GA24 Galantský kolkársky maratón 2012 - MKK Slovan Galanta

GA24 Galantský kolkársky maratón 2012

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: Aktuality. Pripojených: 0 komentárov.

V predvianočnom čase, konkrétne 21.-22.decembra 2012 sa v galantskej kolkárni uskutoční už v poradí 7. ročník mimoriadne obľúbeného medzinárodného kolkárskeho podujatia GA24 Galantský kolkársky maratón 2012.

Za pár rokov existencie prešiel tento turnaj rýchlym vývojom. Po úvodnom skúšobnom ročníku 2006, keď sa „Galantskej 24hodinovky“ zúčastnilo 104 kolkárov každý ďalší ročník priniesol prekonanie toho predošlého. V piatom ročníku v roku 2010 nastalo vyvrcholenie. Na podujatí FUNK Galantský kolkársky maratón 2010 sa zúčastnilo 324 kolkárov a kolkárok z Českej republiky, Maďarska a Slovenskej republiky. Súťažili nepretržite viac ako 75 hodín. Spoločne tak vytvorili svetový rekord, ktorý bol zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov ako „Najväčší kolkársky turnaj na svete“. Na certifikát, ktorí visí na stene galanskej kolkárne sú organizátori veľmi hrdí. Takých je na Slovensku len veľmi málo. K tomu ešte patria aj certifikáty o zápise do Knihy slovenských rekordov, ktorých je za rôzne rekordy už šesť. Medzi víťazmi kolkárskeho maratónu nájdete aj mená reprezentantov Bystrík Vadovič, Ľubomír Bugár a Ján Jasenský.
Kolkársky maratón v tomto roku, podobne ako v minulom má obmedzený formát. Organizátori počet štartujúcich ohraničili z kapacitných dôvodov na 164. Tento v začiatkoch podujatia nepredstaviteľný počet účastníkov bol v tomto roku zdolaný v priebehu necelých štyroch dní po zaslaní pozvánok.
Srdečne Vás pozývame do galantskej kolkárne, kde v piatok 21.decembra 2012 o 10:25 hod. bude zahájený kolkársky maratón prvými hodmi. Bude trvať nepretržite asi 37 hodín, až do soboty 22.decembra do polnoci. Účastníci si v rôznych kategóriách rozdelia viac ako 20 hodnotných cien.
Tí, ktorí sa kolkárskeho maratónu zúčastnili v minulosti sa do Galanty radi vracajú. Vy ktorí ste na podujatí ešte neboli, určite príďte. Vychutnáte si atmosféru športu, zábavy, „človečiny“ a určite aj dobrého gulášu. Galantská kolkáreň sa opäť na dva dni stane výmennou stanicou športovcov. Zmes češtiny, maďarčiny a slovenčiny sa stane na niekoľko hodín zrozumiteľným dorozumievacím jazykom.
Jozef Butko
Štartovú listinu s časovým harmonogramom nájdete TU → Štartová listina komplet

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.