dosiahol najlepší výkon zo všetkých 2312 kolkárov, ktorí sa na kolkárskom maratóne v Galante vystriedali za 15 ročníkov.

Svojim výkonom vytvoril aj rekord kolkárne hráča MKK Slovan Galanta.

Jeho výkon 344 (175+169) zvalených kolkov na dráhach 3–4 je tiež novým rekordom kolkárne. Prekonal rekord Vilmosa Zavarka (331) vytvorený ešte v roku 2015.

V kategórii žien sa darilo kolkárkam z Trenčína.

Sestry Erika a Gabriela Hupčíkové sa zhodnými výkonmi 574 zvalených kolkov umiestnili na 1. a 2.mieste. Vďaka lepšej dorážke zvíťazila Erika Hupčíková, aktuálna majsterka Slovenska v kategórii U18. Tretiu priečku obsadila kolkárka vo farbách MKK Slovan Galanta, Klaudia Pivková (555).

a 20 21

Erika a Gabika Hupčíkové podali výborné výkony

a 20 22

Z 3.miesta sa tešila Klaudia Pivková

Poradie v kategórii ženy:
1. Erika Hupčíková (TKK Trenčín) – 574 (dorážka 193)

2. Gabriela Hupčíková (TKK Trenčín) – 574 (dorážka 180)

3. Klaudia Pivková (MKK Slovan Galanta) – 555

Podrobné výsledky Galantského kolkárskeho maratónu nájdete TU

Galantskí organizátori aj v 15.ročníku kolkárskeho maratónu udržali vysokú úroveň podujatia. Náročnú skúšku zvládli opäť dobre a počas non-stop maratónu sa nevyskytli žiadne väčšie problémy.

Organizačnému tímu, pod vedením predsedu oddielu Otom Kosárom patrí veľké poďakovanie a obdiv.

V užšej zostave organizátorov priložili ruku k dielu Majo Kubalec, Janko Ašváni, Peter Horník, Dodo Butko, Kika Hegedüšová, Karol Kaigl, Alenka Beskidová, Rasťo Schiller.

2. turnaj Pohára mládeže SR v kategórii U12 a U14 2022/2023

18.12.2022, kolkáreň Veľký Šariš

V druhom kole Pohára mládeže v 350 km vzdialenom Veľkom Šariši mimoriadne potešil mladý galantský kolkársky talent, Konrád Kosár.

Podobne, ako v 1.kole Pohára mládeže v Bratislave, aj tu porazil svoju konkurenciu a v kategórii U12 zvíťazil.

V kvalifikácii, aj so smolou, skončil Kosár (360) o jediný kol na druhom mieste, za rovesníkom zo Starej Turej, Lukášom Biesom (361).

Vo finále šprinte už potom svojich súperov porážal.

Nad Šimonom Šavolom z Trstenej vyhral 2:0 a Karin Kubovú z Košíc porazil tiež 2:0.

V rozhodujúcom súboji o prvé miesto sa stretol so svojím, zdá sa že už tradičným rivalom, Martinom Benickým z Trstenej.

Po dramatickom dueli Konrád Kosár zvíťazil 2:1 a potvrdil svoju dominanciu v Pohári mládeže.

a 20 24

Vo Veľkom Šariši sme mali dve želiezka v ohni – Mateja Kubalca a Konráda Kosára

Druhý reprezentant MKK Slovan Galanta na turnaji vo Veľkom Šariši, Matej Kubalec skončil v kvalifikácii výkonom 263 zvalených kolkov na 15.mieste a do finále už nepostúpil.