Galanta „A“ prehrala v Pobedime. Béčko Galanty už s treťou výhrou za sebou. Konrád Kosár chýbal na 3.turnaji Pohára mládeže. - MKK Slovan Galanta

Napísal: Jozef Butko pred jedným rokom v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

12.3.2023
Kolkári Galanty „A“ nás v sobotu výkonmi veľmi nepotešili a zaslúžene prehrali s Pobedimom „B“ 2:6.
Béčko Galanty zaznamenalo v zápase so Zlatými Klasmi „B“ už tretie víťazstvo za sebou. Svojich tradičných súperov z neďalekých Zlatých Klasov porazili 6:2.
Zápas Cabaj-Čápor „B“ – Galanta „C“ bol pre chorobu odložený.
V Podbrezovej sa v nedeľu konal 3.turnaj Pohára mládeže 2022/23.
Naozaj veľkú smolu mal víťaz predošlých dvoch turnajov, Konrád Kosár.
S horúčkou a kašľom musel zostať doma a nemohol na turnaji obhajovať svoju doterajšiu prvú priečku.

KK Pobedim B – MKK Slovan Galanta A 3121:3007  (6:2)

11.3.2023, kolkáreň Pobedim, 18.kolo 1.KL západ

Kolkári Galanty A v Pobedime zažili sobotný večer, na ktorý veľmi radi spomínať nebudú.

Po naozaj nevydarenej hre temer celého tímu prehrali s Pobedimom B 2:6.

Celkový výkon 3007 je záporným rekordom galantského Áčka v tomto ročníku.

k 2023 1

Kolkáreň v Pobedime

Bol to zápas, o ktorom sa len veľmi ťažko dá napísať o kolkároch Galanty niečo pozitívne.

Málokedy sa stáva, že by zápas nevyšiel celému družstvu.

Teraz sa to stalo a za dobré musíme pokladať aj výkony Kosára (535), Kaigla (524) a aj Bystra Horníka (503), ktorí sa dostali nad métu 500 zvalených kolkov.

Domácim, ktorí tiež veľmi neexcelovali stačil ich výkon na pohodlné víťazstvo.

Zo začiatku to pre Galantu ešte nebolo až také zlé.

Domáci Michal Malíček (548) síce suverénne zdolal Rastislava Schillera (473), ale Tibor Štefík (501) po mimoriadne vyrovnanej hre tesne podľahol Bystríkovi Horníkovi (503) o dva koly.

Pobedim B pri remíze 1:1 viedol o 73 kolkov.

V druhej tretine zápasu domáci Lukáš Pomajbo prehral so Zoltánom Madarásom (482) prvé dva sety a zdalo sa, že Madarás má duel vo svojich rukách.

Potom však domáci Pomajba vystriedali a Ján Mrekaj nepriaznivý priebeh dokonale otočil. Vyhral ďalšie dva sety a spoločný výkon Pomajbo/Mrekaj (483) stačil na zisk bodu o jeden kol.

Vo štvrtom dueli najlepší hráč Pobedima Jaroslav Bango (549) získal bod, keď po veľmi dobrom začiatku (151, 146) poľavil, ale Karol Kaigl (524) napriek veľkej snahe a dvom ďalším vyhraným setom stratu nedobehol.

Pobedim viedol už 3:1 a svoj náskok zvýšil na 99 kolkov.

V záverečnej tretine Galanta získala druhý bod, keď Oto Kosár (535), najlepší hráč hostí tesne zdolal Mateja Palkoviča (530).

V poslednom súboji domáci Ivan Žitňanský (510) porazil Jozefa Butka (490), ktorý okrem prvého setu (145) ďaleko zaostal za svojimi výkonmi v tomto ročníku.

Pobedim B zaslúžene zdolal Galantu A 6:2, rozdielom 114 kolkov.

k 2023 2

Galantskí kolkári sa v Pobedime moc fotografovať nechceli…

Pre hráčov Galanty bolo v Pobedime napokon najkrajším zážitkom pečené rebierko z čerstvej zabíjačky a kalíštek „repáčika“, ktoré nám ponúkli po zápase domáci kolkári, na čele s Jožkom Miklovičom.

Ďakujeme !!!

Záznam zo zápasu nájdete na adrese:

MKK Slovan Galanta B – KK Zlaté Klasy B  3075:3064  (6:2)

10.3.2023, kolkáreň Galanta, 21.kolo 2.KL západ

Kolkári Galanty B zaznamenali v piatok tretie víťazstvo za sebou.

Po Preseľanoch a Sládkovičove dokázali poraziť aj Zlaté Klasy B.

Po dobrom začiatku zápasu si domáci vybudovali výbornú pozíciu na víťazstvo, ale napokon sa ho dočkali až po „tradičnej“ dráme.

k 2023 7

Silná ženská trojka v družstve Galanty – Katka Večeríková, Kika Hegedüšová a Katka Beskidová

V úvode Kristína Hegedüšová (od.61.h.Peter Horník – 488) s prevahou získala prvý set, ale po druhej dráhe (107), ktorú prehrala ju vystriedal Peter Horník.

Ako správny striedajúci hráč Horník vyhral ďalšie dva sety a získal bod.

Ich súper Michal Író (441) získal iba jeden set a to na bod nestačilo.

Druhý duel bol najkrajším v zápase.

Katarína Večeríková (578) najlepším výkonom stretnutia porazila najlepšieho hráča hostí Tamása Balogha (556).

k 2023 9

Tamás Balogh zo Zlatých Klasov podal hlavne na prvých dvoch dráhach výborný výkon

Víťazstvo Večeríkovej však nebolo ľahké a celkom jednoduché.

Balogh ju v prvých dvoch svojich výborných setoch  (151, 151) porazil.

Na ďalších dvoch dráhach mu však akosi „došla para“ a Večeríková strhla víťazstvo na svoju stranu.

Galanta teda mala dobrý začiatok, viedla 2:0, rozdielom 69 kolkov.

k 2023 8

Veľké kolkárske skúsenosti v družstve Zlatých Klasov – Eva Vargová a Eva Vlahyová

V druhej tretine zápasu nastúpili proti sebe Katka Beskidová a Gubran za Galantu a mimoriadne skúsené kolkárky Zlatých Klasov, Evičky – Vlahyová a Vargová.

Katarína Beskidová (481) po dvoch solídnych dráhach trochu strácala sily a Eva Vlahyová (533) to využila na zisk bodu pre Zlaté Klasy.

V ďalšom súboji domáci Ernest Gubran (503), bývalý hráč Zlatých Klasov si zabezpečil bod už po troch dráhach.

Eva Vargová (472) po troch nie celkom vydarených dráhach „zabrala“ aspoň na záver a uchmatla Gubranovi setový bod.

Galanta B viedla 3:1 a jej náskok sa trochu znížil, na 48 kolkov.

V záverečnej tretine mali mierne navrch hráči hostí.

Marián Kubalec (501) striedal dobré hody s horšími a to nestačilo na vyrovnanejšie hrajúceho kolkára Zlatých Klasov Štefana Hollosiho (539).

Posledný galantský kolkár Ján Ašváni (524) po dvoch vyhratých setoch len-len, o jediný kol, udržal svoje víťazstvo a získal dôležitý bod.

Zoltán Keszöcze (523) zlepšeným výkonom nebezpečne útočil na Ašvániho, ale nakoniec sa šťastie priklonilo na stranu Galanty.

Kolkári Galanty B napokon porazili Zlaté Klasy B 6:2, rozdielom 11 kolkov.

Domácich kolkárov tretie víťazstvo za sebou potešilo.

…a už asi tradičné infarktové situácie v závere sú po vyhranom zápase odpustené!

k 2023 10

Pozície rozhodcu zápasu sa úspešne zhostil Tibor Rózsár

Záznam zo zápasu si môžete pozrieť na adrese:

MKK Slovan Galanta C – KK Cabaj-Čápor B

11.3.2023, kolkáreň Šaľa, 18.kolo 3.KL TT a NR kraja

Zápas bol pre chorobu na strane domácich preložený na 1.4.2023.

Pohár mládeže 2022/23 – 3.turnaj

12.3.2023, kolkáreň Podbrezová

V Podbrezovej sa v nedeľu 12.marca konal už 3.turnaj Pohára mládeže v kategóriách U12 a U14.

Organizátori na turnaji, ktorý trval celý deň zaznamenali naozaj veľký počet účastníkov z celého Slovenska.

Pôvodne sa na štart prihlásilo až 77 štartujúcich, v skutočnosti ich bolo 71!

Na dráhach nastúpili mladí kolkári z 15-tich oddielov – Podbrezová, Trstená, Sučany, Inter Bratislava, Veľký Šariš, Košice-Šemša, Žarnovica, Vrútky, Fiľakovo, Rimavská Sobota, Sládkovičovo, Galanta, Trenčín, Stará Turá a Spišská Nová Ves.

Veľkú smolu mal úspešný galantský kolkár Konrád Kosár, ktorý bol víťazom dvoch predošlých Turnajov mládeže 2022/23 – v Bratislave a vo Veľkom Šariši.

S horúčkou a kašľom musel zostať doma a nemohol obhajovať doterajšie 1.miesto v hodnotení kategórie žiakov U12.

Ďalší traja mladí kolkári MKK Slovan Galanta mali nasledovné výkony:

Matej Kubalec  281

Nátan Ižák  292

Katarína Kubíková  287

Do užšieho finále sa bohužiaľ nekvalifikovali.

Podobne sa do užšieho finále nekvalifikovali kolkári Slavoja Sládkovičovo, Viktor Magyarics a Lucia Magyarics, ktorí hrali v uplynulom ročníku Dorasteneckej ligy západ v drese dorastu Galanty B.