Galanta„A“ priviezla body z Bratislavy. Zdolala Tatran„A“ 5:3! - MKK Slovan Galanta

Galanta„A“ priviezla body z Bratislavy. Zdolala Tatran„A“ 5:3!

Napísal: Jozef Butko pred dvomi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

20.novembra 2021

Kolkári Galanty A príjemne prekvapili v Bratislave.

Zvíťazili nad Tatranom Bratislava A v pomere 5:3 a po dlhej sérii nešťastných,tesných prehier vyhrali druhý zápas po sebe.

V derby zápase druhej ligy Galanta B – Šaľa A zvíťazili hostia a body si odviezli do Šale.

Béčko Galanty prehralo 2:6.

V ďalšom derby dvoch susedných okresných miest v 3.KL zvíťazili domáci kolkári Galanty C.Porazili Šaľu B jednoznačne 6:0.

Dorastenci Galanty nehrali už druhý zápas za sebou.

Zo Zlatých Klasov dostali správu, že majú zranených hráčov a požiadali o odloženie zápasu.

KK Tatran Bratislava A – MKK Slovan Galanta A 3199:3221 (3:5)

Štvrtok 18.11.2021, kolkáreň Inter Bratislava, 1.KL Západ

Tatran A_GAA 18.11.2021

Kolkárom galantského Áčka po neslanom-nemastnom úvode suťaževítazstvá zachutili.

Po získanom skalpe Uhrovca na domácej pôde si ďalšie dva body uchmatli na 6-dráhovej kolkárni Interu Bratislava, kde zdolali Tatran Bratislava A.

Domácim kolkárom patrila po 8.kole 1.KL Západ výborná druhá priečka tabuľky.

V zápase boli favoritom, aj keď hrali na domácej pôde ešte iba druhý krát (temer pred dvomi mesiacmi 23.9. podľahli Rakoviciam 3:5).

Každý týždeň ale nie sú hody a domáci „svoj deň“ rozhodne nemali.

Kolkári Tatrananezachytili úvod stretnutia.

Hráči Galanty túto šancu využili a v prvej polovici zápasu sa dostali do vedenia 2:1, rozdielom 30 kolkov.

Domáci Jozef Bajbar (520) nestačil na dobre hrajúceho Ota Kosára ((551), ktorý stratil až záverečný set, keď už mal istý bod vo vrecku.

V dueli najlepších hráčov zápasu domáci Pavel Kiss (570)tesne, 2,5:1,5 na sety porazil Jozefa Jerigu (563).

Jeriga, ktorý nastúpil v súťažnom zápase takmer po dvoch rokoch naozaj príjemne prekvapil.Potreboval iba trochu viac šťastia v prvých dvoch setoch, aby sa tešil z víťazstva.

Možno aj súpera trochu „klamal telom“. Omylom si na zápas nezobral oranžový dres, ako ostatní hráči Galanty, ale biely ako mali „Tatranci“…

Tretí duel bol najzaujímavejší.

Bučko s Večeríkovou predstavili divákom pekné predstavenie. Striedali sa vo vedení, výsledky setov boli tesné (129:130, 134:134, 155:154) a nakoniec sa z bodu tešila Večeríková.

Štefan Bučko (544) prehral s Katkou Večeríkovou (550), ktorá výborne zvládla záver, iba o 6 kolkov. O toľko hodil menej v poslednom rozhodujúcom štvrtom sete (126:132).

Priebeh prvej časti zápasu sa domácim asi veľmi „nepáčil“.

Zdravo sa „naštvali“ a v úvode druhej polovice stretnutia rozpútali hráči Tatrana, Klempa, Malgot a Vandáktaký menší uragán.

Po „odkrútení“ prvých dráhzáverečnej „šestice“ získali domáci hráči všetky tri sety a náskok Galanty bol„fuč“.

Domáci mali zrazu k dobru 24 kolkov!

Aj druhé sety vyhrali domáci hráči, až na jeden, ktorý sa podarilo zachrániťKupčokovi.

Tatran zvýšil náskok už na plus 30 kolkov.

Klempa viedol nad Butkom 2:0, Malgot nad Madarásom tiež 2:0 a iba Kupčok remizoval s Vandákom, pričom domáci hráč viedol o 22 kolkov.

Situácia pre hostí už bola kritická.

Kolkári Galanty museli niečo urobiť, aby im vlak víťazstva definitívne neutiekol.

Madarása vystriedal Karol Kaigl.

…a o chvíľu bolo všetko úplne  inak.

Výkon domácich hráčov postupne klesal a hostia sa chopili ponúkanej príležitosti.

Ľubomír Klempa (511) po prvých dvoch víťazných setoch stratil istotu hlavne v dorážke a ďalšie dva sety preto vyhral Jozefom Butkom (538), ktorý síce nezahral v najlepšej forme, ale aj tak získal mimoriadne dôležitý, tretí bod pre Galantu.

To sa ukázalo ako jeden z rozhodujúcich faktov v konečnom účtovaní zápasu.

Peter Malgot (524) mal nad Zoltánom Madarásom v prvých dvoch setoch výraznú prevahu. Po striedaní MadarásaKaiglom sa to však zmenilo a Kaigl dokonca posledný set vyhral. Celkový súčet Madarása s Kaiglom (513) síce na Malgota nestačil, ale Kaigl ho evidentne pribrzdil „v rozlete“. Striedanie sa ukázalo ako veľmi dobré a správne.

V súboji Petra Vandáka (530) so Stanom Kupčokom (506) sa tiež zdalo, že to bude jednoznačná záležitosť pre domáceho hráča. Kupčok však dobre zabojoval. Aj za nepriaznivého stavu sa nevzdával a dokázal napokon s Vandákom na sety remizovať 2:2.

Spočítané a podtrhnuté, Galanta vyhrala nad Tatranom 5:3 rozdielom 22 kolkov.

Ako skonštatoval Zolo Madarás, bol to „klasický“ zápas Galanty v tomto „covidovom“ ročníku. Vyrovnaný, dramatický, plný pekných momentov aj chýb. Po sérii nešťastných tesných prehier sa však šťastie v tomto zápase naklonilo na našu stranu.

Domáci „Tatranskí medvedíci“ neskrývali sklamanie, ale šport je už raz taký.

Raz pekný, ktorý poteší, raz krutý, ktorý zarmúti.

Na záver sme ešte všetci vybojovali druhý víťazný zápas – s klobásou, ktorou nás Tatranci pohostili.

O týždeň je v súťaži prestávka a o dva týždne nás čakajú ďalší súperi.

…aj keď ktovie?

Covid nám hovorí, že možno…!

258410048_1825024474357087_5936027444496972762_n

256836786_1825024414357093_4631313385874294447_n

MKK Slovan Galanta B – TJ Slovan Duslo Šaľa A 3052:3157 (2:6)

Piatok19.11.2021 kolkáreň Galanta, 2.KL Západ

Kolkári Galantského Béčka nestačili v 10.kole 2.KL Západ na svojho najbližšieho suseda zo Šale. Derby zápas skončil víťazstvom hostí 2:6.

V úvode zápasu za domácich nastúpila dvojica dorastencov a počínala si celkom dobre.

Lukáš Rozkoš (496) viedol na sety už 2:0. V dobre rozbehnutom dueli však napokon doplatil na skutočnosť, že sa mu vo zvyšných dvoch setoch prestalo dariť v hre do plných.

Víťazstvo nad Miroslavom Moravanským (508) mu utieklo medzi prsty v poslednom sete, ktorý prehral 107:127.

Katka Beskidová (499) si so súperom Petrom Devátom (478) setové body podelila, ale záverečný set zvládla výborne, vyhrala ho 125:105 a získala cenný bod.

Rozhodujúci krok za víťazstvom urobili hráči Šale v stredne fáze zápasu, keď Tóth a Mitošinka dokázali získať rozhodujúci náskok.

Ján Ašvániho (473) síce zvíťazil v prvom sete, ale potom už prevzal iniciatívu Karol Tóth (520) a ďalšie tri sety vyhral.

Ferdovi Sedlákovi (495) sa nedarilo od začiatku a bod stratil už po troch setoch. Nezachránil ho ani výborný výsledok na poslednej dráhe (151).

Jeho súper Ladislav Mitošinka (565) hral výborne na všetkých štyroch dráhach a najlepším výkonom hostí získal na Sedláka náskok až 70 kolkov.

Galanta B tak už prehrávala 1:3 rozdielom 108 kolkov.

Finišmani zápasu ukázali pekné výkony, ale na celkový výsledok to už nemalo žiadny vplyv.

Domáci hráči Pavlišin s P.Horníkom napriek veľkej snahe už veľký náskok Šale zvrátiť nedokázali.

Ich súperi Bol a R.Tóth si priaznivý stav postrážili.

Jozef Pavlišin (567) hral veľmi dobre, stal sa najlepším hráčom zápasu a jednoznačne porazil Branislava Bola (535).

Peter Horník (522) sa nevyhol niekoľkým chybám a stratil prvé tri sety.

Richard Tóth (551)využil svoje skúsenosti a s prehľadom získal bod.

Galanta B napokon prehrala so Šaľou A 2:6, rozdielom 105 kolkov.

MKK Slovan Galanta C – TJ Slovan Duslo Šaľa B  1995:1859 (6:0)

Sobota20.11.2021 kolkáreň Galanta, 3.KL TT a NR kraja

V druhom derby zápase dvoch susediacich okresných miest zvíťazili kolkári Galanty C nad Šaľou B jednoznačne 6:0.

Na domácej kolkárni mali hráči Galanty prevahu od začiatku do konca, o čom svedčí aj výrazný náskok 136 kolkov. Traja hráči Galanty – K.Kosár, Kubalec a J.Kaigl dosiahli výkony nad 500 zvalených kolkov, kým hostia na takú métu nedosiahli ani raz.

Najlepším hráčom domácich, aj celého zápasu bol JiříKaigl (525).

Najlepším hráčom Šale C bol Ladislav Máhr (480)

Konrád Kosár, vlastne ešte stále žiak podal veľmi dobrý výkon a pretavil ho do svojho osobného zápasového rekordu – 514.