Prehra s Piešťanmi B – koniec boja Galanty A o najvyššiu priečku - MKK Slovan Galanta

Prehra s Piešťanmi B – koniec boja Galanty A o najvyššiu priečku

Napísal: Jozef Butko pred jedenástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

24.februára 2013

Kolkári MKK Piešťany B, posledné družstvo tabuľky na domácej kolkárni zvíťazili nad MKK Slovan Galanta A 5:3. Výrazne tak pomohli Áčku Piešťan v boji o postup do extraligy. V hľadisku im k tomu hlasným povzbudzovaním pomohli viacerí hráči domáceho Áčka. Pre Galantu A sa zrejme boj o najvyššiu priečku tabuľky predčasne skončil. Galantskí kolkári pokračovali v nevýrazných jarných výkonoch. Hru Galanty poznačila slabá dorážka, nevyrovnané výsledky na jednotlivých dráhach, opakované hrubé chyby a množstvo záhodov. S takouto hrou sa nedá vyhrať ani na pôde posledného družstva tabuľky.
Aj galantské Béčko sa vrátilo zo zápasu s Tatranom Bratislava smutné. Kolkáreň Interu Bratislava, na ktorej najlepší hráči extraligy dokážu podávať výkony na hranici 700 zvalených kolkov je pre galantských kolkárov zakliata. Predsa ale výkony pod 500 by sa tu nemali objaviť.
Jediným družstvom, ktoré získalo počas víkendu body bolo galantské Céčko, ktoré si doma poradilo s Hlohovcom B.
Dorastenci mali voľno.

MKK Piešťany B – MKK Slovan Galanta A 3230:3168 (5:3)
23.februára 2013, kolkáreň Piešťany

Galantskí kolkári chytili v poslednej dobe nie príliš lichotivú formu. Hoci v ostatnom kole zvíťazili na domácej pôde nad Preseľanmi, stále nemožno hovoriť o návrate do starých koľají. V 19. kole však prišiel nový súper a tak teda aj nová šanca na zmenu. Navyše situácia bola ako stvorená pre výhru: okrem toho, že sa Galanťanom v poslednej dobe v Piešťanoch darí, na zreteli iste mali aj nádej na zúženie bodovej priepasti medzi nimi a piešťanským A-družstvom.
Úvod duelu však bol vzácne vyrovnaný. Na oboch stranách nastúpil na dráhu jeden hráč, ktorému sa darilo (Ďurina a Tumma), ale tiež po jednom hráčovi, ktorému sa duel nevydaril (Bolech a Chovanec). Domáci Ďurina opäť potvrdil, že kolky sa dajú hrať v akomkoľvek veku. Prvý set síce s Chovancom prehral o dva kolky, no mladý Galanťan sa pre zvyšok duelu absolútne zosypal a domáci hráč na to dokázal výborne zareagovať. Podal viac než vyrovnaný výkon a v závere si pripísal výhru v pomere 3:1 za výkon 556 zvalených kolkov. Hosťom nepomohlo ani vystriedanie Chovanca za Martina Kaigla. Identická situácia v opačnej réžii nastala v dueli Bolecha (490) s Tummom (562). Domáci kolkár začal výborne (136), no to bolo z jeho strany všetko. Naopak Paťo Tumma (až na zaváhanie v treťom sete – 120) sa udržal na dobrých číslach a domáceho zdolal vyše 70 kolkovým rozdielom v pomere 3:1.
Po prvej tretine nebolo stretnutie ani zďaleka rozhodnuté. Na dráhu nastupovali za domácich Harčarík s Bittnerom a v drese hostí Kupčok s Horníkom. Aj táto pasáž hry skončila nerozhodne 1:1. Bod pre domácich zabezpečil Marek Harčarík, ktorý až na zaváhanie v treťom sete (117) podal výborný výkon (556) a Horníkovi nedal najmenšiu šancu. Hosťujúci hráč sa navyše trápil prevažne so svojou vlastnou hrou a v konečnom dôsledku si pripísal iba slabých 501 kolkov. Bod pre Galantu však v druhej tretine hry zaobstaral Stano Kupčok, ktorý po dvoch setoch s Bittnerom viedol už 2:0. Vtedy však domáci kolkár akoby vstal z mŕtvych a na posledných 60 hodov si pripísal výborný výkon 292 kokov. Našťastie to však na Kupčoka nestačilo a tak sa hosťujúci kolkár po výkone 552 zvalených kolkov radoval z bodu pre Galantu. Po dvoch tretinách hry bol stav stále nerozhodný, no Piešťany si vybudovali cca. 50 kolkový náskok, ktorý sa v závere ukázal ako kľúčový.
Do finišu nasadil hostia to najlepšie, čo mohli. Dodo Butko si zmeral sily s Jožkom Horváthom a Zoli Madarás mal vystrašiť mladého Jakuba Pinkasa. Práve ten bol otáznou persónou v kádri domáceho MKK, pretože jeho výkony v aktuálnom ročníku ligy veľmi kolíšu. V dueli s Galantou sa však mladý Piešťanec dokázal vybičovať k dobrému výkonu (535). O náskok prišiel až v samotnom závere, kedy Zolo Madarás pritlačil plynový pedál na podlahu a v ostatných dvoch setoch dosiahol 287 kolkov. Stačilo to na výhru v pomere 2:2 o jeden kôl. Galanťania stále mohli pomýšľať na remízu, na to však potrebovali aby Dodo Butko (537) v poslednom sete duelu s Jožkom Horváthom (544) zvíťazil o šesť kolkov. Obaja hráči podali v tomto stretnutí vyrovnané výkony, no domáci Horváth akoby bol vždy o krok pred hosťujúcim Butkom. V konečnom dôsledku sa tak zrodil tretí bod Piešťan v pomere 3:1 o 7 kolkov. Piešťanské MKK tak zdolalo galantské MKK v pomere 5:3 rozdielom 62 kolkov.
Galanťania aj tento duel prehrali predovšetkým v hlavách a tak sa pred zvyškom sezóny musia dať do kopy hlavne po psychickej stránke. Pohoda sa do galantskej kabíny môže vrátiť už v nasledujúcom kole, kedy pre zmenu privítajú Galanťania piešťanské Áčko, lídra tabuľky prvej ligy.
 (MK)

KK Tatran Bratislava – MKK Slovan Galanta B 3229:2957 (6:2)
22.februára 2013, kolkáreň Inter Bratislava

Kolkáreň Interu Bratislava je pre hráčov z Galanty „zakliata“. Nedokážu na nej podať, až na výnimky, výkony s ktorými by vedeli získať nejaké body.
V piatok večer to pre Galantu začalo vyzerať zle hneď od začiatku.
Kika Hegedüšová (542) síce znovu potvrdila, že je najlepšou hráčkou galantského Béčka, ale bola snáď jedinou z Galanty, a ktorej hru sa dalo pozerať.
Jej súper Bajbar (544) síce podal celkove lepší výkon, ale Kika zvíťazila na sety 3:1.
V ďalších dueloch ale domáci Čimbora (563) výrazne porazil Száza (518) a Dušan Sedlák (569) ešte vyšším rozdielom porazil hosťujúceho Šarköziho (474).
Po prvej polovici zápasu viedol Tatran 2:1 rozdielom 133 kolkov.

V druhej polovici zápasu to dopadlo pre Galantu ešte o niečo horšie.
Domáci Martišek (569) a Malgot (551) získali ďalší náskok. Galantskí hráči Jeriga (492) a Ďuriš/J.Kaigl (424) s nimi nedokázali udržať krok.
Nič na prehre Galanty nezmenilo ani to, že poslednému z domácich hráčov Bučákovi sa vôbec nedarilo. Jeho výkon 442 zvalených kolkov umožnil získať F.Sedlákovi (507) druhý bod pre Galantu.

Galanta B prehrala 2:6 priepastným rozdielom 272 zvalených kolkov.

Galanta B je v aktuálnej tabuľke druhej ligy na 10.mieste. V najbližšom zápase privíta na domácej kolkárni vedúce družstvo druhej ligy Trenčín KWH.
(JB)

MKK Slovan Galanta C – Zentiva Hlohovec B 1980:1857
23.februára 2013, kolkáreň Galanta

Kolkári galantského Céčka si pomerne ľahko poradili s nebezpečným súperom z Hlohovca, ktorý bojuje o najvyššiu priečku tabuľky.
Všetci hráči Galanty boli lepší ako ich súper a tak sa zrodilo výrazné víťazstvo o 123 kolkov.
Najlepším hráčom Galanty bol Mikuš (552), z hosťujúcich hráčov sa najlepšie darilo Barekovi (517).