Dobrý úvod sezóny galantských kolkárov - MKK Slovan Galanta

Dobrý úvod sezóny galantských kolkárov

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

16.septembra 2012

Víkendové zápasy galantských kolkárov priniesli tri víťazstvá a jednu prehru.
V prvej lige A družstvo presvedčivo 7:1 zdolalo Victoriu Pezinok, napriek nepríjemnému hodinovému výpadku pre poruchu stavacieho zariadenia.
Rovnakým výsledkom zdolalo galantské Béčko Rakovice B.
Dôležité dva body do tabuľky získali dorastenci víťazstvom nad Trenčínom.
Smutní z prehry boli iba Céčkari, ktorí sa naprázdno vrátili zo zápasu v Zlatých Klasoch.
Po prvých kolách súťaží sú Áčko v prvej lige na prvom mieste, Béčko tretie v druhej lige a prvý je aj dorast Galanty v Dorasteneckej lige.
Najlepšími hráčmi vo svojich družstvách boli tento týždeň Tumma, Hegedüšová, Mikuš a Chovanec.

MKK Slovan Galanta A – Victoria Pezinok 3292:3150 (7:1)
15.septembra 2012

Po úspešnom „entreé“ na pôde Hlohovca privítali kolkári Galanty ambiciózny Pezinok, ktorý si v súčasnosti užíva nováčikovskú sezónu v prvej lige. Obe družstvá nastúpili do tohto zápasu s jednou výhrou na konte a pochopiteľne, s víziou zisku druhej. Avšak do Galanty sa vyhrávať nechodí.

Ako prvý sa o tom presvedčil hosťujúci Roman Pecháček (521), ktorý hneď v úvode natrafil na skvele hrajúceho Paťa Tummu. Síce ich vzájomný duel skončil výsledkom 2:2, vďaka gigantickej výhre domáceho kolkára v treťom sete sa bod pripisoval na konto Galanty. Paťo opäť potvrdil skvelú fazónu z Hlohovca a k minulotýždňovému výsledku pridal ešte 11 kolkov. Výsledných 569 s jediným záhodom bolo výrazne nad sily pezinského kolkára. Galanta mohla ísť do dvoj bodového vedenia, avšak šťastena sa v rozhodujúcich okamihoch odklonila od domáceho Kupčoka (522) a namierila si to rovno na pezinskú stranu. Posledné hody rozhodli o tom, že stav po prvej tretine hry bol vďaka Romanovi Gorasovi (526) nerozhodný 1:1.

I keď skóre determinovalo nerozhodnosť stretnutia, herný prejav i náskok v počte kolov hral výrazným spôsobom na stranu Galanťanov. A tí nedopustili zvrat až do konca stretnutia. V druhej tretine posilnili vedenie domácich mladíci Miro Chovanec a Martin Kaigl. Prvý menovaný síce po troch setoch prehrával o kôl, no pomer setových bodov bol hral v jeho prospech. Miro potreboval v poslednom sete minimálne zremizovať. Vo finiši podali obaja borci výborné výkony, no Chovancových 157 bolo na Vandákových 145 priveľa. Domáci kolkár napokon výkonom 550 porazil Pezinčana o 11 kolkov 3:1. V dobrom svetle sa prezentoval aj v poradí štvrtý Galanťan Martin Kaigl. Ten odohral veľmi napínavé stretnutie s Jankou Šottníkovou (516), ktorá sa v spoločnosti mužských spoluhráčov nenechala vôbec zahanbiť. Po dvoch setoch viedla nad domácim hráčom o osem kolkov, avšak v ostatných dvoch sa domáci kolkár postavil späť na vlastné nohy. Predovšetkým v treťom sete, kde urval rozhodujúci bod o 24 kolkov. Tento mini duel musel byť na hodinu prerušený kvôli poruche stavačov, no po opätovnom štarte už Kaigl drámu nedopustil a s 541 zvalenými kolmi pridal na konto Galanty tretí bod.

Po dvoch tretinách zápasu bolo vedenie Galanty už trojciferné, a len veľké šťastie by mohlo kolkárov Pezinka priblížiť k bodom. Výkon súpera však bol v tejto časti hry veľmi rôznorodý, pretože Bučko zvalil podpriemerných 490, zatiaľ čo Jozef Bereš famóznych 558. Napokon však obaja podľahli domácich pretekárom. Zoli Madarás nemal temer žiadnu robotu so spomínaným Bučkom a výkonom 547 zvalených kolkov docválal k pohodlnému víťazstvu. Oveľa strhujúcejší bol duel Doda Butka s najlepším Pezinčanom Berešom. Obaja kolkári predviedli tri výborné dráhy a jednu veľmi nevydarenú. Výhodou domáceho hráča bolo, že nepodarených 123 kolkov z tretieho setu mohol ešte napraviť na poslednej dráhe, zatiaľ čo Berešov „výbuch“ (127) prišiel v samotnom zápase. Tento faktor sa napokon ukázal ako kľúčový, pretože Butko v poslednom sete utrápil Pezinčana výkonom 158. Jeho výsledné číslo sa zastavilo na čísle 563, čím o 5 kolov Bereša porazil a pripísal na konto Galanty piaty bod.

Galanta zvíťazila aj v druhom stretnutí, tentokrát 7:1 a v nasledujúcom kole si zmeria sily s ďalším „galantským“ celkom KK Cabaj Čápor.
Dovtedy si však posedí na čele prvoligovej tabuľky.
(MK)

MKK Slovan Galanta B – TJ Rakovice B 3145:2974 (7:1)

Galantské Béčko po remíze 4:4 s Rakovicami A privítalo na domácej dráhe družstvo Rakovice B. V tomto zápase už domáci nedopustili aby dobre rozbehnutý zápas skončil remízou ako pred týždňom.

V úvode zápasu Hegedüšová (548) a Horník (533) získali sľubný náskok. Svojich súperov Medzibrického (499) a Brežáka (489) zdolali spolu o 93 bodov.

V podobnom trende pokračovali aj Šarközi (521) a Bianka Nedomová / od 61.hodu Száz (511) keď súperom nadelili 81 bodový rozdiel. (Ivančík 463, Adamec 488).

V závere zápasu Karol Kaigl (508) tesne porazil hosťujúceho Búša (499).
Domáci Jeriga proti Pavlovi Duračkovi vo vyrovnanom súboji podľahol až v závere. Prispelo k tomu aj svalové zranenie, keď musel byť desať hodov pred koncom vystriedaný Ďurišom. Ten však náhly nástup na dráhu absolútne nezvládol. V dorážke na pravú zadnú dámu urobil 9 záhodov za sebou !!!
Nakoniec výsledok Jeriga / Ďuriš (524) na Duračku nestačil a ten výkonom 536 zvalených kolkov získal jediný bod hostí.

Najlepšími hráčmi stretnutia sa stali domáca Hegedüšová (548) a hosťujúci Pavol Duračka (536).
(JB)

KK Zlaté Klasy C – MKK Slovan Galanta C 2142:2061
12.septembra 2012

Kolkári Zlatých Klasov po postupe družstva z tretej ligy do druhej majú v tomto ročníku znovu veľmi silné družstvo. Určite bude patriť medzi adeptov na čelné umiestnenie.
Preto galantské Céčko išlo na zápas s rešpektom.

Domáci mali od začiatku prevahu, keď Marics (523) a najmä Keszőcze (562),prevýšili dvojicu Galanty. Suchopa (482) a Ašványi (495) stratili na súperov spolu 108 bodov.

Tento náskok bol pre výsledok zápasu rozhodujúci.

Na dráhy potom nastúpili domáci Klúcsik a Hollosi proti galantským finišmenom J.Kaiglovi a Mikušovi. Jirko Kaigl (538) sa oproti poslednému zápasu v Zlatých Klasoch zlepšil, ale na Klúcsikových 558 to nestačilo. Najlepší hráč Galanty Mikuš (546) síce ubral z náskoku domácich, keď porazil Hollosiho (499), ale dva body za celkové víťazstvo predsa zostali v Zlatých Klasoch.
(JB)

MKK Slovan Galanta dor – TKK Trenčín dor 1537:1465 (2:0)
16.9.2012

V druhom kole dorasteneckej ligy Galanta privítala súpera z Trenčína. Domáci očakávali, že to nebude ľahký zápas, ale hostia z Trenčína veľmi „nehrýzli“.

V úvode domáci Tyavoda (488) a Bauer (477) nepodali optimálne výkony. Tyavodu musela pre zranenie po 90.hode striedať Vivien Nedomová. Napriek tomu obaja svojich súperov porazili a pre družstvo zabezpečili náskok 35 bodov. Hráči hostí Zubáková (487) a Fürsten (443) na domácich nestačili.

Ďalší domáci hráči Hegedüšová (516) a Chovanec (533) tiež nezopakovali dobré výkony zo soboty, ktoré dosiahli za B a A družstvo. Napriek tomu obaja boli lepší ako ich súperi. Truska (497) a Dzurik (481) podobne ako ich spoluhráči nedosiahli na métu 500 a to na domácich nemohl stačiť.

Galanta pohodlne zvíťazila 2:0.

V záverečných šprintoch zvíťazili hosťujúci hráči Dzúrik nad Vivien Nedomovou a Truska nad Bauerom.

Galanta je teda po druhom kole s dvomi víťazstvami na čele tabuľky Dorasteneckej ligy.