Memoriál Jožka PIVKA 2023 - MKK Slovan Galanta

Memoriál Jožka PIVKA 2023

Napísal: Dodo Butko pred deviatimi mesiacmi v kategórii: Turnaje. Pripojených: 0 komentárov.

12.augusta 2023

V sobotu sa v Galante konal 10.ročník medzinárodného kolkárskeho turnaja – Memoriál Jožka Pivka 2023.
Na dráhach bojovalo o trofeje deväť štvorčlenných družstiev.
Najviac sa darilo kolkárom TJ Rakovice.
Tí si odniesli domov najcennejšie trofeje.
V kategórii jednotlivcov zvíťazil Boris Šintál pred Tiborom Pivkom z Novej Včelnice a Radekom Břečkom z Vracova.
Rakovice boli najlepšie zo všetkých družstiev a zaslúžene si domov odviezli aj putovný pohár Memoriálu Jozefa Pivka.
Družstvo Galanty A skončilo druhé a bronzovú priečku si vybojovali kolkári z Vracova.

12.augusta 2023 kolkáreň Galanta

V sobotu sa v Galante konal pri príležitosti XXXVII.Galantských trhov jubilejný 10.ročník medzinárodného kolkárskeho turnaja – Memoriál Jožka Pivka 2023. Zároveň to bol aj jubilejný 30.ročník turnaja pri príležitosti konania Galantských trhov.

Turnaj sa konal s podporou Mesta Galanta.

cc 2023 1 trofeje

Kolkári bojovali o tieto trofeje

Na turnaji bojovalo o trofeje deväť štvorčlenných tímov.

Z Maďarska prišli na turnaj dve družstvá z Budapešti, z Česka to boli tri družstvá – Vracov, Nová Včelnica a Vsetín.

V Galante sme privítali aj dlhoročných priateľov, kolkárov TJ Rakovice.

Samozrejme nechýbali ani domáci kolkári.

MKK Slovan Galanta nastúpila na turnaj s tromi družstvami.

Na turnaji sa najviac darilo favorizovaným kolkárom TJ Rakovice, ktorí si odviezli domov najcennejšie trofeje.

V kategórii jednotlivcov zvíťazil Boris Šintál (598), ktorému iba o povestný vlások unikla „šesťstovka“.

Na druhom mieste skončil Tibor Pivko (582) z Novej Včelnice a potvrdil tak kvalitné „Pivkovské kolkárske gény“.

Tretiu priečku si osobným rekordom vybojoval Radek Břečka (581) z Vracova.

cc 2023 4 jednotlivci

V kategórii jednotlivcov zvíťazil Boris Šintál (vľavo), pred Tiborom Pivkom (v žltom drese)

cc 2023 5 družstvá

V kategórii družstiev tiež dominovali kolkári TJ Rakovice (2222), ktorí s prevahou získali pohár za 1.miesto a domov si odniesli aj putovný pohár Memoriálu Jožka Pivka.

Družstvo Galanty A (2196) v zložení Madarás, Večeríková, Kosár a Butko podalo tiež solídny výkon skončilo na druhom mieste.

Bronzovú priečku si vybojovali kolkári z Vracova.

cc 2023 3 oto a monika

Víťazné poháre najlepším kolkárom turnaja odovzdal predseda MKK Slovan Galanta Oto Kosár spolu s dcérou Jožka Pivka, Monikou.

cc 2023 6 rakovice

Kolkári TJ Rakovice si domov odviezli poháre za prvé miesta aj Putovný pohár Memoriálu Jožka Pivka

Podrobné výsledky turnaja nájdete TU

Záznam z turnaja nájdete na Youtube:

cc 2023 2 pivkovci

Klan Pivkovcov sa na turnaji prezentoval s slušnom počte

cc 2023 7 kuchári

K dobrej atmosfére na turnaji prispel aj tradičný guláš. Jeho autormi bola osvedčená úderka kuchárov: zľava Karol Kaigl, Janko Suchopa, Lajko Šarközi, Ernest Rácz, Čaba Šemetka a Ivan Mrva