GA24 Galantský kolkársky maratón 2011 - MKK Slovan Galanta

GA24 Galantský kolkársky maratón 2011

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: GA24-maratón. Pripojených: 0 komentárov.

Kolkári MKK Slovan Galanta a kolkársky maratón, to už patrí k sebe.Už šiesty ročník podujatia, ktoré sa konalo v dňoch 16. až 17. decembra 2011 pod názvom GA24 Galantský kolkársky maratón 2011 znovu potvrdil, že turnaj má v kolkárskom svete výborné meno a záujem o účasť na ňom je obrovský.

Ešte stále doznievajú oslavy z minulého ročníka. Organizátorom sa podarilo na FUNK Galantskom kolkárskom maratóne 2010 vytvoriť svetový rekord v kategórii „Najväčší kolkársky turnaj na svete“ a dostali aj certifikát z Guinnessovej knihy rekordov. O obrovskom úspechu svedčí fakt, že takýchto certifikátov je na Slovensku menej ako prstov na jednej ruke. Cenu primátora Galanty a plaketu za tento úspech dostali galantskí kolkári pred pár dňami.
Aj tento úspech urobil turnaju také meno, že nebyť obmedzenia v počte účastníkov, mohli by sa v Galante pokúsiť o svetový rekord znovu.
Limit 164 súťažiacich v tomto ročníku bol prekonaný behom pár dní a organizátori museli odmietnuť viac ako 100 záujemcov a predčasne ukončiť prijímanie prihlášok.

Samotný turnaj bol znovu oslavou kolkárskeho športu.
Výborná atmosféra, dobré športové výkony, množstvo kolkárov a hostí a tradične dobrá, spoľahlivá  organizácia – to boli hlavné črty tohtoročného kolkárskeho maratónu.
Každý účastník okrem jedla a nápoja dostal malý darček a hlavne unikátny pamätný diplom so svojou fotografiou a s uvedením dosiahnutého výkonu.
Súťažilo sa v siedmich kategóriách a organizátori udelili viac ako 20 cien.

Na dráhach sa vystriedalo 164 kolkárok a kolkárov z Českej republiky, Maďarska a Slovenskej republiky. Každý hádzal 120 hodov združených. Hlavnými kategóriami turnaja boli súťaž dvojíc a jednotlivcov. Na dráhach sme videli mužov, ženy, dorastencov aj dorastenky. Ceny boli udelené aj v špeciálnych kategóriách pre najstaršieho kolkára, najmladšieho kolkára a za výkon nad 600 zvalených kolkov.

GA24 Galantský kolkársky maratón trval presne 37 hodín 54 minút 11 sekúnd .
164 štartujúcich kolkárov, zvalilo za tento čas celkove 71 231 kolkov.
Hlavnú cenu v kategórii jednotlivcov získal výkonom 595 zvalených kolkov Ivan Baboš z Interu Bratislava. V kategórii žien víťazstvo získala Renáta J. Szabó z maďarského oddielu Kőfém SC a najlepším dorastencom sa stal Tibor Varga zo Zlatých Klasov výkonom 578 zvalených kolkov.
Najstarším účastníkom bol Lukáč Karlubík zo Slávie Nitra, ktorý skončil na 113.mieste. Ešte stále aktívny hráč mal v čase maratónu viac ako 79 rokov.
Najmladším účastníkom bola trinásťročná Nikola Mazúchová zo Šale, ktorá skončila na 140.mieste.

Najlepším kolkárom domáceho MKK Slovan Galanta bol Ferdinand Sedlák výkonom 549 zvalených kolkov, ktorý skončil na celkove 8.mieste.

Súčasťou kolkárskeho maratónu bola aj malá slávnosť na ktorej si organizátori uctili hlavných sponzorov a podporovateľov, ktorí sa výrazne pričinili o vytvorenie svetového rekordu v roku 2010.
Pamätný diplom a poďakovanie si z rúk predsedu MKK Slovan Galanta Jozefa Butka prevzali za mesto Galanta jeho primátor pán Maťašovský a ďalšie diplomy prevzali zástupcovia firiem Samsung, Pannon Food, ProAct People Slovensko, Danish, Termal Centrum Galandia  a Fekollini. Diplom prevzal aj zástupca Knihy slovenských rekordov pán Igor Svítok, ktorý poskytol organizátorom neoceniteľné rady a osobnou účasťou sa podieľal na priebehu maratónu. Ocenenie dostali aj hlavní svedkovia turnaja Ivan Mrva, Čaba Šemetka a ten, ktorý mal hlavnú zásluhu na prekladoch dokladov a kontakte s agentúrou Guinness World Records v Londýne – Tomáš Mrva.

Výsledky GA24 Galantský maratón 2011
Jednolivci muži:
1.    Ivan Baboš (inter Bratislava C)      595
2.    Tibor Varga (KK Zlaté Klasy)         578
3.    Stanislav Kupčok (KK Modranka)  572

Dvojice muži:
1.    Stanislav Kupčok (Modranka) a Martin Hajaš (FESA Dubnica n/V)    1050

Jednotlivkyne ženy:
1.    Renáta Szabó  (Kőfém SC)  527
2.     Ildikó Balla     (Kőfém SC)    523
3.     Andrea Zsíros (Kőfém SC)   510
Dvojice ženy:
1.    Renáta Szabó a Ildikó Balla (Kőfém SC)  1050

Jednotlivci dorastenci:
1.    Tibor Varga (KK Zlaté Klasy)  578
2.    Filip Zajko   (KK Tlmače)         516
3.    Michal Tušl ( KC Hodonín)      513

Zvláštna kategória rodiny:
1.    Rodina Sándor a Norbert Balom (Bábolna SC) 1099

Informácie o príprave, priebehu a výsledkoch kolkárskeho maratónu nájdete aj na webovej stránke Mestského kolkárskeho klubu Slovan Galanta
http://www.kolky-galanta.sk/index.php…
(JB)
  

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.