Dorastenci Galanty prezimujú na 1.mieste - MKK Slovan Galanta

Dorastenci Galanty prezimujú na 1.mieste

Napísal: Jozef Butko pred deviatimi rokmi v kategórii: . Pripojených: 3 komentáre.

29.novembra 2015

Galantskí kolkári zažili jeden z tých slabších víkendov a až tri družstvá skončili po svojich zápasoch bez bodov.
Áčko Galanty podľahlo v Bratislave vo veľmi dôležitom zápase kolkárom Interu B.
Potešil aspoň Patrik TUMMA, ktorý výkonom 643 zvalených kolkov vytvoril najlepší výkon hráča Galanty v histórii.
Béčko Galanty narazilo na Pasienkoch na veľmi dobre disponovaného súpera a podľahlo kolkárom Limbachu 0:8.
Podobne dopadlo Céčko, keď na domácej kolkárni podľahlo lídrovi tretej ligy Céčku Zlatých Klasov 0:6.
Česť MKK Slovan Galanta tento týždeň zachránili aspoň dorastenci, ktorí v súboji o jesenný primát v 1.Dorasteneckej lige porazili doma najväčšieho súpera, dorastencov TJ Rakovice A.
Kolkov nikdy nie je dosť a preto si v nedeľu štyria hráči Galanty odskočili na turnaj do maďarskej Bábolny. Vrátili sa s dobrými dojmami.

Dva zápasy Galanty A s Interom Bratislava
21. a 28.november 2015

Ostatné dve kolá kolkárskej Extraligy si Galanta zmerala sily s Interom Bratislava. Minulú sobotu hostil Slovan doma favorizovaný Inter „A“, no a túto sobotu vycestoval do Bratislavy, aby sa pokúsil zobrať body Interu „B“.
Žiaľ, Galanta si v tejto konfrontácii nepripísala do tabuľky ani bod.
Kým s „áčkom“ sa prehra očakávala, v súboji s „béčkom“ si Galanťania trúfali na víťazstvo.

MKK Slovan Galanta – KK Inter Bratislava „A“ 3170:3277 (2:6)
Domáci zápas neponúkol veľa vzrušenia.
Favoriti z Interu „A“ si od začiatku vytvorili pohodlný náskok, ktorý postupne zveľaďovali a až v závere dovolili domácim skorigovať nepriaznivý stav do lichotivejšej formy.
Paťo Tumma (538) podľahol Jarovi Truskovi (583). Bystro Horník spolu so Zolom Madarásom uhrali 508, čo nestačilo na Mareka Zajka (546).
V strednej časti hry sa blysol Janko Jasenský (608), ktorý zatiaľ ako jediný dokázal pokoriť 600-bodovú hranicu na galantskej kolkárni v prebiehajúcej extraligovej sezóne. Fero Dovičič (531) dokázal potrápiť Jasenského len v prvej 60-ke. Potom to už bola „one man show“ Interistu.
Prvý bod pre Galantu získal Pepa Touš (537), ktorý dokázal poraziť trápiaceho sa Mateja Ondrusa (508) 4:0 na setové body.
V závere ešte naložil „kanára“ aj Stano Kupčok (538) Gabovi Listoferovi (494), čím získal druhý bod pre domácich. Žolti Poloma (518) zahral svoj tohtosezónny najslabší výkon, a tak prepustil bod Jožkovi Zemanovi (537).
Zápas sa skončil podľa očakávania víťazstvom Interu „A“ v pomere 2:6. Pre Galantu vcelku prijateľná prehra, na setové body to bola dokonca remíza 12:12.
Stále však platí, že Slovanisti doma nevedia zahrať podľa svojich predstáv a proti „hrateľnejším“ súperom im ich výkony zrejme na body stačiť nebudú…

KK Inter Bratislava „B“ – MKK Slovan Galanta 3505:3432 (5:3)
O niečom inom mal byť zápas v Bratislave proti interistickému „béčku“.
Galanťania si trúfali.
Zároveň sa aj tešili, že si po šnúre štyroch domácich zápasov zahrajú na padavej bratislavskej kolkárni a napravia si trochu chuť po slabších domácich výkonoch. Veď hrať v Galante nie je med lízať…

14-16-tumma

Paťo Tumma podal na Interi vynikajúci výkon (643)


Ozdobou stretnutia bola hra Paťa Tummu.
Podal vynikajúci výkon (643), čím si vytvoril osobný rekord a zároveň jeho výkon je najlepším výkonom galantského hráča vôbec. Prekonal tak rekord Mira Chovanca z minulého roku, ktorý sa tiež na Interi zaskvel číslom 640. Žiaľ, ani tento vysoko nadštandardný vklad Tummu nestačil na víťazstvo Galanty.

Úvod hosťom vôbec nevyšiel, čo nakoniec bolo rozhodujúce.
Z prvej trojice Galanťanov nesklamal len Pepa Touš (591), ktorý po tuhom boji porazil Dávida Kadluba (589). Pepa opäť potvrdil povesť veľkého bojovníka. Hoci v závere dvomi zbytočnými záhodmi zabrnkal svojim spoluhráčom na nervy, vyrovnaný súboj doviedol do víťazného konca.
Žolti Poloma (534) sklamal. Jeho výkon bol na Inter pomerne slabý. Najviac zo svojej hry bol však sklamaný on sám. Snažil sa, no tentokrát mu to vôbec nešlo. Jeho súper Michal Harčarík (564) bol určite zdolateľný.
Rozhodujúci náskok získali domáci v dueli Mira Vlčka (568) s Mirom Chovancom (500), ktorého po 53. hode vystriedal Zolo Madarás. Chovanec odohral svoj prvý zápas za „áčko“ v tomto roku hlavne preto, že na Interi sa mu zvykne naozaj dariť. V minulej sezóne v Bratislave zahral dva-krát cez 600. Sám sa na Inter veľmi tešil, no absencia tréningov si vyžiadala svoju daň. Jeho hra pôsobila nesúrodo, každý hod bol iný. Hoci jeho číslo nebolo až takou veľkou katastrofou, hostia sa rozhodli vystriedať. Zolo Madarás však nevyužil svoju šancu. Po 60-ke prehrával s Vlčkom len 9 kolkov a všetko bolo otvorené. Druhá 60-ka v podaní Madarása však vyznela priam zúfalo: 239! To Vlčko dokonale využil, chytil sa a okrem bodu priniesol pre svoje družstvo aj veľa kolkov do plusu.
Po polčase prehrávala Galanta 1:2 na body, no hlavne rozdiel v kolkoch bol hrozivý. Tých mal Inter k dobru 96 a to bolo naozaj dosť!

Trojica finišmenov Galanty sa snažila, ukrajovala z náskoku domácich, no nakoniec to nestačilo.
Zaskvel sa Paťo Tumma (643). Hoci aj jeho skúsený súper Igor Jasenský (603) zahral pekne, na Galanťana nemal. Paťo hlavne dvoma excelentne zvládnutými dráhami 177 a 173 odzbrojil Interistu a získal bod pre svoj tím. Tumma podal tretí najlepší výkon v 11. kole Extraligy a zapísal sa aj do viacerých iných štatistík tohto kola.
Hral skrátka vynikajúco.
Stano Kupčok (577) nezahral zle, no chybičky krásy sa vyskytli. A ešte k tomu mal za súpera Ričiho Tótha (604), ktorému to na troch dráhach výnimočne sypalo (160, 157, 169). Ak padla Kupčokovi osmička, Tóth zhodil devinu. Galanťanovi nepridali na pokoji ani dva „bicykle“, ktoré mu zostali stáť nie až tak jeho vinou. Interista sa pripravil o výraznejšie číslo zbabranou treťou dráhou (118), čím dovolil Kupčokovi zmierniť svoju prehru.
Ani Fero Dovičič (587) nesklamal.
Získal bod a slušnou hrou porazil Mira Fiedlera (577), ktorého po 58. hode vystriedal Tibor Varga. Dovičič sa však nepodarenou poslednou dorážkou (27) pripravil o 600-ku. No a na rozdiel od Galanty, Interu striedanie vyšlo na jednotku. Varga na 60-ku zahral výborných 304 a pomohol tak udržať domácim vedenie.
Galanťania v určitej fáze zápasu už dokonca viedli! Hoci Interisti mali na konte o pár hodov menej… Zápas mal v týchto okamihoch náboj skutočnej drámy, čo prebudilo aj divákov. Domácich a aj tých hosťujúcich.
Záver však jednoznačne zvládli Bratislavčania lepšie a mali aj viac šťastia pri deviatkach v dorážke. Zmazať stratu takmer 100 kolkov bolo nad sily galantských finišmanov.
A opäť zostali Slovanisti smutní a bez bodu.
Už po koľký krát v tejto sezóne.
Po koľký krát už siahali na bod, či dva, no nakoniec z toho nebolo nič.
Tentoraz domáci slávili úspech preto, lebo podali vyrovnané výkony.
Naopak, Galanťania predviedli poriadne extrémy. Fantastických 643 Paťa Tummu a zároveň slabučkých rovných 500 Mira Chovanca a Zola Madarása. Snáď sa to podarí o týždeň doma proti Trstenej.

Komentár: Stano Kupčok

Výsledky 11.kola Extraligy mužov a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-cqhg.htm

TJ Karpaty Limbach – MKK Slovan Galanta B 3246:3034 (8:0)
25.novembra 2015 Galanta

Zápas 13.kola druhej ligy sa na bratislavských Pasienkoch hral v stredu, tradičnom termíne, kedy kolkári Limbachu hrávajú svoje domáce zápasy.
Veselý „katarínsky“ termín bol veselý iba pre domácich.
Tí najlepším výkonom na domácej dráhe v tomto ročníku rozleptali už aj tak dosť ubolených kolkárov Galanty B a nadelili im „kanára“.

Už v prvej polovici stretnutia, keď za domácich nastúpili „slabší“ hráči, Galanta aj keď tesne, svoje súboje poprehrávala.
Bičian (527) porazil Jirka Kaigla (499). Po prvej 60-ke viedol Kaigl, ktorému sa v poslednej dobe celkom darí, o 20 kolkov 2:0, napriek tomu nakoniec prehral o 28 !
Prispel k tomu aj vysoký počet chybných hodov – 16.
Ďalší z domácich Ančic (518) tiež tesne, o osem kolkov porazil Sedláka (510). Sedlák hral síce pomerne vyrovnane na všetkých dráhach, ale chýbal mu aspoň na jednej nadpriemerný výkon.
Do tretice vyhral aj ďalší domáci hráč Karol Beck (532) nad Viktorom Tyavodom (518). Viktor doplatil na zlý štart (111) a hoci remizoval 2:2 stratu už nedobehol.

Úvodná polovica zápasu veľa napovedala o konečnom výsledku.
Domáci viedli 3:0 rozdielom 50 kolkov.

V druhej polovici zápasu domáci ešte zvýšili obrátky a nedovoli hosťom z Galanty ani pomyslieť na nejaký zvrat.
Michal Beck (557) s prevahou porazil najlepšieho z Galanty Jerigu (527), ktorý podobne ako Tyavoda doplatil na zlý začiatok.
Najlepší hráč zápasu Jozef Benkovský (561) nemal temer žiadnu prácu s Ernestom Százom (475), ktorému zápas tento raz nevyšiel.
Aj posledný z domácich finišmanov Sadloň (551) svoju úlohu zvládol znamenite. Porazil Bystríka Horníka (505), ktorý súperovi zobral iba jeden setový bod.

Karpaty Limbach zvíťazili po veľkej prevahe a dobrej hre jednoznačne 8:0, vysokým rozdielom 212 kolkov a na tvárach kolkárov Galanty B pribudlo ďalších pár vrások…

Výsledky 13.kola 2.kolkárskej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…-skoz-13.htm


MKK Slovan Galanta C – KK Zlaté Klasy C 1905:2090 (0:6)
28.novembra 2015

Galantské Céčko narazilo v sobotu na súpera vo veľmi dobrej forme.
Céčko Zlatých Klasov bojujúce o najvyššie priečky v tretej lige. Od začiatku do konca zápasu hostia dominovali a zaslúžene zvíťazili.
Domáci hrali v útlme a ani jednému z hráčov sa nepodarilo dosiahnuť nadpriemerný výkon.

V úvode sa Jirko Kaigl (497) zbabranou poslednou dráhou pripravil o bod a aspoň päťstovku. Hosťujúcemu Klúcsikovi (510) na víťazstvo potom stačil výkon 124 na poslednej dráhe.
Ernest Száz (460) podľahol oveľa výraznejšie. Keszöcze (530) zvíťazil o 70 kolkov.

V druhej polovici zápasu vyrovnaný súboj odohral domáci Ján Ašváni (501) proti Hollósimu (509). Janko napriek dobrému finišu dokázal iba remizovať na sety 2:2, ale celkovo o 8 kolkov prehral.
Aj posledný súboj patril hosťom. Ferdo Sedlák (447) nečakane slabým výkonom podľahol temer o sto kolkov Maricsovi (541), najlepšiemu hráčovi hostí.

Galanta C tak jesennú časť tretej ligy ukončila prehrou a prezimuje na 6.mieste.
Zlaté Klasy C sa usadili na čele tabuľky.

Výsledky 10.kola 3.kolkárskej ligy TT a NR kraja nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-zqse.pdf


MKK Slovan Galanta dorast – TJ Rakovice A dorast 1567:1476 (3:1)
29.novembra 2015

V nedeľu si to galantskí dorastenci rozdali v priamom súboji prvého s druhým o jesenný primát s najväčším konkurentom dorastencami TJ Rakovice A.

14-16-ga-rak-a-dor
Prvá polovica zápasu vďaka osvedčenej dvojici Mazúchová-Machálková patrila Galante, druhú zvládli lepšie hostia.
Náskok, ktorý Mazúchová s Machálkovou vybudovali však domácim nakoniec stačil na dôležité víťazstvo.

 

Mazúchová (558), najlepšia hráčka zápasu, ukázala kvalitnú hru a hlavne na prvej a poslednej dráhe poriadne utiekla Vargovej (457). Zvíťazila o 101 kolkov.
Aj Machálková (514) si bez problémov poradila s Kolníkovou (468), hoci na dvoch dráhach sa jej nedarilo podľa predstáv.
Potom vzali opraty do rúk dorastenci Rakovíc.
Domácemu Rózsárovi sa nedarilo a už po prvej dráhe (108) ho vystriedala nová posila Vanda Pitterová. Chvíľku sa potrebovala aklimatizovať (103, 96) kým ukázala čo vie. Naposlednej dráhe to už bolo solídnych 133 zvalených kolkov. Celkový výkon Rózsára a Pitterovej (440) zďaleka nestačil na Natáliu Šintálovú (503) a napokon nebol ani zarátaný do celkového výsledku.
Posledný z domácich Samo Dvorščák (495) udržal krok so Šimonom Magalom (505) a víťazstvo Galanty bolo na svete.

Záverečný rozstrel v šprinte sa skončil zmierlivo.
Machálková podľahla Milanovi a Mazúchová pokračovala v dobrom výkone a presvedčivo porazila Šintálovú.
Galanta po víťazstve získala štvorbodový náskok na čele tabuľky a stala sa jesenným majstrom 1.Dorasteneckej ligy západ.

14-16-ga-dor

Dorastenci MKK Slovan Galanta, vedúci tím jesennej časti 1.Dorasteneckej ligy západ zľava stojaci: Rózsár, Kivaroth, Dvorščák zľava sediace: Mazúchová, Pitterová, Machálková

14-16-obcerstvenie

Po zápase dobre padlo malé spoločné občerstvenie

 

Výsledky 10.kola 1.Dorasteneckej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-mrwm.htm


Turnaj v Bábolne
V neďalekej maďarskej Bábolne sa od 29.novembra do 6.decembra 2015 koná medzinárodný turnaj, v poradí 7.ročník Memoriálu Bélu Nyergesa (Nyerges Béla Emlékverseny).
Príležitosť zúčastniť sa turnaja využili aj štyria hráči Galanty, Jozef Jeriga, Josef Touš, Miroslav Chovanec a Ernest Száz.
Už o ôsmej hodine ráno náš štvorlístok po milom privítaní otváral celý turnaj.
Z privítania domácich usporiadateľov, z dráh aj zo hry si domov priniesli dobré dojmy.
Naši kolkári dosiahli nasledovné výsledky: Touš 566, Chovanec 560, Száz 535, Jeriga 502.

Po prvom dni bol najlepší Péter Tihanyi (Eszustnyíl) 591.

14-16-babolna

Galantskí kolkári na turnaji v Bábolne, zľava: Jeriga, Touš, Száz, Chovanec


Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

05.12.2015 sobota o 11:00 hod. Galanta A – Trstená STAREK 12.kolo ELM
05.12.2015 sobota o 14:30 hod. Galanta B – Preseľany B 14.kolo 2KL
06.12.2015 nedeľa o 13:00 hod. Rakovice B dorast – Galanta dorast 11.kolo 1DL

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante

04.12.2015 piatok o 18:00 hod. Cabaj-Čápor – Stará Turá A 12.kolo 1KL

Komentáre

1 | Fero MIlan @ | pred deviatimi rokmi

Dakujeme za milé pohostenie!Veru nám chutilo,najma Šimonovi Magalovi.Ten sa veru nešetril.

reagovat

2 | Dodo Butko @ | pred deviatimi rokmi

[1] Fero MIlan: Ferko som rád, že Vám chutilo. No a Šimon asi potrebuje trochu podrásť, takže je to OK.

reagovat

3 | jeriga @ | pred deviatimi rokmi

Paťo,

gratulácia k sobotňajšiemu výkonu!!!!!!Dúfam, že ťa to povzbudí k prekonaniu tohto výkonu čo najskôr.

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.