Bodová žatva galantských kolkárov - MKK Slovan Galanta

Bodová žatva galantských kolkárov

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

7.októbra 2012

Galantskí kolkári zaznamenali v majstrovských súťažiach veľmi úspešný víkend. Až na Béčko, ktoré z trenčianskej kolkárne priviezlo „iba“ bod za remízu s Trenčínom B, všetky ostatné družstvá vo svojich zápasoch zvíťazili.
Áčko po výbornom výkone suverénne zvíťazilo v Preseľanoch. Céčko nezaváhalo doma s Nitrou C a tiež s prevahou zvíťazilo. Vo víťaznom ťažení pokračujú aj naši dorastenci a priviezli si dva body z Hlohovca. Po piatich kolách bez prehry sú na čele Dorasteneckej ligy.

Za pozornosť stoja aj individuálne výkony hráčov.
V Áčku zaznamenal po prestupe do Galanty svoj najlepší výkon Stano Kupčok. Výsledok 592 v Preseľanoch po vyrovnanej hre na všetkých dráhach bol najlepším výkonom zápasu a umiestnil sa aj na 1.mieste v najlepšej šesťke kola 1.ligy (Tumma štvrtý).
V Béčku si dobrú „fazónu“ udržiava Kika Hegedüšová. Už po tretí krát (zo šiestich zápasov) bola najlepšou hráčkou družstva.
V Céčku exceloval Janko Ašváni, ktorý si vytvoril „osobák“ výkonom 547 zvalených kolkov.
Najlepším dorastencom bol už tradične Miro Chovanec (549), tesne nasledovaný Bauerom (548).

KK Preseľany A – MKK Slovan Galanta A 3236:3354 (1:7)
5.októbra 2012

Búrka sa západoslovenským krajom síce prehnala v neskorých štvrtkových hodinách, no Preseľanmi sa uragán prehnal až v piatok večer. A nie hocijaký, ale čiernobiely!

Rivalita medzi týmito družstvami je vždy vyšperkovaná dramatickými stretnutiami. Ani v piatom kole nebol tento duel susedov v tabuľke skúpy na napínavé okamihy a samotní aktéri ho svojimi výbornými výkonmi skvele okorenili. Už tradične nastupuje za Preseľany v úvode stretnutia starý harcovník Jožko Bazala (557). Podobne ako v predchádzajúcom spoločnom stretnutí mu bol súperom levický bombardér Zoli Madarás (569). Ten mu mal čo vracať, keďže naposledy ho domáci veterán pokoril o jediný kolík. Tentokrát však diktoval tempo Galanťan (152 a 147). A aj napriek drobnému zaváhaniu na tretej dráhe, svoj náskok už nepustil a Jožka Bazalu zdolal o 12 kolkov. 0:1 pre Galantu. Jediné pokĺznutie hosťujúceho tímu prišlo v podobe Martina Kaigla (501), ktorý viac ako s Jurajom Šiškom (539) bojoval sám so sebou. Slabý výkon, veľa chýb a nepresvedčivé vystupovanie bolo vodou na mlyn domáceho kolkára. Martin podľahol Šiškovi 38 kolkovým rozdielom, čím spečatil výsledok prvej tretiny stretnutia 1:1.

Preseľany viedli po prvej štvorici kolkárov o 26 kolkov a nádeje na zväčšenie náskoku vkladali do Dušana Kuzmu a Martina Jančoviča. Tí však ešte netušili, čo si na nich pripravila dvojica Horník – Kupčok.
Mladý Jančovič striedal solídne chvíle s priemernými a dosiahol celkový výsledok 515 zvalených kolov. Aj on sám si bol vedomý, že vzhľadom na jeho potenciál to nebol dobrý výkon. Pochopiteľne to nemohlo stačiť na výborne hrajúceho Bystríka Horníka, ktorý o svojom triumfe rozhodol v najkratšom možno čase. Škoda len, že na poslednej dráhe zaváhal a výkonom 121 upravil svoje výsledné skóre „iba“ na 543. 1:2 pre Galantu.
Najsvetlejší moment zápasu predviedol stále nováčik v galantskom drese Stano Kupčok. Jeho výkon bol vyrovnaný a pohodový na všetkých dráhach. Odzrkadľovalo sa to aj na skóre. V prvých troch setoch zvalil zhodne 147 kolkov a do posledného vstupoval za stavu 2:1 v jeho prospech. Hoci domáci Kuzma svoje výkony neustále stupňoval, rozbehnutý stroj s iniciálami S.K. pokoriť nedokázal. Predviedol síce veľmi solídny výkon (541 kolkov), no na Stanových 592 nemal ani zďaleka šancu.
Galanta viedla 3:1 a náskok prevalila na svoju stranu.

Preseľany zažili riadny šok v druhej tretine stretnutia, avšak to ešte netušili, že to bude ešte o poznanie horšie.
Záverečnú dvojicu galantského družstva vari ani netreba nijako bližšie predstavovať. Paťo Tumma a Dodo Butko podávajú tento rok veľmi kvalitné a stabilné výkony a spolu so Zolim Madarásom patria ku galantským oporám.
Robovi Jaderkovi sa podarilo byť vyrovnaným súperom Dodovi Butkovi len v prvom sete, ktorý výkonom 154 o deväť kolkov vyhral. To však bolo z jeho strany všetko. Galantský kolkár rovnako ako Jaderko zaváhal na druhej dráhe (zvalil len 128 kolkov), no získal dôležitý bod, a tak v polovici ich duelu bol stav nerozhodný 1:1. Butko však našiel ten správny recept na zvyšné dve dráhy, na ktorých napokon získal rozhodujúce dva body a dovedna naváľal 296 kolkov. Dodov účet zastal na čísle 569 kolkov, čím sa v tomto dueli vyrovnal Madarásovi.
Druhý dych vyrážajúci výkon Galanty predviedol Paťo Tumma. Ten sa pre zmenu nepáral s Petrom Pargáčom, ktorého „vytrieskal“ kanárom 4:0 a 36 kolkovým rozdielom. Pripísal si neuveriteľných 580 bodov a spečatil tak fantastickú výhru pre hosťujúcu Galantu v pomere 7:1.

Galanťania zareagovali na nedávny pokles formy najlepším možným spôsobom, keď na súperovom ihrisku zvalili 3354 kolkov. Rozdiel 118 kolkov v prospech čiernobielych znamenal aj možnosť posunúť sa do čela tabuľky prvej ligy.
Galanta je opäť vo forme a pripravená bojovať o najvyššie priečky.
  (MK)

TKK Trenčín B – MKK Slovan Galanta B 3054:3013 (4:4)
4. októbra 2012

Galantské Béčko odchádzalo na zápas do Trenčína po prehre doma so Sládkovičovom s malou dušičkou. Zápasy však vždy začínajú od stavu 0:0 a záleží len na hráčoch aký bude výsledok.

Začiatok zápasu ovplyvnilo malé meškanie a krátky čas na prípravu. Jeriga len s nevôľou po šoférovaní prijal zostavu, v ktorej figuroval spolu s Hegedüšovou hneď v úvode zápasu. Nastúpili proti silnej domácej dvojici Greising – Pavlík. Trenčín B v jesennej časti sezóny nehrá v moc dobrej forme. Ukázalo sa to aj v tomto zápase.
Greising (489), ktorý patril medzi najlepších hráčov podľahol 1:3 Jerigovi (495). Ten zacítil svoju šancu, zabojoval v dôležitých fázach súboja a ziskom bodu si zlepšil náladu po kontroverznej nominácii. Hegedüšová, ktorá po návrate z Rakúska podáva solídne výkony si poradila s Pavlíkom (507). Jej výkon 518 zvalených kolkov bol najlepší z galantských hráčov.
Trenčín B tak prehrával nečakane 0:2, hoci pred zápasom rátal s opačným skóre.
Domáci boli z nepriaznivého úvodu zdesení.

V druhej dvojici galantský Šarközi (517) pri remíze na sety 2:2 porazil domáceho Bebčáka (496). Najlepší domáci hráč Braňo Cích (537) získal prvý bod pre Trenčín B v súboji so Százom (503). Száz síce vyhral hneď prvú dráhu, ale potom už nestačil na súpera, hoci bojoval, ale nakoniec prehral 1:3.

Galanta viedla 1:3 a mala náskok 4 kolky.

Záver zápasu mali na starosti Ďuďák a Maschke za domácich a Sedlák s Ďurišom za hostí.
Ďuďák (530) nemal problém získať bod pre Trenčín B, pretože Ferdo Sedlák sa v poslednej dobe trápi. Jeho výkon (469) ani zďaleka na súpera nestačil a prehral jednoznačne 0:4. Celkové skóre sa jasne preklopilo v prospech Trenčína.
Domáci Maschke (495) zvíťazil na prvej dráhe (142:121) nad Ďurišom a zdalo sa, že nádej pre Galantu zhasína. Ďuriš však napriek zdravotným problémom a fyzickým bolestiam aj vďaka podpore spoluhráčov zabojoval. Aj keď si pomáhal všeličím. Nebýva zvykom, aby sa hráč na dráhe v poslednej hre musel posilniť stravou. Ale jemu to asi pomáhalo. Na ostatných troch dráhach vyhral. Výkonom 517 zvalených kolkov získal bod a Galanta tak remizovala v Trenčíne.

Zisk bodu za remízu v Trenčíne je dobrý, ale určite je veľa vecí, ktoré je potrebné v galantskom Béčku riešiť. K príprave na zápas, zloženiu zostavy aj vedeniu mužstva počas zápasu sa množia pripomienky a je potrebné si spolu sadnúť a pohovoriť si o tom.
(JB)(JJ)

MKK Slovan Galanta C – Slávia Nitra C 1995:1808
6.októbra 2012

Zápas domáceho Céčka so Sláviou Nitra C sa niesol v znamení oslávenca a rekordéra Lukáča Karlubíka. Oslava a úcta k súperovi je však jedna vec a body do tabuľky druhá vec. Domáci od začiatku dali najavo, že tie darovať nechcú.

Domáci Nedoma sa ťažko rozbiehal, ale na každej dráhe sa zlepšoval. Výkon 463 zvalených kolkov mu stačil na víťazstvo nad Mihálikom (443). Janko Ašváni to od začiatku zobral od podlahy. Po dráhach 153, 135, 139 a 130 dosiahol osobný rekord 547 zvalených kolkov a suverénne porazil najlepšieho hráča hostí Zarika (482).
Galanta už po prvej polovici zápasu viedla rozdielom 83 bodov.

Záver zápasu patril Suchopovi a Jirkovi Kaiglovi za domácich a rekordérovi Karlubíkovi a Kečkeméthymu za hostí. Suchopa striedavo vyhrával a prehrával s Karlubíkom súboje na jednotlivých dráhach. Nakoniec ale jeho 492 zvalených kolkov bolo o 14 viac ako Karlubíkových 478. Jirko Kaigl (495) nemal s Kečkeméthym (405) žiadny problém.

Galanta hladko zvíťazila výrazným rozdielom 187 zvalených kolkov.
 (JB)

Zentiva Hlohovec dorast – MKK Slovan Galanta dorast 1348:1609 (1:3)
7.októbra 2012

Do zápasu v Hlohovci nastúpili naši dorastenci ako favoriti a túto úlohu splnili. Dalo by sa polemizovať o kvalite výkonov hráčov, ale v úlohe favorita sa hrá pod tlakom a preto je dôležité, že zápas dotiahli do víťazného konca.

V úvode domáca Svrbická (492) podľahla Adamovi Bauerovi (548) a domáci nováčik v Dorasteneckej lige Bureš (402) podľahol Tyavodovi (472).

Galanta získala sľubný náskok a ďalší hráči preto mohli hrať v pohode.

Domáci Candrák (454) nestačil na Kiku Hegedüšovú (512) a Pucheľová (386) vysoko prehrala s najlepším hráčom Galanty Chovancom (549).

Záverečný šprint skončil remízou. Hegedüšová porazila Svrbickú a domáci Candrák nečakane porazil Chovanca.

Dôležité dva body putujú do Galanty a naši dorastenci sú bez straty na čele tabuľky Dorasteneckej ligy.
V budúcom kole majú voľno.
 (JB)

Najbližší program MKK Slovan Galanta
12.10.2012 piatok o 16:00 hod. Šaľa C – Galanta C 6.kolo 3KL
13.10.2012 sobota o 09:00 hod. Galanta A – Piešťany B 6.kolo 1.KL
13.10.2012 sobota o 13:00 hod Galanta B – Tatran Bratislava 7.kolo 2KL
Galanta dorast – voľno

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
12.10.2012 piatok 18:00 hod. Tlmače – Slávia Nitra A 7.kolo 2KL

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.