V poslednom kole Galanta "A" zdolala DKK Nové Mesto - MKK Slovan Galanta

V poslednom kole Galanta "A" zdolala DKK Nové Mesto

Napísal: Jozef Butko pred jedným rokom v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

15.4.2023
Galantskí kolkári cez víkend ukončili poslednými zápasmi súťažný ročník 2022/23.
Áčko Galanty po zaujímavom priebehu zápasu zvíťazilo nad DKK Nové Mesto nad Váhom 7:1.
Béčko Galanty v derby zápase v Šali podľahlo Šali A 1:7.
O týždeň sa v Šali bude konať záverečný turnaj štvorčlenných družstiev 3.KL TT a NR kraja spojený s vyhodnotením súťažného ročníka 2022/23.
Od 29.apríla 2023 nás už čakajú Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov vo všetkých kategóriách.
Účasť na nich si vybojovalo 12 kolkárok a kolkárov MKK Slovan Galanta.

MKK Slovan Galanta A – DKK Nové Mesto n/V 3281:3065 (7:1)

14.4.2023. 22.kolo 1.KL západ

Zápas Galanty A s DKK Nové Mesto n/V mal napriek jednoznačnému výsledku zaujímavý priebeh.

Až do jeho polovice bol veľmi vyrovnaný.

Ešte po dvoch dráhach druhej tretiny zápasu hostia dokonca viedli o 11 kolkov…

Potom už ale prevzali iniciatívu do rúk domáci a nasmerovali zápas do víťazného konca.

p 2023 1

V úvode Peter Horník (499) nezopakoval svojich 609, ktoré dosiahol pred týždňom za Béčko Galanty. Diametrálne odlišným výkonom nestačil na Dušana Bielka (514).

Ako sa ukázalo neskôr bol to jediný bod hostí.

Katarína Večeríková (564) pokračovala vo svojej „solídnej fazóne“ z posledných zápasov a porazila Petra Vojteka (551).

Nebolo to však jednoduché víťazstvo. Vojtek hral veľmi dobre a výraznejšie prehral iba v jednom sete. Ostatné boli veľmi vyrovnané. Dva doslova: 129:129 a 136:136.

Za stavu 1:1 prehrávala Galanta s Novým Mestom o dva kolky.

V druhej tretine zápasu už výraznejšie dominovala Galanta, aj keď po dvoch odohraných setoch to tak ešte nevyzeralo.

Zoltán Madarás (559) síce jednoznačne vyhral s Jurajom Mackom (od 61.h.Roman Moravčík – 480), ale ďalšiemu hráčovi domácich, Otovi Kosárovi sa zo začiatku naozaj nedarilo.

V prvých dvoch setoch Oto Kosár (557) s Jaroslavom Švarom (529) pomerne jasne prehral a mal už stratu 36 kolkov.

Potom sa mu ale podarilo dostať z herného kŕča a výborným výkonom zvyšné dva sety vyhral a dokonca celkove porazil Švara o 28 kolkov!

Galanta tak viedla 3:1, rozdielom 105 kolkov a v záverečnej tretine už šancu na výhru nepustila z rúk.

Postupne Jozef Butko (577) najlepším výkon v zápase hladko, 4:0 na  sety, porazil Michala Horečného (491) a Bystrík Horník (525) po dobrom začiatku udržal náskok nad Marekom Piscom (500).

Zrátané a podčiarknuté: v poslednom zápase 1.KL západ v ročníku 2022/23 zvíťazila Galanta A nad DKK Nové Mesto n/V 7:1, rozdielom 216 kolkov.

Galanta A podľa všetkého skončila na 5.mieste 1.KL západ.

DKK Nové Mesto N/V skončilo na poslednej 12.priečke a zrejme sa s prvoligovou súťažou rozlúči.

Záznam zo zápasu si môžete pozrieť na adrese:

TJ Slovan Duslo Šaľa A – MKK Slovan Galanta B  3150:2949  (7:1)

15.4.2023. 26.kolo 1.KL západ

V záverečnom, 26.kole 2.KL západ, sa v Šali uskutočnilo tradičné derby kolkárov dvoch miest, ktoré majú od seba iba pár kilometrov.

Domáci ešte mali o čo hrať.

Stále bojovali o konečné 2.miesto v tabuľke a prípadný postup do 1.KL západ.

Galanta B už nemohla skončiť lepšie (ani horšie), ako na 11.mieste.

p 2023 2

Domáci od úvodu v zápase viedli.

V prvom dueli Peter Devát (512) porazil Jozefa Jerigu (494). Jeriga síce vyhral v prvom sete, ale potom ďalšie tri, aj keď tesne, prehral.

Aj druhá hráčka Šale Andrea Krišková (542) svoj súboj s Jánom Ašvánim (520) zvládla keď na sety vyhrala 3:1.

V druhej tretine zápasu sa zablyslo na trochu lepšie časy galantských Béčkarov.

Domáci Karol Tóth (493) sa nedostal cez „päťstovku“ a Marián Kubalec (510) to síce nie moc najľahšie, ale predsa využil na zisk bodu.

Zvláštny výsledok padol v ďalšom dueli.

Domáci Václav Bol (535) mal síce o dosť horší výkon ako Ernest Gubran (557), ale sety rozhodli v prospech hráča Šale.

Ernest Gubran poriadne „zabral“ iba v treťom sete (160), v ktorom porazil Bola o 51! kolkov, ale bohužiaľ v ostatných troch sa musel skloniť pred domácim kolkárom.

Kolkári Šale sa tak dostali do vedenia 3:1, ale rozdiel bol naozaj minimálny, iba jediný kol v prospech domácich.

V závere nastúpili na dráhy v drese domácich tabuľkovo najvyššie postavení hráči v 2.KL západ (2.Braňo Bol a 3.Richard Tóth).

Aj keď Bol s Tóthom nepodali nadpriemerné výkony, doviedli družstvo Šale k očakávanému víťazstvu.

Branislav Bol (541) porazil hladko Rastislava Schillera (406) a Richard Tóth (527) bez väčších starostí vyhral nad Tomášom Michálekom (462).

Šaľa A podľa očakávania vyhrala nad Galantou B 7:1, rozdielom 201 kolkov a skončila tak na 2.mieste 2.KL západ.

Majstrovstvá Slovenska 2023 – nominácia kolkárov MKK Slovan Galanta

Dňa 7.4.2023 vydalo ŠTU SKoZ oficiálne, konečné rozhodnutie, o usporiadateľoch Majstrovstiev Slovenska vo všetkých kategóriách.

Zároveň bol tiež zverejnený aj kompletný zoznam všetkých oprávnených účastníkov M-SR a termíny konania turnajov v jednotlivých kategóriách.

Celkom sa podľa zoznamov na Majstrovstvách Slovenska vo všetkých kategóriách zúčastní 360 kolkárok a kolkárov.

Z MKK Slovan Galanta si účasť na Majstrovstvách Slovenska zabezpečilo buď účasťou, alebo potrebným umiestnením na Majstrovstvách kraja 12 kolkárov:

Žiaci U-12, 29.4.2023 Nováčany: Konrád Kosár, Matej Kubalec, Peter Szabo

Žiačky U-12, 29.4.2023 Nováčany: Katarína Kubíková, Laura Machová, Barbora Škodáková

Dorastenky U-18, 29.-30.4.2023 Podbrezová: Katarína Beskidová

Juniori U-23, 29.-30.4.2023 Trstená: Tibor Rózsár

Ženy U-49, 6.-7.5.2023 Modranka: Klaudia Pivková, Katarína Večeríková (ako prvá náhradníčka Kristína Hegedüšová)

Muži U-49, 6.-7.5.2023 Podbrezová: Oto Kosár

Muži Seniori Ü-60, 6.5.2023 Hlohovec: Jozef Butko

Podrobné informácie a zoznam všetkých účastníkov Majstrovstiev Slovenska, spolu s rozpisom nájdete na adrese:

Záverečný turnaj 3.KL ligy TT a NR kraja

22.4.2023, sobota, 9:00 hod., kolkáreň Šaľa

V sobotu 22.apríla sa v Šali uskutoční záverečný turnaj kolkárov z 3.KL TT a NR kraja.

Turnaja sa zúčastnia 4-členné družstvá účastníkov 3.KL v ročníku 2022/23.

Na dráhach teda budeme vidieť kolkárov z Piešťan, Hlohovca, Cabaja-Čápora, Nitry, Galanty a domácej Šale.

V úvode turnaja sa prebehne vyhodnotenie uplynulého ročníka tretej ligy.