3 víťazstvo za sebou v ELM a 3.lige. - MKK Slovan Galanta

3 víťazstvo za sebou v ELM a 3.lige.

Napísal: Jiří Kaigl pred ôsmimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

23.októbra 2016

Zlepšenie výkonnosti galantských kolkárov je očividné. Po rozpačitom úvode sezóny prišli konečne aj úspechy a to zaslúžené.

ŠKK Trstená – MKK Slovan Galanta 3:5 (3.486–3.522), 11,5:12,5 na sety

Galantské „Áčko“ vyhralo tretí zápas v rade, čo sa mu podarilo po prvý-krát, odkedy pôsobí v najvyššej slovenskej súťaži. V 6.kole Extraligy merali Slovanisti ďalekú cestu až k poľským hraniciam – do Trstenej. Minulú sezónu sa im tam podarilo šokujúco zvíťaziť, keď po výbornom výkone zdolali menami „nabitý“ oravský tím. Ten však v aktuálnom ročníku hráva medzinárodnú Interligu, a tak tentokrát proti Galante nastúpilo úplne iné mužstvo. Avšak aj v mančafte Galanty pred sezónou nastali výrazné zmeny, nuž na víťazstvo si trúfali obe družstvá a favorit nebol jasný. Hostia mali kvôli pracovným povinnostiam hráčov problém zo zostavou, no nakoniec dopadlo všetko dobre a na trstenskej kolkárni sa predviedli v kompletnom zložení. Príchod Patrika Tummu na poslednú chvíľu bol jedným z kľúčových momentov úspešného ťaženia Galanty, no nie jediným…

Úvod stretnutia bol pre Galantu veľmi náročný. Za Trstenú nastúpili zrejme ich najkvalitnejší hráči a bolo potrebné, aby ich hostia v rámci možností dokázali udržať. Risk s nasadením Jerigu a Horníka do prvej rundy vyšiel Slovanu na výbornú. Jožko Jeriga (553) nesklamal, uhral si svoje, aj keď na výborného Mareka Jurisa (618) jeho výkon nestačil. Juris, ktorý sa nezmestil do základu interligového „Áčka“, predviedol výbornú hru a z jeho prudkých hodov mu neskutočne pripadávalo. Galanťan dokázal získať setový bod len na prvej dráhe, potom to už bol koncert domáceho borca. Veľkú pochvalu za predvedený výkon a bojovnosť si zaslúži často nevyspytateľný Bystrík Horník (607). Hoci sa nevyhol pár zbytočným záhodom, v druhej 60-ke (329) úplne eliminoval snahu svojho protihráča Fera Stankoviča (590) na zisk bodu. „Devinka za devinkou“, tak sa dá charakterizovať Bystrova hra na dráhach 1–2. Trstenčan bojoval čo mu sily stačili, no rozbehnutému galantskému stroju značky Horník nakoniec musel podľahnúť. Nečakaný, vynikajúci a veľmi dôležitý bod pre Slovan. Stav 1:1 a 48 kolkov v prospech domácich a taktiež výborné výkony naznačovali, že ešte sa bude v tomto zápase na čo pozerať.

Stredná dvojička Galanty mala svojich súperov poraziť. Kvalita a dlhodobá výkonnosť stáli na ich strane, tak si to hostia naplánovali. No na dráhach to nešlo úplne podľa predpokladaného scenára. Paťo Tumma (631) potvrdil dobrú formu a naplnil očakávania priam nadštandardne. A takýto hráč mal Galante v zostave chýbať! Našťastie pre hostí a na smolu domácich si odskočil zo služobnej cesty v Liptovskom Hrádku, odohral výborný zápas a prispel obrovskou mierou k cennému víťazstvu Galanty. Hral skvele a bez problémov vyprášil Milana Hrkeľa (547) 4:0 na sety a ešte mu priložil aj 84 kolkov navrch. Horšie pochodil Stano Kupčok (533). Vybral si svoj horší deň, trápil sa na dráhach, no aj napriek nie dobrej hre, svoj duel mohol a mal vyhrať. Tóno Koleják (547) zahral prvé tri dráhy solídne. Na tej poslednej však v dorážke neuveriteľne poľavil (24 so 4-mi záhodmi), zrejme ho zradilo koleno, na ktoré sa neskôr posťažoval… Či už to bol tak, alebo onak, bod ponúkol hosťujúcemu kapitánovi ako na podnose! Stano Kupčok to však nedokázal využiť. Dovtedy hral aspoň priemerne, no poslednú dráhu vyložene pokazil. Stačilo mu hodiť 136 a bral by bod, žiaľ, nastalo sa tak. A tak pri remíze 2:2 na body mala Galanta k dobru 22 kolov. A všetko bolo ešte otvorené…

Finišmenom Galanty sa v Trstenej naposledy darilo. Obaja dokázali prekonať 600-to bodovú hranicu, no každý zápas je iný. Našťastie, v tomto to neplatilo. Obaja zahrali výborne a potvrdili, že na Orave sa im kolky hrajú dobre. Dodo Butko (612) mal možno trochu obavy, ako zvládne ťažkú úlohu. V poslednej dobe sa mu na dráhach príliš nedarilo, prežíval krízu. No jeho výkonnostný návrat prišiel v tej správnej chvíli a naozaj vo famóznej podobe. Dodo odohral parádny zápas, hlavne v dorážke dokázal zhodiť niekoľko náročných pozícií a ako bonus mu popadala aj pekná kôpka deviatok. Protihráč Stano Dzurek (576) hral taktiež veľmi dobre, no záverečnému tlaku Galanťana neodolal. V poslednej dorážke pár-krát zaváhal a Butko nielen že udržal náskok hostí, ale vybojoval aj potrebný víťazný bodík pre Slovan. Žolti Poloma (586) hral takisto výborne, sem-tam sa nevyhol chybičkám, ale tie sa pritrafia, či už viac, alebo menej, v každom zápase. Po celý čas nad Majom Benickým (608) mierne viedol a tak tomu bolo aj pred poslednou dorážkou. V nej však domáci hráč a predseda ŠKK predviedol parádny finiš. Viacerými hodovkami otočil duel vo svoj prospech, čím trošku rozladil galantského finišmena. Ale vzhľadom na priebeh duelu na susedných dráhach, išlo už len o „labutiu pieseň“ zo strany Trstenej. Pár hodov pred koncom sa už hostia tešili z dvoch bodov a radosť zo 600-ky trstenskému kapitánovi kľudne dopriali.

Na Orave sa teda opakovala nedávna história, keď Galanta po výbornom kolektívnom výkone porazila v napínavom zápase domácich kolkárov. Za hostí dokázali poriadne zabrať hráči, od ktorých sa to možno až tak nečakalo a podržali svojimi výkonmi hráčov, ktorým sa zas príliš nedarilo. Na záver patrí gratulácia celému družstvu, hlavne 600-károm a špeciálne Bytríkovi Horníkovi, ktorý hodil svoju prvú 600-ku v súťažnom zápase. No a Paťovi Tummovi navyše patrí veľká vďaka, že prejavil obetavosť, keď urobil všetko pre to, aby sa mohol dostaviť na zápas. Takto má vypadať dobrý športový kolektív. O týždeň čaká Slovan ďalší ťažký zápas, keď si náročné galantské dráhy prídu vyskúšať favorizovaní kolkári z Podbrezovej. (Stano Kupčok)
 

Rakovice B – MKK Slovan Galanta B 5:3 (3.153–3.108), 13:11 na sety

MKK Slovan Galanta C – Nitra B  4:2 (2.017–1.928), 10:6 na sety 

TKK Trenčín dorast – MKK Slovan Galanta dorast 0:2 (1.351–1.438), (1:3 po šprinte) 

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.