Dve víťazstvá nad Pobedimom, sklamanie z výkonu dorastencov, Šláger prvej ligy Cabaj Čápor – Piešťany A skončil remízou - MKK Slovan Galanta

Dve víťazstvá nad Pobedimom, sklamanie z výkonu dorastencov, Šláger prvej ligy Cabaj Čápor – Piešťany A skončil remízou

Napísal: Jozef Butko pred jedenástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

7.apríla 2013

V uplynulom súťažnom kole zvíťazilo galantské Áčko nad Pobedimom A a znovu sa dostalo na tretiu priečku v tabuľke prvej ligy.
Veľmi dobre sa darilo našim Béčkárom. Až nezvyčajne ľahko si poradili s kolkármi Pobedima B, ktorí sú na treťom mieste druhej ligy. Výsledok 8:0 dosiahli hádam prvý krát v ročníku.
Nedarilo sa Céčkarom, ktorí podľahli na domácej pôde Nitre B.
V najnevhodnejšej chvíli si vybrali „oddychový čas“ naši dorastenci. V druhom finálovom turnaji Dorasteneckej ligy v Piešťanoch predviedli nepochopiteľný výpadok formy a nečakane skončili na poslednom šiestom mieste. Po dvoch turnajoch stratili bodový náskok, ktorý si vybudovali v dlhodobej súťaži.
V Galante sa v piatok hral aj šláger prvej ligy Cabaj Čápor – Piešťany A. Výborný zápas skončil síce zmierlivo remízou, ale spokojnejší boli jednoznačne hostia z Piešťan. Dve kolá pred koncom súťaže sú už len krôčik od postupu do extraligy.

MKK Slovan Galanta A – KK Pobedim A 3137:3105 (6:2)
6.apríla 2013, kolkáreň Galanta

Kolkári z Pobedimu aj v tomto zápase potvrdili, že sú oveľa nebezpečnejší na domácej dráhe, ako na vonkajších kolkárňach. Dráha v Galante je inej kategórie, ako ich a určite im moc nesedí. Napriek tomu v úvode zápasu držali s domácou Galantou krok.
Madarás (512) síce zaostal za svojou „normou“, ale predsa mu to stačilo na víťazstvo nad Mitošinkom (500). Ten dobre bojoval a nebyť výpadku na druhej dráhe (108) mohol pomýšľať aj na bod.
Najlepší hráč Galanty z posledného zápasu v Modranke Maťo Kaigl ukázal v sobotu svoju druhú tvár. Výkonom 476 zvalených kolkov ďaleko zaostal za svojimi možnosťami a jeho súper Matej Mrekaj (524) poľahky prišiel k víťazstvu.

Galanta zlepšila svoju hru v strednej časti zápasu.
Domáci Kupčok (532) hral na všetkých dráhach vyrovnane. Prežil síce malý skrat na tretej dráhe keď po výbornej hre do plných (104) dokázal v dorážke zvaliť iba 26 kolkov, ale nakoniec tesne porazil húževnatého Bielika (529).
Horník (559), najlepší hráč zápasu si potrebný náskok vybudoval hneď v úvode a udržal si ho až do konca. Jeho súper Miklovič (529) hral dobre, ale pri remíze 2:2 na sety už stratu nedobehol.

Závereční hráči nastupovali na dráhy za stavu 3:1 pre Galantu.
Domáci Tumma (542) prevýšil svojho súpera Žitňanského (498) a zabezpečil bod potrebný na víťazstvo Galanty.
Nič na tom nezmenila ani prehra Butka (516), ktorý podľahol Benkovi (525).

V zápase, ktorý priniesol iba málo vzruchu a pekných kolkárskych situácií vyhrala Galanta A nad Pobedimom 6:2.
Posunula sa tak na tretiu priečku prvej kolkárskej ligy.
   (JB)

KK Cabaj Čápor – MKK Piešťany A 3197:3182 (4:4)
5.apríla 2013, kolkáreň Galanta

V zápase najúspešnejšieho družstva jari s lídrom tabuľky prvej ligy sme videli výborné kolky. Bol to zápas ako remeň, dramatický a s množstvom obratov.
Na oboch družstvách bolo vidieť túžbu po víťazstve. Výsledok nebol jasný až do posledného hodu.

Obe družstvá začali zápas veľmi dobre. Domáci hráči Pavol Molnár (552) a Peter Kollár (562) nasadili latku pomerne vysoko. Ani kolkári Piešťan sa však nedali zahanbiť. Roman Marek (543) síce striedal výborné okamžiky s horšími, ale nepredal kožu lacno. Bod vlasne stratil na prvej dráhe keď mal o jediný kol menej ako jeho súper Molnár. Pavol Uváčik (578), najlepší hráč zápasu porazil najlepšieho hráča domácich Kollára a zabezpečil Piešťanom mierny náskok.

Ďalší hráči nastupovali na dráhy za stavu 1:1, rozdiel bol sedem kolkov v prospech Piešťan.

Skúsený Dušan Pastor (541) vybojoval ďalší bod pre Cabaj Čápor proti Mičkovi. Toho striedal po dvoch nevydarených dráhach (122 a 109) Dzuro a potrápil Pastora oveľa viac. Stratu sa mu už ale nepodarilo dohnať.
V ďalšej dvojici si družstvá úlohy vymenili a nedarilo sa naopak domácim. Špačeka po dráhach 126 a 115 vystriedal Minárik. Hosťujúci Gocký už viedol 2:0, ale zdalo sa, že striedanie sa Cabaju vydarilo. Minárik na tretej dráhe vyhral pomerom 138:117 a mohol ešte Gockého, ktorému sa veľmi nedarilo poraziť. Bohužiaľ to bolo z Minárikovej strany všetko, pretože na poslednej dráhe sa mu absolútne nedarilo (108 so siedmimi záhodmi). Gocký poslednú dráhu vyhral a získal bod pre Piešťany. Aj výkon 515 zvalených kolkov mu stačil, pretože dvojica Špaček/Minárik dosiahla spoločne iba na métu 487.

Pred finálovými súbojmi bola stále remíza 2:2. Piešťany mali ešte stále náskok piatich kolkov.

Záverečné duely na dráhach boli mimoriadne dramatické a výsledok sa obracal takmer po každom hode.
Marcel Pastor nešťastnou koncovkou na tretej dráhe prišiel o pol setového bodu za remízu 119:119. Až po zápase sa ukázalo, ako vážne môže jediný hod ovplyvniť výsledok celého zápasu. Hosťujúci Dúbrava sa tak mohol paradoxne tešiť, keď vyhral výkonom 502 zvalených kolkov proti Pastorovým 526 na setové body 2,5:1,5.
Tu ušla domácim jedna veľká šanca na víťazstvo v zápase.
Druhá sa rozplynula tri hody pred koncom duelu Nemček – Meliš. Domáci Nemček viedol po prvých dvoch dráhach 2:0 a zdalo sa, že v pohode získa bod. Meliš sa však nevzdal a na tretej dráhe získal bod on. Štvrtú dráhu mal znovu dobre rozbehnutú domáci Nemček. Záver súboja však nezvládol. V treťom hode pred koncom zle otvoril dorážku. Meliš naopak dobrým finišom dohnal jeho náskok. Nemček prehral na poslednej dráhe 134:135.
Pri remíze na sety 2:2 výkon Nemčeka 529 nestačil na Melišových 533, a ten získal pre Piešťany „zlatý bod“.
Remíza v tomto zápase bola vlastne víťazstvom Piešťan.
Bod ktorý s Cabajom Čáporom získali im zabezpečil v tabuľke potrebný náskok pred Hlohovcom a majú dokorán otvorenú bránu do Extraligy.
Všetko majú vo svojich rukách.
   (JB)

MKK Slovan Galanta B – KK Pobedim B 3191:2954 (8:0)
2.apríla 2013, kolkáreň Galanta

V predohrávanom zápase 24.kola druhej ligy sa zrodil prekvapivo jednoznačný výsledok. Hostia z Pobedima podávajú v tomto ročníku dobré výkony. V doterajšom priebehu súťaže boli na 3.mieste a preto domáci, ktorí sa nachádzajú v strede tabuľky nemali veľké oči. Utorňajší večer však patril jednoznačne kolkárom Galanty B.

Mladí hráči Galanty, ktorí nastúpili v úvode získali dva body a položili dobrý základ pre pokojnú hru domácich. Hegedüšová (524) mala dosť práce s Lednickým (514). Najmä vďaka nevydarenej štvrtej dráhe sa bála o výsledok, ale nakoniec jej šťastie prial a vyhrala. Tyavoda (505) aj keď sa mu nedarilo tak, ako v predošlom zápase, v pohode vyhral 4:0. Jeho súper Dudík (451) na neho nestačil ani na jednej dráhe.

V strede zápasu sa veľmi darilo Jerigovi (562). Mal veľmi dobrú hru do plných a hral okerem jednej dráhy spoľahlivo. Stal sa najlepším hráčom zápasu a s prehľadom porazil Heska (516). Definitívny zlom v zápase nastal, keď domáci Šarközi porazil Mareka Mrekaja. Domáci kolkár sa napriek nepriaznivému úvodu, keď na prvej dráhe prehral 129:148 nevzdal. Mimoriadne bojovným výkonom a deviatkami v najvhodnejšej chvíli tesne vyhral ďalšie tri dráhy. Mrekaj mal výbornú hru do plných, ale v dorážke pokazil veľa hodov. To sa mu stalo osudným. Napriek tomu, že Šarközi (522) mal slabší celkový výkon, najlepšieho hráča hostí Mrekaja (532) porazil.
Galanta viedla pred záverečnými dvojicami 4:0 rozdielom 100 kolkov.

Záverečná dvojica Galanty náskok nielenže ustrážila, ale podstatne zvýšila. Karol Kaigl (524) nemal so súperom žiadny vážnejší problém. Nad Dekanom (455) zvíťazil jednoznačne 4:0. Podobne sa darilo Chovancovi. Ten sa výkonom 554 zvalených kolkov tesne priblížil k najlepšiemu hráčovi zápasu Jerigovi. Chovanec tiež vyhral 4:0, keď Sedláček (486) tiež nedosiahol na päťstovku.

Hráči domáceho Béčka sa presvedčili, že dokážu hrať veľmi dobré zápasy a môžu hrať otvorene s každým súperom. Pomaly nachádzajú recept, ako myslieť iba na hru a vzájomnú podporu. Škoda, že do konca súťaže zostávajú už iba tri kolá…
   (JB)

MKK Slovan Galanta C – Slávia Nitra B 1975:2023
6.apríla 2013, kolkáreň Galanta

Domáci kolkári v zápase s ašpirantom na prvenstvo stratili nádej na dobrý výsledok hneď v úvode. Mimoriadne sa nedarilo Ašvánimu (59 do plných + 26 dorážka !!!). Vystriedal ho po prvej dráhe Putyera, ale ani jemu sa nepodarilo urobiť zázrak. Ich spoločný celkový výkon bol iba 433 zvalených kolkov. Druhý hráč Galanty Kertész nahral solídnych 505 zvalených kolkov.
Hosťujúci hráči Vnučko (458) a najlepší hráč stretnutia Hudek (554) získali pre Nitru rozhodujúci náskok 74 kolkov. Ten sa už Galante nepodarilo dobehnúť do konca zápasu.
Domáci finišmani Jirko Kaigl (519) a Mikuš (518) skresali z náskoku hostí len málo, pretože Šišák (494) s Bencom (517) s nimi držali krok.
Galanta nakoniec podľahla rozdielom 48 kolkov. Ako už viackrát v tomto ročníku doplatila na výpadok jedného hráča.

Výkony hráčov:
Galanta C : Ašváni/Putyera 433, Kertész 505, J.Kaigl 519, Mikuš 518
Nitra B : Hudek 554, Vnučko 458, Šišák 494, Benc 517
   (JB)

Druhý finálový turnaj Dorasteneckej ligy
7.apríla 2013, kolkáreň Piešťany

Druhý finálový turnaj Dorasteneckej ligy v Piešťanoch sa skončil pre dorastencov Galanty nečakaným a nepochopiteľným fiaskom. Piešťanskú dráhu, na ktorej sa turnaj konal dobre poznajú a dosiahli na nej veľa solídnych výkonov.
Obsadili posledné šieste miesto.
Po dvoch turnajoch už stratili bodový náskok, ktorý si vybojovali v dlhodobej súťaži.
Najväčší favoriti Trstená a Podbrezová sa im bodovo už priepastne vzdialili.
Vytvorili sa dve skupiny Trstená s Podbrezovou v jednej a „ostatní“.

Všetko sa začalo hneď úvodným vystúpením Hegedüšovej. Jej výkon 476 zvalených kolkov bol ďaleko za jej možnosťami a v konečnom dôsledku sa do skóre Galanty nepočítal. Jej chýbajúce kolky už ostatní nedohnali. Viktor Tyavoda pridal iba 512
a Adam Bauer 505 kolkov. Česť Galanty zachránil aspoň Miro Chovanec (563), ktorý sa v kategórii jednotlivcov umiestnil na siedmom mieste.

Poradie družstiev:

1. Podbrezová 1701

2. Trstená 1686

3. Sučany 1630

4. Žarnovica 1608

5. Stará Turá 1602

6. Galanta 1580

Poradie jednotlivcov:
1.-2. Dolnák (STT) a L. Juris (TRS) 580
3. Kadlub (TRS) 577
4.-6. Dziad (POD) Balco (POD) Štrbáň (ŽAR) 575
7. Chovanec 563 (GAL)

Po druhom turnaji je poradie družstiev nasledovné:

1. Trstená 15

2. Podbrezová 14

3. Galanta 8

4. Žarnovica 7

5.-6. Stará Turá 6
5.-6. Sučany 6

Kompletné výsledky 2.turnaja v Piešťanoch nájdete na adrese: www.kolky.sk
Tretí finálový turnaj Dorasteneckej ligy bude 14.apríla 2013 v Trstenej
   (JB)

Najbližší program MKK Slovan Galanta
10.4.2013 streda 18:00 hod. Hlohovec B – Galanta C 27.kolo 3KL
10.4.2013 streda 18:00 hod. Galanta B – Šaľa B (predohrávka) 28.kolo 2KL
13.4.2013 sobota 09:00 hod. Galanta A – Šaľa A 25.kolo 1KL
14.4.2013 nedeľa 10:00 hod. 3.finálový turnaj Dorasteneckej ligy – Trstená

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
12.4.2013 piatok 18:00 hod. Tlmače – Stará Turá B 28.kolo 2KL

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.