Béčko Galanty úspešné na Tatrane - MKK Slovan Galanta

Béčko Galanty úspešné na Tatrane

Napísal: Jozef Butko pred deviatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 1 komentár.

23.marca 2015

Uplynulý víkend galantských kolkárov začal smutnou udalosťou, keď sme v pondelok 16.marca 2015 na poslednej ceste odprevadili nášho dlhoročného predsedu, kolkára, funkcionára a rozhodcu Františka Pilcza.
Zápasov bolo vzhľadom na reprezentačnú prestávku menej ako obvykle. Voľno malo Áčko aj dorastenci.
Céčko v stredu v Zlatých Klasoch podľa očakávania „nepochodilo“, hoci ani domácemu Céčku sa nedarilo tak ako obvykle.
Príjemne prekvapilo Béčko, ktoré zvíťazilo na pôde Tatranu Bratislava. Potešili hlavne výkony hráčov. Kupčok sa stal najlepším hráčom kola v druhej lige a až piati Béčkari obsadili miesta v najlepšej šesťke hostí uplynulého kola.
Opory nášho dorastu Nikola Mazúchová a Patrícia Machálková sa zúčastnili na spoločnom sústredení reprezentácií Českej republiky a Slovenska v Blansku.
Potešili nás.
Boli najlepšími hráčkami slovenskej dorasteneckej reprezentácie.


KK Tatran Bratislava – MKK Slovan Galanta B 3341:3361 (3:5)
Kolkáreň Inter Bratislava 20.marca 2015

V zápase 26.kola druhej ligy nás všetkých príjemne prekvapili hráči galantského Béčka. Na kolkárni Interu Bratislava sa stretli s Tatranom Bratislava. Na zápas určite neodchádzali v roli favorita, hoci mali so sebou posilu, Stana Kupčoka.
V zápase s „Tatranskými medveďmi“ nepotešili iba dva body, ale aj fakt, že galantskí kolkári podali vynikajúci výkon. Až na Kiku Hegedüšovú, ktorej sa nedarilo, hrali všetci ako z partesu. Napriek tomu, že Tatranci vytvorili svoj najlepší výkon na domácej dráhe, dokázali naši Béčkazi zvaliť ešte o 20 kolkov viac.
Výborne zahral Kupčok (596), ktorý sa stal najlepším hráčom 26.kola v druhej lige.
Až päť hráčov zo šiestich obsadilo v 26.kole miesta v najlepšej šesťke hosťujúcich hráčov.

Jeden z hráčov Galanty, Jožko Jeriga má k zápasu takýto komentár:
Pre hráčov béčka je každý zápas v jarnej časti kľúčový, čo nám po psychickej stránke dosť nevyhovuje. Preto sú výkony kolísavé. Na stretnutie s Tatranom sme sa tešili. Dobrá, padavá dráha na Interi, ale čakal nás silný súper, ktorý okupuje popredné miesto v tabuľke.
Kike sa podarilo postaviť dobrú zostavu, ktorú prišiel podporiť i Stano Kupčok. V prvej trojici hrali Chovanec proti silnému súperovi, Pilcz a naša Kika. Maťo sa posnažil, v plných nagúľal rovných 400 kolov, ešte tak vylepšiť dorážku a máme ďalšieho 600-vkára...... Kike sa nedarilo, pre ňu je 509 slabý výsledok. Po skončení prvej trojice sme prehrávali na body 1 : 2, na koly o 20 kolov. Tatranci boli spokojní, no ešte nevedeli, čo ich čaká v nasledujúcej časti zápasu.
Za nás nastúpil Kupčok, Jeriga a Tyavoda, hráč s dvomi priezviskami. Ty a Voda. Až teraz sa strhol dramatický zápas, v ktorom sa po každom hode menilo skóre raz pre Tatran, raz pre nás. Diváci si prišli na svoje, dobré výkony hráčov a neustále počítanie, kto je na tom ako. Stano atakoval hranicu 600, Jerigovi sa podarilo zvládnuť doma silného M. Martišku, spolu zo Stanom 2 body pre nás. Viktor mal proti sebe disponovaného Sedláka, ktorý podobne ako Kupčok nagúľal 596 kolov. Možno aj s troškou šťastia sa nám podarilo vyhrať, čo pre nás znamená v boji o záchranu 2 zlaté body. Výsledok Tatran : Galanta B 3 : 5 na koly 3341 . 3361 pre nás. Nakoniec sa Tatranci zo sklamania vymanili a zagratulovali nám aj s dovetkom, dúfame, že nevypadnete, takéhoto súpera sme doma nemali. O pravdivosti svedčí i to, že Tatran v tejto sezóne si piatkovým výkonom zlepšil svoj najlepší výkon, my sme dosiahli na Tatrane najlepší výkon ako súper. Naše maximum v tejto sezóne sme natiahli na 3361, nebyť indisponovanosti Kiky, tak mohla padnúť i hranica 3400 zvalených kolov.

Na Facebookovom profile Kolkársky klub Tatran Bratislava bol uverejnený komentár z pohľadu Tatrancov:

Caute priatelia „v kolkoch“. V piatok 20.3.2015 sa diali na nasej domacej kolkarni neuveritelne veci. Tatranske medvede odohrali jeden neuveritelny zapas, ktory skocil pre nas bohuzial s nestastnym koncom. Hrali sme s rezervou Galanty. Hodili sme krasne cislo 3 341 a super nas napriek tomu porazil o 20 kolov. Sme velmi spokojni s nasimi vykonmi, ktore na urovni 2 ligy boli vysoko nadpriemerne. V podstate by nase krasne vykony mali stacit na vitazstvo. Vykony Dusana Sedlaka 596 , Jozka Bajbara 568, Steva Bucka 551 a ako aj nasho culibrika Marka Ruzica 533 su skvele. Hrali sme ale so superom, ktory proti nam postavil hracov s extraligovymi skusenostami. A ti to dokonale vyuzili. Galanta B sa v tabulke nachadza v ohrozenom pasme zostupu. A tak sa Galanta posiluje a 5 kol pred koncom sutaze vytahuje „tazke“ zbrane na svoju zachranu. A tak sme si zahrali s najlepsimi hracmi Galanty z extraligy – s Chovancom 29.hrac extraligy, s Kupcokom 57. hrac a Tyavodom 113 hrac. Nuz bola to pre nas velka cest si zahrat s takym silno „posilnenym“ superom. Napriek tomu mala Galanta u nas namale, a len tak tak vyhrala. Po prvej dvojici sme viedli 2:1 a az do konca to bolo velmi napinave. Skoda toho ze nas benjaminek Marko Ruzic mal asi privelky respekt pred Kupcokom, este nehral nikdy proti extraligistovi. Nevadi ale, zapas to bol skvely. Tatranske medvede drzia nasim priatelom z Galanty palce aby sa udrzali v sutazi. Radi by sme hravali nadalej na krasnej novej galantskej kolkarni. My sa tesime na dalsie zapasy konciacej sa sezony – este nas cakaju 4 zapasy. Verime ze nam vyjdu podla nasich predstav. Hodu zdar.

Spravodaj 2.kolkárskej ligy západ nájdete na adrese: http://www.kolky.sk/2-liga-zapad/


KK Zlaté Klasy C – MKK Slovan Galanta C 2089:2060 (5:1)
Zlaté Klasy 18.marca 2015

Do Zlatých Klasov sa v tretej lige chodiť veľmi nevyhráva. Nepodarilo sa to ani našim Céčkarom, ktorí síce podali celkom solídny výkon, ale na domácich to nestačilo.
Jediný bod pre Galantu získal Jirko Kaigl (535), ktorý porazil Evu Vargovú (500).
Ďalší galantskí hráči síce zdolali métu 500 zvalených kolkov, ale ich súperi boli lepší.
Zoli Keszöcze (516) porazil Sedláka (504), Hollósi (531) porazil Asvániho (502) a najlepší z domácich Klúcsik (542) zdolal Száza (519).
Galanta prehrala pomerne tesne, iba o 29 kolkov, ale prevaha domácich kolkárov bola viditeľná.
Zlaté Klasy suverénne vedú po 25.kole tabuľku tretej ligy, Galanta C je na 6.mieste.

Spravodaj 3.kolkárskej ligy TT a NR kraja nájdete na adrese: http://www.kolky.sk/…a-2014–2015/  


Medzištátne stretnutie CZE – SVK v Blansku

15-15-nika-a-pata-v-blansku-3

Nika a Paťa v Blansku

15-15-dorast-v-blansku

Mladí reprezentanti Slovenska v Blansku  (Foto FB profil Nika Mazúchová)

 

Počas uplynulého víkendu sa v Blansku konalo stretnutie reprezentácií Českej republiky a Slovenska. Na dráhy postupne nastúpili kolkári a kolkárky v kategóriách muži, ženy, dorastenci a dorastenky.
Aj my sme na diaľku držali palce členkám nášho dorasteneckého družstva Patrícii Machálkovej a Nikole Mazúchovej.
Nesklamali nás. Tak ako patria k oporám dorastencov Galanty aj v Blansku potvrdili svoje vysoké kvality a boli najlepšími hráčkami slovenskej reprezentácie dorasteniek.
Paťa Machálková (556) aj Nika Mazúchová (542) sa vynikajúcim spôsobom prihlásili o miestenku na blížiace sa majstrovstvá sveta v nemeckom Speichersdorfe.

Výsledky zo spoločného stretnutia kolárov CZE – SVK nájdete na adrese:
 http://kuzelkyblansko.webnode.cz/


Najbližší program kolkárov Galanty
28.marca 2015 sobota 08:00 Galanta C – Šaľa C 26.kolo 3KL
28.marca 2015 sobota 11:00 Galanta A – Modranka A 26.kolo 2KL
28.marca 2015 sobota 14:30 Galanta B – Uhrovec – 27.kolo 2KL
29.marca 2015 nedeľa 11:00 3.finálový turnaj 1.Dorasteneckej ligy v Modranke

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
27.marca 2015 piatok 18:00 Tlmače – Bánovce n/B – 27.kolo 2KL

Rozpis zápasov všetkých súťaží v nasledujúcom týždni nájdete na adrese:
 http://www.kolky.sk/kalendar-akcii/

Komentáre

1 | jeriga @ | pred deviatimi rokmi

v piatok

v piatok

sa ukázala sila béčka. Najlepší výkon v tejto sezóne a hlavne zisk 2 dôležitých bodov bolo dôležité. Dúfam, že zlepšenie nám pomôže aj nasledujúcich stretnutiach, ktoré aj napriek tomu, že sú vo väčšine u nás doma, budú ťažké.......

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.