Bodovali len dorastenci - MKK Slovan Galanta

Bodovali len dorastenci

Napísal: Jiří Kaigl pred ôsmimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

6.november 2016

Všetky družstvá hrali uplynulý víkend na vonkajších kolkárniach ale body priviezli len dorastenci z kolkárne v Rakoviciach. Ostatné 3 tímy vysoko a jednoznačne prehrali v Sučanoch, Pobedime aj v Zlatých Klasoch.

KK Tatran Sučany – MKK Slovan Galanta 6:2 (3.503–3310), 15,5:8,5 na setové body

V 8.kole extraligové „Áčko“ z horúcej pôdy Sučian žiadne body nepriviezlo. Po nepresvedčivom výkone a v nekompletnej zostave nemali proti dobrehrajúcim domácim kolkárom žiadnu šancu na úspech. Slovanistické ambície získali poriadne trhliny po tom, čo Jožo Jeriga ohlásil zranenie. Galanta má veľmi úzky extraligový káder a pokiaľ niekto z rôznych príčin vypadne zo zostavy, niet ho kým adekvátne nahradiť. A tak na severe Slovenska si tohtoročnú premiéru v najvyššej súťaži odkrútil čerstvý predseda klubu Karol Kaigl. Žiaľ, jeho vystúpenie nebolo dobré, no ani ďalší hráči nezahrali podľa očakávania.

Už v prvej dvojici krehké šance hostí na bodový zisk stroskotali. Stano Kupčok (542) pomerne hladko podľahol Radovi Bolibruchovi (579), hoci možnosť na zisk bodu mal. Hneď na prvej dráhe však štyrmi záhodmi po sebe nepochopiteľne daroval úvodný setový bod domácemu kapitánovi, čím ho posadil na koňa. Naopak, Kupčok znervóznel, dostal sa do hlbokej hernej krízy a hoci sa neskôr zlepšil, na súpera to nestačilo. Dobrý výkon predviedol Bystro Horník (585). Mal však trochu smoly, keď dve dráhy prehral o jeden resp. dva kolky a záverečnú rozhodujúcu dorážku (35) nezvládol. Naopak, Sučanec Erik Gordík (599) najprv dokonale využil náklonnosť šťasteny a v závere duelu predviedol parádny finiš, dorážku 69, vďaka ktorej napokon získal ďalší bod pre domácich. Vedenie Sučian 2:0 a 51 kolkov neveštilo pre hosťujúci tím nič dobré.

V strednej časti stretnutia síce Galanta získala jeden pomocný bod, no rozdiel v celkovom súčte kolkov narástol na priepastných 179! To už bolo o výsledku rozhodnuté. Karol Kaigl (484), ktorý nahradil zraneného Jerigu, podával od začiatku až do konca výkon, ktorý, žiaľ, do Extraligy nepatrí. Časy, keď sa mu na dráhach vodilo lepšie, sú preč a Karol svojou výkonnosťou zapadol do druholigového galantského „Béčka“, ktoré sa zmieta v hlbokej hernej kríze. Kaigl jednoznačne podľahol Janovi Bažíkovi (618), keď v tomto dueli sa stretli najlepší a najslabší hráč v zápase. Dodo Butko (559) sa od zápasu k zápasu dostáva do slušnej formy a hoci jeho výkonu ešte čosi k úplnej spokojnosti chýbalo, Michala Kozakova (553) vo vyrovnanom súboji dokázal poraziť, čím získal bod pre hostí. Stav stretnutia 3:1 a +179 kolkov pre domácich hovoril jasnou rečou, Sučany mali víťazstvo vo vrecku.

Škoda, že sa Galante nepodarilo získať v prvej runde aspoň bod, to by finišmeni hostí mohli zabojovať aspoň o remízu. Za daného stavu však nastupovali galanstkí hráči do záverečných súbojov už len s úlohou zmierniť prehru. Nepodarilo sa to Žoltimu Polomovi (545), ktorý sa po celý čas trápil, hral kŕčovite a proti Milanovi Kováčovi st. (603) nemal šancu. Naopak, Paťovi Tummovi (595) sa celkom darilo, dokázal využiť padavosť domácich dráh a svoj súboj s Milanom Kováčom ml. (551) zvládol s prehľadom a veľkou rezervou. Tummovi sa podarilo získať bod, čím aspoň skorigoval prehru svojho družstva.
Galanťania úplne zaslúžene podľahli domácim Sučanom, ktoré potvrdili dobrú domácu formu. Budúci týždeň má galantské „Áčko“ prestávku, no a potom ho opäť vonku čaká jeho najvzdialenejší súper – Košice. (Stano Kupčok)

Pobedim B – MKK Slovan Galanta B 7:1 (3.272–3127), 15:9 na setové body

Družstvo odcestovalo na zápas bez Karola Kaigla ktorý musel nastúpiť v Extralige. Pobedim hrá doma dobre a veľa bodov nerozdáva. Tak tomu bolo aj teraz.

V prvej štvorici nastúpila Kika Hegedűšová (546) ktorá podala štandartný výkon , bohužiaľ jej súper vytiahol jeden zo svojich lepších dní (581) a nedal Kike šancu. Lajko Šárkőzi (476) začal obstojne (132) a vyhral prvú dráhu. To však bolo z jeho strany všetko a na zvyšných dráhach vysoko prehral.

V strednej časti svitla hosťom iskierka nádeje keď zelpšujúci sa Ferdo Sedlák (544) podal vyrovnaný výkon a súpera porazil 3:1 na dráhy pričom prehratú prvú dráhu daroval súperovi tromi záhodmi za sebou vrátane exitu.  Aj Ernest Száz (527) viedol nad súperkou 2:1 po troch dráhach a k dobru mal 11 kolov. Bohužiaľ domáca hráčka na poslednej dráhe podala svoj najlepší výkon dňa a porazila Ernesta 143:129, a vyhrala o 3 koly !

Finišmeni nastupovali za stavu 3:1 a 66 kolov v prospech domácich hráčov, nič výnimočné však nepredviedli. Janko Ášváni (527) nedokázal poraziť dobre hrajúceho súpera ani na jednej dráhe a stratil 35 kolov. Ešte väčším rozdielom prehral Jiří Kaigl (507) ktorý dokázal vyhrať len na tretej dráhe a stratil 44 kolov.

Napriek prehre 7:1 je cítiť malé zlepšenie výkonnosti a tak treba dúfať v stúpajúcu tendenciu.

Zlaté Klasy C – MKK Slovan Galanta C 5:1 (2.179–1.973), 13:3 na setové body 

Do Zlatých Klasov sa nechodí vyhrávať. Domáci hráči vedia na vlastných dráhach zahrať a hostia im ani teraz nerobili žiadny problém až na J. Kaigla (551) ktorý dokázal vyrovnanou hrou tesne poraziť súperku o 9 kolov. S výkonmi Nedoma (442), Ášváni (500) a Pavlišin (480) sa naozaj nedalo zvíťaziť.

Rakovice A dorast – MKK Slovan Galanta dorast 0:2 (1.582–1.610), 2:2 po šprinte. 

Dorastenci podali dobrý výkon .Vyzdvihnúť treba výkon dlhodobo najlepšej hráčky Niky Mazúchovej (571) ktorým výrazne prispela k víťazstvu.

Výkony ďaľších hráčov : Rózsár (515), Kivaroth (524), Pitterová (471).

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.