Opäť úspešný víkend galantských kolkárov - MKK Slovan Galanta

Opäť úspešný víkend galantských kolkárov

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 1 komentár.

14.októbra 2012

Galantskí kolkári pokračujú v dobrých výkonoch a počas uplynulého víkendu zaznamenali plný bodový zisk.
Áčko, aj keď nie v optimálnej zostave porazilo kolkárov Piešťany B a nestráca kontakt s vedúcimi Zlatými Klasmi.
Béčko bez problémov porazilo Tatran Bratislava a je na 5.mieste v tabuľke druhej ligy.
Na tretie miesto v 3.lige sa prebojovalo aj Céčko, ktoré zvíťazilo v Šali.
Dorastenci mali v tomto kole voľno.
Najlepšie výkony vo svojich družstvách podali Tumma, Bianka Nedomová a Mikuš.

MKK Slovan Galanta A – TJ Družba Piešťany B 3237:3041 (6:2)
13.októbra 2012

Zaujímavým stretnutím šiesteho kola prvej ligy bolo isto stretnutie galantského Slovana a piešťanskej Družby. Hostia najmä v predchádzajúcich ročníkoch predvádzali výborné výkony a neraz zahanbili aj veľkého brata A tím Piešťan. Tentoraz sa však oba celky nachádzajú na opačných póloch tabuľky a Galanta mala v záujme potvrdiť rolu favorita stretnutia.
Pred samotným úvodom si oba celky uctili pamiatku nebohého Laciho Lovasa, verného fanúšika galantských kolkov, minútou ticha.

Zápas sa odohrával v pokojnejšej atmosfére.
Prvé problémy pre Galantu nastali ešte pred samotným stretnutím. K dispozícii totiž neboli dve veľké opory. Zoli Madarás kvôli dovolenke a Dodo Butko pre zranenie nemohli do tohto stretnutia nastúpiť.
Galanta sa však s ich absenciou vyrovnala s čírou bravúrou.

Ako prvý predviedol svoje umenie Karol Kaigl, ktorý dokázal v súboji s Miroslavom Bolechom bodovať naplno. Na jeho hru bolo radosť pozerať a divákom sa odmenil výborným výsledkom 568 zvalených kolkov. Miroslavovi Bolechovi, ktorý sa v stretnutí nie a nie uchytiť, nadelil 68 kolkový výprask, čím okrem získaného bodu naladil družstvo Galanty na víťaznú nôtu. Popri jeho hre sa takpovediac v tieni javil prejav Mira Chovanca. Jeho výkony do bodky kopírovali sínusoidu a dovedna nazbieral až 8 záhodov. Jeho výsledné skóre (542) nemožno označiť za sklamanie, práve naopak, chýbalo len veľmi málo aby sa víťazom tohto duelu stal on. Súperom mu však bol skúsený Janko Ďurina. Kto niekedy hral proti nemu vie, že to veru nie je žiadna prechádza ružovým sadom. Výsledný rozdiel deviatich kolkov stanovil skóre prvej časti zápasu na 1:1.

Body sa rozdeľovali po jednom aj v druhej tretine. Paradoxne vďaka dvom Galanťanom. Tým pozitívnejším spôsobom prekvapil Stano Kupčok, ktorý dokázal nadviazať na výborný výkon z Preselian. Výsledných 559 vyznelo pre Galantu opäť raz výborne a dokonca aj dalo zabudnúť na neuveriteľných sedem záhodov v druhom sete. Súperom mu bol mladý Jakub Pinkas, ktorý však nenašiel optimálnu formu na tento zápas a v polovici stretnutia sa porúčal z dráhy. Striedajúci Tibor Kertész len upravil výsledný výkon piešťanského dua na 450 zvalených kolkov. Striedať musel aj Martin Kaigl, ktorý za 57. hodov nazbieral päť chýb a niečo málo cez dvesto zvalených kolkov. Jeho mizéria doslova špatí výsledný dojem z galantského predstavenia. Bod pre Galantu ešte mohol zachrániť dobre hrajúci Jožko Jeriga, ktorý však v poslednom sete zatiahol ručnú brzdu.

V čisto teoretickej rovine si Galanta zaistila minimálne bod za remízu už po dvoch tretinách stretnutia. Na jej konte totižto svietil približne 150 kolkový náskok a to na dráhu nastupoval Paťo Tumma, ktorého výkony v tejto sezóne vyčarovali nejeden úsmev na tvárach fanúškov.
Za domácich ho sprevádzal ešte Bystrík Horník, ktorý si zmeral sily s Jožkom Horváthom. Jeho výkony sú pre zmenu v tejto sezóne ozdobou piešťanského béčka. Do Galanty si však tentokrát dobrú formu nepribalil a okrem prvého setu, ktorý mu v podstate vyšiel na jednotku, predvádzal prevažne priemerné až podpriemerné výkony. S výslednými 501 zvalenými kolmi nemohol byť ani zďaleka spokojný, čo však určite nevadilo Horníkovi. Ten zase zaváhal v poslednom sete, no spoliehať sa mohol na to, že to jeho súperovi absolútne nešlo. Bystro dosiahol výsledných 517 a bod k dobru pre Galantu.
O Paťovi Tummovi už reč bola. Minulý týždeň naváľal 580 kolkov a v tomto stretnutí sa tomuto číslu výrazne priblížil. Na výslednej tabuli napokon zasvietilo 572 kolkov, čím Paťo nedal šancu inak celkom dobre hrajúcemu Marekovi Harčaríkovi (545). Stretnutie bolo v podstate v réžii domácich, ktorí napokon zvíťazili 6:2 rozdielom triedy o bezmála 200 kolkov.

Slovan sa s absenciou kľúčových opôr vyrovnal s najväčšou bravúrou, a to len dokazuje, že tento tím hrá v skvelej pohode a podáva výborné výkony.
Dajte si pozor na Galantu, hryzie. Vyplazly jazyk
   (MK)

MKK Slovan Galanta B – KK Tatran Bratislava 3090:2984 (7:1)
13. októbra 2012

Galantské Béčko aj keď nastúpilo bez Jerigu, ktorý pomohol Áčku k víťazstvu nad Piešťanmi B nemalo so súperom z Bratislavy vážnejší problém.

img-1061a

Hneď v úvode milo prekvapil dobrý výkon Bianky Nedomovej (541), ktorá aj napriek problémom s kolenami presvedčivo zdolala Čimboru (456) a stala sa najlepšou hráčkou Galanty v zápase.
Hegedüšová (525) nezačala dobre a na prvých dvoch dráhach s Bajbarom (512) prehrala. Potom sa však radikálne zlepšila a výkonmi 141 a 150 strhla víťazstvo na svoju stranu.
Galanta B viedla 2:0 rozdielom 98 zvalených kolkov.

V druhej dvojici galantský Šarközi (499) síce zaostal za výkonmi z predošlých kôl, ale stačilo mu to na zisk bodu s Dušanom Sedlákom (466). Mierne zlepšenie oproti predošlým zápasom ukázal Ferdo Sedlák (516), ktorý porazil Bučáka (503).

Galanta viedla už 4:0 a mala náskok 144 kolkov.

V závere zápasu domáci Száz (523) podľahol najlepšiemu z hostí Petrovi Malgotovi (550). Jožko Pivko (486) získal bod aj napriek tomu, že jeho súper Válek zhodil viac (497). Na setové body totiž vyhral 3:1.

Galantské Béčko zvíťazilo presvedčivo 7:1 a po siedmom kole je na 5.mieste 2.kolkárskej ligy.
   (JB)

TJ Slovan Šaľa C – MKK Slovan Galanta C 1911:1974
12.októbra 2012

Céčko Galanty v Šali vyhralo aj napriek tomu, že v závere zápasu Suchopu musel striedať Putyera.

Prví traja galantskí hráči boli lepší ako ich súperi na dráhach. Získali dostatočný náskok, ktorý zabezpečil Galante víťazstvo.
Domáca dvojica Mazúchová (470) Machálková (471) bola vyrovnaná, podobne ako hosťujúca dvojica z Galanty Jirko Kaigl (505) a Ašváni (501). Pre Galanťanov to znamenalo hneď v úvode sľubný 65 bodový náskok.

Ani domáci Veselka (497) nestačil na najlepšieho z Galanty Mikuša (530). Mikuš sa výkonom zaradil do najlepšej štvorky kola. Víťazstvo Galanty by bolo ešte výraznejšie, nebyť totálneho výpadku Suchopu, ktorého od 69.hodu vystriedal Putyera. Ich spoločný výkon (438) síce na domácu Szomolaiovú (473) nestačil, ale napriek tomu celkové víťazstvo v zápase neohrozil.

Zisk dvoch bodov udržal Galantu C v prvej trojici tretej ligy.