Ťažký zápas so Zlatými Klasmi skončil remízou 17.3.2012 - MKK Slovan Galanta

Ťažký zápas so Zlatými Klasmi skončil remízou 17.3.2012

Napísal: J.Butko, M.Kaigl, J.Kaigl pred dvanástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 1 komentár.

Po nabitom programe v predošlých dvoch týždňoch mali galantskí kolkári trochu voľnejší program.
Béčko MKK Slovan Galanta si svoj zápas s Victoriou Pezinok predohralo (zvíťazilo 7:1) a preto malo počas víkendu voľno. Voľno mali aj dorastenci, ktorí sa pripravujú na druhý finálový turnaj Dorasteneckej ligy, ktorý bude o týždeň v Podbrezovej.

Oveľa ťažšie to mali hráči Áčka, ktorí privítali na svojej kolkárni suseda v tabuľke a dlhoročného rivala, kolkárov KK Zlaté Klasy. Zápas dopadol zmierlivo 4:4, ale mierne navrch mali tentoraz hostia.
Domácich zastihol zápas v slabej forme. Okrem Madarása a miestami s prižmúrenými očami Horníka sa na ostatných hráčov moc pozerať nedalo.
Z tohto pohľadu je bod pre domácich veľmi dobrý a úspešná jarná séria stále pokračuje.
Počas nasledujúceho víkendu čakajú našich kolkárov ťažké súboje.
Áčko hrá doma s Cabajom Čáporom, Béčko odchádza na zápas so Starou Turou B
a dorastenci budú bojovať v Podbrezovej o ďalšie body v druhom finálovom turnaji Dorasteneckej ligy. Céčko si urobí repete so Šaľou C, ktorej nedávno doma tesne podľahlo.
V Rakúskej Bundeslige žien očakávajú zápas roka. V súboji prvého s druhým sa stretne BSV Voith St.Pölten s KSV Wiener Linien. Domáce hráčky s našou Kristínou Hegedüšovou si v prípade víťazstva, alebo remízy zabezpečia definitívne postup do najvyššej rakúskej súťaže – Superligy.

MKK Slovan Galanta A – KK Zlaté Klasy A 3161:3159 (4:4)
22.kolo – 1.KL západ

V galantskej kolkárni sa schyľovalo k tuhému boju. Okrem toho, že zápasy Galanty a Zlatých Klasov sú väčšinou vždy dramatické, jednalo sa tiež o súboj druhého celku ligy s tretím. Hostia si chceli v Galante napraviť stratenú chuť, ktorú im vzali kolkári piešťanského béčka. Tí ich minulý týždeň pripravili o šancu dostať sa do čela tabuľky po prekvapivom zaváhaní Trenčína. Slovan však doma lacno kožu nepredáva, a tak sa pred zápasom dalo diskutovať o dramatickom boji.

A boj to bol tuhý od úplného začiatku po strhujúci záver. Galanťania si momentálne udržiavajú výbornú sériu bez porážky, a preto domáci duel so Zlatými Klasmi mal potvrdiť šnúru neporaziteľnosti. Avšak hostia už v minulosti dokázali na galantskej dráhe podať výborný výkon a neraz sa radovali aj z víťazstva. Duel dvadsiateho druhého kola otvorili za domácich Chovanec a Tumma, ktorí nastúpili proti Polomovi a Vargovi. Domáci sa však veľmi trápili a v konečnom dôsledku ich výkony vyzneli veľmi chabo. Obaja striedali dobré dráhy s katastrofálnymi a svojim súperom darovali body veľmi jednoducho. Chovanec zvalil len 515 kolkov a za Polomom (538) zaostal o 23 kolkov. Tibor Varga (548) si zase pomerne jednoducho poradil s Tummom, ktorý sa predviedol výkonom 517 zvalených kolov. Galanťania stratili v prvej časti hry oba body veľkým rozdielom a boli zrelí akurát na uterák.

V obrat dúfali domáci prostredníctvom Bystríka Horníka a Karola Kaigla. Výkony domáceho družstva sa v druhej časti zlepšili. Bystrik Horník v súboji so Zdenkom Smutným dominoval od úvodného hodu a v závere si svoje vedenie ustrážil. Výkonom 537 zvalených kolov porazil súpera o takmer 60 kolov. Smutnému sa vôbec nedarilo, čo zdokumentoval predovšetkým výkonom 99 zvalených kolov na poslednej dráhe. Výsledných 478 veľa radosti na tváre hostí neprinieslo. Naopak Karol Kaigl to mal o poznanie náročnejšie. Po prvých dvoch setoch prehrával s Pospíšilom o 16 kolkov. V treťom sete však dokázal zareagovať na Pospíšilovo trápenie a po výbornom výkone 149 kolov uchmatol na svoju stranu dôležitých 19 kolkov a setový bod. Ak však chcel pomýšľať na výhru, musel Karol získať aj ostatný setový bod akýmkoľvek rozdielom, keďže viedol nad súperom o tri koly. To sa však žiaľ nestalo a Pospíšilovi podľahol o 11 kolov. V konečnom zúčtovaní dosiahol kolkár Zlatých Klasov 541 zvalených kolkov a tretí bod pre družstvo.

Pred záverečnou štvoricou bolo ešte všetko otvorené, avšak Galanťania v prípade, že chceli pomýšľať na celkové víťazstvo v zápase museli získať oba body. Teda Butko by musel zdolať Ladislava Keszöczeho a Zoli Madarás by si musel poradiť so Štefanom Maricsom. V prípade druhého menovaného Galanťana všetko vyšlo na výbornú. Zolo si s Maricsom (509) doslova poradil a o svojom triumfe rozhodol hneď v prvých troch setoch. Výsledných 570 zvalených kolkov sa v konečnom zúčtovaní ukázalo ako veľmi dôležitých. O tom, že nie je každý deň posvietenie sa presvedčil domáci lodivod Dodo Butko. Už na prvej dráhe dostal od Keszöczeho dvadsať kolkový výprask a po výkonoch 124, 124 a 110 si zabezpečil výsledných 489 zvalených kolkov. O celkovom výsledku zápasu sa rozhodovalo do posledného hodu. Keďže Butko skončil svoju hru s Keszöczem skôr ako dvojica Madarás, Marics, Zolo vedel, že nesmie na poslednej dráhe prehrať o viac ako 16 kolkov. V prípade rovnosti zvalených kolov by sa z víťazstva radovali Zlaté Klasy v pomere 5:3. Keďže Galanťania už nemohli pomýšľať na výhru, museli sa spoľahnúť na to, že im Madarás „vystrieľa“ remízu posledným hodom, v ktorom musel zvaliť minimálne štyri koly. Našťastie hádzal posledným hodom do plných. Keď guľa opustila jeho prsty, celá kolkáreň zmĺkla. Guľa sa vyhýbala prvému kolu a domáci fanúšikovia sa už-už chytali za hlavu. Napokon sa Zolovi podarilo zvaliť päť kolkov, čím rozhodol o výsledku zápasu. Galanta zremizovala so Zlatými Klasmi chudulinkým rozdielom dvoch kolov.

(MK)

TJ Slovan Duslo Šaľa D – MKK Slovan Galanta C 1992:1953
2.kolo – nadstavba 3KL TT a NR kraja

Na prvý zápas baráže o piate miesto sa galantskí „Céčkari“ vydali do Šale proti ich nádejám . Galanta si opäť išla pre dva body a znovu ich nezískala.

Keďže Suchopa a Mikuš sa nemohli zúčastniť , povolal vedúci družstva do tímu dorastencov Tyavodu, Kertésza a Putyeru. Janko Ašváni ktorý je mimo formu rád súhlasil že bude robiť náhradníka. Ani toto však nepomohlo Galante k víťazstvu.

Na úvod sa predstavili Viktor Tyavoda a Tomáš Putyera. Viktora nasadil vedúci tímu na dlhodobo najlepšieho hráča Karola Tótha (striedavo štartuje v A aj B tíme Šale). Viktor začal vynikajúco a na prvých dvoch dráhach rozdrvil súpera výkonmi 138 a 137 proti 109 a 116. Bohužiaľ Viktor sa nechal rozptýliť ľahkým ziskom prvých dráh a poľavil. Súper mu to na zvyšných dráhach oplatil (142,137) a mladý Galanťan po dráhach 110 a 125 napokon síce zvíťazil ale len o 6 kolov,
Tomáš „Putin“ „Zavarko“ Putyera začal proti mladému Klementovi sústredene a po dráhe 128 bez záhodu porazil súpera o 12 kolov. Bohužiaľ tak ako v ostatných jeho zápasoch aj toto bola jeho najlepšia dráha. Na zvyšných dokázal nazbierať 15 záhodov a s výsledkom 443 kolov stratil pre družstvo 36 kolov.

V záverečnej štvorici sa predstavili traja odchovanci Galanty a mladá veľmi nádejná kolkárka Paťa Michálková. Za Šaľu totiž nastúpila Sindy Siváková, dlhoročná hráčka Galanty. Podala skvelý výkon a s číslom 528 zvalených kolov sa stala najlepšou hráčkou zápasu. Zle hrajúceho Zola Kertésza porazila o rozhodujúcich 51 kolov.

Nič na výsledku už nemohol zmeniť ani najlepší výkon hostí J. Kaigla ktorý naváľal 523 kolov a priniesol družstvu oproti súperke 42 kolov.

Výsledky ďalších zápasov v galantskej kolkárni

Tlmače – Pobedim B 2924:2944 (3:5)

Najbližší program

piatok 16.3.2012 o 18:00 hod. Galanta C – Šaľa C (3KL)

sobota 24.3.2012 o 09:00 hod. Cabaj Čápor A – Galanta A (1KL)

sobota 24.3.2012 o 13:00 hod. Stará Turá B – Galanta B (2KL)

nedeľa 25.3.2012 o 10:00 2.finálový turnaj Dorasteneckej ligy – Podbrezová

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante :

sobota 24.3.2012 o 13:00 hod. Sládkovičovo B – Tlmače (2KL)

Bundesliga damen (Rakúsko) – Kika Hegedüšová na domácej pôde :

sobota 24.3.2012 o 17:30 hod. BSV Voith St.Pölten – KSV Wiener Linien

(rozhodujúci zápas o postup do najvyššej rakúskej súťaže Superliga damen)

Komentáre

1 | :-) @ | pred dvanástimi rokmi

:-)

Je zaujímavé, že napriek tomu, že ste im víťazstvo ponúkali, hostia s ním „nesúhlasili“. Skoro to vyzerá, že si skutočne nechcú vyskúšať extraligu :-)

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.