Galanta A - Tatran BA , DKK N. Mesto - MKK Galanta - MKK Slovan Galanta

Galanta A - Tatran BA , DKK N. Mesto - MKK Galanta

Napísal: Jozef Jeriga pred šiestimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

MKK Galanta : Tatran Bratislava 4 : 4 3247 : 3243 záhody: 27 : 75

V prvom majstrovskom stretnutí nás čakal nepríjemný súper z Bratislavy a to Tatran. Počas letnej prípravy nebolo všetko celkom v poriadku, pretože sme trénovali individuálne a hlavne nemali sme vedúceho mužstva. Preto sme sa nedostali ani k jednému priateľskému stretnutiu.

V prvej dvojici nastúpili Jeriga s posilou zo ženskej ligy Katkou Večeríkovou, pre ktorú to bol debut ako hrom. Prvý set vyšiel Jerigovi super, 153 kolov. V druhom sete celkom slušných 128. No potom na Jerigu spadla deka a v treťom sete mu chýbala ľahkosť z predchádzajúcich dvoch dráhach. 82 kolov do plných a dorážka 33! Ani sa nemôžem vyhovárať na to, že v dorážke pri otvorení do plných sa mi podarilo „3× trafiť koly tak, že mi ostal bicykel“ ! To sa na našej dráhe nikomu nepodarilo. K tomu jeden záhod a výsledok je jasný, slabých 115. Súper to využil a hra sa mu začala dariť. V poslednej dráhe opäť dorážka slabá a to rozhodlo, že z jasného priebehu som dôležitý zápas prehral.

Večeríkovú som až tak nesledoval, ale z počutia spoluhráčov hrala dobre, ako keby to nebola jej premiéra. Výkon 539 a dorážka 191 hovorí za všetko. Mala aj smolu, pretože na dráhach sa jej hra darila, ale súperovi sa podarilo pri konci dorážky trafiť deviatku, Katke sa nepodarilo otvorenie, ktoré súper využil na získanie štvorkolového náskoku a tým druhý bod pre hostí.

Takže po dvoch hráčov sme prehrávali 0 : 2 a o 9 kolov. V druhej dvojici nastúpil Gubran s Madarásom s úmyslom znížiť náskok súperov na čo najnižší rozdiel. Gubranov súper v prvých dvoch dráhach zahral dobre a získal prvé dva sety a náskok 20 kolov. Madarás prvé dve hry hral kolísavo stav po dvoch setov bol 1 : 1 a mínus 12 kolov. Úmysel znižovať v každej hre náskok sa nedaril. Gubran v závere zabral, vyhral druhé dve dráhy 1,5 : 0,5 a priniesol 9 kolov. Súper Madarása ale v tretej a štvrtej dráhe exceloval a ukázal hru na ktorú sa dalo dívať! Zahrať 149 a 148 je výkon, ktorým nás poslal skoro do kolien. Výkon 582 bol aj najlepším výkonom v tomto stretnutí.

Našim finišmanom som situáciu vôbec nezávidel, skóre 0 : 4 a mínus 67 kolov! Butko a Horník v kútiku duše si povedali, že to súperovi nedajú len ta zaľahko. Butko začal super, prvá dráha 160, druhú ale prehral o 12 kolov. Ale napriek tomu sa mu podarilo znížiť náskok o 24 kolov. Horník v prvých dvoch dráhach získal len jeden bod a stratu 7 kolov. Takže po dvoch dráhach sme znížili stratu len o 17 kolov, strata ostala na čísle 50 kolov! A to sme netušili, čo bude nasledovať na tretej a štvrtej dráhe. Horník sa snažil zabrať, zahral dobrých 139, ale súper Malgot nahral 142! Butko zahral solídnych 139 aj keď sa mu v dorážke nedarilo. Pred poslednou dráhou bol stav Butko viedol na sety  2 : 1, Horník prehrával 1 : 2. Na koly to bolo už len o mínus 35 kolov a 0 : 4!

Butko bojoval, ale tá posledná dorážka mu nevyšla tak, ako si predstavoval. Napriek tomu súpera porazil o 25 kolov zhodil slušných 554 kolov. Horník pred poslednou dráhou prehrával o mínus 10 kolov a na sety 1 : 2. Prekérna situácia, mne už pripadala ako kritická! Ale Horník na poslednej dráhe zabojoval, podaril sa mu v dorážke pri existenčnom hode zhodiť veľmi ťažkú pozíciu, čím sa dostal do pozície, že mohol zvrátiť stav zápasu v počte zvalených kolov. Horník zhodil na poslednej dráhe výborných 164 kolov! Najlepší výkon na jednej dráhe, celkove súpera porazil o 46 kolov! Súper v poslednej dráhe podstatne poľavil a nakoniec sa stretnutie skončilo remízou 4 : 4!

No bolo to napínavé až do posledného hodu. My sme sa radovali aj zo získaného bodu, súperovi sa bod za priebeh stretnutia málil. Mňa potešila skutočnosť, že oproti minulých ročníkov sme znížili počet záhodov na prijateľných 27. Ale aj také môžu byť kolky. V stredu cestujeme do Pobedímu, kde sa stretneme s DKK N. Mesto.

DKK N. Mesto : MKK Galanta   6 : 2   3250 : 3246 záhody:     40 : 40

V druhom stretnutí sme cestovali do Pobedímu na stretnutie s DKK N. Mesto. Nakoľko sa hralo v stredu, tak som mal problém urobiť zostavu tak, ako som si predstavoval.

V prvej dvojici hrali Horník s Madarásom a úmyslom získať dva body. Horník na prvej dráhe exceloval, do plných zrazil 109 kolov! V dorážke sa mu nedarilo, ale získal setový bod. Nepohoda z dorážky sa prejavila v druhej dráhe, kde zhodil z 30 hodov slabších 104 kolov. Táto dráha rozhodla o tom, že napriek zlepšenému výkonu v ostatných dráhach prehral bod, z ktorým sme počítali. Dosiahol výkon 518 zvalených kolov, ale mal i 9 záhodov. Madarás v prvých dvoch dráhach hral výborne, dosiahol výkon 289 kolov! Súperovi sa hra nedarila, možno aj preto už Madarásov výkon v tretej a štvrtej dráhe bol slabší. Stratené koly nám na konci chýbali.......jeho 

V druhej dvojici hral Kaigl s Jerigom. Kaigl sa vyrovnal so zranením a podal výborný výkon. Zhodil 561 kolov, na sety remizoval 2 : 2. Napokon to nestačilo, pretože jeho súper nahral 577 kolov. Mal aj smolu v tom, že na druhej dráhe sa mu podaril výborný výkon 151, ale súpera to vyprovokovalo k ešte lepšiemu výkonu 171 kolov! V tomto zápase rozhodla dorážka, kde domáci hráč zhodil 203 kolov a Kaigl 180 kolov. Mrzieť môže jeho 8 záhodov. Jeriga dokázal, že sa ešte netrafil do dobrej formy, v dvoch dráhach celkom dobre, ale v ostatných dvoch to bolo slabšie. Na sety to bolo   2 : 2 , 4 záhody. Jeriga zhodil 511 kolov

Do záveru nastupovali Butko a Gubran. Stav bol 3 : 1 pre domácich a prehrávali sme o 10 kolov. Veril som v Butkovu dobrú formu a na stabilné výkony Gubrana. Gubran mal prvú dráhu 146, čo bolo fajn. Ale v ostatných dráhach už sa k tomu výkonu nepriblížil. Čo ma najviac mrzí, Gubranovi by som tak trochu vyčítal zahodený exit na druhej dráhe pri takom tesnom výsledku.......Súper mal dve dráhy super, 151 a 150 zvalených kolov, čím Gubranovi nedal šancu na víťazstvo. Hlavne v poslednej dorážke mal súper šťastie, keď sa mu podaril v posledných hodoch dorážky zvaliť deviatku, ktorá rozhodla o prehre o 4 koly! Gubran nahral 538 kolov a 7 záhodov, čo u neho nebýva zvykom. Butko potvrdil skvelú formu, vyhral všetky dráhy. Jeho výkon bol famózny, 596 zvalených kolov. Držali sme mu palce na zdolanie vytúženej 600vky, čo sa mu pre chyby v poslednej dorážke nepodarilo. Mal 3 záhody. Najlepší hráč zápasu.

Zhodnotil by som to tak, že ten kúsok šťastia, čo sme mali v 1. kole, tak to šťastie mali domáci v tomto stretnutí. Máme problém v tom, že dvaja hráči v náročných stretnutiach neutiahnu dobrý výsledok.......ostatní sa musíme podstatne zlepšiť. Najbližšie nás preveria kolkári z Hlohovca.

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.