Kolkári Galanty takmer na 100% - MKK Slovan Galanta

Kolkári Galanty takmer na 100%

Napísal: Jozef Butko pred dvomi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

6.marca 2022

Kolkári Galanty „A“ mali v uplynulom týždni voľno a tak sa pozornosť samozrejme upriamila na ďalšie tri zápasy galantských družstiev.

Béčko Galanty už-už siahalo na cenné víťazstvo v Nitre, ale nakoniec bola spokojnosť aj s bodom za remízu. Úspešný reštart v súťažnom zápase si po štvormesačnej prestávke odkrútil Zolo Madarás.

Zvíťazilo aj Céčko Galanty, ktoré po „vlažnom“ úvode napokon porazilo Sládkovičovo B.

Dorastenci Galanty zvíťazili nad Modrankou.

Súperovi tak vrátili požičané. Pred dvomi týždňami v Modranke prehrali…

Galantskí kolkári tak zo šiestich možných bodov získali päť!

KK Slávia Nitra A – MKK Slovan Galanta B  3065:3072  (4:4)

Sobota5.3.2022, kolkáreň Hlohovec, 2.KL Západ

Kolkári galantského Béčka priviezli z Hlohovca, kde hráva svoje zápasy Slávia Nitra A bod za remízu 4:4.

Pred zápasom by to všetci brali, ale po poslednom hode Tomáša Vlahiho nastalo aj trochu sklamanie. Na víťazstvo Galanty mu stačilo zhodiť dva kolky, ale bohužiaľ  padol iba jeden…

Zápas Nitra A – Galanta B bol od začiatku veľmi vyrovnaný.

Peter Križan (502) mal po dvoch dráhach nad Jozefom Jerigom (513) celkom sľubný náskok (plus 34), ale nestačil mu na zisk bodu. Jeriga sa na posledných dvoch dráhach zmobilizoval (143 a 149),otočil nepriaznivý priebeh zápasu a získal bod.

V druhom dueli získali bod domáci.

Marián Hudek (524) si poradil s Otom Kosárom (511), ktorý strácal hlavne v dorážke.

Za remízového stavu 1:1 viedla Nitra o dva kolky.

Hneď v úvode zápasu sa ukázalo, že súčasný stav kolkárne v Hlohovci prináša často aj také situácie, že hráč, ktorý si dokáže na jednej dráhe vybudovať  náskok 30–40 kolkov, na ďalšej tento náskok celkom ľahko stratí.

Preto sa stav neustále mení a hráči musia sústredene bojovať až do posledného 120.hodu.

Remízový stav zápasu pokračoval aj v jeho druhej tretine, ale misky váh sa začali trochu nakláňať v prospech galantských kolkárov.

Veľký návrat na súťažné kolkárske dráhy zaznamenala dlhoročná galantská kolkárska opora Zoltán Madarás (555), ktorý s prehľadom zdolal domáceho Ľuboša Liptáka.

Posledný majstrovský zápas odohral Zolo ešte 18.novembra 2021.

Absolvoval jediný tréning v utorok, liečenie uboleného tela po tréningu v stredu, štvrtok a v piatok a v sobotu sa stal najlepším hráčom zápasu!

Návrat ako hrom!

Druhý bod pre domácich získal Ján Ludrovský (512), ktorý porazil Ferdinanda Sedláka (490).

Pri remíze 2:2 viedla už Galanta, hlavne vďaka výkonu Madarása o 23 kolkov.

V závere zápasu to už pre Nitru vyzeralo zle-nedobre, pretože obidvaja hráči Galanty viedli na sety 2:0 a náskok hostí stúpol už na 66 kolkov.

Na víťazstvo to Galante ale napokon nestačilo.

Ján Hyža (530), najlepší hráč domácich, v treťom sete, po veľmi dobrej hre oboch súperov, tesne zvíťazil 150:148.

Zrejme získal aj psychickú prevahu nad Petrom Horníkom (515), ktorý potom prehral aj posledný set a bod putoval na konto Nitry.

V dueli posledných dvoch hráčov, ktorý mal podobný priebeh, domáci František Benc (489) prehrával na sety 0:2. Tretí set vyhral v pomere 137:111 a dostal svojho súpera Tomáša Vlahiho (488) trochu pod tlak.

Posledný set bol pomerne vyrovnaný, ale tromfy v rukách stále držal Vlahi, ktorý mohol rozhodnúť o víťazstve Galanty.

Keď Benc odhodil aj svoj posledný hod, Vlahimu zostávali ešte dva posledné hody a začínal do plných.

Potreboval z dvoch hodov zvaliť sedem kolkov.

Spolu ich padlo šesť!

Remíza 4:4.

MKK Slovan Galanta C – TJ Slavoj Sládkovičovo B  1999:1922  (4:2)

Sobota 5.3.2022, kolkáreň Galanta, 3.KL TT a NR kraja

Aj keď to pre galantských Céčkarov po prvej polovici zápasu nevyzeralo moc ružovo a smerovali k prehre, všetko dopadlo nakoniec dobre.

Prvé dva body si totiž uchmatli pre seba hráči Sládkovičova B.

Najprv prehral Ján Ašváni (491), ktorý po nemastnom-neslanom úvode na 1.dráhe (110), na ďalších dvoch vyhral, ale bod napokon nezískal. Rozhodujúci štvrtý set prehral 120:127 a bod získal Tibor Gál (499).