Dorastenci Galanty víťazmi Dorasteneckej ligy západ - MKK Slovan Galanta

Dorastenci Galanty víťazmi Dorasteneckej ligy západ

Napísal: Jozef Butko pred jedenástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

17.marca 2013

Sobotňajšie zápasy v galantskej kolkárni boli v znamení súbojov družstiev Galanty a Zlatých Klasov. Doobeda sa stretli v zápase prvej ligy A družstvá v súboji o tretie a štvrté miesto tabuľky. Poobede druholigové B družstvá.
V dueli prvoligistov sa zrodila remíza 4:4 rovnako ako na jeseň v Zlatých Klasoch. Domáci v prípade víťazstva mohli Zlaté Klasy predbehnúť, ale remíza znamená naopak pokles Galanty A v tabuľke na piate miesto.
Béčko Galanty si poradilo lepšie. Víťazstvom 6:2 si upevnilo svoju pozíciu v strede tabuľky druhej ligy.
Víťaznú bodku za základnou časťou Dorasteneckej ligy dali naši dorastenci v poslednom zápase v Bratislave. Zvíťazili bez problémov nad Interom Bratislava. Stali sa suverénnymi víťazmi Dorasteneckej ligy západ. Teraz ich čakajú štyri finálové turnaje o majstra Slovenska. Prvý už o týždeň 24.marca v Podbrezovej.

MKK Slovan Galanta A – KK Zlaté Klasy A 3148:3154 (4:4)
16.marca 2013, kolkáreň Galanta

Zápas Galanty proti Zlatým Klasom bol priamym súbojom o tretie miesto v tabuľke prvej ligy. Galanta v prípade víťazstva mohla Zlaté Klasy preskočiť v tabuľke a posunúť sa na tretie miesto. Zlaté Klasy však neprišli do Galanty prehrať, naopak ich zámer bol tretiu priečku si udržať.

V úvode zápasu sa stretli proti sebe dvaja tabuľkovo najvyššie postavení hráči. Domáci Tumma a Keszöcze zo Zlatých Klasov. Tumma (521) aj keď nebol so svojou hrou spokojný porazil Keszöczeho (529) na setové body 2,5:1,5, hoci celkový výkon mal slabší ako súper.
V ďalšom dueli sa domácej Hegedüšovej (488) nepodarilo zopakovať dobré výkony z predchádzajúcich týždňov. Jej súper Poloma (535) mal temer celý čas prevahu a presvedčivo zvíťazil.

Ďalší hráči na dráhach zopakovali scenár z úvodu. Domáci Horník (531) využil skutočnosť, že Pospíšil (508) nemal svoj najlepší deň a už po troch dráhach mal bod vo vrecku.
Naopak Kupčok (526) narazil na veľmi dobre disponovanú súperku. Eva Maricsová (573) hrala vo veľkej pohode a technicky veľmi dobre. Kupčokovi nedala žiadnu šancu a vyhrala na všetkých dráhach. Stala sa aj najlepšou hráčkou zápasu.

Pred záverečnými súbojmi bol stav zápasu síce 2:2, ale Galanta už prehrávala rozdielom 79 kolkov.

Galantská dvojica Madarás – Butko začala proti hosťujúcej dvojici Író – Marics vo veľkom štýle. Madarás (145) a Butko (142) znížili náskok Zlatých Klasov hneď po prvej dráhe už iba na 11 kolkov. Hosťujúcim finišmanom sa moc nedarilo. Író (107) a Marics (112) nezahrali na prvej dráhe dobre.
Postupne sa hráči Zlatých Klasov rozohrali a na ďalších dráhach to už bol vyrovnaný súboj. Záležalo na každom hode.
Záver zápasu bol šťastnejší pre hostí. Obaja domáci hráči totiž zahodili svoje „existenčné“ hody na posledných dráhach a jeden hod im veľmi chýbal na celkový úspech družstva. Galanta prepásla šancu na víťazstvo. Hostia, hoci tesne o 6 kolkov celkove zvíťazili a získali cenný bod za remízu 4:4.

Po 22.kole prvej ligy sú Zlaté Klasy na 3.mieste. Galanta po víťazstve Cabaja Čápora nad Preseľanmi klesla už na 5.miesto.
(JB)

MKK Slovan Galanta B – KK Zlaté Klasy B 3108:3018 (6:2)
16.marca 2013, kolkáreň Galanta

Galantské Béčko po víťazstve vonku nad Nitrou v predošlom kole potrebovalo potvrdiť stúpajúcu formu. Súboj susedov v tabuľke druhej ligy nemal vysloveného favorita, aj keď domáca dráha nahrávala domácim.

V úvode zápasu nastúpili za Galantu B „mladé pušky“. Dorastenci Tyavoda (538) a Chovanec (528) zabezpečili pre domácich vedenie 2:0 a slušný náskok 68 kolkov.
Hosťujúcemu Vlahymu (473) sa nedarilo a s Tyavodom prehral 0:4. Lepšie hral Kugler (525). Chovanec s ním mal dosť starostí, ale nakoniec tesne vyhral.

Aj v ďalšom priebehu zápasu pokračovala prevaha domácich. Bianka Nedomová (485) síce nebola celkom vo svojej koži a podľahla Lengyelovi (505). Ten ďaleko zaostal za svojimi vysokými výkonmi z domácej dráhy, ale na Bianku to stačilo.
Martin Kaigl (520) pridal k náskoku Galanty B ďalšie koly. Tibor Zsigmond (476) si podobne ako Vlahy s galantskými dráhami moc nepotykal a Martin pohodlne vyhral.

V závere Karol Kaigl (526) zdolal Nagya (502), keď si bod vlastne zabezpečil už po tretej dráhe. V poslednom dueli Ferdo Sedlák (511) podľahol Gubranovi (537). To už ale nič nezmenilo na skutočnosti, že dva body za víťazstvo 6:2
patria Galante B.
 (JB)

MKK Slovan Galanta C – voľno

KK Inter Bratislava dorast – MKK Slovan Galanta dorast 1427:1596 (0:2)
17.marca 2013, kolkáreň Inter Bratislava

Dorastenci MKK Slovan Galanta vyhrali aj vo svojom poslednom zápase základnej časti Dorasteneckej ligy. Dorastenci Interu Bratislava, aj keď hrali na domácej kolkárni nedokázali vedúcemu družstvu súťaže pokaziť jeho víťazné ťaženie.
Výkony galantských dorastencov boli oveľa lepšie, ako výkony domácich. Aj výsledok Hegedüšovej (507), ktorá bola z Galanty najhoršia, bol lepší ako výkony všetkých dorastencov Interu. Prevaha Galanty bola teda jednoznačná.

Dorastenci Galanty definitívne zvíťazili v základnej časti Dorasteneckej ligy západ. Postúpili do finálovej časti o majstra Slovenska.

Výkony hráčov:
Inter: Matyšková 424, Švec 501, Babka 388, Kaušitz 502
Galanta: Bauer 531, Tyavoda 532, Hegedüšová 507, Chovanec 533
(JB)

Piešťany do Extraligy ?
V tomto ročníku prvej ligy je veľmi zaujímavým boj prvých piatich družstiev tabuľky o postup do Extraligy. Po jeseni vedúce Zlaté Klasy na jar stratili dych podobne ako Galanta. Obe družstvá na jar získali po 11 bodov. Jarné bodové zisky Piešťan A sú 14 bodov a Hlohovca 15 bodov. Najlepším družstvom jari sú kolkári Cabaja Čápora, ktorí získali až 16 bodov (stratili iba dva body prehrou v Hlohovci). Ich výborné výsledky ich vyniesli zo 6. už na 4.miesto.

Dvadsiate druhé kolo prvej ligy prinieslo dva vzájomné zápasy družstiev z čela tabuľky. Galanta A doma v hre o tretiu priečku privítala Zlaté Klasy. V zápase družstiev, ktorých jarná forma zaostala za dobrou jesennou sa zrodila remíza. Bol to iba prvý jarný bod Zlatých Klasov z vonkajšej dráhy. Pre Galantu to bol už štvrtý bod, ktorý na domácej dráhe stratila na jar.
Zlaté Klasy si tak udržali tretiu priečku s náskokom dvoch bodov pred štvrtým Cabajom Čáporom a piatou Galantou.

V priamom súboji o prvé miesto sa stretli kolkári Hlohovca a Piešťan A. Vo veľmi vyrovnanom súboji tesne zvíťazili Piešťany a vrátili sa tak po krátkej prestávke na vedúcu pozíciu v tabuľke prvej ligy. Aj keď ešte nie je nič rozhodnuté, Hlohovec zrejme prepásol rozhodujúcu šancu na získanie postupovej pozície.

Do konca súťaže zostávajú ešte štyri kolá. V poradí vedúcej päťky sa ešte môže všeličo udiať. Nečakané výsledky v záverečných kolách nie sú ničím neobvyklým a môžeme ich čakať aj teraz.
Kľúčové budú určite zápasy Cabaj Čápor – Piešťany A, Hlohovec – Zl.Klasy,
Cabaj Čápor – Zl. Klasy.

Na postupovú priečku majú najväčšiu šancu Piešťany A a Hlohovec.
Piešťany A sa však víťazstvom v Hlohovci stali najhorúcejším kandidátom na postup do Extraligy.
(JB)

Najbližší program MKK Slovan Galanta
22.3.2013 piatok 18:00 hod. Tlmače – Galanta B 26.kolo 2KL
23.3.2013 sobota 09:00 hod. Sládkovičovo B – Galanta C 25.kolo 3KL
23.3.2013 sobota 15:30 hod. Modranka B – Galanta A 23.kolo 1KL
24.3.2013 nedeľa 10:00 hod. 1.finálový turnaj Dorasteneckej ligy – Podbrezová ?

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
21.3.2013 štvrtok 16:30 hod. Slávnostný záver Klubovej kolkárskej ligy
23.3.2013 piatok 14:00 hod. Sládkovičovo A – DKK Nové Mesto 26.kolo 2KL

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.