Galanta v dôležitom zápase prehrala doma s Modrankou - MKK Slovan Galanta

Galanta v dôležitom zápase prehrala doma s Modrankou

Napísal: Dodo Butko pred mesiacom v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

4.4.2024
Kolkári Galanty A vo veľmi dôležitom zápase 1.KL západ na domácej kolkárni podľahli Modranke B 3:5.
Úspešnejší boli kolkári Galanty B, ktorí si priviezli dva body zo Starej Turej. V zápase 2.KL západ zaslúžene zvíťazili nad kolkármi DKK Nové Mesto n/V 6:2.

MKK Slovan Galanta A – ŠK Modranka B  3182:3287 (3:5)

3.4.2024, kolkáreň Galanta, 20.kolo 1.KL západ

ap 2024 1

Kolkári MKK Slovan Galanta A vo veľmi dôležitom zápase o udržanie sa v 1.KL západ podľahli na domácej kolkárni ŠK Modranke B 3:5.

ap 2024 2

V úvode v tesnom súboji získal bod domáci Bystrík Horník (541).

Porazil síce 3:1 na sety Viliama Mikulíka (538), ale v poslednom sete dovolil súperovi výrazne znížiť náskok z prvých troch setov.

Nedarilo sa Marekovi Švantnerovi (476), ktorému Rastislav Kubíček (560) nedovolil získať ani set.

Domáci na Modranku hneď v úvode strácali 81 kolkov.

ap 2024 3

Ani v druhej tretine zápasu kolkári Galanty nepridali na obrátkach.

Obaja domáci hráči (Peter Horník a Kubalec) boli zrelí na striedanie…

Marián Kubalec (514) síce získal dva setové body, ale celkove podľahol Nikole Dovičič (565), ktorá si vybudovala náskok v prvých dvoch setoch.

…a hostia opäť zvýšili náskok.

Domáci napokon striedali Petra Horníka/od 66.h.Zoltán Madarás (548) a ukázalo sa, že to bol dobrý krok.

Madarás pretavil svoj bojovný výkon na druhý bod pre Galantu, keď napokon zdolal Jaroslava Mačáka st. (534).

Strata domácich na súpera sa zvýšila na 118 kolkov a tá už veľa šancí na víťazstvo Galanty nedávala.

Záver zápasu bol preto pre domácich aspoň boj o prípadnú remízu.

Nepodarilo sa…

Oto Kosár (546) síce získal tretí bod, keď si hladko poradil s Jozefom Kráľovičom (501), ale štvrtý bod, potrebný na remízu už na konto domácich nepribudol.

Jozef Butko (557) ťahal v dueli s najlepším hráčom zápasu Michalom Dovičičom (589) za kratší koniec a napriek snahe prehral.

Galanta A prehrala s Modrankou B 3:5, rozdielom 105 kolkov.

ap 2024 4

Záznam zo zápasu nájdete na adrese:

DKK Nové mesto n/V – MKK Slovan Galanta B  3010:3167 (2:6)

3.4.2024, kolkáreň Stará Turá, 24.kolo 2.KL západ

ap 2024 5

Kolkárom Galanty B sa v Starej Turej darilo a po peknom výkone zaslúžene zdolali DKK Nové Mesto n/V 6:2.

Výborne sa im vydarili prvé dve tretiny zápasu, v ktorých hráči Galanty získali všetky body a aj výrazný náskok.

Postupne sme na dráhach videli tieto víťazné duely:

Alena Beskidobá (520) s veľkou prevahou zdolala dvojicu Dušan Bielko/od 7.h.Andrej Jurák 419.

Ján Ašváni (529) vyhral nad Michalom Horečným (498).

Samuel Kačmár (585) po výbornom výkone a osobnom rekorde sa stal najlepším hráčom zápasu. Zdolal jasne na sety 4:0 Jozefa Makaru (534).

Ernest Gubran (531) tiež hladko 4:0 na sety porazil Michala Smatanu (463).

Pred záverečnou tretinou zápasu tak Galanty B viedla nad DKK 4:0 a mala komfortný náskok 248 kolkov.

Aj keď záver zápasu už nepokračoval v takomto trende a nebol  celkom v réžii Galanty, najlepší domáci hráči už ani napriek snahe vysokú stratu nedobehli.

Prvý bod pre domácich získal Marek Pisca (542).

Aj s trochou šťastia, zlepšeným výkonom v záverečných setoch zdolal Rastislava Schillera (511).

V poslednom súboji zápasu Pavol Skovajsa (554), najlepším výkonom hráča DKK, zdolal Jozefa Jerigu (494).

Galanta B zvíťazila zaslúžene nad DKK Nové mesto 6:2, rozdielom 157 kolkov.