Galanta „A“ presvedčivo 7:1 zdolala Tatran Bratislava „A“ - MKK Slovan Galanta

Galanta „A“ presvedčivo 7:1 zdolala Tatran Bratislava „A“

Napísal: Jozef Butko pred jedným rokom v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

19.3.2023

Kolkári Galanty A si po prehre v Pobedime doma napravili náladu a chuť na kolky, keď doma presvedčivo, 7:1 porazili Tatran Bratislava A.
Béčko Galanty naopak po troch víťazstvách v rade už tak dobre nedopadlo.
Prehralo v Starej Turej s ich Béčkom 2:6.
Zvíťazilo ale Céčko Galanty, ktoré zdolalo Sláviu Nitra B 5:1.
Zaujímavú správu prinášame z Jeseníka, kde naši dlhoroční priatelia, SKK Jeseník po výbornom výkone porazili Michalkovice 7:1.
Hlavne výkon Jarky Smejkalovej (511) na 100 Hz stojí za povšimnutie.

MKK Slovan Galanta A – KK Tatran Bratislava A 3224:3039 (7:1)

17.3.2023, kolkáreň Galanta, 19.kolo 1.KL západ

l 2023 1

Kolkárom Tatrana v piatok medvedíci šťastie nepriniesli

Kolkári Galanty A v zápase 19.kola 1.KL západ až veľmi presvedčivo zdolali Tatran Bratislava A 7:1.

„Tatranské medvede“ po šiestich víťazstvách v rade nepodali očakávaný výkon a z predpokladaného vyrovnaného zápasu to bola od začiatku jednoznačná záležitosť v prospech Galanty.

Už úvod zápasu našepkával, že „Tatranci“ neprišli do Galanty v najlepšej pohode.

Domáca Katarína Večeríková (575) najlepším výkonom v zápase si až moc ľahko poradila s Pavlom Kissom (517) a získala dôležitý, cenný bod.

Druhá hráčka domácich Kristína Hegedüšová (500), ktorá nebola zdravotne celkom fit  pokračovala v trochu nevýrazných výkonoch a po dobrom úvode napokon prehrala s Jozefom Bajbarom (523).

Ako sa neskôr ukázalo, bol to jediný bod pre Tatran.

V ďalšom priebehu zápasu už dominovali domáci kolkári.

Oto Kosár (513) aj napriek tomu, že mu hra nešla celkom podľa jeho predstáv dokázal získať bod, keď porazil Ľubomíra Klempu (505).

Klempa síce výrazne vyhral prvý set 141:119, ale potom už v ďalších setoch dominoval Kosár.

Tretí bod pre Galantu získal Tibor Rózsár (539), ktorý zdolal Petra Vandáka (506).

V záverečnej tretine zápasu získal ďalší bod pre Galantu Jozef Butko (571), ktorý jasne, 4:0 na sety, porazil Ondreja Ferenciho (455).

V poslednom, veľmi vyrovnanom a dramatickom dueli, zdolal až poslednými hodmi domáci Zoltán Madarás (526) Petra Malgota (533) na sety 2,5:1,5.

Galanta A porazila zaslúžene Tatran Bratislava A 7:1, rozdielom 185 kolkov.

Záznam zo zápasu nájdete na adrese:

MKK Stará Turá B – MKK Slovan Galanta B  3340:3178  (6:2)

18.3.2023, kolkáreň Galanta, 22.kolo 2.KL západ

l 2023 2

Po troch víťazstvách galantského Béčka za sebou prišla v Starej Turej prehra.

Úvod zápasu bol ešte pr galantských kolkárov nádejný.

Domáceho Petra Hvožďaru (od 61.h.striedal Michal Rudavský – 500) porazil Ján Ašváni (522) a získal bod.

Druhý duel vyhral Ivan Galbavý (544) nad Alenou Beskidovou (527).

Galanta B tak po prvej tretine zápasu za stavu 1:1 viedla o päť kolkov.

V strednej tretine dominovali hráči Starej Turej. Nemečkay aj Štefka zahrali veľmi dobre a rovnakými výkonmi (573) zdolali svojich súperov.

Martin Nemečkay (573) porazil Ernesta Gubrana (527) a Ľubomír Štefka (573) zdolal Rastislava Schillera (522)

Stará Turá B sa ujala vedenia na 3:1, rozdielom 92 kolkov.

V závere síce domáci Matúš Kotula (533) nestačil na najlepšieho hráča Galanty B v zápase, Mariána Kubalca (543), ale korunu na víťazstvo domácich nasadil najlepší hráč zápasu Kamil Sadloň (617), ktorý s prehľadom zdolal Petra Horníka (537).

Stará Turá B porazila Galantu B 6:2, rozdielom 162 kolkov.

Kolkári Galanty B podali pomerne dobré, vyrovnané výkony, ale na domácich to v sobotu nestačilo.

MKK Slovan Galanta C – KK Slávia Nitra B   2010:1869  (5:1)

18.3.2023, kolkáreň Šaľa, 19.kolo 3.KL TT a NR kraja

l 2023 4

V zápase Galanty C s Nitrou B sa viac darilo domácim, ktorý dovolili hosťom získať iba jediný bod. Dorastenci Kubalec a Kosár majú už v Dorasteneckej lige prestávku a tak posilnili v tomto zápase naše Céčko.

Postupne získali body pre Galantu C:

Karol Kaigl (490), ktorý porazil Vojtecha Kohúta (428),

Katarína Večeríková (572), ktorá porazila Richarda Vnučka (496),

a Matej Kubalec (465), ktorý vyhral nad Lukášom Gregušom (453).

V súboji Konráda Kosára (483) proti Jurajovi Kaštílovi (492) získali hostia jediný bod.

SKK Jeseník – TJ Michalkovice A 2783:2624  (7:1)

18.3.2023, kolkáreň Jeseník, 19.kolo Severomoravská divize

l 2023 3

Jarka Smejkalová v sobotu „zahviezdila“

V 19.kole Severomoravskej divízie, kde hrajú svoje majstrovské zápasy naši dlhoroční priatelia, SKK Jeseník zaznamenali pozoruhodné výkony.

Súťaž sa hrá na 100 Hz a kolkári Jeseníka pri víťazstve nad Michalkovicami podali nasledovné výkony:

Miroslav Vala 468, Michal Smejkal 424, Jana Fousková 463, Václav Smejkal 463, Jaromíra Smejkalová 511 a Jiří Fárek 454.

Za pozornosť stojí hlavne výkon Jarky Smejkalovej! Na druhej dráhe 142 do plných a 126 dorážka.

Držíme našim kamarátom palce a želáme im ešte veľa takýchto úspechov.

Spravodaje zo zápasov Severomoravskej divízie nájdete na adrese:

Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

Kolkári Galanty A budú mať v nasledujúcom týždni voľno.

Zápas 20.kola 1.KL západ Cabaj-Čápor – Galanta A, sa mal pôvodne hrať v Šali 24.marca, neskôr na žiadosť domácich bol preložený na 22.marca

Potom bol aj tento termín na žiadosť kolkárov Cabaja-Čápora zrušený.

Termín zápasu doteraz ešte nie je stanovený.

24.3.2023, piatok, 18:00 hod., kolkáreň Galanta