Najlepším „šprintérom“ medzi galantskou mládežou je Alex Halász - MKK Slovan Galanta

Najlepším „šprintérom“ medzi galantskou mládežou je Alex Halász

Napísal: Jozef Butko pred štyrmi rokmi v kategórii: Turnaje. Pripojených: 0 komentárov.

4.júla 2020

Týždeň po majstrovstvách MKK Slovan Galanta v šprinte dospelých sme spoznali nových majstrov oddielu v šprinte aj z radov galantskej kolkárskej mládeže.
Najlepšie sa darilo Alexovi Halászovi, ktorý sa stal majstrom oddielu 2019/20.
V sobotu sa štvorica galantských kolkárov opäť zúčastnila na Letnom turnaji v Rosiciach.

Ucastnici upr

Majstrovstvá MKK Slovan Galanta – ŠPRINT MLÁDEŽ

Galanta 4.júla 2020 o 9:00 hod. kolkáreň Galanta

Galantská kolkáreň patrila v sobotu 4.júla 2020 novej „kolkárskej krvi“.

Na dráhach bojovalo 10 mladých kolkárov a kolkárok z radov dorastencov aj žiakov o titul majster oddielu v disciplíne ŠPRINT.

Najlepšiu formu zo všetkých a k tomu potrebnú dávku šťastia mal Alex Halász.

DSC_1513 b

Napriek tomu, že na ceste do turnajového pavúka si musel odkrútiť aj kvalifikačné kolo navyše, zdolal všetkých súperov. Najprv si v kvalifikácii poradil s Matejom Kubalcom, ktorého porazil 2:0. V ďalších dueloch ukázal pevné nervy, keď až do konca svojich súperov porazil zhodne 2:1. Postupne zvíťazil nad Veronikou Beskidovou a Matejom Klenovičom. Vo vyrovnanom finále s Katkou Beskidovou vyhral opäť až po rozstrele 2:1 a stal sa majstrom oddielu v šprinte 2019/20.

Na druhom mieste skončila Katka Beskidová.

DSC_1510

Tretie miesto si vybojoval Matej Klenovič, keď v boji o bronz porazil Lukáša Rozkoša.

2016/17 Ernest SZÁZ, dorastenci: Tibor RÓZSÁR

2017/18 Ernest GUBRAN, dorastenci: Samuel DVORŠČÁK, žiaci: Lukáš ROZKOŠ, žiačky: Katarína BESKIDOVÁ

2018/19 Jozef BUTKO, mládež chlapci: Matej KLENOVIČ, mládež dievčatá: Katarína BESKIDOVÁ

2019/20 Katarína VEČERÍKOVÁ, mládež: Alex HALÁSZ

Memoriál Miloše Kratiny – Rosice – 2.štart

Sobota 4.7.2020 Rosice

V sobotu 4.júla 2020 sa do Rosíc vybrala na Rosický letný pohár – Memoriál Miloše Kratiny, opäť štvorica kolkárov MKK Slovan Galanta.

V prvom termíne boli v Rosiciach Vlahi (485), Večeríková (517), Jeriga (512) a Kosár (600).

Štvorčlenné družstvo Galanty (2114) bolo po prvom kole turnaja na 10.mieste (z celkove 26 družstiev).

V kategórii jednotlivcov bol náš nový predseda oddielu Oto Kosár (600) na priebežnom 2.mieste, tesne za Oldřichom Kopalom (601). V prvom kole štartvalo 104 kolkárov.

V sobotu nastúpili hráči Galanty v trochu pozmenenom zložení.

Jeriga, Vecerikova, Kosar, Benkovsky

Ich výkony boli nasledovné:
Večeríková (529), Benkovský (510), Kosár (534) a Jeriga (518).

Výsledky po 2.kole turnaja zatiaľ nie sú uverejnené.

Galantských kolkárov čakajú v Rosiciach ešte dva štarty.

Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

Bez prestávky pokračujú tréningy dospelých aj dorastu podľa tradičného rozpisu

4.7., 18.7., 1.8.2020 – v každom termíne sa štvorica kolkárov MKK Slovan Galanta zúčastní na Rosickom letom pohári – Memoriáli Miloše Kratiny v Rosiciach