GA24 2013 nebude, Galanta v Preseľanoch remizovala - MKK Slovan Galanta

GA24 2013 nebude, Galanta v Preseľanoch remizovala

Napísal: Jozef Butko pred jedenástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

17.novembra 2013

Kolkári MKK Slovan Galanta A v piatok večer remizovali v Preseľanoch.
Domáci v doterajšom priebehu súťaže nezískali ani bod a bolo len otázkou času, kedy prelomia toto zakliatie. Pre Galantu bola smola, že sa to stalo v zápase proti nej. Vzhľadom k priebehu zápasu je ale remíza spravodlivá.
Béčko Galanty si poradilo na domácej kolkárni so Sláviou Nitra A a upevnilo si pozíciu v strede tabuľky druhej ligy.
Aj Céčko Galanty bodovalo. Porazilo na domácej kolkárni Zlaté Klasy C.
Nepríjemnou správou tohto týždňa je definitívne rozhodnutie MKK Slovan Galanta, že 8.ročník podujatia GA24 Galantský kolkársky maratón 2013 sa konať nebude.
V dnešnom komentári si môžete prečítať aj o situácii v tabuľke prvej ligy po 10.kole.

 

KK Preseľany A – MKK Slovan Galanta A 3204:3186 (4:4)
Preseľany 15.11.2013

Domáci aj napriek tomu, že v doterajšom priebehu súťaže nezískali ani bod boli pre Galantu ťažkým súperom. Túžba po zisku prvých bodov hnala hráčov Preselian a dosiahli svoj najlepší výkon na domácej dráhe v tomto ročníku. Galante sa naopak nedarilo podľa predstáv.

Galante nevyšiel hneď úvod zápasu.
Tyavoda (524) síce zdolal tesne Šišku (516), ale po chorobe ešte nebol jeho výkon celkom OK.
Horšie dopadol Kupčok (512). Mal zlý začiatok (108, 127) a bol zrelý na striedanie. Napokon dohral, ale jeho súper Čerňan (561) mal svoj deň a vyrovnanými výkonmi na všetkých dráhach zdolal Kupčoka 3:1 na sety.

V strednej fáze zápasu sa misky váh naklonili v prospech Galanty.
Martin Kaigl (517) porazil domáceho Kuzmu (502) a získal bod.
Veľmi dobrý výkon podala ďalšia dvojica.
Domáci Matúš Molnár (566) okorenil svoju premiéru za Áčko Preselian výborným výkonom. Mal však smolu, že narazil na Bystríka Horníka, ktorý ho dokázal výkonom 575 zvalených kolkov pri remíze 2:2 na sety poraziť.
Molnár a Horník boli najlepšími hráčmi svojich družstiev.

Pred záverečnými duelmi viedla Galanta 3:1, ale celkove prehrávala o 17 kolkov.

V mimoriadne vyrovnanom závere sa menil výsledok zápasu v každom okamihu.
O remíze rozhodol až posledný hod.
Obidva duely Pargáč – Madarás a Pašek – Butko skončili na sety 2:2.
V prvom súboji stačilo Madarásovi existenčným predposledným hodom zvaliť všetky tri kolky, ktoré stáli a posledným hodom do plných by získal bod proti Pargáčovi. Galanta by vyhrala 3:5. Zvalil iba dva a bod patril Pargáčovi (529), ktorý o dva kolky vyhral nad Madarásom (527).
V závere druhého súboja Butko potreboval posledným hodom zvaliť v neľahkej pozícii aspoň dva kolky, aby porazil Pašeka. To sa mu podarilo a Butko (531) o jediný kol zvíťazil nad Pašekom (530).

Vzhľadom na priebeh a okolnosti zápasu je deľba bodov spravodlivá. Preseľany podali svoj najlepší výkon na domácej dráhe v tomto ročníku, Galanta naopak svoj najhorší výkon na vonkajšej dráhe v tomto ročníku.
Obe družstvá by samozrejme radšej brali víťazstvo, ale s remízou boli nakoniec spokojní všetci.
   (JB)

 

MKK Slovan Galanta B – Slávia Nitra A 3028:2986 (5,5:2,5)
Galanta 16.11.2013

Galantské Béčko postupne zlepšuje svoje výsledky a čo je dôležité získava dôležité body. Aj v domácom zápase proti Nitre A získalo oba body, aj keď výkony niektorých hráčov neboli ideálne.

slavia-nitra-16112013

Kolkári Slavia Nitra A

 

Už v úvode získala veľmi veľký náskok Hegedüšová (527), ktorá porazila dvojicu Adamčík/od 67.hodu Zarik (416). Aj keď Jeriga (502) prehral s Pivoňkom (517), Galanta B po úvodných súbojoch viedla o 96 kolkov.

V ďalšom priebehu to síce nebolo zo strany domácich veľmi presvedčivé, ale v oboch súbojoch napokon svojich súperov porazili.
Šarközimu sa nedarilo a po necelých dvoch dráhach striedal Karol Kaigl.
Ten rozdielom jediného kola 491:490 nakoniec porazil Liptáka.
O tom aké vedia byť kolky krásne, ale na druhej strane kruté svedčia aj posledné hody Kaigla a Liptáka. Kaigl zhodil deviatku, čo ho určite potešilo, ale výsledok duelu aj tak mal v rukách Lipták. Tomu stačilo na víťazstvo zhodiť štyri kolky. (Čo sa mu aj dosť hlasno – do rozbehu snažili dať najavo jeho spoluhráči). Výkrik do rozbehu ho asi rozladil a trafil dve dámy za sebou – dvojka… To stačilo na zisk bodu pre Kaigla.
Bohvieako by dopadol výsledok celého zápasu, keby Lipták využil šancu…
Bianka Nedomová (491) sa po slabom začiatku postupne zlepšila a v závere strhla víťazstvo na svoju stranu. Svojho súpera Mira Oravca (482) porazila o deväť kolkov.
Vedenie 3:1 rozdielom 106 kolkov dávalo veľkú nádej na celkový úspech domácich.

Aj keď záver mali lepší kolkári Nitry, Galanta B si víťazstvo ustrážila.
V najkrajšom súboji najlepších hráčov zápasu Száz (556) remizoval s Vašečkom (556) aj na koly aj na sety a obaja získali pol bodu.
V poslednom súboji domáci Sedlák (461) jednoznačne 0:4 podľahol Braňovi Oravcovi (525), ale Nitre to už nepomohlo.

Galanta si ziskom dvoch bodov zase posilnila postavenie v strede tabuľky druhej kolkárskej ligy.
   (JB)

 

MKK Slovan Galanta C – KK Zlaté Klasy C 2023:1909
Galanta 16.11.2013

Kolkári Galantského Céčka si poradili s nebezpečným súperom zo Zlatých Klasov nečakane veľkým rozdielom. Podali zlepšený výkon a nedali súperovi šancu na zisk bodov. Navyše Mikuš (552) sa svojim výkonom zaradil do najlepšej štvorice kola.
Výkony hráčov:
Galanta C: J.Kaigl 492, Ašváni 511, Nedoma/Bauer 468, Mikuš 552
Zlaté Klasy C: Marics ml. 488, Z.Keszöcze/Maricsová 462, Hollosi 477, Klúcsik 482

 

SPG SKH/Post SV 1036 – BBSV Wien 3480:3525 (3:5)
Postbahne Simmering 16.11.2013

V poslednom jesennom kole rakúskej Superligy saKolkári BBSV Wien dočkali výrazného úspechu a získali obidva body v Simmeringu.
Na tamojšej kolkárni Postbahne porazili v priamom súboji súpera, s ktorým bojujú o lepšiu pozíciu v dolnej časti tabuľky. Kolkári BBSV tak vlastne získali štyri body.
Oporou mužstva bol znovu aj náš Paťo Tumma.
V úvodnej štvorici nastúpil proti Liborovi Čechovi. Tumma (581) síce s Čechom (572) na sety remizoval, ale vyšším počtom zvalených kolkov získal bod a veľkou mierou prispel k cennému víťazstvu BBSV Wien.
Podrobnosti zo zápasu nájdete na stránke:
http://www.sportkegeln.org/…pb-blslh.php?…
Tabuľku rakúskej Superligy nájdete na adrese:
http://www.sportkegeln.org/…/tabelle.php

 

GA24 GALANTSKÝ KOLKÁRSKY MARATÓN 2013 zrušený !!!

S poľutovaním Vám oznamujeme, že 8.ročník obľúbeného medzinárodného turnaja GA24 Galantský kolkársky maratón 2013, ktorý sa mal podľa plánu konať v dňoch 20.-21. decembra 2013 sa neuskutoční.
Jediným a pre nás v súčasnosti neprekonateľným dôvodom tohto kroku je nevyhovujúci technický stav našej kolkárne v Galante.
Bohužiaľ aj napriek maximálnej snahe členov oddielu a našich priateľov kolkárov z Cabaja-Čápora, ktorí nám veľkoryso ponúkli pomoc sa nám nepodarilo dať kolkáreň do takého technického stavu, aby toto náročné podujatie mohlo prebehnúť. Je nám to o to viac ľúto, že napriek tomu, že sme ešte ani neposlali pozvánky na turnaj, k dnešnému dňu evidujeme už 72 prihlásených kolkárok a kolkárov z Českej republiky, Maďarska a Slovenskej republiky.
Veríme, že sa nám v spolupráci s vedením mesta Galanta, mestským zastupiteľstvom a sponzormi podarí nájsť také riešenie, aby sme Vás už o rok privítali v zrenovovanej galantskej kolkárni na ďalšom ročníku Vášho obľúbeného podujatia GA24 Galantský kolkársky maratón 2014.

 

1.kolkárska liga západ po 10.kole

Priebeh 1.kolkárskej ligy západ je podobne ako v minulom ročníku zaujímavý a dramatický.
Súťaž nemá jednoznačného favorita. Aj najlepšie družstvá sa nevyhli zakolísaniam vo výkonoch a občas nečakane stratili body.
Podobne ako v minulom ročníku o najvyššie priečky tabuľky bojujú Zlaté Klasy, Cabaj Čápor, Galanta a Hlohovec. Očakávalo sa, že víťaza minulého ročníka Piešťany A, ktoré postúpili do Extraligy nahradí v boji o víťaza prvej ligy Trenčín A, ale zatiaľ to tak nie je. Zrejme fakt, že Trenčín nemôže hrať a trénovať na domácej kolkárni je dôvodom prečo zaostávajú za predpokladmi.
Oproti minulému ročníku sa výrazne zlepšila StaráTurá, ktorá v minulom roku po 10.kole figurovala až na 12.mieste. V najlepšej päťke družstiev v tomto ročníku Stará Turá vystriedala Šaľu, ktorá ustúpila do stredu tabuľky.
Podobne ako v minulom ročníku lídrom tabuľky sú kolkári Zlatých Klasov, ktorí si udržali vysoký štandard a do každého zápasu nastupujú ako favorit. Doma si udržali neporaziteľnosť, ale vonku stratili 5 bodov.
Galanta prehrala vonku iba jeden zápas, v Zlatých Klasoch, ale remízami doma proti Piešťanom B a v Preseľanoch stratila 2 dôležité body.
Kvalitné výkony podávajú kolkári Cabaja Čápora. Na domácej dráhe sú bez prehry a na vonkajších dráhach zo šiestich zápasov vonku až štyri vyhrali.
Hlohovec si skomplikoval boj o špicu tabuľky dvomi prehrami na domácej kolkárni s Cabajom-Čáporom a so Starou Turou.

Ako skončí boj o prvú priečku 1.kolkárskej ligy západ v jesennej časti súťaže ťažko predpokladať. Dôležitú úlohu zohrá fakt, že Zlaté Klasy budú mať v 13.kole voľno, kým ostatné družstvá z čela tabuľky už voľno mali. Veľa napovedia aj vzájomné súboje družstiev z čela tabuľky. Už v najbližšom 11.kole uvidíme zápas Zlaté Klasy – Cabaj-Čápor, a v 12.kole sa hrá zápas Galanta A - Hlohovec A.

Pre porovnanie situácia na čele tabuľky po 10.kole minulý rok a teraz:

             2012/13                   2013/14

1.Zlaté Klasy A  16      1. Zlaté Klasy A   15

2.Galanta A       15      2. Cabaj-Čápor   14

3.Hlohovec A     14      3. Galanta A        14

4.Šaľa A             14     4. Hlohovec         12

5.Piešťany A      14      5. Stará Turá A   11

6.Cabaj-Čápor   12      6. Trenčín A          9

 

Najbližší program kolkárov Galanty
20.11.2013 streda 18:00 Tlmače – Galanta B 12.kolo 2KL
21.11.2013 štvrtok 18:30 Victoria Pezinok – Galanta A 11.kolo 1KL (Pasienky)
23.11.2013 sobota 09:00 Galanta C – Hlohovec B 10.kolo 3KL

Najbližšie 11.kolo – 1.kolkárska liga západ
Pezinok – Galanta A
Hlohovec – Preseľany
Pobedim A – Trenčín A
Piešťany B – Stará Turá A
Trenčín KWH – voľno
Šaľa A – Rakovice A
Zlaté Klasy A – Cabaj-Čápor

Najbližší program Superliga Rakúsko
Súťaž pokračuje až na budúci rok prvým jarným kolom.
18.1.2014 sobota 16:00 SpG ASKÖ-Union Deutschkreutz – BBSV Wien 10.kolo SL Rakúsko Gasthaus Huszar

Ďalšie zápasy v kolkárni Galanta

21.11.2013 štvrtok 17:00 Klub priateľov turistiky                                       4.kolo KKL

23.11.2013 sobota 11:30  Sládkovičovo B – Zlaté Klasy C                      10.kolo 3KL

23.11.2013 sobota 14:00  Sládkovičovo A – Rakovice B                         12.kolo 3KL

 

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.