Kolkári Galanty „A“ prehrali v Hlohovci - MKK Slovan Galanta

Kolkári Galanty „A“ prehrali v Hlohovci

Napísal: Dodo Butko pred tromi mesiacmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

Kolkári Galanty A sa vrátili z Hlohovca bez bodov.
V ťažkom, vyrovnanom zápase podľahli Hlohovcu „A“ 2:6.
Rovnakým výsledkom 2:6 skončil aj zápas Galanta „B“ – Bánovce n/B.
V spanilej, víťaznej jazde pokračujú dorastenci Galanty A, ktorí dokázali doma zdolať 2:0 výborný tím Rakovíc.
Dorastenci Galanty B prehrali 0:2 svoj zápas v Pobedime.

KKZ Hlohovec – MKK Slovan Galanta A 3089:3051  (6:2)

10.2.2024, kolkáreň Hlohovec, 14.kolo 1.KL západ

Kolkári Galanty A odohrali v Hlohovci zvláštny zápas.

Priebeh zápasu takmer ničím neukázal na fakt, že sa stretlo družstvo zo samého čela tabuľky s posledným tímom.

Zápas bol od začiatku, do konca vyrovnaný.

Na dráhach sa poriadne vytrápili aj domáci, aj hostia a kolkári Galanty ešte po dvoch tretinách tesne viedli.

Domácim kolkárom to zo začiatku nešlo a museli dokonca aj dva krát striedať.

Nakoniec však Hlohovčania dobrým záverom „krvopotne“ získali mierny, ale rozhodujúci náskok a Galanta odišla domov bez bodov.

ag 2024 1

Hneď v úvode do karát hostí zahral fakt, že domáci Milan Barek (460 – od 61.h.Sára Harnádková) prehral prvé dva sety s Otom Kosárom (503).

Prvý set Barek prehral 113:124 napriek tomu, že Kosár v ňom vyprodukoval 9 záhodov…

Striedajúca Harnádková síce hneď vyhrala tretí set, ale napokon stratu z úvodu duelu už nedobehla.

Druhý súboj sa stal korisťou domácich.

Roman Poláčik (520) až veľmi ľahko zdolal Jozefa Butka (488), ktorý  zaznamenal najhorší súťažný výkon minimálne za posledných osem rokov…

Hlohovec pri remíze 1:1 prehrával s Galantou o 11 kolkov.

V podobnom duchu sa hrala aj druhá tretina zápasu.

Štefana Barátha (487, od 46.hodu Timotej Černý) museli domáci vystriedať.

To sa ukázalo, ako ich výborný ťah.

Černý vyhral ďalšie dva sety a aj keď bod už nezískal, znížil stratu na Mariána Kubalca (503).

Pomerne hladko získala bod domáca Dominika Záturová (531).

Získala prvé tri sety a aj zakolísanie v poslednom sete jej už nezabránilo zdolať Zoltána Madarása (511).

Na stave zápasu sa takmer nič nezmenilo.

Na tabuli bola remíza 2:2 a vedenie Galanty o 7 kolkov.

V záverečnej tretine zápasu sa predsa len viac darilo finišmanom Hlohovca a dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Michal Šišan (559) získal tretí bod.

Najlepším výkonom stretnutia porazil najlepšieho hráča Galanty Bystríka Horníka (531).

Ďalší bod, ktorý spečatil víťazstvo domácich pridal Jaroslav Vlčko (532), ktorý porazil druhého Horníka v tíme Galanty, Petra (515) na sety 3:1.

Po slabých výkonoch obidvoch družstiev, s ktorými by mali starosti aj v 3.KL, zvíťazil domáci Hlohovec A nad Galantou A 6:2, rozdielom 38 kolkov.

MKK Slovan Galanta B – BKK Bánovce n/B  3052:3171  (2:6)

10.2.2024, kolkáreň Galanta, 17.kolo 2.KL západ

Kolkári Galanty B držali s Bánovcami ako-tak krok v prvých dvoch tretinách zápasu, v ktorých získali dva body.

Záver však zvládli lepšie hostia a odviezli si z Galanty dva body za víťazstvo.

ag 2024 2

V úvode nešťastne prehral svoj súboj Samuel Kačmár (532) s Michalom Papšom (496).

Kačmár získal svoj veľký náskok hneď v prvom sete, ktorý vyhral 136:94.

Zvyšné tri ale hlavne vďaka množstvu záhodov veľmi tesne prehral a tak sa z bodu tešil Papšo.

Bod pre domácich, aj s dávkou šťastia, získala stále sa lepšiaca Veronika Beskidová (552). Najlepším výkonom z domácich hráčov porazila o jediný kol skúseného Karola Vojtáša (551).

Pri remíze 1:1 viedla Galanta B o 37 kolkov.

V druhe tretine zápasu sa družstvá tiež rozišli zmierlivo.

Jozef Jeriga (520) síce hladko, 4:0 na sety porazil Vladimíra Košíka (478), ale Annamária Kubalcová (438) nestačila na Dalibora Adamkoviča (530) a Bánovčania sa dostali do vedenia.

Pri skóre 2:2, prevzali vedenie hostia, tesne o 13 kolkov.

V závere už ale hostia dominovali.

Domáceho Ferdinanda Sedláka (530) porazil Pavel Bročko (552) a Samuel Dvorščák (480) nestačil na najlepšieho hráča zápasu, Jaroslava Podoláka (565).

Galanta B prehrala s Bánovcami 2:6, rozdielom 119 kolkov.

Záznam zo zápasu nájdete na Youtube na adrese:

MKK Slovan Galanta A – TJ Rakovice  1641:1631  (2:0)

11.2.2024, kolkáreň Galanta, 18.kolo DL západ

ag 2024 3

Kolkári galantského A-dorastu potvrdili aj v zápase s kvalitnými Rakovicami svoju veľmi dobrú formu a najlepším výkonom v tomto ročníku zvíťazili.

Vo výbornom zápase, v ktorom si pochvalu zaslúžia hráči oboch tímov dokázali dorastenci Galanty A vyhrať v troch zo štyroch vzájomných dueloch.

Aj keď sa v Dorasteneckej lige body za tieto súboje nepočítajú do výsledku, je to zaujímavá štatistika.

Iba súboj najlepších hráčov zápasu, Kataríny Beskidovej (564) proti Timotejovi Masárovi (574), skončil víťazstvom dorastenca Rakovíc.

V ďalších dueloch boli úspešnejší domáci.

Viktor Magyarics (483) vyhral nad Timeou Magalovou (474), Konrád Kosár (532) porazil Veroniku Hevierovú (515) a aj Veronika Beskidová (544) dokázala zdolať Viktóriu Fórrovú (542).

Galanta A zvíťazila nad Rakovicami 2:0, rozdielom 10 kolkov.

V šprintoch sa družstvá rozišli zmierlivo 1:1.

Domáca Lucia Magyarics prehrala s Viktóriou Fórrovou a Konrád Kosár porazil Veroniku Hevierovú.

KK Pobedim – MKK Slovan Galanta B  1444:1210  (2:0)

11.2.2024, kolkáreň Pobedim, 18.kolo DL západ

ag 2024 4

Kolkári galantského B-dorastu podľahli vonku dorastencom Pobedimu.

Najlepšou hráčkou stretnutia bola domáca Terézia Dúdiková (514).

V družstve Galanty B sa najviac darilo Matejovi Kubalcovi (429).

Výkony hráčov:

Pobedim: Martina Malíčková 481, Jakub Zvolenský 392, Terézia Dúdiková 514, Filip Vakoš 449

Galanta B: Matej Kubalec 429, Laura Machová 421, Peter Szabo 360, Barbora Škodáková 327

V oboch šprintoch zvíťazili dorastenci Pobedima:

Filip Vakoš porazil Lauru Tánczosovú a Terézia Dúdiková vyhrala nad Laurou Machovou.