Céčko uhájilo víťazstvo v baráži o 5.miesto - MKK Slovan Galanta

Céčko uhájilo víťazstvo v baráži o 5.miesto

Napísal: Jiří Kaigl pred siedmimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

19.marca 2017

V extralige sa nedarilo aj vzhľadom k tomu že dvaja hráči vypadli, Béčko muselo odložiť zápas, Céčkari „vyprášili“ Sládkovičovo a obhájili piatu priečku po základnej časti a dorastenci vo Veľkom Šariši veľa vody nenamútili napriek tomu, že Nika Mazúchová dosiahla 566 čím by v jednotlivcoch zvíťazila.

TJ Tatran Spišská Nová Ves – MKK Slovan Galanta 7:1 (3.455 – 3.347); 16,5:7,5 na setové body

Najvyššia slovenská kolkárska súťaž sa blíži ku svojmu záveru a v tabuľke sa pomaly začína „rozjasnievať“. Majstrom SR sa stala v predstihu Podbrezová a o prvom vypadávajúcom je už taktiež rozhodnuté. Je ním ŠKK Trstená. V posledných kolách sa však ešte bude tuho bojovať nielen o ďalšie medajlové priečky, ale taktiež o záchranu. Keďže z Extraligy vypadávajú až dva mančafty, predposlednému miestu sa snažia vyhnúť viaceré mužstvá – a medzi nimi aj Slovan Galanta. V 20.kole ELM vycestovali Galanťania do Spišskej Novej Vsi. Spišania bojujú o bronz, naopak, Slovanisti sa snažia v súťaži udržať. A tak jasným favoritom v tomto stretnutí boli domáci východniari. V zostave hostí chýbali dvaja hráči základnej zostavy, no aj napriek oslabenému kádru si Galanta neurobila na Spiši hanbu, a hoci sa stretnutie skončilo jasným víťazstvom Tatranu, chlapci z juhu Slovenska nezanechali na dráhach zlý dojem.

Domáci začali zostra a hneď na začiatku si vytvorili pohodlný náskok. Dodovi Butkovi (545) spišskonovoveské dráhy zrejme nepasujú tak, ako by si predstavoval. Hoci nehral zle, jeho výkon patrí na tejto kolkárni skôr k tým priemerným. Proti dobre a zodpovedne hrajúcemu Rasťovi Bajtošovi (587) nemal príliš veľa šancí na úspech. Čestný setový bodík sa Dodovi podarilo získať až v úplnom závere. O niečo lepšie sa viedlo Bystrovi Horníkovi (540). Ale len na troch dráhach, na ktorých zviedol s Vladom Peštom (576) vyrovnaný súboj. V rozhodujúcom štvrtom sete Bystro úplne zlyhal, prehral ho o 34 kolkov a nielen že stratil bod, no pokazil si aj svoje celkové číslo. Tatran viedol 2:0 na body a do plusu mal 78 kolkov.

Stredná galantská dojička dopadla podobne ako tá prvá. Laco Magyarics (521) nedokázal držať krok s Davidom Klubertom (561), hoci ten sa miestami vcelku trápil. Laco predviedol dve slušné a dve slabé dráhy, no ani na jednej nedokázal získať setový bod. Vyrovnaný duel predvádzali Stano Kupčok (576) a Jano Pešta (583). Stano začal naozaj výborne. Prvá 30-ka (167) v jeho podaní bola najlepšia zo všetkých v tomto zápase. No ani najstarší z bratov Peštovcov nelenil a dráhou 161 nedovolil Galanťanovi, aby sa mu príliš vzdialil. Aj ostatné sety boli veľmi vyrovnané, no už nemali takú vysokú kvalitu, ako ten prvý. Napokon, šťastnejší bol domáci hráč. Kupčokovi príliš nesadla posledná dráha, a tak priebežný stav stretnutia pred finišom bol jednoznačný 4:0 na body a 125 kolkov pre Spišskú Novú Ves.

Až v poslednom dejstve sa hostia dočkali čestného bodu. Za svoj výkon a bojovnosť si ho aj zaslúžili. Karol Kaigl (568) všetkých veľmi príjemne prekvapil. Hral dobre a na troch dráhach celkom slušne ponaháňal výborného Jozefa Peštu (622). Karolovi sa dokonca podarilo uchmatnúť legendárnemu Jokymu aj jeden setový bod. Škoda zbabranej druhej dráhy, Kaiglov výkon mohol byť ešte oveľa zaujímavejší. O spomínaný bod sa postaral Paťo Tumma (597). Galanťanov v poslednej dobe prenasledujú zranienia a aj Tumma nastupoval na dráhy s hendikepom – trápil ho stehenný sval. Paťo však zaťal zuby a aj cez bolesť dokázal podať výborný výkon, po Jozefovi Peštovi druhý najlepší v stretnutí. Škoda dvoch „exi“ záhodov, 600-ka by určite neodolala. Tumma nedal svojmu protihráčovi Peťovi Valigurovi (526) najmenšiu šancu čo len pomyslieť na bod. Valigura v závere úplne rezignoval, čo sa prejavilo v neuveriteľných 8-mych záhodoch na poslednej dráhe.

Galanťania cítili, že vzhľadom na okolnosti a problémy so zostavou, podali na Spiši veľmi solídny výkon, a tak v ich družstve panovala dobrá nálada. Prijali milé pohostenie od domácich oslávencov Vlada a Jokyho Peštovcov a vydali sa na dlhú cestu domov. Ďalšie kolo sa bude hrať až 1.4., Slovanisti tak majú dosť času na to, aby sa dali zdravotne do poriadku a naladili formu na dôležitý domáci zápas s Košicami. Aby mali istotu extraligovej príslušnosti aj v naslednujúcom ročníku ELM a nemuseli sa spoliehať na vývoj ostatných stretnutí, Galanťania potrebujú tento duel vyhrať. (Stano Kupčok)

Dorastenci skončili posledný ale chutilo im v Kolibe za Podbrezovou

0podbrezova

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.