Galanta „A“ nestačila na Uhrovec - MKK Slovan Galanta

Galanta „A“ nestačila na Uhrovec

Napísal: Dodo Butko pred siedmimi mesiacmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

22.október 2023

Slabšia jesenná „fazóna“ kolkárov Galanty A pokračovala aj v sobotu v Trenčíne, kde prehrali 3:5 s Hustrou Uhrovec.
Céčko Galanty v 3.KL prehralo na domácej pôde 1:5 s Piešťanmi B.
Aj dorastenci Galanty A nemali svoj víťazný deň.
Vrátili sa domov z Rakovíc po prehre 0:2 bez bodov.
Zápasy Galanty B s Tlmačmi a dorastu Galanty B s Pobedimom boli odložené z dôvodu zdravotných problémov hráčov v družstvách súperov.

KK Hustra Uhrovec – MKK Slovan Galanta A 3256:3222  (5:3)

21.10.2023, kolkáreň Trenčín, 6.kolo 1.KL západ

mm 2023 1

V tomto súťažnom ročníku 1.KL západ sa kolkári Galanty A akosi nie a nie rozbehnúť.

Použijúc motoristickú terminológiu stále idú len na tri valce…

Dobré pasáže sa striedajú so zlými a naplno, s pocitom dobrého výkonu, ešte doteraz nezabrali.

Tomuto faktu zodpovedá aj nelichotivé umiestnenie na dolných priečkach tabuľky.

Aj v zápase 6.kola s Uhrovcom v trenčianskej kolkárni to v sobotu nebolo inak a kolkári Galanty A sa vrátili domov bez bodov.

V prvej štvorici sa obidva duely skončili paradoxne.

Hráči, ktorí dosiahli lepší celkový výsledok, so svojim súperom prehrali…

Domáci Juraj Mišina (542) dokázal vyhrať až záverečný set a bod získal s horším celkovým výkonom Jozef Butko (541).

Opačne sa skončil súboj Vladimíra Čerňana (558) ktorý si ziskom 2,5 setu zabezpečil bod, ale celkove Zoltán Madarás (578) s najlepším výkonom hostí, zvalil až o 20 kolkov viac.

Pri remíze 1:1 viedla Galanta o 19 kolkov.

mm 2023 2

V remízovom móde pokračoval zápas aj ďalej.

Domáci Pavol Sitár (498) síce vyhral prvý set, ale potom už dominoval Bystrík Horník (546) a s prehľadom získal bod.

Naopak Vladimír Danaj (551) si až príliš ľahko poradil s trápiacim sa Otom Kosárom (484), ktorý si zrejme vytvoril negatívny rekord v počte záhodov (21).

Vyrovnanosť zápasu sa prejavila až v takej miere, že na body bol stav 2:2 a aj celkové skóre bolo remízové, 2149:2149.

Začínalo sa vlastne odznova…

V záverečnej tretine stretnutia o niečo lepšiu kvalitu predviedli hráči domáceho Uhrovca a víťazstvo strhli na svoju stranu.

Marek Súkeník (555) po prehratom prvom sete už nedal šancu Karolovi Kaiglovi (506) a získal aj dôležitý náskok.

Súkeníkovi dobre sekundoval Marián Mišina (552), ktorý síce nestačil na výborný premiérový výkon Petra Horníka (567) za galantské Áčko, ale stačilo to na zavŕšenie celkového víťazstva domácich.

mm 2023 3

Peter Horník zvládol svoju premiéru výborne

mm 2023 4

Vo vyrovnanom, napínavom zápase napokon Uhrovec vyhral nad Galantou A v pomere 5:3, rozdielom 34 kolkov.

MKK Slovan Galanta B – ŠKK Tlmače

20.10.2023, kolkáreň Galanta, 6.kolo 2.KL západ

Zápas bol z dôvodu „maródky“ v tíme hostí odložený.

MKK Slovan Galanta C – MKK Piešťany B  1928:2031 (1:5)

20.10.2023, kolkáreň Galanta, 6.kolo 3.KL TT a NR kraja

Favorizované družstvo Piešťan B zvládlo zápas v Galante a odviezlo si zaslúžene dva body za víťazstvo.

Najlepšími hráčmi stretnutia boli:

Ferdinand Mikuš (513) v tíme Galanty C a Jozef Mišura (526) z Piešťan.

Rovnaký výkon dosiahla aj Katarína Vráblová (526), ale s horšou dorážkou.

Výkony hráčov:

Galanta C: Dušan Beskid 488, Matej Kubalec 447, Samuel Dvorščák 480, Ferdinand Mikuš 513

Piešťany B: Róbert Ďurina 460, Mária Javorová 519, Jozef Mišura 526, Katarína Vráblová 526

TJ Rakovice – MKK Slovan Galanta A 1538:1499 (2:0)

22.10.2023, kolkáreň Rakovice, 7.kolo DL západ

mm 2023 5

Dorastenci Galanty A absolvovali na horúcej pôde v Rakoviciach pomerne vyrovnaný zápas.

Nebyť výborného výkonu domáceho Timoteja Masára (570), ktorý ďaleko prevýšil všetkých ostatných hráčov, mohli galantskí dorastenci pomýšľať aj na zisk bodov.

Rakovice: Veronika Hevierová 461, Veronika Lukáčová (od 61.h.Timea Magalová) 446, Timotej Masár 570, Viktória Forrová 507

Galanta A: Katarína Beskidová 510, Lucia Magyarics (od 61.h.Konrád Kosár) 407, Viktor Magyarics 482, Veronika Beskidová 507

V šprintoch boli úspešnejší obidvaja galantskí dorastenci. Domáca Veronika Lukáčová prehrala s Veronikou Beskidovou a Timea Magalová nestačila na Viktora Magyaricsa.