Dlho očakávaný úvod Extraligy – prvé body pre Galantu - MKK Slovan Galanta

Dlho očakávaný úvod Extraligy – prvé body pre Galantu

Napísal: Jozef Butko pred deviatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 1 komentár.

6.septembra 2015

V úvodnom extraligovom zápase Galanta privítala na domácej kolkárni Piešťany.
Po dramatickom priebehu prvé body zostali doma. Galanta si poradila s húževnatým súperom a zvíťazila 6:2. Zopakovala tak úspešné vykročenie do súťaže z minulého ročníka.
Galantské Béčko už také úspešné nebolo. Po nevýraznom výkone prehralo v Pobedime s DKK Nové Mesto.
Úspešne vykročili do novej sezóny kolkári Galanty C, ktorí jednoznačne 6:0 zdolali Sláviu Nitra C.


MKK Slovan Galanta A – MKK Piešťany A 3288:3233 (6:2)
5.septembra 2015 Galanta

V sobotu 5.septembra zahájila najvyššia slovenská kolkárska súťaž úvodným kolom svoj nový ročník 2015–2016. Nechýbala v ňom ani Galanta, ktorá si svoju premiéru odkrútila minulý rok. A úspešne, keďže sa v Extraliga zachránila.
Podobne, ako vo svojom premiérovom vystúpení, keď Slovan zdolal na svojej kolkárni Košice, aj tentokrát bol úvod sezóny pre chlapcov z juhu Slovenska úspešný. Galanťania privítali na svojej krásnej, ešte stále novej, no zároveň náročnej kolkárni nováčika z Piešťan. Hostia, ktorí suverénne zvíťazili v minulom ročníku prvej ligy svoj káder neustále posiľňovali. Už dávnejšie získali do svojich radov skúsených a kvalitných hráčov Miklošoviča a Sedlačeka. No a tentokrát k nim zavítala ďalšia výrazná posila Libor Čech zo Sučian, ktorý posledné tri sezóny hrával najvyššiu rakúsku súťaž za Post Viedeň.
Ani Galanta v tomto smere nezaháľala.
Podarilo sa jej opäť získať Fera Dovičiča na hosťovanie z Hlohovca a zo Zlatých Klasov prestúpil Žolti Poloma.
Najväčšie prekvapenie pripravili Galanťania v podobe prestupu Josefa Touša z Jesenníku.
Pepa, okrem účinkovania v Jeseníku, posledné roky hrával druhú najvyššiu súťaž za Šumperk a Zábřeh.
V inovovanej zostave sa domácim v dramatickom zápase podarilo ukoristiť úvodné dva extraligové body pre seba.
A to ešte na lavičke zostali sedieť galantskí bombardéri Zoli Madarás, ktorý sa v tomto zápase venoval hlavne „koučovaniu“ a Bystro Horník…

4-16-karol

Karol Kaigl ešte preleštil gule a sezóna môže začať…

4-16-pn

MKK Piešťany A stojaci zľava: Šamík, Tanglmayer, L.Čech, Miklošovič, prezident SKoZ Štefan Kočan, sediaci zľava: Dúbrava, Schmidl, Mička, P.Uváčik

4-16-gaa

MKK Slovan Galanta A zľava stojaci: Tumma, Kupčok, Butko, Horník, zľava sediaci: Touš, Dovičič, Madarás, Poloma

 

Úvod zápasu bol pre Slovan takpovediac dvojtvárny.
Ferko Dovičič (574) potvrdil dobrú formu z prípravy a s pokojom a prehľadom získal pre domáce farby úvodný bod. Jeho nástup bol impozantný, keď v prvej 60-ke zvalil rovných 300 kolkov a nedával svojmu súperovi Šimonovi Dúbravovi (560) príliš veľké šance na úspech. No ani Ferov protihráč v modrožltom drese sa nevzdával len tak ľahko a podarilo sa mu v druhej fáze duelu znížiť náskok domáceho hráča a stal sa najlepším hráčom Piešťan v stretnutí.
Paťovi Tummovi (503) to na vedľajších dráhach vôbec nešlo. Nezačal zle, no po pár hodoch sa až prílš skamarátil so „stredom“ a nie a nie sa odtiaľ dostať. Škoda, lebo jeho súper Palo Uváčik (547) tiež nemal svoj deň. Teda v úvodnej 60-ke…
Obaja svoje polčasy zahrali len podpriemerne, no máličko mal na vrch Piešťanec. Tummu vystriedal Bystro Horník, no ani on nedokázal zvrátiť vývoj duelu. Naopak, Uváčik sa parádne chytil (druhá 60-ka 301) a bez problémov získal bod pre hostí. Bystro nakoniec zlepšenou poslednou dráhou (143) aspoň nestratil veľa kolov.
Po úvodných dvojičkách bol stav 1:1 a domáci strácali 30 kolkov.

Obrat v zápase zabezpečila stredná dvojica. Táto fáza stretnutia sa nakoniec ukázala ako rozhodujúca. Žolti Poloma (579) začal ako z veľkej knihy. Úvodná dráha 167 s dorážkou 70 hovorí za všetko. Potom sa trošku zabrzdil (dráhy 120 a 133, na ktorých stratil setové body), no záver zvládol opäť vo veľkom štýle (159 s dvomi „hodovkami“ v nesmierne dôležitom závere). Poloma už začína získavať istotu na domácich dráhach a dnes to potvrdil v plnej miere a stal sa najlepším hráčom stretnutia.
Jeho súper Karol Tanglmayer (528), ktorý nahradil absentujúceho Eda Sedlačeka, síce nedosiahol bohvie aký výsledok, no na bod pre Piešťany mal. Po prvej zbabranej dráhe dokázal získať dva setové body a v závere to bolo veľmi vyrovnané. Až skvelý Polomov finiš rozhodol, že bod putoval do Galanty.
Vedľajší súboj bol takisto veľmi napínavý.
Pepa Touš (533), mal veľa roboty nielen so súperom, ale aj sám so sebou. Ťažké galantské dráhy mu nič nedarovali. Z dobrých hodov nepadalo veľa a zlé kruto trestala. Jeho súboj s Peťom Mičkom (525) sa vyvíjal podobne ako susedný duel. Na poslednej dráhe potreboval Touš aspoň remízu. Do plných ešte prehrával, no nakoniec silou vôle otočil tento súboj na svoju stranu a samozrejme aj na stranu Slovana. Tesnou výhrou získal ďalší dôležitý bodík pre domácich.
Pred záverečnými duelmi vyhrávala Galanta 3:1 na body o 29 kolkov.

Finišmeni Galanty to nakoniec zvládli, hoci ich súperi svojimi menami naháňali strach. Stano Kupčok (523) v turčianskom derby podľahol Liborovi Čechovi (543). Obaja hráči sa veľmi dobre poznajú, veď Kupčok pochádza z Vrútok a Čech zo Sučian (jeho staršieho brata Ivana snáď netreba predstavovať…). No a v tomto dueli ťahal za kratší koniec domáci hráč. Jeho výkon ovplyvnila hlavne slabučká prvá dráha (110). Potom sa Kupčok celkom chytil. Náskok súpera z úvodného setu už dokázal len skresať, súboj obrátiť nebolo v jeho silách.
Našťastie pre domácich, ani Čech nepredvádzal to, čo sa od neho očakávalo, a tak nakoniec vzhľadom na úvod, bola prehra pre domáceho kapitána prijateľná.
O krajšiu stránku záverečných bojov sa postaral Dodo Butko (576).
Od začiatku hral veľmi dobre, pokojne a svojho skúseného súpera Milana Miklošoviča (530) privádzal priam do zúfalstva. Škoda prestávky v závere stretnutia, ktorú spôsobila porucha stavačov. Dodo stuhol a prišiel tak o šancu atakovať 600-ku. Ale nevadí, nabudúce to môže vyjsť.

Priebeh zápasu bol pekný, dramatický a napínavý.
Galanťania nakoniec ambiciózneho súpera z Piešťan zdolali a pripísali si prvé dva veľmi dôležité body.
V domácej hre sa samozrejme vyskytli slabšie miesta, no potešili aj tri pekné výkony. Oceniť treba aj bojovnosť hráčov v pasážach, keď sa práve nedarilo.

O prekvapenie sa galantskí kolkári pokúsia o týždeň vo Vrútkach. Tam sa veru nevyhráva ľahko, ale nechajme sa prekvapiť…

(Komentár Stano Kupčok)

Výsledky 1.kola Extraligy mužov nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-ezdd.htm


DKK Nové Mesto n/V – MKK Slovan Galanta B 3232:3079 (6:2)
1.septembra 2015 kolkáreň Pobedim

Galantské Béčko malo v prvom kole druhej ligy voľno. Premiéru tohto ročníka si tak odkrútilo až v druhom kole v Pobedime, kde hrávajú domáce zápasy kolkári DKK Nové Mesto n/V.
Galanťania nenadchli ani výsledkom, ani výkonmi a vrátili sa domov bez bodov.
Prehrali 2:6 rozdielom 153 kolkov. Svedčí to o výraznej prevahe Nového Mesta.
Najlepším hráčom Galanty bol Miro Chovanec (537). Z domácich sa najviac darilo Švarovi (583).

Výkony hráčov:
DKK Nové Mesto:
Bača 516, Bielko 548, Mitana 544, Švaro 583, Mokrohájsky/Smatana 484, Černý 557
Galanta B:
Chovanec 537, Hegedüšová 504, J.Kaigl 498, Jeriga 518, K.Kaigl 528, Ďuriš 494

Výsledky 1.kola 2.kolkárskej ligy západ nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…-01-kolo.htm

Výsledky 2.kola 2.kolkárskej ligy západ nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…02d-kolo.htm


MKK Slovan Galanta C – Slávia Nitra C 2031:1774 (6:0)
5.septembra 2015 Galanta

Úspešne do novej sezóny vykročili kolkári Galanty C.
Po jednoznačnom priebehu zápasu porazili Sláviu Nitra C 6:0 a získali prvé dva body.
Potešili solídne výkony a vyrovnanosť hráčov. Všetci svojich súperov porazili. Najviac sa darilo Jirkovi Kaiglovi (519), ale aj výkony Száza (514) a Ašvániho (513) a Nedomu (485) stačili na zisk bodu.
Hostia z Nitry sa dosť potrápili. Najlepší bol Hyža (488).Ďalší hráči dosiahli nasledovné výkony: Stančík (486), Kečkeméthy (427), Mozola (373).

Výsledky 1.kola 3.kolkárskej ligy TT a NR kraja nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…y/1-kolo.pdf


Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

9.9.2015 streda o19:00 hod. Galanta C – Sládkovičovo B 2.kolo 3KL
12.9.2015 sobota o 9:00 hod. Galanta B – Victoria Pezinok 3.kolo 2KL
12.9.2015 sobota o 11:00 hod. Vrútky A – Galanta A 2.kolo ELM
13.9.2015 nedeľa o 13:00 hod. Rakovice A dor. – Galanta dor. 1.kolo DL

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante

11.9.2015 piatok o 18:00 hod. Cabaj-Čápor – Zlaté Klasy A 2.kolo 1KL
12.9.2015 sobota o 16:00 hod. Tlmače – Stará Turá B 3.kolo 2KL

Komentáre

1 | Tomáš Beck @ | pred deviatimi rokmi | www.kuzelkyslovankv.webnode.cz

Gratulace

Ahoj, gratuluji k výhře hned v prvním kole. Dlouho jsem na vašich stránkách nebyl, což mě mrzí. Přeji hodně zdaru v dalších kolech.

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.