Galanta nevyužila príležitosť - MKK Slovan Galanta

Galanta nevyužila príležitosť

Napísal: Jozef Butko pred jedenástimi rokmi v kategórii: . Pripojených: 3 komentáre.

1.decembra 2012

V predposlednom kole 1.kolkárskej ligy západ doteraz vedúce družstvo Zlatých Klasov na pôde Victorie Pezinok remizovalo. Kolkári MKK Slovan Galanta A dostali od nich šancu a po prípadnom víťazstve v Šali sa mohli prebojovať na vedúcu priečku tabuľky.
Teória je jedna vec a skutočnosť druhá.
Galanta po najhoršom výkone jesene v Šali prehrala. Nevyužila ponúknutú príležitosť a výrazne si pohoršila aj priemery družstva aj jednotlivcov.
O niečo lepšie si v Šali počínalo Béčko. Po sľubných dvoch tretinách zápasu ho iba nevydarený finiš obral o víťazstvo.
Céčko v Nitre nestačilo na Sláviu Nitra B a hladko prehralo.

 

TJ Slovan Duslo Šaľa A – MKK Slovan Galanta A 3296:3026 (7:1)
1.decembra 2012

Galantskí kolkári nechodia často do Šale po body. V tomto zápase sa ale chceli o to pokúsiť. V stávke bola totiž šanca usadiť sa na vedúcej priečke tabuľky prvej ligy. Tú im vo štvrtok ponúkli doteraz vedúce Zlaté Klasy, ktoré remizovali na Pasienkoch s Victoriou Pezinok.
Pekná divácka kulisa, aj so zástupcami Zlatých Klasov zvýrazňovala dôležitosť tohto zápasu.

V poslednej dobe dobre hrajúca Šaľa a nepriaznivá bilancia na šalianskej kolkárni boli dosť veľkými prekážkami v ceste za víťazstvom Galanty. Pridal sa k tomu aj neuveriteľne zlý herný prejav všetkých galantských hráčov.
Dobre hrajúca Šaľa všetky tieto fakty a znalosť domácej dráhy využila a bez problémov zvíťazila.

Od úvodu zápasu mali navrch domáci kolkári.
Moravanský (555) a Richard Tóth st. (586 – najlepší hráč domácich) položili základný kameň víťazstva Šale. Galantskí hráči Madarás (505) a Kupčok (475 a 13 záhodov) na súperov nestačili. Galanta po zbabranom úvode prehrávala 0:2 rozdielom 161 kolkov a temer stratila šance na priaznivý výsledok.

Ani v ďalšom priebehu sa situácia moc nezmenila.
Domáci hrali a hostia sa trápili a bezradne gestikulovali.
Karol Tóth (532) aj napriek nevyrovnanému výkonu porazil najlepšieho hráča Galanty Chovanca (525).
Krajčík (542) okrem prvej dráhy, kde tesne prehral prevýšil Horníka (492).
Galanta prehrávala pred záverečnou štvoricou hrozivo 0:4 rozdielom 218 kolkov.

Úlohou posledných dvoch hráčov Galanty bolo aspoň skorigovať nepriaznivý výsledok. Butko (507) sa len o chĺpok prehupol cez hranicu 500 zvalených kolkov. Jeho súper Bol (559) pokračoval v úspešnom ťažení Šale. Nakoniec jediný čestný bod pre Galantu získal Tumma (522). Nepodal zďaleka uspokojivý výkon, ale pri remíze s Richardom Tóthom ml. (522) zvíťazil na sety 3:1.

Domáca Šaľa zaslúžene zvíťazila a získala dva body. Neskutočný výpadok hráčov Galanty im cestu za víťazstvom značne uľahčil.
Po prehre Galanty v 3.kole s Cabajom Čáporom si galantskí kolkári mysleli, že horšie sa už ani nedá hrať.
Kto videl zápas Šaľa A – Galanta A vie, že sa to dá …
  (JB)

TJ Slovan Duslo Šaľa B – MKK Slovan Galanta B 3085:3024 (5:3)
30.novembra 2012

Zápas ako remeň. Taký prívlastok možno prisúdiť tomuto stretnutiu. Zápasy Galanty a Šale sú väčšinou veľmi vypäté a napínavé s úspešnou koncovkou domáceho celku. Všetky tieto predpoklady sa naplnili aj na šalianskej dráhe.
Karol Kaigl namiešal veľmi dobrý elixír na súpera, ktorého cieľom mal byť zisk štyroch bodov. V troch zo štyroch prípadoch sa to aj naplnilo. Všetko to začalo hneď v úvode, keď dvojica Jeriga, Száz priniesla vedenie na stranu Galanty v podobe dvoch bodov. Vyzdvihnúť treba predovšetkým výkon Jožka Jerigu, ktorý sa aj vďaka burcovaniu jemu tak vlastnému dokázal namotivovať na výkon 553 zvalených kolkov. Jeho súper Jamrich ich naváľal o 44 menej. Ernest Száz porazil bývalého spoluhráča ešte z družstva Tešedíkova Štefana Klementa o takmer 20 kolkov. Všetko v úvode vyzeralo pre Galantu priaznivo.
Situácia sa vyvíjala skvele aj po druhej štvorici hráčov. Ďalší bod na galantskú stranu priniesla Bia Nedomová, ktorá o svojom triumfe rozhodla v prvých troch setoch. Škoda poľavenia na poslednej dráhe, na ktorej mladá Galanťanka podľahla Devátovi o bez mála 30 kolkov. Napokon s výkonom 510 slávila úspech, no domáci hráč ju prehodil o tri kolky. Horšie si počínal Ferdo Sedlák, ktorého na druhú polovicu hry vystriedala Kika Hegedüšová. Tej sa v Šali príliš nedarí, no v tomto dueli prekročila svoj tieň a Gerhátov náskok takmer dohnala. Keď nastupovala na dráhu, mala na súpera manko 40 kolov. V závere to stiahla na výborných 15 kolkov s pomerom na setové body 2:2. Napriek tomu však Galanťania viedli po druhej tretine stretnutia v Šali 3:1 s náskokom 50 kolov.
Finišmani mali úlohu jasnú. Nepustiť solídny náskok. Aj v prípade ich prehry by sa Galanťania mohli radovať z výhry, no základom bolo udržanie náskoku. V prvom sete sa to začalo dariť Martinovi Kaiglovi (141), keď Titusa Zemana zdolal 15 kolkovým rozdielom. To však bolo od mladého Galanťana na dlhú dobu všetko. Veľa chýb a nepresností ho odsúdilo na slabý výkon (výsledných 497). Naopak Zeman to dokázal perfektne využiť a s prehľadom si dokráčal k výhre 3:1 výkonom 539 kolkov. Len Kaigl stratil na súpera 40 kolkov. Oveľa väčšiu mizériu prežívala dvojica Šárközi – Ďuriš. Ani jednému sa nepodarilo nájsť optimálnu formu a ich spoločný výsledok (449) odsúdil Galantu na prehru.
Šaľa napokon zdolala Galantu 5:3 rozdielom 61 kolkov. Hosťom nevyšiel záver stretnutia, kedy podali podpriemerné výkony a odovzdali tak výhru Šali. Tá so šancou naložila výborne a odváža si dva body.
  (MK)

**Slávia Nitra B – MKK Slovan Galanta C 2072:1879 **
30.novembra 2012

Céčko Galanty nestačilo na dobre hrajúcich domácich. Tí všetci štyria dokázali prekonať hranicu 500 zvalených kolkov, kým z hosťujúcich galantských hráčov to nedokázal nikto. Výsledkom bolo preto jednoznačné víťazstvo Nitry B.
Výkony hráčov:
Nitra B: Vnučko 519, Hudek 513, Šišák 537, Benc 503
Galanta C : J.Kaigl 490, Suchopa 446, Ašváni 454, Tyavoda 489
  (JB)

Najbližší program MKK Slovan Galanta

5.12.2012 streda o 18:00 hod. Hlohovec B – Galanta C 13.kolo 3KL
8.12.2012 sobota o 09:00 hod. Galanta A – Stará Turá A 13.kolo 1KL
8.12.2012 sobota o 13:00 hod. Galanta B – Preseľany B 14.kolo 2KL

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
8.12.2012 piatok 18:00 hod. Tlmače – Limbach 14.kolo 2KL

Komentáre

1 | sk | pred jedenástimi rokmi

Hlavu hore, z času na čas sa aj taký debakel pritrafí, a čo je dôležité, do Šale už hrať túto sezónu nepôjdeme hi, hi… Stále máme veľmi dobrú východiskovú pozíciu do ďalších bojov o 1.miesto.

reagovat

2 | jeriga | pred jedenástimi rokmi

jj

mne vadí len to, že K. Kaigl prakticky ostal nevyužitý. Ak by hral za A mužstvo, beriem. Nie je to luxus, aby nehral ani v jednom zápase? Je jasné, že ak by hral v piatok za B mužstvo, tak si vezieme dva body my!

reagovat

3 | sk | pred jedenástimi rokmi

Jožko, tvoj názor má samozrejme logiku a máš určite pravdu, ale vzhľadom na pre nás nešťastné rozlosovanie, bolo potrebné jedného náhradníka zachovať pre sobotňajší zápas. No a v tomto zápase Karol mohol striedať takmer každého, ale nepomohlo by to. Posledný víkend bol skrátka taký, aký bol… divný a blbý. Nemyslím, že to treba rozpitvávať, ale poučiť sa treba…

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.