Galanta A – Inter Bratislava A 1:7 - MKK Slovan Galanta

Galanta A – Inter Bratislava A 1:7

Napísal: Jozef Butko pred deviatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 3 komentáre.

22.februára 2015

Kolkári galantského Áčka odohrali v sobotu na domácej kolkárni prvý zápas z ťažkej série štyroch, v ktorých každý získaný bod by bol prekvapením.
Postupne sa stretnú s Interom Bratislava A aj B a tiež s majstrovskou Podbrezovou A a jej rezervou.
V zápase s Interom Bratislava A Galanta podľahla v pomere 1:7, keď čestný bod pre domácich získal Kupčok.
O týždeň Galanta pocestuje do Bratislavy, kde to bude s Interom B tiež veľmi ťažké.
Béčko Galanty v mimoriadne vyrovnanom zápase s Bánovcami tesne prehralo, keď sa nedarilo najmä oporám Hegedüšovej a Chovancovi.
Céčko v derby zápase so Sládkovičovom B získalo obidva body hlavne vďaka vyrovnanému výkonu všetkých štyroch hráčov.
Dorastenci Galanty zvládli zápas s Rakovicami A na výbornú. S prevahou zvíťazili a potešil aj výkon Patrície Machálkovej. 568 zvalených kolkov je jej osobným rekordom.


MKK Slovan Galanta A – Inter Bratislava A 3273:3450 (1:7)
Galanta 21.februára 2015

V 17.kole ELM privítali doma Galanťania ťažkého súpera Inter Bratislava „A“.
Interisti dlhodobo patria medzi slovenskú kolkársku špičku, majú vo svojich radoch hráčov s reprezentačnými skúsenosťami a rolu favorita nielen že potvrdili, ale vytvorili aj nový kolektívny rekord na galantskej kolkárni.
Domáci sa síce snažili, podali na svoje pomery solídny výkon, no tento krát favorita nepotrápili a jednoznačne mu podľahli.

galantaa-intera

Spoločné foto družstiev pred zápasom

 

Hneď v úvode nastúpil proti Ferovi Dovičičovi (543) Janko Jasenský (622) a svojim výkonom len potvrdil, že je jeden z najlepších hráčov na Slovensku. Chvíľku mu trvalo, kým si novú galantskú kolkáreň „ohmatal“, hľadal ten správny spôsob, ako na nej treba hrať.
Potom to už ale išlo jedna radosť.
Dosiahol najlepší výkon hodený v Galante v extralige a druhý najlepší celkovo (po Petrovi Nemčekovi, ktorý číslom 646 drží rekord kolkárne).
Dovičičovi to nešlo ideálne, mal rezervy, ale jeho výkon nebol zlý.
Na Jasenského skrátka nemal, veď na neho zriedka niekto má…

janko-jasensky

Najlepší hráč zápasu Janko Jasenský (622)


Žolti Poloma (521) mal za súpera Mareka Zajka (539). A hoci sa trochu trápil, po troch dráhach viedol nad Interistom 2:1 na sety. Nádej na prvý galantský bod však pochoval poslednou slabučkou dorážkou, ktorou ponúkol bod Zajkovi.
Ten ho neodmietol a tak hostia viedli 2:0 a o 97 kolkov.

V strede zápasu sa podarilo získať čestný bod pre domácich Stanovi Kupčokovi (551). Jeho súper mu však veľa vrások nenarobil. Matej Ondrus (516) vôbec nehral dobre a podal najslabší výkon celého stretnutia. Nebyť Stanovho výpadku v druhej dorážke, rozdiel mohol byť aj výraznejší.
Na susedných dráhach bojoval Zolo Madarás (553) s Jarom Truskom (591).
Zolo mal zlý vstup do hry, vôbec mu nevyšli prvé dve dráhy, dosiahol na nich len slabých 249 kolkov a zdalo sa, že dôjde k striedaniu. Truska tak nemal problém vytvoriť si pohodlný náskok. Madarás sa však chytil, Bystro Horník, ktorý sa už rozcvičoval, si opäť sadol do hľadiska a výsledkom toho bolo výborných Zolových 304 v druhej šesťdesiatke. Zlepšenou hrou však len skorigoval svoju prehru.

Galanta po dvoch tretinách prehrávala 1:3 na body a o rovných 100 kolov.

Svoju suverenitu potvrdila aj posledná dvojička Interu. Za domácich finišoval Paťo Tumma (546) proti Martinovi Pozsgaiovi (570) a Dodo Butko (559) proti Ľubovi Bugárovi (612).
Obaja Slovanisti sa snažili. V závere bojovali aj so zranením. Podali vcelku slušné výkony, no na kvalitných súperov to nestačilo.
Tumma , podobne ako Poloma, viedol po troch dráhach 2:1 na sety, no poslednú dráhu nezvládol.
Butko proti výborne hrajúcemu Bugárovi nemal najmenšiu šancu.
Zápas sa nakoniec skončil jednoznačným víťazstvom Interu 1:7, ktorý svojím výkonom 3.450 vytvoril nový rekord kolkárne.
Do tohto zápasu dokázal v extraligovom stretnutí prekonať hranicu 600 bodov len Joky Pešta zo Spišskej Novej Vsi, a dnes to dokázali hneď dvaja Interisti – Jasenský a Bugár. Ani Truska nebol ďaleko od 600-ky. Všetci traja spomínaní hráči sa so svojimi číslami dostali do najlepšej šestky výkonov dosiahnutých doteraz na galantskej kolkárni v extralige. Aj tieto fakty svedčia o tom, ako dobre sa skoncentrovali hostia na tento zápas, čím nepripustili žiadnu drámu.
A tak boj Galanťanov o záchranu pokračuje ďalej.
Košice dosiahli v domácom dueli so Šarišom cennú remízu a na Slovan strácajú už len jeden bod.
Galanta skúsi v najbližšom kole zaskočiť Inter „B“ na jeho pôde, kde si vytvorila svoj klubový rekord (3.485). Ak však bude chcieť pomýšľať na body, tento rekord bude musieť rozhodne pokoriť.

inter-a

Víťazné družstvo Inter Bratislava A zľava stojaci: Listofer, Bugár, Ondrus, Pozsgai, v podrepe: Truska, Marek Zajko, Ján Jasenský

 

MKK Slovan Galanta „A“ – KK Inter Bratislava „A“ 1:7 (3273 – 3450), 9:15 na sety

Komentár: Stano Kupčok

Spravodaj Extraligy mužov nájdete na adrese:
http://www.kolky.sk/extraliga-muzi/


MKK Slovan Galanta B – BKK Bánovce nad Bebravou 3109:3125 (3:5)
Galanta 21.februára 2015

V zápase Galanty B s Bánovcami boli miernymi favoritmi hostia, pre ktorých žiadny zápas nie je stratený a vedia sa dobre motivovať. Aj ich postavenie v tabuľke druhej ligy im dávalo viac šancí proti domácim, ktorých výkony v tomto ročníku sú veľmi kolísavé.

galantab-banovce

Kolkári Galanty B a Bánoviec pred zápasom

Už úvodné dvojice v zápase priniesli výsledky, ktoré misky váh naklonili na stranu Bánoviec.
Kika Hegedüšová, kapitánka a opora domácich si vybrala svoj horší deň. Nehrala vyslovene zle, ale akoby je pri každom hode chýbalo pár milimetrov a stále jej nepadlo toľko kolkov ako obvykle. Prejavilo sa to hlavne v dorážke. Jej výsledný výkon (498) nakoniec nestačil na Pristača (500), ktorý len nedávno začal hrať majstrovské zápasy.
Bystro Horník (510), ktorý sa nevmestil do zostavy Áčka v predzápase s Interom Bratislava porazil Žitňana (505). Bod získal už po troch dráhach, ale svoj výkon nedokázal vystupňovať a získal oveľa menej kolkov navyše, ako sa od neho očakávalo.
Pri remíze 1:1 viedla Galanta B o tri kolky.

Aj ďalší priebeh zápasu sa niesol v rovnakom duchu.
V zápase najlepší domáci hráč Jeriga (549) po prvej prehratej dráhe pridal a ostatné vyhral. Porazil kvalitného súpera Pavla Bročka (533), ale tiež ho môžu mrzieť štyri záhody na poslednej dráhe. Náskok mohol byť vyšší.
Šarközi (522) nestačil na Podoláka (541 – najlepší z hostí) hlavne na druhej a tretej dráhe. Stratu už potom na poslednej dráhe nedohnal.
Pred záverečnými duelmi na tabuli svietila znovu remíza 2:2. Remíza bola aj v počte zvalených kolkov 2079:2079 !
Začínalo sa odznovu.

Záverečná fáza zápasu domácim nevyšla.
Chovanec, na ktorého výkon sa spoliehali nemal podobne ako Hegedüšová svoj deň.
Po dvoch dráhach (119, 117) ho vystriedal Maťo Pilcz. Ten zahral tretiu dráhu výborne (149), ale posledná mu nevyšla. Ich spoločný výkon (500) zďaleka nestačil na Jula Bročka (538), ktorý pre hostí získal rozhodujúci náskok.
V záverečnej dvojici mal prevahu domáci Tyavoda (530), ale porazil Papša (508) menším rozdielom, aký potreboval na dobehnutie náskoku Jula Bročka.

Galanta B tesne, o 16 kolkov a možno povedať dosť nešťastne prehrala.
Dva body si odniesli kolkári Bánoviec a posunuli sa na 4.miesto tabuľky.
Galanta B si udržala 11.miesto, ale stále zostáva v nebezpečnom pásme družstiev ohrozených zostupom.

Spravodaj 2.kolkárskej ligy západ nájdete na adrese:
 http://www.kolky.sk/2-liga-zapad/


TJ Slavoj Sládkovičovo B – MKK Slovan Galanta C 1944:1967 (1:5)
Galanta 21.februára 2015

V derby zápase dvoch domácich družstiev ťahali za kratší koniec kolkári Sládkovičova.
V úvode Gál (489) prehral s Jirkom Kaiglom (503), ktorý predviedol dva mimoriadne rozdielne výkony na prvej a druhej „šesťdesiatke“. Galantskí kolkári určite budú rozumieť jeho hodnoteniu, keď povedal: „Začal som ako Zavarko a skončil som ako Putyera“.
Naozaj v prvej šesťdesiatke (286) napriek siedmim záhodom dokázal na Gála (237) nahrať 49 kolkov. V druhej šesťdesiatke (217 !) sa triasol, aby Gála aspoň o pár kolkov porazil.
V ďalšej dvojici sa darilo Ivanovi Pelecovi (525), najlepšiemu hráčovi zápasu. Ten si poradil so Sedlákom (490), ktorý podával v posledných zápasoch solídne výkony.

Finišmani nastupovali na dráhy za stavu 1:1 keď rozdielom 21 kolkov viedlo Sládkovičovo.

V prvom dueli František Šalát (472), ktorý už iba spomína na kvalitné výkony z extraligy, podľahol Jánovi Ašvánimu (480). Ašváni aj napriek veľkému počtu záhodov (13) veľmi dobre zvládol záver súboja so Šalátom a získal dôležitý bod.
Nedarilo sa „domácemu“ Jánovi Pelecovi (458). Jeho výkon bol najslabší zo všetkých aj hlavne kvôli dvadsiatim záhodom. Uľahčil tak cestu k zisku bodu pre Száza (494), ktorý zavŕšil víťazstvo Galanty C.

gac-sladkb

Spoločné foto po skončení zápasu

 

Spravodaj 3.kolkárskej ligy TT a NR kraja nájdete na adrese:
http://www.kolky.sk/…a-2014–2015/


MKK Slovan Galanta dorast – TJ Rakovice A dorast 1566:1416 (2:0)
Galanta 22.februára 2015

Dorastenci Galanty potvrdili v zápase s Rakovicami A úlohu favorita a s prevahou zvíťazili.

Hneď v úvode získala výrazný náskok Nikola Mazúchová (524), ktorá na Alexandru Duračkovú (435) nahrala 89 kolkov.
Samo Dvorščák (474) nemal súpera, pretože hostia nastúpili na zápas len s tromi hráčmi. Možno aj to spôsobilo jeho nesústredenosť na poslednej dráhe (87 !), čím si temer iste pokazil črtajúcu sa päťstovku.

Najlepšou hráčkou Galanty sa stala Patrícia Machálková. Po jej výbornom výkone (568), ktorým si vytvorila osobný rekord už nebolo o víťazstve Galanty žiadnych pochýb. Nebyť troch záhodov na poslednej dráhe mohol byť jej výsledok ešte lepší.
Hosťujúci Šimon Milan (485) stratil na Paťu 83 kolkov.
Posledným hráčom domácich bol Tibor Rózsár (446). Nestačil na výkon najlepšieho z hostí Petra Hudcoviča (496).
Na výsledok zápasu a konečné víťazstvo Galanty to už ale nemalo vplyv.

V záverečných šprintoch Rózsár podľahol Hudcovičovi a naopak Dvorščák porazil Milana.
Celkové skóre tak skončilo 3:1 pre Galantu.

Spravodaj 1.Dorasteneckej ligy západ nájdete na adrese:
http://www.kolky.sk/…-liga-zapad/


Najbližší program kolkárov Galanty
25.februára 2015 streda 18:00 DKK Nové Mesto n/V – Galanta B – 23.kolo 2KL
28.februára 2015 sobota 09:00 Galanta C – Hlohovec B 22.kolo 3KL
28.februára 2015 sobota 14:30 Inter Bratislava B – Galanta A – 18.kolo ELM
01.februára 2015 nedeľa 13:00 Trenčín A dor – Galanta dor – 18.kolo 1DL v Piešťanoch

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
27.februára 2015 piatok 18:00 Tlmače – Modranka B – 23.kolo 3KL
28.februára 2015 sobota 11:30 Sládkovičovo B – Zlaté Klasy C – 22.kolo 3KL
28.februára 2015 sobota 14:00 Sládkovičovo A – Limbach – 23.kolo 1KL

Rozpis zápasov všetkých súťaží v nasledujúcom týždni nájdete na adrese:
 http://www.kolky.sk/kalendar-akcii/

Komentáre

1 | jeriga @ | pred deviatimi rokmi

v sobotu

to bol smolný zápas, aj keď Bánovce sú v tabuľke na popredných miestach. Je na neuverenie, že na dráhy vyhráme 14 : 10, ale výsledok je 3 : 5! A my tie body potrebujeme ako soľ. No nič neostáva, ako zabudnúť na sobotu a pokračovať v záchranárskych prácach.

reagovat

2 | ladislav Kovács @ | pred deviatimi rokmi

blhoželanie

Galantský priatelia Jozefovia prajem Vám
všetko najlepšie k dnešnému sviatku veľa zdravia šťastia spokojnosťi, veľa športových úspechov.

reagovat

3 | jeriga @ | pred deviatimi rokmi

v piatok

sa ukázala sila béčka. Najlepší výkon v tejto sezóne a hlavne zisk 2 dôležitých bodov bolo dôležité. Dúfam, že zlepšenie nám pomôže aj nasledujúcich stretnutiach, ktoré aj napriek tomu, že sú vo väčšine u nás doma, budú ťažké.......

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.