Galanta v dráme zdolala Preseľany - MKK Slovan Galanta

Galanta v dráme zdolala Preseľany

Napísal: Jozef Butko pred piatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

20.októbra 2019

Galantskí kolkári získali v uplynulom kole iba dva body, ktoré v dramatickom závere zápasu 1.ligy Galanta A uchmatla Preseľanom.

V ďalších zápasoch už boli družstvá Galanty neúspešné.

Béčko prehralo v Hlohovci s Nitrou A, Céčko v Piešťanoch a ženy sa vrátili bez bodov z Rakovíc.

Ani dorastenci body nezískali. Áčko nebolo úspešné v Starej Turej.

Béčko dorastu malo voľno.

MKK Slovan Galanta A – KK Preseľany A 3258:3224 (5:3)

Galanta 16.10.2019 1.KLz

Kolkári Galanty A v zostave bez Madarása a Večeríkovej sa v piatok popasovali s dobrým súperom, aj sami so sebou.

Domáci nezachytili úvod zápasu a dovolili Preseľanom vážne pomýšľať na zisk bodov.

Obidvaja galantskí hráči v prvej štvorici prehrali.

Kika Hegedüšová (513) síce so Šiškom (549) vyhrala prvý set, ale to bolo všetko. Súper jej postupne utiekol a na sety vyhral 3:1 rozdielom 36 kolkov.

Aj Gubran (513) podľahol Pargáčovi (543), keď sa nevyhol zaváhaniu na tretej dráhe (116!) a umožnil súperovi získať rozhodujúci náskok.

Preseľany tak pohodlne viedli 2:0 a ich náskok bol 63 kolkov.

Galanta aj v úvode ďalšej štvorice „núkala“ súperovi ľahké víťazstvo.

Jeriga po prehre 121:143 na prvej dráhe začal veľmi zle aj druhú a nechal sa vystriedať Otom Kosárom. Ten absolvoval premiérový zápas za Áčko a napokon solídnou hrou sa dostal na métu 513 kolkov. To však zďaleka nestačilo na najlepšieho hráča hostí Martina Jančoviča (575).

Šťastím pre Galantu bolo, že od druhého setu sa „chytil“ Stano Kupčok. Na sety síce „len“ remizoval 2:2, ale pekným výkonom 567 zvalených kolkov vysoko porazil Kamencaya (504). Ako sa neskôr ukázalo bol to „zlatý“ bod.

Náskok Preselian, ktoré viedli 1:3 sa pred záverečnou štvoricou zastavil na čísle 62.

Hostia vážne pomýšľali na víťazstvo. Priebeh zápasu mali od začiatku v rukách, dokázali viesť už aj rozdielom viac ako 100 kolkov a na záver nastúpili ich kvalitní hráči Pašek a Jaderko.

Všetko ale skončilo inak.

Zápas vyvrcholil pekným obratom, ktorý zdvíhal domácich divákov zo stoličiek a víťazným koncom pre Galantu.

Už v prvom sete domáci finišmani Butko a Horník výrazne vyhrali a dokázali skresať náskok hostí na 16 kolkov.

Obaja domáci hráči udržali nasadený trend až do konca zápasu.

Butko (573) zdolal presvedčivo Pašeka (536) a Horník (576) najlepším výkonom zápasu si hladko, 4:0 na sety, poradil s Jaderkom (517).

Galanta sa tešila, hostia odchádzali sklamaní.

Preseľany boli blízko k víťazstvu, na sety dokonca vyhrali 12,5:11,5.

Víťazstvo si ale v závere uchmatla Galanta.

aa

Kolkári Galanty A pred zápasom s Preseľanmi (foto:J.Keppert)

bb

Kolkári KK Preseľany (foto J.Keppert)

KK Slávia Nitra A – MKK Slovan Galanta B   3046:2996  (7:1)

Hlohovec 11.10.2019 2.KLz

Ani v siedmom kole druhej ligy sa kolkári MKK Slovan Galanta B nedočkali zisku bodov. Na „tažkej“ kolkárni v Hlohovci prehrali s Nitrou A.

Nepodarilo sa im zopakovať sympatický výkon z domáceho zápasu s Pobedimom B.

Domáca Nitra získala všetky body okrem jedného.

Najprv Hudek (495) porazil J.Ašvániho a Kaštíl (506) Pavlišina (475).

V druhej štvorici Pivoňka (506) iba tesne zdolal Tomáša Vlahiho (501). Nebyť Vlahiho „komplexu“ zo stredného kola v dorážke (…a 11 záhodov…) mohla mať Galanta B aj druhý bod.

Aj štvrtý domáci hráč Benc (520) svoj duel vyhral, keď porazil Laciho Magyaricsa (504).

Jediný bod pre Galantu získal Zolo Madarás (574), najlepší hráč zápasu, ktorý suverénne 4:0 na sety zdolal Križana (498).

V poslednom súboji domáci Lipták (521) vyhral 4:0 nad Karolom Kaiglom (461), ktorý sa rozohráva po zranení a jeho opatrná hra skončila 90.hodom, keď ho vystriedal Dušan Beskid.

cc

MKK Galanta B pred zápasom s Nitrou, zľava: Vlahi, Ašváni, Pavlišin, Madarás, Magyarics, K.Kaigl

TJ Rakovice – MKK Slovan Galanta  2203:2076  (4:2)

Rakovice 12.10.2019 ELž

Ženy MKK Slovan Galanta v prvom extraligovom zápase v Galante Rakovice porazili.

V sobotu v Rakoviciach to ale bol iný zápas.

Domáce hráčky v úvode mali radosť z výkonu Moniky Šintálovej (604), ktorá výrazne zdolala debutantku v drese žien Galanty, dorastenku Luciu Luptákovú (463).

Vrásky na čele však domácim urobilo zranenie Alexandry Duračkovej, ktorú už po 17.hode striedala Patrícia Vargová. Ich spoločný výkon (515) ale prekvapujúco stačil na zisk bodu. Vynútená prestávka v zápase vykoľajila našu Kiku Hegedüšovú (468). Na prvej dráhe mala výborné plné –109, ale po niekoľko minútovej prestávke jej nevyšla dorážka (27). To ju rozhodilo a až do konca sa nedokázala vrátiť k svojej úvodnej výbornej hre.

Zápas zdramatizovali ďalšie dve hráčky Galanty Holubová a Šottníková, ktoré obe porazili svoje súperky.

Bianka Holubová (582), najlepšia hráčka Galanty výborným výkonom zdolala Natáliu Šintálovú (523) a Janka Šottníková (563) potvrdila svoju solídnu formu a porazila Alžbetu Verčíkovú (561).

Ženy Galanty podľahli Rakoviciam 2:4.

dd

Ženy MKK Slovan Galanta so svojimi súperkami TJ Rakovice. Stojaca druhá zľava debutantka Lucia Luptáková

MKK Piešťany B – MKK Slovan Galanta C  2076:1769 (6:0)

Piešťany 17.10.2019 3.KL TT a NR kraja

Zápas v Piešťanoch sa Céčkarom Galanty veľmi nevydaril.

Piešťanské Béčko dominovalo od začiatku do konca, o čom svedčí priepastný rozdiel 307 kolkov v prospech domácich.

Ani jeden z hráčov Galanty nedosiahol na métu 500 zvalených kolkov a najlepším hráčom Galanty bol Janko Ašváni (479).

Výkony jednotlivcov:

Piešťany B: R.Ďurina 503, Schmidl 479, Kertész 540, J.Kozák 554

Galanta C: Sedlák 426, Schiller 397, J.Ašváni 479, P.Horník 467

MKK Stará Turá – MKK Slovan Galanta A 1662:1439 (2:0)

Galanta 20.10.2019 DLz

Dorastenecké Áčko Galanty v Starej Turej, ktorá okupuje spolu s Rakovicami špicu tabuľky moc šancí na zisk bodov nemalo.

Ešte ako-tak v úvode zápasu naši dorastenci držali krok so súpermi.

Alex Halász (474 – od 61.hodu striedal Lukáš Rozkoš) iba tesne o 9 kolkov prehral s Holotom (483). Aj domáci Vandlík (524 – od.61.hodu striedal Michalčík) zvíťazil nad najlepším hráčom Galanty, Tomášom Luptákom (493).

Potom už bola prevaha domácich výraznejšia.

Najlepší zo Starej Turej Matúš Kotula (570) si poradil s našou Katkou Beskidovou (472) a posledný domáci hráč Dominik Truhlík (568) porazil Veroniku Beskidovú (472).

Stará Turá zvíťazila 2:0.

V šprinte ešte Sivákovej nestačil Adam Laczkó a domáci Holota porazil Luciu Luptákovú.

ee

Dorastenci Galanty s dorastencami Starej Turej

MKK Slovan Galanta B  - voľno

Debutanti

Vo víkendových zápasoch si svoje debuty odkrútili viacerí členovia MKK Slovan Galanta.

V extraligovom zápase našich žien v Rakoviciach si „ženský“ zápas po prvý raz zahrala naša dorastenka Lucia Luptáková.

Za Áčko mužov domácom zápase proti Preseľanom nastúpil Oto Kosár a podal naozaj solídny výkon.

Posledný, tretí debutant je rozhodca. V prvoligovom zápase Galanty s Preseľanmi po prvý raz rozhodoval Peter Horník. V jeho výkone ešte bolo vidieť trochu nervozity a našli by sa aj malé chybičky, ale také vzorové oblečenie, v akom bol počas zápasu je vidieť na kolkárskych zápasoch málokedy.