Body len pre dorastencov - MKK Slovan Galanta

Body len pre dorastencov

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

21.októbra 2012
Kolkári Áčka aj rezervy MKK Slovan Galanta hrali v uplynulom kole zhodne na dráhach súperov, ktorí doteraz na domácej kolkárni podávali veľmi dobré výkony.
Áčko v Piešťanoch aj Béčko v Trenčíne na svojich súperov nestačili, hoci podali solídne výkony. Piešťany A výkonom 3404 a Trenčín KWH výkonom 3325 dosiahli svoje rekordné výkony na domácej dráhe. Ani taký fakt, že až traja hráči Áčka Chovanec, Horník a Madarás sa dostali do šesťky kola hosťujúcich hráčov nestačil na dobrú hru Piešťan.
Céčko v zápase s Hlohovcom B podľahlo hlavne z dôvodu neočakávaného „výbuchu“ Ašvániho, a výborného výkonu hosťujúceho Černého.
Dva body za víťazstvo získali tak jedine naši dorastenci. Hladkým víťazstvom nad Pobedimom si upevnili svoju pozíciu na čele Dorasteneckej ligy západ.
Najlepším hráčom týždňa je Chovanec, ktorý bol mužom zápasu aj v A mužstve v Piešťanoch aj v doraste proti Pobedimu. V Béčku bol najlepší Jeriga a v Céčku Mikuš.

TJ Družba Piešťany A – MKK Slovan Galanta A 3404:3317 (5:3)
20.októbra 2012

Po piešťanskom béčku prišlo Galante do rany aj áčko z kúpeľného mesta. Družba podáva na domácej kolkárni fantastické výkony a vďačiť za to môže predovšetkým mladíkom Dúbravovi a Dzurovi, stabilne hrajúcemu Peťovi Gockému a najvyššie postavenému v rebríčku hráčov 1.ligy Mičkovi. Ani Galanta si nepočína vôbec zle, veď je na delenom prvom mieste. Zápas teda naozaj mnoho ukrýval.

Nikto však netušil že zápas naberie až taký dramatický spád. Za smoliara zápasu možno po práve označiť Mira Chovanca. Jeho súperom bol taktiež mladý Šimon Dúbrava, ktorý v prebiehajúcom ročníku podáva výborné výkony. Neraz už prekročil 600 kolkovú hranicu a bohužiaľ tomu tak bolo aj v domácom dueli s Galantou. To by však ešte nebolo také zlé, ale ak si to pozrieme z Mirovej perspektívy, tak prehrať s výkonom 580 o 59 kolkov je trošku prisilná káva. Výsledných 639 Dúbravu katapultovalo do kolkárskych výšin aj na tabuľu rekordov dráhy v Piešťanoch.
Druhý z hostí, Paťo Tumma si vari prvýkrát v tejto sezóne nevzal na zápas dobrú formu. Od začiatku do konca sa trápil a napokon výkonom 545 podľahol Schmidlovi, ktorý naváľal zhodne 580 ako Miro Chovanec. Po prvej tretine bol stav zápasu veľmi jednoznačný pre Piešťany, ktoré viedli 2:0 s takmer sto kolovým rozdielom.

Hegemóniu piešťanského tímu sa pokúsili v druhej tretine rozbiť Kupčok a Horník. A sčasti to aj vyšlo. Predovšetkým kvôli nevydarenému výkonu Paľa Uváčika, ktorý naváľal len chabých 504 kolkov a postavil sa na koniec piešťanského radu. Súperom mu bol Stano Kupčok, ktorý o výhre rozhodol už po troch setoch, ale bohužiaľ zatiahol ručnú brzdu na poslednej dráhe (119). Napokon však dosiahol 548 zvalených kolkov a znížil náskok súpera o takmer 50 kolkov.
Bod pre Galantu získal aj Bystrík Horník, ktorý na zvalené koly zremizoval s Petrom Mičkom. Bystro však získal 2,5 bodu, čím už po troch setoch rozhodol o víťazstve. Avšak rovnako ako Kupčok poľavil na poslednej dráhe, na ktorej mu domáci pretekár nadelill 20 kolkový pozdrav.

Po dvoch tretinách stretnutia sa zápas za stavu 2:2 púšťal do rozhodujúceho finále. Hostia, nabudení dobrým výkonom v druhej časti hry, sa burcovali do úspešnej koncovky. Mená Butko a Madarás znamenajú v tejto sezóne úspech, a preto oheň nádeje žiaril pre Galantu jasným plameňom. Súperom Doda Butka bol Peťo Gocký, ktorý, ako už bolo spomenuté, podáva v tejto sezóne veľmi kvalitné výkony. A veru vytiahol sa aj na vedúceho galantského Slovana, keď dovedna naváľal 578 kolkov. Do plachiet mu však určite fúkal priaznivý vietor, keďže Dodo ešte stále nie je úplne fit po zranení. Aj napriek neistote, s ktorou musel počas zápasu súperiť, dosiahol solídnych 522 kolkov a vôbec nemusel vešať nos kvôli pozícii galantského „čulibríka“. Lepšie sa darilo Zolovi Madarásovi, ktorý pomerom 3:1 nedal Dzurovi šancu. Ten ani náhodou nenaplnil všetky očakávania a výsledných 540 kolkov je pre „šesťstovkára“ primálo. Zolo naváľal o 19 viac a stanovil stav zápasu na 5:3 z pohľadu domácich.

Galanťania sa vôbec nemusia za svoj výkon hanbiť. Zvalili výborných 3317 kolkov. Na domácich, ktorí dosiahli rekord družstva na domácej dráhe3404 kolkov jednoducho nemali.
Vyhral suverénne lepší tím, no zápas bol obojstranne kvalitný, napínavý a zaujímavý od začiatku do posledného hodu.
  (MK)

TKK Trenčín KWH – MKK Slovan Galanta B 3325:3147 (7:1)
19. októbra 2012

Kolkári MKK Slovan Galanta B v krátkom čase už druhý krát hrali na trenčianskej kolkárni. Tento raz boli súperom kvalitnému celku TKK Trenčín KWH.
Domáci potvrdili svoje kvality a nadalo svojmu súperovi šancu na zisk bodov.
Napriek tomu, že galantské Béčko výkonom nesklamalo, na súpera to bolo málo. Iba jeden z domácich hráčov (Bariak) stratil bod a celkový výkon Trenčína KWH 3325 je ich rekordom na domácej dráhe.

V úvode Vojtáš (589) reálne atakoval métu 600 a nedal Šarközimu (509) žiadnu šancu. Kika Hegedüšová (526) hrala znovu dobre a po troch dráhach viedla nad domácim Truskom 2:1. Záver jej však nevyšiel a v pomere 117:139 prehrala. Truskových 559 stačilo na druhý bod.

V strednej fáze domáci Vlčák (557) stratil s najlepším hráčom Galanty Jerigom (539) iba jeden set.
Napriek tomu bol ich súboj vyrovnaný a Vlčák ho rozhodol až v poslednom sete, keď na jeho 151 zvalených kolkov odpovedal Jeriga iba číslom 135.
Karol Kaigl (521) dokázal Mydlovi (546) zobrať setový bod iba v úvode ich súboja. Potom už ťahal za kratší koniec.

V závere zápasu domáci Almaši (581) si poradil v pomere 3,5:0,5 so Százom (529).
Jediný bod Galanty získal Sedlák (523). Jeho súper Bariak (493) sa trápil sám so sebou a nestačil na súpera.

Galanta B si prehrou zhoršila postavenie v tabuľke 2.kolkárskej ligy a po 8.kole je na 8.mieste.
Hráči Béčka by si mali spolu sadnúť a porozprávať sa na tému: „Ako ďalej“. Dôležitých problémov na rozhovor je viac a treba ich čo najskôr riešiť.
(JB) (KK) (JJ)

MKK Slovan Galanta C – KK Zentiva Hlohovec B 1975:1996
20.októbra 2012

Po troch víťazstvách so Sládkovičovom B, Nitrou C a v Šali očakávali hráči Céčka, že získajú ďalšie dva body v súboji s Hlohovcom B.
To že sa tak nestalo, možno pripísať hlavne tomu, že Ašvánimu sa mimoriadne nedarilo (a nestriedalo sa …) a hosťujúci Černý podal mimoriadny výkon.

Výpadok Ašvániho (437) bol prekvapujúci. Len pred dvomi týždňami si vytvoril osobný rekord a aj v poslednom zápase v Šali prekonal métu 500. Bohužiaľ v sobotu nemal svoj deň. Prehral síce so svojou súperkou Šnajdarovou (447) len o 10 kolkov, ale vzhľadom na výkon súperky mal o 50–60 zviťaziť.
Jirko Kaigl (491) si poradil so svojou súperkou Petrovičovou (468). Galanta C viedla rozdielom 13 zvalených kolkov a zdalo sa, že plán domácich sa môže vydariť.

Nestalo sa tak, pretože obaja domáci hráči podali slabšie výkony ako ich súperi.
Bianka Nedomová (517) prehrala o 13 zvalených kolkov s Barekom (530). Najlepší z domácich Mikuš (530) podľahol o 21 zvalených kolkov Černému (551). Ten sa vynikajúcim výkonom na prvej dráhe (164) odrazil k výbornému konečnému výsledku.

Hlohovec tesne o 21 zvalených kolkov zvíťazil a až po záverečných hodoch sa ukázalo, že kolky sú naozaj nevyspytateľný šport.
   (JB)

MKK Slovan Galanta dorast – KK Pobedim dorast 1583:1480 (2:0)
21.októbra 2012

Dorastenci držali taktovku v zápase s Pobedimom od začiatku až do konca. Víťazstvom urobili tak radosť nielen trénerovi, ale dali pekný darček aj Adamovi Bauerovi. Ten v deň zápasu oslávil svoje 16.narodeniny.

Bauer (501) v úvode zápasu proti Fábryovej (357) ľahko zvíťazil. Vivien Nedomová nemala celkom svoj deň a jej výkon (416) ďaleko zaostal za jej predstavami. Jej súper Urban (439) ju však nepotrestal.

Záverečná dvojica Galanty Chovanec – Hegedüšová ukázala svoju silu.
Hegedüšová (534) mala na prvej dráhe trochu problémy. Potom sa však „rozbehla“ a udržala si náskok proti Melicherovi (504).
Miro Chovanec (548) porazil Vajera (537) pomerne tesne. Chovanec k dobrým výkonom do plných nepridal až na troch dráhach kvalitnú dorážku. Napriek tomu po sobotňajšom výkone, keď bol najlepší v A mužstve (580 v Pieštanoch) bol najlepší aj v doraste.
Galanta zvíťazila rozdielom 103 zvalených kolkov.

Aj v šprinte dominovali domáci.
Hegedüšová porazila Vajera a oslávenec Bauer si poradil s Melicherom.
Galanta je po 7.kole bez straty bodu lídrom Dorasteneckej ligy.
  (JB)

Najbližší program MKK Slovan Galanta
Galanta C – Slávia Nitra B 8.kolo 3KL (termín zápasu ešte nie je stanovený)
27.10.2012 sobota o 09:00 hod. Galanta A – Bánovce n/B 8.kolo 1KL
27.10.2012 sobota o 13:00 hod. Galanta B – Slávia Nitra A 9.kolo 1KL
28.10.2012 nedeľa o 10:00 hod. Stará Turá dor-Galanta dor 8.kolo DL (v Piešťanoch)

28.10.2012 nedeľa o 11:00 hod. Galanta C : Nitra B dohrávka

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
26.10.2012 piatok 18:00 hod. Cabaj Čápor – ZKK N.Mesto n/V 8.kolo 1KL
27.10.2012 sobota 17:00 hod. Sládkovičovo A – Rakovice A 9.kolo 2KL

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.