Galanta „A“ sa vrátila zo Šale opäť bez bodov - MKK Slovan Galanta

Galanta „A“ sa vrátila zo Šale opäť bez bodov

Napísal: Dodo Butko pred siedmimi mesiacmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

1.október 2023

Galantským kolkárom v prebiehajúcej sezóne pribúdajú body do tabuliek veľmi neochotne.
Aj v uplynulom týždni získalo dva body za víťazstvo v Nitre iba Galantské Céčko. Ostané tímy svoje zápasy prehrali.
Kolkári Galanty A nepochodili v Šali a s Duslom Šaľa prehrali 6:2.
Podobne skončili na domácej kolkárni galantskí Béčkari. Prehrali s Priateľmi Bratislava 1,5:6,5.
Céčko Galanty, ako už bolo spomenuté vyhralo v Nitre s ich Béčkom 4:2.
Bez bodov skončili aj obidve dorastenecké družstvá.
Galanta prehrala v Žarnovici 0:2 a rovnakým výsledkom skončil aj zápas Galanty B doma proti Trenčínu.

TJ Slovan Duslo Šaľa – MKK Slovan Galanta A 3220:3203  (6:2)

30.september 2023, kolkáreň Šaľa, 4.kolo 1.KL západ

ij 2023 1

Zostava kolkárov Galanty A v Šali: zľava stojaci Kosár, Butko, Kaigl, zľava v podrepe B.Horník, Kubalec, Jeriga

Kolkári Galanty „A“ v Šali neboli v úspešní už druhý krát v krátkom časovom období.

Po prehre s Cabajom-Čáporom pred dvomi týždňami sa vrátili domov bez bodov aj zo zápasu s Duslom Šaľa.

Na rozdiel od zápasu s Cabajom-Čáporom sme v zostave Galanty videli dve nové mená – Mariána Kubalca a Jozefa Jerigu.

Úvod zápasu bol vyrovnaný.

Miroslav Moravanský (od 61.h.Jozef Baboš – spolu 484) nestačili na Ota Kosára (561), ktorý získal 77 kolkov navyše, ale predsa ešte videl vo svojej hre rezervy.

Opačný výsledok sme videli v druhom dueli.

Najlepší domáci hráč zápasu, Richard Tóth (572) pomerne jednoznačne zvládol súboj s Mariánom Kubalcom (491), keď ho na sety zdolal 4:0.

Pri remíze 1:1 viedli domáci o 4 kolky.

V druhej tretine zápasu domáci kolkári získali výrazný náskok.

Andrea Krišková (540) síce s Jozefom Jerigom (540) remizovala, ale pomerom 3:1 na sety získala bod.

Ďalší hráč Šale, Václav Bol (533) však poľahky zdolal trápiaceho sa Karola Kaigla (461), ktorý ďaleko zaostal za svojím štandardom a Šaľa sa dostala na koňa!

Pri skóre 3:1 už viedli domáci o 76 kolkov.

V záverečnej tretine zápasu sa Galante síce podarilo ukrojiť z náskoku Šale, ale stačilo to iba na „skrášlenie“ nepriaznivého stavu, nie na body.

Domáci Branislav Bol (555) to proti Bystríkovi Horníkovi (537) nemal celkom ľahké.

Po prvom získanom sete Horník ďalšie dva vyhral a už-už siahal po treťom setovom bode.

Napokon sa mu to nepodarilo a Braňo Bol aj spotrebnou dávkou šťastia vyhral na sety 3:1.

V poslednom dueli domáci Peter Kolár (536) nestačil na najlepšieho hráča stretnutia Jozefa Butka (613).

Šaľa si svoj náskok ale udržala a napokon nad Galantou vyhrala 6:2, rozdielom 17 kolkov.

MKK Slovan Galanta B – KK Priatelia Bratislava  3104:3201  (1,5:6,5)

29.september 2023, kolkáreň Galanta, 4.kolo 2.KL západ

Kolkári galantského Béčka na domácej kolkárni celkom solídne zvládli prvé dve tretiny zápasu s Priateľmi Bratislava.

V poslednej tretine zápasu však Priatelia poriadne zabrali a Václavík s Putzom dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

ij 2023 2

Jednotlivé duely dopadli nasledovne:
Zoltán Madarás (529) porazil Ivana Chobota (498).

Ernest Gubran (521) v tesnom dueli prehral s Miroslavom Bócom (524) o tri koly!

Ferdinand Sedlák (482) mal súboj s Tiborom Katonom (519) výborne rozbehnutý. Po dvoch setoch (142+138) viedol 2:0 o 23 kolkov.

Potom však na dvoch ďalších dráhach (105+97) nepochopiteľne „vybuchol“ a duel prehral.

Dobre zahrala Alena Beskidová (530), najlepšia hráčka Galanty B v zápase, ktorá sa vynikajúcim záverom dotiahla na súpera a s Michalom Sadloňom (530) remizovala.

Ján Ašváni (521) a s rovnakým výkonom Peter Horník (521) v závere zápasu nestačili na svojich dobre hrajúcich súperov.

Bratislavskí „Priatelia“, Miroslav Václavík (555) a Denis Putz (575), najlepší hráč zápasu, doviedli ich tím k víťazstvu.

Galanta B prehrala s Priateľmi Bratislava 1,5:6,5 rozdielom 97 kolkov.

Video zo zápasu si môžete pozrieť na adrese:

KK Slávia Nitra B – MKK Slovan Galanta C  1655:1679 (2:4)

28.septembra 2023, kolkáreň Nitra, 3.kolo 3.KL TT a NR kraja

Kolkári Galanty C z Nitry veľmi často body neprivážajú, ale vo štvrtok sa to podarilo.

Galanta C zvíťazila nad Nitrou B 4:2.

Víťazstvo je o to cennejšie, že v zostave Galanty boli až dvaja dorastenci, Konrád Kosár a Matej Kubalec.

ij 2023 3

Rozhodujúce kroky k víťazstvu urobili galantskí kolkári v prvej polovici zápasu.

Nielenže získali dva body, ale k tomu aj pekný náskok 90 kolkov.

Najprv domáci Ján Palenčár (378) podľahol Konrádovi Kosárovi a potom Vojtech Kohút (441) prehral s Ferdinandom Mikušom (467).

Domáci potom začali znižovať náskok Galanty.

Richard Vnučko (448) zdolal Mateja Kubalca (393) a aj Juraj Palenčár (388) zdolal svoju súperku Annumáriu Kubalcovú (377)

Nič to však nezmenilo na fakte, že body pribudnú na konte Galanty C.

Nitra B prehrala s Galantou C 2:4, rozdielom 24 kolkov.

KO Žarnovica – MKK Slovan Galanta A 1574:1552  (2:0)

1.októbra 2023, kolkáreň Žarnovica, 4.kolo DL západ

Výsledok vyrovnaného zápasu 4.kola DL západ v Žarnovici bol od začiatku, do konca veľkou neznámou.

Dorastenci Žarnovice i Galanty podali pekné, vyrovnané výkony a víťazovi zápasu sa rozhodlo naozaj až v samom závere.

Pred nástupom hráčov na posledné dráhy ešte tesne viedla Galanta.

Domácemu dorastencovi Simonovi Vargovi sa však mimoriadne vydaril posledný set (151) proti Katke Beskidovej (124) a zabezpečil tak rozhodujúci náskok, potrebný na víťazstvo domácich.

Žarnovica vyhrala o 22 kolkov.

Najlepšími hráčmi v zápase boli Simon Varga (548) zo Žarnovice a Konrád Kosár (520) z Galanty.

ij 2023 4

Výsledky hráčov:
Žarnovica: Filip Zeleňák 502, Tomáš Daniel 503, Simon Varga 548, Nina Thonhauserová 523

Galanta A: Veronika Beskidová 496, Konrád Kosár 520, Katarína Beskidová 515, Viktor Magyarics 517

V šprintoch sa družstvá rozišli zmierlivo 1:1.

Domáca Laura Kálazi prehrala s Konrádom Kosárom a Sofia Frimová porazila Luciu Magyarics.

MKK Slovan Galanta B – TKK Trenčín  1239:1499  (0:2)

1.októbra 2023, kolkáreň Galanta, 4.kolo DL západ

ij 2023 5

Zápas dorastencov Galanty B proti favorizovanému Trenčínu sa skončil podľa predpokladov víťazstvom hostí.

Z domáceho tímu sa najviac darilo Matejovi Kubalcovi (433).

V družstve Trenčína bol najlepší Šimon Samák (508).

Výkony hráčov:

Galanta B: Peter Szabo 338, Matej Kubalec 433, Barbora Škodáková 392, Laura Machová

V šprintoch tiež dominovali hostia.

Domáci Tibor Tánczos prehral s Eliškou Oprchalovou a Laura Tánczosová nestačila na Alicu Bohunickú.