Debakel Béčka na domácej kolkárni - MKK Slovan Galanta

Debakel Béčka na domácej kolkárni

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: . Pripojených: 11 komentárov.

28.októbra 2012

Družstvá kolkárov MKK Slovan Galanta pokračovali v majstrovských zápasoch. Počas uplynulého víkendu dosiahli tri víťazstvá a jednu prehru. Tá stála za to.
A družstvo Slovana si poradilo s Bánovcami nad Bebravou. Hostia sú na vonkajších dráhach nebezpečným súperom a domáci preto na zápas nastúpili v plnom sústredení.
Najprekvapujúcejším výsledkom uplynulého víkendu bol debakel Béčka na domácej pôde. Kolkári Slávie Nitra A získali v Galante poľahky dva body za výrazné víťazstvo 1:7 aj napriek tomu, že ich výkon nebol vôbec oslnivý. Domáci po najhoršom výkone ročníka nedosiahli spolu ani na métu 3000 bodov.
Céčko v súboji so Sláviou Nitra B nezaváhalo a upevnilo si tretie miesto v tabuľke.
Dorastenci Galanty hrali v Piešťanoch, kde hrávajú domáce zápasy dorastenci Starej Turej. Po nie celkom ideálnej príprave na zápas, zvíťazili a získali ďalšie dva body. Aj po ôsmom kole teda pokračuje ich spanilá jazda a sú bez straty bodu na čele Dorasteneckej ligy.

Najlepším hráčom uplynulého týždňa bol jednoznačne Zolo Madarás. Jeho výsledok 595 na domácej dráhe bol vzhľadom na ostatné výkony naozaj mimoriadny.
Potešujúca správa prišla aj spoza rieky Moravy. Naši priatelia z Jeseníka, v siedmom kole Severomoravskej divízie porazili Lipník nad Bečvou a sú na prvom mieste tabuľky.
Veľmi nás teší, že sa im darí a želáme im aby sa na čele udržali až do konca súťaže.
Podrobnosti nájdete na www.kuzelky.cz  → VÝSLEDKOVÝ SERVIS – Divizní soutěže – SM – (výber kola – teraz bolo 07)

Po prestávke v súťažiach nás čaká 10.novembra „frontálny útok“ na Zlaté Klasy. Až tri naše družstvá sa stretnú s družstvami Zlatých Klasov. Budú to zápasy prvej, druhej a tretej ligy.
Najdôležitejší bude duel Zlaté Klasy A – Galanta A.
V súboji prvého s druhým družstvom v tabuľke prvej ligy očakávame, kvalitný zápas dvoch špičkových „saduritových“ družstiev. Tradične dobrú, priateľskú atmosféru a dobré kolky !

MKK Slovan Galanta A – BKK Bánovce n/B 3307:3108 (6:2)
27.októbra 2012

Asi nikto by pred týmto zápasom nepredpokladal, že výhra Galanty sa bude rodiť tak jednoducho. Najmä uvedomujúc si fakt, že hostia dokázali zdolať kvalitných súperov na ich domácich stánkoch. Všetko však bolo rozhodnuté pred poslednou tretinou stretnutia a finišmani dodávali výsledku už len kozmetické úpravy.

Boli to predovšetkým výkony Bánovčanov, ktoré v troch konkrétnych prípadoch nedosahovali ani základné predpoklady. Dvaja z hráčov sa dokonca nedokázali ani len priblížiť k 500 kolkovej hranici. Prvá stovka pribudla v prospech Galanťanov už po prvej časti zápasu. Paťo Tumma ani Miro Chovanec sa príliš nenadreli a obaja zhodne deklasovali svojich súperov pomerom 4:0. Kým starší z dvojice naváľal 558 hodov proti Liptákovým 503, mladší Miro nahromadil počet o dvadsať kolkov nižší (538). To však s prehľadom stačilo na tápajúceho Antona Šujana (476).

Príliš slávne to z pohľadu hostí nebolo ani v druhej časti. Hoci Pali Bročko potvrdil povesť obávaného protivníka (548 a bod za víťazstvo), druhý z hosťujúcej dvojice, Vladimír Košík dokázal za 60 hodov nahromadiť niečo málo cez 200 kolkov. Preto nečudo, že Bánovce museli siahnuť po striedaní. Avšak ani Anton Pristač nedokázal držať krok so Stanom Kupčokom, ktorý napriek stúpajúcej forme a bez záhodu nahádzal „len“ 523kolkov. Opäť po týždni predviedol výborný výkon aj Bystro Horník (564). Napriek tomu však spomínanému Bročkovi podľahol pomerom 3:1. Taký istý bol aj stav stretnutia po dvoch tretinách zápasu.

Ešte pred treťou tretinou bolo jasné, že Galanta o výhru nemôže prísť. Taká možnosť by bola prípustná len v medziach absolútneho šialenstva, čo domáci nechceli za žiadnych okolností pripustiť. Najsprávnejším možným spôsobom to pochopil Zoli Madarás (595), ktorý nadelil skvele hrajúcemu Súkenníkovi (573) viac ako dvadsať kolkový výprask. Len 5 kolkov ho delilo od magickej šesťstovky.
Nanajvýš vyrovnane hral aj Dodo Butko, avšak výkon 529 kolkov nestačil na Jaroslava Podoláka, ktorý sa ako správny finišman tiež vytiahol. Na jeho výslednom skóre ostali svietiť tri päťky (555).
Záverečné skóre stretnutia sa zastavilo na čísle 6:2.

Galanta podala veľmi dobrý výkon. Dominantné víťazstvo o takmer 200 kolov je iste veľmi príjemným faktorom, no podstatnejšie je prekonanie hranice 3300 zvalených kolkov. Výborný výkon podala Galanta aj v Piešťanoch, avšak so zlým koncom. Tentokrát sa osud predviedol v spravodlivejšej forme. Aspoň pre Slovan.
   (MK)

MKK Slovan Galanta B – Slávia Nitra A 2960:3046 (1:7)
 27. októbra 2012

MKK Slovan Galanta B – Slávia Nitra A = SKRAT DOMÁCICH !!!
To je v skratke definícia tohto zápasu.

Neskutočné zlyhanie hráčov celého domáceho družstva prinieslo zápas podpriemernej úrovne. Hostia, napriek tomu že jednoznačne vyhrali, nepriniesli na galantské dráhy oslnivé výkony. Napriek tomu im to stačilo na výrazné víťazstvo. S prevahou získali dva dôležité body.

Úvod zápasu ešte nevyzeral pre Galantu až tak katastrofálne, hoci náznaky sa už črtali.
Hegedüšová, ktorá tradične podáva spoľahlivé výkony bola aj teraz najlepšou hráčkou galantského Béčka.
Jej 520 zvalených kolkov bohato stačilo na Čerňana (465).
Nikto z domácich ešte netušil, že to bude posledný bod pre Galantu.
V druhej dvojici domáci Karol Kaigl zažil na dráhe neuveriteľný výpadok a po dráhach
120 a 105! ho vystriedala Bianka Nedomová. Jej sa darilo aj s veľkou podporou „mažoretiek“ oveľa lepšie. Pridala výkony 132 a 127. Na zvrat v súboji s Braňom Oravcom (518) to ale nestačilo.

  mazoretky

Ďalší priebeh stretnutia až do konca bol už v znamení trápenia sa domácich hráčov a ich podpriemerných výkonov.
Šarközi striedaný Ďurišom a Sedlák dosiahli rovnaký výkon 475. Száz (508) a Jeriga (498) boli len o málo lepší.
Ich súperi Pivoňka (495), Vešečka (501), Miro Oravec (526) a Lipták (541) tak získali pre Sláviu poľahky body.

Oslava narodenín Jožka Jerigu sa po neúspešnom zápase premenila na debatu ako ďalej v B mužstve.
Peter Ďuriš sa vzdal funkcie vedúceho a do konca jesennej sezóny odovzdal žezlo Karolovi Kaiglovi. Hráči si vyjasnili svoje postoje.
Bez podpory všetkých členov tímu sa však žiadny zázrak neudeje.
Všetci v oddieli však dúfame, že sa Béčko v tabuľke druhej ligy posunie oveľa vyššie.
Súčasné 10.miesto sa nikomu nepáči.
   (JB)

MKK Slovan Galanta C – Slávia Nitra B 2009:1928
28.októbra 2012

Po nešťastnej prehre minulý týždeň s Hlohovcom sa Céčkari už nedali zaskočiť. Zvíťazili nad susedom v tabuľke Nitrou B a upevnili si 3.priečku.

Traja domáci hráči dosiahli výkon nad 500. Suchopa 504, najlepší z domácich Jirko Kaigl 523 a Mikuš 500. Nedarilo sa Putyerovi. Toho po prvej dráhe (92) vystriedala Nedomová. Ich spoločný výkon sa zastavil na čísle (482).

Hráči Nitry B tento raz neboli pre domácich nebezpeční. Ani jeden z nich neprekročil hranicu 500 zvalených kolkov.
Výkony hráčov Nitry: Vnučko 497, Šišák 489, Hudek 487 a Benc (455).
   (JB)

MKK Stara Turá dorast – MKK Slovan Galanta dorast 1482:1517 (0:2)
28.októbra 2012

Galantskí dorastenci odcestovali na ďalší zápas do Piešťan, kde hrá svoje domáce zápasy dorast Starej Turej.
Po tom, čo Vivien Nedomová odmietla vycestovať na zápas (dôvodom bolo: „nechce sa mi“) a Chovancovom meškaní sa dorastenci dostavili do kolkárne presne so súperom.

Domáci Lehuta (417) nestačil na Chovanca (541), ktorý sa však po dobrom rozbehu (155) na ďalších dráhach zhoršoval a jeho výkon zaostal za očakávaním. Napriek tomu nad súperom zvíťazil rozdielom 124 zvalených kolkov.
Druhý za domácich nastúpil Galbavý (513) proti Bauerovi (466), ktorý neukázal extra formu. Svoju úlohu však splnil, neprehral veľkým rozdielom a tak galantskí dorastenci mali náskok do ďalšej štvorice.

V druhej runde domáci postavili Janigovú a Dolnáka. Z Galanty nastúpila na dráhu Kika Hegedüšová s odhodlaním dotiahnúť zápas do víťazného konca.
Janigovej (381) sa moc nedarilo a to Kiku posúvalo dopredu.
Napriek tomu, že Kika hrala dobre, a mala aj väčšie očakávania, jej výkon bol „iba“ 510 zvalených kolkov.
Dolnák po výbornom začiatkom (165 na prvej dráhe) dával domácim aj nádej, že by mohli vyhrať. Na ďalších dráhach dobrý rozbeh nepotvrdil. Jeho výsledné číslo (552) na víťazstvo Starej Turej nestačilo.
Dorastencom Galanty padol kameň zo srdca. Po záverečných hodoch znel výsledok priaznivo o 35 kolkov v ich prospech.

Na šprint nastúpil za hostí Dolnák a Galbavý. Za hostí to bol Bauer, ktorý chcel odčiniť svoj nevydarený výkon na 120 hodov a Kika Hegedušová, ktorá už stabilne hráva šprinty a získava body pre Galantu.
Dolnák a Bauer sa na dráhe doťahovali. Na prvej vyhral Bauer a na druhej zas Dolnák. Nasledovala disciplína Suden Victory, kde začínal Bauer. Svojím číslom 21 na tri hody nedal súperovi dýchať a uchmatol mu bod pre Galantu.
Kika svoju prvú dráhu vyhrala. Na druhej ale poľavila a súper šancu využil. V pomere 84:82 Galbavý dráhu vyhral.
V záverečnom Suden Victory Kika vyhrala famóznym výkonom (na tri hody 24 kolkov) a Galanta mala aj posledný, štvrtý bod do skóre.
Celkový výsledok : MKK Stará Turá- MKK Slovan Galanta 0:4.
   (CH)

Najbližší program MKK Slovan Galanta
V kolkárskych súťažiach nasleduje prestávka z dôvodu Pamiatky zosnulých.

Výnimkou je predohrávka 11.kola Dorasteneckej ligy:
1.11.2011 štvrtok o 10:00 hod. Trenčín dorast – Galanta dorast

Po prestávke nasledujú stretnutia vo všetkých súťažiach:
10.11.2012 sobota o 09:00 hod. Galanta C – Zlaté Klasy C 9.kolo 3KL
10.11.2012 sobota o 11:30 hod. Zlaté Klasy A – Galanta A 9.kolo 1KL
10.11.2012 sobota o 15:00 hod. Zlaté Klasy B – Galanta B 10.kolo 2KL
11.11.2012 nedeľa o 10:00 hod. Galanta dor – Inter Bratislava dor 9.kolo DL

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
09.11.2012 piatok 18:00 hod. Tlmače – Pobedim B 10.kolo 2KL
10.11.2012 sobota 11:30 hod. Sládkovičovo B – Šaľa C 9.kolo 3KL
10.11.2012 sobota 14:00 hod. Sládkovičovo A – Rakovice B 10.kolo 2KL

Komentáre

1 | Marcelino @ | pred dvanástimi rokmi

gratulujem A-čku

Chalani gratulujem A-čku, parádny výkon. Ako vidno z výsledkov, tak totálny skrat nastal nielen u B-čka Galanty, ale už v piatok aj Cabaj proti Novému Mestu totálne vyhorel… akoby sa počas zápasu posadili na kolkáreň všetky bosorky sveta… ešte v sobotu ma „boleli oči“… naozaj nepochopiteľný výpadok…

reagovat

2 | Dodo | pred dvanástimi rokmi

[1] Marcelino: Marcel, bol som bol v utorok na Vašom tréningu a Vašim chlapcom to padalo „o dušu“.

reagovat

3 | Marcelino @ | pred dvanástimi rokmi

pre Doda

[2] Dodo:
Dodo, veď práve o to je to nepochopiteľnejšie… možno prišlo hrubé podcenenie zápasu, ťažko povedať, po bitke býva každý generál… veď ani ja sa nemám čím chváliť – 7 záhodov je hrozne veľa… aj tam sa stratilo tých 14 kolov, ktoré chýbali na víťazstvo a následnú bodovú remízu… :-(

reagovat

4 | jeriga @ | pred dvanástimi rokmi

pre všetkých

situácia v B-čku je zlá od začiatku jesennej časti. Ten včerajšok je len dôsledok a vyvrcholenie zlých vzťahoch a neplnenie si povinností kompetentných. Samozrejme vinu máme i my hráči. Ale ako môžu byť výsledky, keď sa netešíme či na tréning, alebo na zápas? Dúfam, že od včera sa uzavrela jedna temná kapitola a začne sa nová, radostnejšia......

reagovat

5 | sk | pred dvanástimi rokmi

karol vás dá do laty, nebojte… :D

reagovat

6 | jeriga | pred dvanástimi rokmi

ty si

myslíš, že tých 6 zápasov bude Karolovi stačiť na zmenu?

reagovat

7 | Duch | pred dvanástimi rokmi

najprv musí byť Béčko ako jeden celok a nie na tábory zmena vedúceho ešte nič neznamená

reagovat

8 | Jiri Kaigl | pred dvanástimi rokmi

A kto sa to hanbi za nazor?

reagovat

9 | jeriga | pred dvanástimi rokmi

odpoveď pre Ducha

Asi si zrejme dobre neprečítal môj príspevok. Písal som: Dúfam, že od včera sa uzavrela jedna temná kapitola a začne sa nová, radostnejšia.­....V tej novej kapitole som myslel aj na zmenu správania sa hráčov. Ale to je problém každého jedného z nás........

reagovat

10 | Dodo | pred dvanástimi rokmi

[9] jeriga:
Karol všetko najlepšie k dnešným meninám a nech sa Béčku darí hneď od prvého zápasu pod Tvojou taktovkou.

reagovat

11 | jeriga | pred dvanástimi rokmi

aj ja

sa pripájam ku gratulácii k meninám Karola…veľa šťastia

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.