Čierny víkend galantských kolkárov - MKK Slovan Galanta

Čierny víkend galantských kolkárov

Napísal: Jozef Butko pred desiatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 1 komentár.

21.septembra 2014

Galantskí kolkári absolvovali víkend bez zisku bodov. Áčko, Béčko a ani dorast nedokázali využiť domáce dráhy a všetky body si odviezli hosťujúce tímy. Chvalabohu, že Céčkari mali voľno a tak aspoň oni nestratili počas čierneho víkendu body …
Po úspešnom vstupe kolkárov Galanty A do extraligy a víťazstvách v prvých dvoch kolách prišla v sobotu studená sprcha. Vysoká prehra so Sučanmi A 0:8.
Hostia zo Sučian po bezbodovom vstupe do súťaže nenechali nič na náhodu a sústredeným výkonom, aj keď sa im nedarilo stále, uštedrili domácej Galante nepríjemný debakel.
Ani Béčko Galanty nezdvihlo náladu domácich priaznivcov. Predĺžilo šnúru zápasov bez víťazstva na tri, keď doma podľahli Preseľanom B.
Dorastenci v druhom súťažnom zápase privítali veľmi kvalitného súpera, ašpiranta na najvyššie priečky, Starú Turú. Vyrovnaný zápas, ktorého výsledok bol zrejmý až po posledných hodoch sa skončil tesnou prehrou Galanty.


MKK Slovan Galanta A – KK Tatran Sučany A 3086:3347 (0:8)
Galanta 20.septembra 2014

Po nečakaných a šťastných víťazstvách Galanty v prvých dvoch kolách ELM narazil tentokrát domáci Slovan na veľmi silného, skúseného a sebavedomého súpera Tatran Sučany A.
Domáci po slabom a neligovom výkone zaslúžene utrpeli zdrvujúci debakel a dva body za ľahké víťazstvo si viezli domov súperi zo severu Slovenska.
Prehra 0:8 by Galanťanov až tak nemusela mrzieť, veď nováčikovskú daň predsa treba raz zaplatiť, no slabučké výkony všetkých hráčov MKK v tomto zápase pôsobili priam nedôstojne. Najväčším problémom domácich bolo veľké množstvo záhodov, neskutočne veľa „stredov“ a biedna dorážka, čo sa nakoniec odzrkadlilo aj v konečnom výsledku.

12-ga

Družstvo Galanty, ktoré nastúpilo proti Sučanom A, zľava: Butko, Horník, Tyavoda, Tumma, Madarás, Kupčok

 

V prvej runde potrápil Paťo Tumma (523) svojho súpera Romana Bukového (569) len na prvej dráhe, keď získal svoj jediný setový bod. Potom už prišlo len trápenie a pohodlné víťazstvo hosťujúceho hráča. Tumma sa po návrate z Rakúska stále nevie dostať do formy a jeho tradične dobré výkony Galante veľmi chýbajú.
Na vedľajších dráhach ešte horšie dopadol Zolo Madarás. Stále nedokáže nadviazať na skvelé výkony z prípravy a s číslom 497 nemal proti Erikovi Gordíkovi (565) absolútne žiadnu šancu. Stav 0:2 pre hostí a náskok 114 kolkov po prvej tretine stretnutia vyznieval jednoznačne pre Sučany.

12-j-kaigl

Celovíkendovým rozhodcom a svedkom čierneho víkendu galantských kolkárov bol Jirko Kaigl

 

V predchádzajúcich zápasoch Galanta dokázala zvrátiť nepriaznivý stav a v podobný scenár domáci dúfali aj tentokrát. Avšak stredná dvojica priam kopírovala hru svojich neúspešných spoluhráčov, a tak pred záverom už bolo o víťazovi rozhodnuté.
Bystro Horník (521) zahral dobre len na druhej dráhe – 154 a proti Marekovi Knapkovi, ktorý sa s číslom 589 stal najlepším hráčom zápasu, nemal nárok na úspech.
Viktor Tyavoda (502) mal za súpera Peťa Adamca (538). Galanťan nevyužil slabší deň skúseného protihráča a slabou dorážkou a záhodmi sa pripravil o možnosť bojovať a bod pre svoje družstvo.

Za rozhodnutého stavu (0:4 a – 218 kolkov) chceli finišmeni domácich Stano Kupčok (529) a Dodo Butko (514) aspoň zmierniť prvú extraligovú prehru Galanty. A hoci obaja siahali po bodoch, nepodarilo sa im to.
Najbližšie k víťazstvu mal Kupčok, ktorý si po výbornej prvej dráhe (154) vytvoril nad Janom Bažíkom slušný náskok 25 kolov. Potom sa však aj najlepší hráč domácich (s výkonom 529!!!) nevyhol kríze a nakoniec skúsenému Bažíkovi (538) tesne podľahol.
Dodo Butko viedol nad mladým Patrikom Čabudom (548) už 2:0 na sety, no potom jeho hra upadla a naopak, Sučanec sa chytil. Ani ostrieľanému Galanťanovi sa nakoniec nepodarilo ukoristiť pre Slovan aspoň jeden pomocný bodík.

12-sucany-a

Kolkári KK Tatran Sučany A po víťaznom zápase v Galante

 

Slovanisti stále nemajú prečo nariekať, veď z prvých troch zápasov majú na svojom konte výborné 4 body za dve víťazstvá a debakel 0:8 v ťažkej najvyššej súťaži určite nebol prvý ani posledný.
Galantskí hráči by sa však mali trochu upokojiť, zlepšiť hru do dorážky a znížiť počet záhodov. Lebo nie je prehra ako prehra. A tá so Sučanmi A, hoci bol súper silný, bola zbytočne vysoká.

MKK Slovan Galanta – KK Tatran Sučany A 0:8, 3.086 – 3.347 (7:17 na setové body).

Kompletné výsledky ELM 3.kolo nájdete na adrese:
http://www.kolky.sk/…3%20kolo.htm
   (SK)


MKK Slovan Galanta B – KK Preseľany B 3003:3107 (3:5)
Galanta 20.septembra 2014

Začiatok zápasu priniesol remízu na body, ale Preseľany získali rozhodujúci náskok, ktorý im vydržal až do víťazného konca. Domáci Sedlák (493) dobre začal, viedol 2:0, ale postupne prenechal iniciatívu Bencovi (482) a iba tesne získal bod pre Galantu.
Najdôleitejším súbojom pre výsledok celého zápasu sa ukázal duel domáceho Pilcza proti Čerňanovi. Pilcz (495) začal veľmi zle (prvá dráha 105), ale postupne sa rozbehol (144, 132). Jeho súper Čerňan (586), najlepší hráč zápasu však bol nad jeho sily.
Galanta po nevydarenom úvode pri remíze 1:1 prehrávala o 80 kolkov.

12-nedelka-bazala

Dlhoročnými oporami kolkárov Preselian sú Maroš Nedeľka a Jožko Bazala

 

V druhej štvorici bol po 60-tich hodoch striedaný Šarközi (124, 115) Mikušom, ale ani on nedokázal dobehnúť stratu a bod patril Bazalovi (523). V ďalšom súboji Karol Kaigl (517), najlepší z domácich získal bod, keď na neho nastačil Kamencay (494).
Skóre zápasu po dvoch tretinách bolo 2:2 a náskok hostí 78 kolkov.

ga-pres-2

Medzi divákmi sa objavil aj Osi Párkány

 

Domáci si v závere ešte trúfali otočiť nepriaznivé skóre zápasu. Na dráhy nastúpili Hegedüšová a Chovanec proti dvojici Nedeľka – Bubla.
Kike Hegedüšovej, ktorá bola v prvých troch kolách najlepšou hráčkou Béčka tento raz zápas nevyšiel. Hoci sa snažila, nedostala sa nad métu 500 a jej výkon (488) nestačil na Nedeľkových 520. Miro Chovanec (508) síce Bublu (502) porazil, ale to na zvrat v zápase nestačilo.
Galanta prehrala 3:5 a predĺžila sériu zápasov bez víťazstva na tri.

Kompletné výsledky 2.KL ligy – 4.kolo nájdete na adrese:
http://www.kolky.sk/…4_kolo1.htm


MKK Slovan Galanta dorast – KK Stará Turá dorast 1572:1589 (0:2)
Galanta 21.septembra 2014

Galantskí dorastenci privítali na domácej pôde jedného z najväčších favoritov súťaže, Starú Turú. S kvalitným súperom odohrali vyrovnaný zápas a výsledok zápasu visel na vážkach do posledných hodov.

12-ga-st-tura-dor

Nástup družstiev pred zápasom, rozhodca Jiří Kaigl

12-dorast-ga

Dorastenci MKK Slovan Galanta, zľava Machálková, Modrovič, Rózsár, Dvorščák, Bauer, Mazúchová

 

Domáci začali s dvojicou Mazúchová – Bauer. Za hostí nastúpila Kováčová a Dolnák.
Mazúchová (523) napriek drobným výpadkom podala sústredený výkon a s prevahou porazila Natáliu Kováčovú (464).
Bauer (520) podal tiež dobrý výkon, ale ten nestačil na Martina Dolnáka (561), najlepšieho hráča zápasu.

Ďalšími hráčmi na dráhach boli domáci Machálková a Rózsár, za Starú Turú Lessová a Moravcová.
Machálková (529) sa svojím výkonom pridala k Bauerovi a Mazúchovej a stala sa najlepšou hráčkou Galanty. Určite ju ale mrzelo pár nevydarených hodov v závere.
Tibor Rózsár po nevyrovnanom výkone po 60-tich hodoch (110, 119) prepustil miesto Samovi Dvorščákovi. Ich spoločný výkon (479) na prienik do prvej trojice nestačil.
Hosťujúca Moravcová (473) tesne prekonala svoju spoluhráčku Kováčovú a prebojovala sa do tria, ktorého výkon sa na záver počítal do výsledku.
Výborný výkon podala Erika Lessová. Jej 555 zvalených kolkov zrejme najväčšou mierou prispelo ku konečnému víťazstvu Starej Turej, ktorá zvíťazila o 17 kolkov.

12-stt

Dorastenci MKK Stará Turá, zľava stojaci: Moravcová, Lessová, Dolnák, Kováčová, Janigová, v podrepe tréner Janko Hochel

 
 

V záverečnom šprinte Dvorščák porazil Janigovú a Modrovič podľahol Lessovej.

Kompletné výsledky DL západ – 2.kolo nájdete na adrese:
http://www.kolky.sk/…L2_kolo.htm


Najbližší program kolkárov Galanty
24.septembra 2014 streda 18:00 Trenčín B – Galanta B – 5.kolo 2KL (v Piešťanoch)
27.septembra 2014 sobota 13:00 Sučany B – Galanta A – 4.kolo ELM
27.septembra 2014 sobota 08:00 Galanta C – Zlaté Klasy C – 4.kolo 3KL
Galanta dorast má voľno

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
26.septembra 2014 piatok 18:00 Cabaj-Čápor – Rakovice A – 5.kolo 1KL
27.septembra 2014 sobota 14:00 Sládkovičovo A – Zlaté Klasy B – 5.kolo 2KL

Komentáre

1 | jeriga @ | pred desiatimi rokmi

obzretie sa za víkendom

ten nepodarený kolkársky víkend mi nedáva spať. Myslel som si, že byť na dráhe pri takej slabej forme našich mužstiev je ťažké........ale byť v hľadisku a nevedieť pomôcť na dráhach je ešte ťažšie! Hlavne pre tú bezmocnosť...­.........

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.