Majstrovstvá Slovenska – žiaci, žiačky, dorastenky, juniori - MKK Slovan Galanta

Majstrovstvá Slovenska – žiaci, žiačky, dorastenky, juniori

Napísal: Jozef Butko pred jedným rokom v kategórii: Aktuality. Pripojených: 0 komentárov.

30.4.2023
Kolkári MKK Slovan Galanta mali počas víkendu svojich zástupcov na Majstrovstvách Slovenska jednotlivcov.
Žiaci bojovali o tituly v Nováčanoch, dorastenky v Podbrezovej a juniori v Trstenej.
Najlepšie umiestnenie dosiahol Konrád Kosár.
Vo finále kategórie žiakov U12 skončil na 5.mieste a pridal aj 7.miesto v kombinácii.
Katka Beskidová v kategórii dorasteniek U18 skončila vo finále na 10.mieste.
V kombinácii k tomu pridala 9.miesto.
Laura Machová v kategórii žiačok U12 získala dve 10.miesta.
Peter Szabo skončil v kategórii žiakov na 23.mieste.
Tibor Rózsár v kategórii juniorov U23 skončil na 25.mieste.
Už o týždeň vyvrcholia boje o titul Majstra Slovenska v kategóriách žien, mužov a seniorov.

Majstrovstvá Slovenska 2023 – ŽIACI, ŽIAČKY U12

29.-30.apríla 2023, kolkáreň Nováčany

r 2023 4

Nováčany v plnej kráse

V sobotu 29.apríla sa na osemdráhovej kolkárni v Nováčanoch konali Majstrovstvá Slovenska žiakov a žiačok.

MKK Slovan Galanty mal zastúpenie iba v kategóriách žiakov a žiačok U12.

V kategórii U14 sme zástupcu nemali.

r 2023 2

Laura Machová

V kategórii žiačok U12 postúpila do finále z 10.miesta žiačka Galanty, Laura Machová (220).

Vo finále bol najúspešnejšia Katarína Markusová (Podbrezová – 265) pred Leou Samákovou (Trenčín – 262) a Teréziou Dúdikovou (Pobedim – 242).

Laura Machová si vybojovala 10.miesto (204).

V kombinácii opäť zvíťazila Katarína Markusová (Podbrezová – 521) pred Leou Samákovou (Trenčín – 519) a Teréziou Dúdikovou (Pobedim – 474).

Laura Machová aj v kombinácii skončila na 10.mieste (424).

Kompletné výsledky M-SR žiačok U12 nájdete na adrese:

V kategórii žiakov U12 štartovali v drese MKK Slovan Galanta Konrád Kosár a Peter Szabo.

Konrád Kosár (239) postúpil do finále z 8.miesta.

Peter Szabo (144) skončil na 23.mieste a do finále nepostúpil.

Novým Majstrom Slovenska sa vo finále stal Timotej Masár (Rakovice – 287), pred Alexandrom O´Haganom (Podbrezová – 254) a Samuelom Kramárom (Trstená – 253).

Konrád Kosár (244) si polepšil a skončil na peknom 5.mieste.

r 2023 3

Konrád Kosár

V kombinácii pridal svoj druhý titul Majstra Slovenska Timotej Masár (Rakovice – 571). Druhý skončil Samuel Kramár (Trstená – 519) a bronzový stupienok patrí Alexandrovi O´Haganovi (Podbrezová – 502).

Konrád Kosár (483) skončil v kombinácii na 7.mieste.

r 2023 1

Peter Szabo

Kompletné výsledky M-SR žiakov U12 nájdete na adrese:

r 2023 5

Zaslúžená neskorá večera na ceste domov o 22:47 hod. nemohla chýbať…

Výsledky ďalších dvoch kategórii, v ktorých zástupcovia Galanty neboli nájdete na adresách:

Kompletné výsledky M-SR žiačok U14 nájdete na adrese:

Kompletné výsledky M-SR žiakov U14 nájdete na adrese:

Majstrovstvá Slovenska 2023 – DORASTENKY U18 a DORASTENCI U18

29.-30.apríla 2023, kolkáreň Podbrezová

V dňoch 29.–30.4.2023 sa uskutočnili v Podbrezovej Majstrovstvá Slovenska dorasteniek U18.

Na dráhach sa predstavilo celkom 27 dorasteniek. Medzi nimi aj hráčka MKK Slovan Galanta Katarína Beskidová, ktorá skončila na 8.mieste (549) a kvalifikovala sa do 12-členného finále.

Vo finále získala titul Majsterky Slovenska Andrea Krišková (Šaľa – 592), pred Šarlotou Sabovou (Podbrezová – 588) a Sofiou Matis (Hlohovec – 584).

Katka Beskidová (526) skončila vo finále na 10.mieste.

V kombinácii svoj druhý titul Majsterky Slovenska získala Andrea Krišková (Šaľa – 1170), pred Sofiou Matis (Hlohovec – 1149) a Danielou Mócovou (Podbrezová – 1147).

Katka Beskidová (1075) skončila v kombinácii na 9.mieste.

Kompletné výsledky M-SR dorasteniek nájdete na adrese:

V kategórii dorastencov U18 MKK Slovan Galanta svojho zástupcu nemal.

Kompletné výsledky M-SR dorastencov nájdete na adrese:

Majstrovstvá Slovenska 2023 – JUNIORI U23

29.-30.apríla 2023, kolkáreň Trstená

V dňoch 29–30.4.2023 sa uskutočnili na dráhach v Trstenej Majstrovstvá Slovenska v kategórii U23 juniori.

Predstavili sa tu najlepší hráči, ktorí si svoj postup vybojovali na Majstrovstvách krajov.

V sobotňajšej kvalifikácii si účasť vo finále vybojovalo 12 kolkárov.

Jedinému zástupcovi MKK Slovan Galanta v štartovom poli, Tiborovi Rózsárovi, sa veľmi nedarilo, skončil na 25.mieste.

Jeho výkon výkon (524) bohužiaľ na postup do finále nestačil.

Vo finále získal titul Majster Slovenska domáci Marián Benický (ŠKK Trstená – 615), pred Ivanom Malčekom (ŠK Podbrezová – 611) a Martinom Bizubom (ŠK Podbrezová – 603).

V kombinácii získal svoj druhý titul Majstra Slovenska Marián Benický (Trstená – 1277) pred Martinom Ilovským (Vrútky – 1204) a Ivan Malček (Podbrezová – 1196).

Zaujímavosťou podujatia bolo, že víťaz kvalifikácie Dominik Truhlík (Stará Turá – 622) skončil vo finále až na poslednom, 12.mieste výkonom 491…