Kolkári Galanty "A" zvíťazili dva krát za tri dni - MKK Slovan Galanta

Kolkári Galanty "A" zvíťazili dva krát za tri dni

Napísal: Jozef Butko pred jedným rokom v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

2.4.2023

Kolkári Galanty A zaznamenali úspešný záver uplynulého týždňa.
Po dobrých výkonoch naplno bodovali v dvoch zápasoch vonku.
Najprv vo štvrtok 30.marca v dohrávanom zápase 20.kola 1.KL západ zvíťazili v Šali nad Cabajom-Čáporom A 5:3 a po jednodňovej prestávke, v sobotu zvíťazili v Trenčíne nad jednoznačným favoritom, Trenčínom A 6:2.
Béčko Galanty malo v súťaži prestávku a Céčko Galanty uzavrelo pôsobenie v 3.KL TT a NR kraja dvomi zápasmi.
Vo štvrtok prehralo Céčko v Piešťanoch s ich Béčkom 1:5 a v sobotu, v poslednom zápase doma vyhralo nad Cabajom-Čáporom B 5:1.
Smutná správa k nám dorazila z Budapešti.
V nedeľu, 26.marca 2023 nás nečakane, náhle, navždy opustil József Ferencz, kolkár, tréner reprezentácie Maďarska aj oddielov v Budapešti, rozhodca a organizátor kolkárskych podujatí, ktorý zanechal výraznú stopu aj v Galante.

KK Cabaj-Čápor – MKK Slovan Galanta A 3173:3191 (3:5)

30.3.2023, kolkáreň Šaľa, 20.kolo 1.KL západ

Dohrávaný zápas 20.kola 1.KL západ síce nebol čo sa týka výkonov nadpriemerný, ale mal všetko, čo k zaujímavosti stretnutia patrí.

Zápas Cabaja-Čápora s Galantou bol od začiatku, do konca mimoriadne vyrovnaný.

V prvej tretine stretnutia mali navrch domáci kolkári. V druhej tretine sa dostala do vedenia Galanta. V závere si hostia udržali tesný náskok a tak dva body za víťazstvo putovali do Galanty.

n 2023 1

V úvodnej tretine zápasu dominovali domáci a získali obidva body.

Pavol Molnár (570) po dvoch vyhratých setoch síce trochu poľavil, ale jeho súper, Oto Kosár (555), ktorý vyhral ďalšie dva sety, už jeho náskok nedobehol.

Ľahšie sa k druhému bodu pre domácich prepracoval Stanislav Cintula (555).

Jeho súperovi Bystríkovi Horníkovi sa nedarilo a bol vystriedaný po 54.hode.

Ani Rastislav Schiller, ktorý za neho nastúpil už stratu na Cintulu nedobehol.

Cintula získal okrem bodu aj solídny náskok, pretože Horník so Schillerom (488) mali spoločný výkon o 67 kolkov slabší.

Cabaj-Čápor viedol 2:0, rozdielom 82 kolkov a pre Galantu to vyzeralo zle-nedobre.

V strednej fáze zápasu sa však Galante vydaril zásadný obrat.

Domáci Dušan Pastor (508) síce dokázal s Jozefom Butkom (545) na sety remizovať 2:2, ale celkove prehral o 37 kolkov a tak bod získal Butko.

Aj ďalšia hráčka Cabaja-Čápora Zuzana Hubáleková (490) nestačila v ženskom dueli na svoju súperku.

Pomerne výrazne stratila na najlepšiu hráčku Galanty v tomto zápase, Katarínu Večeríkovú (557).

Pred poslednou tretinou zápasu Cabaj-Čápor za stavu 2:2 už s Galantou prehrával, ale iba tesne, o 22 kolkov.

V záverečnej časti zápasu podal najlepší výkon domáci Juraj Nemček (556).

Ten mu stačil na zisk bodu proti Zoltánovi Madarásovi (529), ktorý po zisku prvého setu na svojho súpera už nestačil.

Prekvapujúcim výsledkom sa skončil posledný duel zápasu.

Domáci finišman Marcel Pastor (494) ďaleko zaostal za svojimi výkonmi a nečakane podľahol Karolovi Kaiglovi (517).

Kaigl získal pre Galantu dôležitý tretí bod, aj nejaké koly k dobru, čo vlastne aj rozhodlo o víťazstve hostí.

Zhrnuté a podčiarknuté: Cabaj-Čápor A prehral s Galantou A 3:5, rozdielom 18 kolkov.

TKK Trenčín A – MKK Slovan Galanta A 3354:3386 (2:6)

1.4.2023, kolkáreň Trenčín, 21.kolo 1.KL západ

Zaujímavý zápas v Trenčíne, v ktorom boli pomerne jasnými favoritmi domáci kolkári skončil prekvapením.

Z víťazstva sa po dobrom výkone tešili kolkári Galanty.

n 2023 2

Pri fotení kolkárov Galanty ešte Milan Truska netušil, že fotí víťazov zápasu…

V úvodnej tretine zápasu ešte dominovali hráči Trenčína.

Marián Huba (559) veľmi tesne, o 9 kolkov porazil Katarínu Večeríkovú (550).

Katka po prvých dvoch prehratých setoch sústredeným výkonom vyrovnala na 2:2, ale bohužiaľ stratu z prvého setu, kde prehrala 139:163 už nedobehla.

Druhý bod pre Trenčín získal líder rebríčka jednotlivcov 1.KL západ Jaroslav Truska (601), ktorý ďalšou, už jedenástou šesťstovkou v tomto ročníku presvedčivo zdolal Karola Kaigla (537).

Kaigl síce vyhral prvý set o jeden kol, ale potom už silnému tlaku favorita neodolal.

Domáci podľa predpokladov viedli 2:0, rozdielom 73 kolkov.

Prekvapenie v prospech Galanty sa začalo rodiť v druhej tretine zápasu.

Domáci Jozef Vavrinec (572) urputne bojoval a neustále držal krok so Zoltánom Madarásom (586). Prvé tri sety ich duelu boli mimoriadne vyrovnané.

Dva sety skončili remízou a raz vyhral Madarás o 2 koly.

Napokon sa predsa len z bodu tešil hráč Galanty, ktorý posledný set vyhral 154:142.

Ďalší Trenčan Juraj Bošnák (534) jednoznačne, 0:4 na sety prehral s dobre hrajúcim Otom Kosárom (574) a Galanta tak na body vyrovnala na 2:2.

Domáci však ešte stále viedli o 19 kolkov.

n 2023 2b

Bystrík Horník s najlepším výkonom v sezóne a Zoli Madarás s výkonom, ktorým zaostal iba dva kolky za maximom v tejto sezóne získali v Trenčíne cenné body

Očakávané rozhodnutie zápasu v prospech domácich sa na záver nekonalo.

Obaja hráči Trenčína, Pavol Jorík a Milan Truska svojim súperom podľahli.

Pavol Jorík (542) prehral svoj duel s Jozefom Butkom (573), ktorý síce zaváhal v treťom sete, ale Joríka napokon dobrým záverom zdolal.

Od Milana Trusku (546) sa očakávalo víťazstvo nad Bystríkom Horníkom (566), ale Trusku nezastihol zápas v ideálnej pohode.

Bystro Horník to svojim najlepším výkonom v tomto ročníku veľmi dobrou hrou v 3. a 4.sete využil na zisk cenného bodu.

Trenčín A tak napokon prehral s Galantou A 2:6, rozdielom 32 kolkov.

Piešťany B – Galanta C  2151:1929  (5:1)

30.3.2023, kolkáreň Piešťany, 20.kolo 3.KL TT a NR kraja

Posledné 20.kolo tretej ligy odohrali galantskí Céčkari ešte pred osemnástym, vo štvrtok 30.marca.

Súťaž teda uzavrú zápasom 18.kola v súlade s vtipným dátumom, na domácej kolkárni v sobotu 1.apríla s Cabajom-Čáporom B.

n 2023 3

V Piešťanoch to bol súboj Goliáša s Dávidom.

Domáci trónia na 1.mieste tabuľky a za všetko hovorí náskok 24 bodov pred Galantou C na poslednom, 6.mieste tabuľky.

Domáci mali v zápase výraznú prevahu a tak kolkárov Galanty C potešil aspoň jeden čestný bod, ktorý vybojoval Marián Kubalec, najlepší hráč Galanty C.

V drese Piešťan sa najviac darilo Zuzane Danyiovej (594), ktorá by sa za svoj kvalitný výkon nemusela hanbiť ani o vyšších súťažiach.

Výkony hráčov:

Piešťany B: Róbert Ďurina 497, Zuzana Danyi 594, Mária Javorová 551, Tibor Kertész 509

Galanta C: Ferdinand Sedlák 451, Annamária Kubalcová 455, Tomáš Michálek 501, Marián Kubalec 522

MKK Slovan Galanta C – Cabaj-Čápor B  1889:1834 (5:1)

1.4.2023. 18.kolo 3.KL TT a NR kraja

Kolkári Galanty C vo svojom poslednom zápase v tomto ročníku zvíťazili.

Na domácej kolkárni zdolali Cabaj-Čápor B 5:1, rozdielom 55 kolkov.

Najlepšími hráčmi stretnutia boli skúsení hráči, ktorí „zanechali stopy“ už aj vo vyšších súťažiach.

Najlepším hráčom stretnutia bol domáci Jozef Jeriga (546) a v družstve hosti dominoval Juraj Nemček (538), ktorý pre hostí získal jediný bod.

Galanta C: Konrád Kosár 478, Jozef Jeriga 546, Soňa Michálek 377, Tomáš Michálek 488

Cabaj-Čápor B: Natália Pristachová 424, Miriam Brunaiová 410, Juraj Nemček 538, Zuzana Hubáleková 462

Navždy nás opustil JÓZSEF FERENCZ (*4.8.1953 †26.3.2023)

Z Maďarska k nám v týchto dňoch dorazila veľmi smutná správa.

V nedeľu, 26.marca 2023 nás nečakane, náhle navždy opustil József Ferencz.

n 2023 4

Dlhoročný kolkár (BKV Előre SC, Ikarus, Budapesti Erőmű SE), tréner, rozhodca, člen technickej komisie Maďarského kolkárskeho zväzu (MATESZ) a organizátor kolkárskych podujatí.

Najvýraznejší úspech ako tréner dosiahol v roku 2007, keď reprezentantov Maďarska priviedol k titulu Majstrov sveta.

n 2023 6

V roku 2007 v Košiciach priviedol József Ferencz družstvo Maďarska k titulu Majster sveta

Neskôr ako tréner pôsobil v Budapesti Erőmű SE a Ferencvárosi, kde trénoval dospelých (mužov aj ženy) a tiež mládež.

Dlhé roky sa významne podieľal na organizovaní kolkárskych podujatí a turnajov.

Svoju stopu zanechal aj v Galante.

Bol na začiatku priateľských vzťahov kolkárov Erőmű SE (neskôr Dynamo Sport Club) a Budapeštianskeho kolkárskeho zväzu s MKK Slovan Galanta.

n 2023 5

V roku 2006 bol József Ferencz (s pohárom) v Galante po prvý krát na turnaji pri príležitosti Galantských trhov.

Pravidelne sa zúčastňoval na stretnutiach kolkárov v Galante a v Budapešti.

Galantským kolkárom veľmi rád a ochotne odovzdával svoje skúsenosti a nešetril veľmi cennými radami.

Len pre pár dňami, 19.marca sme si navzájom gratulovali k meninám.

n 2023 7

József Ferencz tak, ako sme ho poznali, v plnom sústredení, pripravený okamžite hráčovi poradiť…

S veľkým smútkom sa s Józsefom Ferenczom, kolkárom telom aj dušou,

lúčia aj členovia Mestského kolkárskeho klubu Slovan Galanta

Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

Kolkári Galanty A budú mať na budúci týždeň počas Veľkej noci voľno a zápas posledného 22.kola budú hrať na domácej kolkárni:

14.4.2023, piatok, 18:00 hod., kolkáreň Galanta