Novými majstrami oddielu sa stali Večeríková, Luptáková a Klenovič - MKK Slovan Galanta

Novými majstrami oddielu sa stali Večeríková, Luptáková a Klenovič

Napísal: Jozef Butko pred štyrmi rokmi v kategórii: Turnaje. Pripojených: 0 komentárov.

30.decembra 2019

V závere roka 2019 sa konali Majstrovstvá oddielu MKK Slovan Galanta.
Boli rozdelené do dvoch častí.
Najprv v sobotu 28.decembra bojovali o tituly Majster oddielu mládežníci.
V pondelok si to potom v boji o titul „rozdali“ dospelí.
Z chlapcov si titul majstra oddielu vybojoval Matej Klenovič. Medzi dievčatami sa majsterkou oddielu stala Lucia Luptáková.
V zmiešanom štartovom poli dospelých si najlepšie poradila nová majsterka oddielu Katka Večeríková.

Majstrovstvá oddielu DOSPELÍ

Galanta 30.decembra 2019

Na majstrovstvách oddielu MKK Slovan Galanta pre sezónu 2019/20 sa zúčastnilo celkom 23 kolkárov a kolkárok.

Hoci v štartovom poli bolo 20 mužov, muziku tvrdili tentoraz ženy!

Novou majsterkou oddielu sa stala Katka Večeríková. Tá si výkonom 572 zvalených kolkov zabezpečila premiérový oddielový titul.

katka

Iba o dva koly za ňou zaostala Klaudia Pivková (570), ktorá si dobre rozbehnutú hru na prvých dvoch dráhach „pokazila“ na tretej (124) a aj keď tesne, predsa sa musela uspokojiť s druhým miestom.

Až na tretej priečke skončil najlepší muž, Ernest Gubran (566). Ten si bronzovú priečku zabezpečil pred Stanom Kupčokom (566), ktorý vďaka horšej dorážke skončil štvrtý.

Za povšimnutie stojí 6.miesto najstaršieho galantského kolkára Ernesta Száza (554), ktorý mal spoločne s Pivkovou najlepšiu dorážku – 201.

Pekný výkon podala aj tretia žena v štartovom poli Alenka Beskidová, ktorá skončila na 12.mieste.

Podrobné výsledky Majstrovstiev oddielu dospelých 2019/20 nájdete TU

Majstrovstvá oddielu MLÁDEŽ

Galanta 28.12.2019

Galantská kolkárska mládež bojovala o titul Majster oddielu MKK Slovan Galanta v sobotu 28.decembra 2019.

Na dráhach súťažilo šesť chlapcov a šesť dievčat v disciplíne 60 hodov združených.

Medzi dievčatami vo veľmi vyrovnanom súboji zvíťazila Lucia Luptáková. Výkonom  244 zvalených kolkov sa stala majsterkou oddielu pre ročník 2019/20.

naj-dievcata

Iba tesne, o päť kolkov, za ňou zaostala Katarína Beskidová (239). Na treťom mieste skončila jej mladšia sestra Veronika Beskidová (220).

Medzi chlapcami sa novým majstrom oddielu stal Matej Klenovič (226) pred Lukášom Rozkošom (223) a Tomášom Luptákom (215).

naj-chlapci

Kolkári a kolkárky na prvých troch miestach získali poháre, diplomy a medaily.

Aj všetci ďalší účastníci majstrovstiev oddielu dostali medaily a pamätné diplomy.

chlapci

dievcata

Majstrovstvá oddielu sa skončili posedením účastníkov pri malom občerstvení.

Za prípravu a organizáciu majstrovstiev oddielu patrí poďakovanie hlavne Jankovi Ašvánimu a manželom Beskidovým, ktorí sa kvalitne postarali o hladký priebeh turnaja.

janko-asvani

Podrobné výsledky Majstrovstiev oddielu mládeže 2019/20 nájdete TU

Novoročný turnaj RAKOVICE 2020

Rakovice 28.12.2019

V Rakoviciach prebieha od 9.decembra 2019 do 11.januára 2020 tradičný, v poradí už 7.ročník Novoročného turnaja RAKOVICE 2020 o pohár starostu obce Rakovice.

Podobne ako v minulých rokoch sa turnaja zúčastňujú aj kolkári MKK Slovan Galanta.

V sobotu 28.decembra na rakovické dráhy nastúpila aj štvorica z Galanty v zložení Večeríková, Pivková, Jeriga a Pavlišin.

kolkari-galanty-v-rakoviciach

K dátumu 28.december na turnaji štartovalo celkom 156 kolkárov a kolkárok, ktorí vytvorili 39 štvorčlenných družstiev.

Výsledky našich kolkárov a ich priebežné poradie:

29. Pivková 570

78. Večeríková 529

87. Pavlišin 523

114. Jeriga 507

Družstvu Galanta 1 priebežne patrí 21.priečka.

Medzi jednotlivcami je doteraz najlepší Peter Nemček (648) a v kategórii družstiev vedie TJ Sokol Husovice 1 (2409).

Na turnaji sa zúčastní ešte jedno družstvo Galanty.