"Béčko" utrpelo prvú výhru. - MKK Slovan Galanta

"Béčko" utrpelo prvú výhru.

Napísal: Jiří Kaigl pred ôsmimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

30.október 2016

Podbrezová potvrdila svoju kvalitu a zvíťazila 7:1 i keď to nemala na ťažkých dráhach tak jednoznačné ako obyčajne. V druhel lige už má body aj „Béčko“ i keď niet nad čím jasať. V tretej lige sme jasne podľahli domácim z Piešťan. Dorast vyhral aj bez posíl zo Šale.

MKK Slovan Galanta „A“ – ŽP Šport Podbrezová 1:7 (3241:3314) 9:15 na sety

Každá séria raz končí. V 7.kole Extraligy prerušili trojzápasové víťazné ťaženie domácej Galanty favorizovaní kolkári zo Železiarní Podbrezová. Slovanisti podali vcelku solídny vyrovnaný výkon, no nevyhli sa viacerým chybám v dôležitých momentoch, čím sa pripravili o lepší výsledok. Ba čo viac, ani bodový zisk vzhľadom na priebeh jednotlivých duelov, nebol v tomto stretnutí vôbec nereálny. Hostia prišli posilnení o dvoch hráčov z interligového družstva. Keďže Podbrezovci mali v tejto súťaži voľno, využili pravidlá, ktoré im takúto posilu umožnili. Týmto ťahom naznačili, že nechceli nechať nič na náhodu a do Galanty prišli samozrejme vyhrať. Na pľaci to však vypadalo zrejme trochu inak, než si hostia predstavovali. Favoriti sa na ťažkej galantskej kolkárni vytrápili a o dva body do tabuľky museli veru poriadne zabojovať. Napokon konečný výsledok 1:7 bol pre domácich trochu krutý, aj keď pred stretnutím zrejme všeobecne očakávaný…

Až päť duelov mohli domáci Galanťania premeniť na bod. V najdôležitejších momentoch však hostia preukázali svoju vyhranosť v ťažkých medzinárodných zápasoch, pevnejšie nervy a samozrejme aj vyššiu kvalitu. Naopak, domáci kolkári sa asi zľakli vidiny veľkého úspechu a chybami a zlými hodmi v rozhodujúcich chvíľach pustili svoje šance z rúk. Iba Jožko Jeriga (524) nemal proti svojmu súperovi Tomášovi Pašiakovi (577) žiadny nárok na víťazstvo. Jozef si vybral svoj horší deň, hra sa mu nedarila, urobil až 8 záhodov (v doterajších 6 zápasoch mal dokopy len 9), a tak nedokázal uchmatnúť Pašiakovi ani jeden setový bod. Ostatné súboje už boli o niečom inom. Stano Kupčok (550) – Martin Kozák (567). Domáci kapitán začal zle. Prvú dráhu (122) prehral o 17 kolkov a tento náskok dokázal Kozák udržať až do konca duelu. Po prvom prehratom sete však Stano zodvihol hlavu a ďalšie dva tesne vyhral. V záverečnom rozhodujúcom sete to bolo opäť veľmi vyrovnané. Hráč Podbrezovej si však dával veľký pozor, aby nespravil nejakú zbytočnú chybu, odohral dobrú dráhu a o štyri kolky mal napokon viac, ako Galanťan. Trochu šťastia chýbalo Kupčokovi v predposlednom hode, keď namiesto deviatky, ktorú potreboval zhodiť, mu padla len osmička. Tým pádom bod putoval k hosťom.

Dodo Butko (543) – Ondrej Kyselica (547). Butkovi pomohol výborný výsledok z Trstenej a na domácej kolkárni podal po dlhšej dobe opäť solídny výkon. Avšak už po troch setoch bolo jasné, kto získa bod pre svoje družstvo. Obaja súperi sa držali neustále pri sebe, chvíľu viedol jeden, chvíľu zas druhý. No Dodo práve v momentoch, keď mal zabrať, robil osudné chyby. Exi záhod na druhej dráhe, tri záhody za sebou na tretej dráhe (tie Kyselica potrestal dvoma hodovkami) a bolo vymaľované. V záverečnej časti duelu sa Butkovi podarilo aspoň znížiť kolkový rozdiel, no z bodu sa tešil Kyselica. Bystro Horník (544) – Marek Štefančík (546). Horník začal celkom dobre, po dvoch dráhach viedol 2:0 na sety. Tretia už bola v réžii hráča Podbrezovej a na tej poslednej potreboval Galanťan udržať 6-kolový náskok. No nepodarilo sa mu to. Vedenie stratil už po plných, keď hlavne na začiatku sa nevedel dostať do uličky, čo súper dokázal využiť. V dorážke sa Bystrovi opäť podarilo nakloniť víťazstvo na svoju stranu, už už sa zdalo, že má bod vo vrecku. Štefančík však zabojoval a dvoma krátkymi devinami v závere opäť potvrdil, v čom majú podbrezovci navrch.

Žolti Poloma (542) – Tomáš Dilský (557). Ďalší súboj, v ktorom to bolo po celý čas vyrovnané. Galanťan ale v závere setov robil chyby, pár-krát na ťažké pozície zbytočne zariskoval, pričom nemusel, no a to bola voda na súperov mlyn. Dilský, aj keď mal fázy, kedy sa trápil, hral rozumne. Vo chvíľach, kedy to najviac potreboval, nespravil žiadnu vážnejšiu chybu. A tak aj on už po troch setoch vyhrával 3:0 na body a Polomovi sa v závere už len podarilo skorigovať stav duelu.  Paťo Tumma (538) – Peter Nemček (520). Jediný bod pre Galantu získal Tumma. Hoci nehral nijak oslnivo a striedal dobré hody so zlými, tentokrát to na favorizovaného Nemčeka stačilo. Finišmenovi Podbrezovej sa vôbec nedarilo. V Galante drží rekordy dráhy (646) a viackrát sa mu na tejto náročnej kolkárni podarilo hodiť skvelé čísla. No po prestupe do Podbrezovej sa dostal do útlmu a jeho výsledky vôbec nezodpovedajú tomu, čo v ňom naozaj je. Galanťania mu budú držať palce, aby sa čo najrýchlejšie dostal do starej dobrej formy a opäť svojou hrou bavil divákov tak, ako svojho času v Modranke.

Záverom sa dá len skonštatovať, že v zápase s Podbrezovou mohli Galanťania pomýšľať aj na lepší výsledok, no zvíťazila súperova skúsenosť a kvalita. No ani Podbrezová bez svojich srbských opôr to nemala na nepadavej galantskej kolkárni na ružiach ustlané. Slovanistov o týždeň čaká náročný duel v Sučanoch, snáď sa im podarí nadviazať na dobré výkony z nedávneho obdobia a privezú zo severu Slovenska nejaké bodíky do tabuľky.
 

MKK Slovan Galanta „B“ TJ Karpaty Limbach – 5:3 (2949:2945) 12:12 na sety 

Zlý a ešte horší. Tak sa dá komentovať výkon oboch družstiev v sobotnom zápase v Galante. Svedčí o tom aj počet zvalených kolov. Ani jedno družstvo neprekročilo 3000 kolov a domáci vyhrali len o 4 zvalené koly.

V prvej dvojici nastúpil Karol Kaigl (508) a po vyrovanom zápase porazil súpera o 10 kolov. Kto by bol tušil že bude najlepším hráčom z domácich. V druhom dueli nastúpil Lajko Šárkőzi (480) ktorý sa potýka so zdravotnými problémami a tak musel byť  po 79 hode vystriedaný Ferdom Sedlákom. Našťastie ani súperovi sa nedarilo a tak naši prehrali len o 12 kolov. 1:1 a 2 koly v prospech súpera.

Aj druhá štvorica nepredviedla  nič úchvátné. Janko Ašváni (501)  posledým hodom kde zvalil 9 kolov prekročil „päťstovku“ a potvrdil výhru o 48 kolov proti súperovi ktorého museli striedať. Zato Ernest Száz (463) opäť neprekročil svoj tieň a prehral o 24 kolov. 2:2 a 22 kolov v prospech domácich.

Na finiš nastupovali dlhodobo najlepší hráči oboch družstiev i keď nie proti sebe .Kika Hegedűšová (495) a za súperov Michal Sadloň. Kika vyhrala 3 dráhy a zvíťazila o 15 kolov i keď zaostala oproti svojmu poslednému domácemu zápasu o 74 kolov. Jiří Kaigl (502) nehral dobre napriek tomu po prvých dráhach viedol 1,5:0,5. Súper sa však spamätal a na tretej dráhe zvalil 152 kolov proti 118 Kaiglových.  Na posledné dráhy sa nastupovalo takmer s remízou. Našťastie obaja domáci hodili svoje najlepšie dráhy a udržali tak náskok 4 kolov ktorý stačil na zisk prvých 2 bodov v súťaži.

MKK Piešťany „C“ - MKK Slovan Galanta „C“ -  6:0 (2164:1942) 13,5:3,5 na sety

Výkony našich:  Hegedűšová 511, Pavlišin 450, Sedlák 508, Nedoma 473
 

MKK Slovan Galanta dorast -  MKK Piešťany dorast – 2:0 (1431:1326) po šprinte 2:2
 

Výkony našich: Rózsár 475, Dvorčák 474, Kivaroth 469, Pitterová 482, šprint: Klenovič, DvorščákKomentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.