Galanta aj v budúcej sezóne v EXTRALIGE ! - MKK Slovan Galanta

Galanta aj v budúcej sezóne v EXTRALIGE !

Napísal: Jozef Butko pred deviatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 4 komentáre.

12.apríla 2015

Kolkárske súťaže ročníka 2014/15 sa pomaly, ale iste blížia k svojmu záveru.
Posledné zápasy sa odohrali v Extralige, v 1.lige východ, v 3.lige a záverečný finálový turnaj odohrali aj v 1.Dorasteneckej lige.
O týždeň sa budú hrať posledné zápasy v prvej a druhej lige západ.
Galantské Áčko ukončilo historicky prvý ročník Extraligy vo Vrútkach.
Lokomotíva Vrútky, ktorá zápasy na svojej kolkárni len tak neprehráva si poradila s našim Áčkom veľmi jednoznačne. Vrútky vyhrali 7:1 a galantskí hráči až na Dovičiča nedokázali zdolať domácich hráčov.
Prehra ale už nič nezmenila na tom, že Galanta bude aj v budúcom ročníku brázdiť extraligové kolkárne. Galanta A skončila na 10.mieste a vyhla sa barážovým bojom o udržanie.
Galantskí Béčkari sa držia zrejme hesla „koniec dobrý – všetko dobré“.
Výborným finišom, keď dosiahli štyri víťazstvá v rade si napokon v 2.lige západ zabezpečili solídne 10.miesto.
V závere „zabrali“ aj Céčkari, ktorí v poslednom zápase preskočili v tabuľke Šaľu C a skončili na 5.mieste.
Dorastenci v poslednom štvrtom finálovom turnaji 1.Dorasteneckej ligy vo Veľkom Šariši výkonom veľmi neoslnili a skončili na šiestom mieste.
Šieste miesto im patrí aj v záverečnej tabuľke po skončení súťaže.


TJ Lokomotíva Vrútky A – MKK Slovan Galanta A 3436:3187 (7:1)
Vrútky 11.apríla 2015

V poslednom, rozlúčkovom zápase končiaceho sa ročníka ELM nepochodili Galanťania na ťažkej kolkárni vo Vrútkach. Podľahli domácej Lokomotíve jednoznačne 1:7.
Skúsení hráči Vrútok majú svoje dráhy dokonale naštudované a už dlhé roky sú pre hostí vždy tvrdým orieškom. Na ich kolkárni zvyknú strácať body aj tie najlepšie družstvá extraligy. Dokonca ani majstri z Podbrezovej to nemávajú vo Vrútkach na ružiach ustlané.
Slovanisti sa mohli na vlastnej koži presvedčiť, prečo Lokomotíva dlhodobo patrí medzi najlepšie domáce družstvá súťaže.
Vrútocká kolkáreň kolkáreň ulahodila jedine Ferovi Dovičičovi, ktorý získal pre hostí čestný bodík. Zle si nepočínal ani Zolo Madarás, ale veľkým počtom záhodov sa pripravil o lepšie číslo a Galantu o druhý bod.
Ostatní Galanťania nemali šancu proti svojim súperom a podali len slabé výkony.

17-15-vrutky

Kolkáreň TJ Lokomotíva Vrútky

 

Vrútky postavili takmer ideálnu zostavu, keď im zo základu chýbal iba Peter Hanko. Naopak, za Galantu nemohli pre pracovné povinnosti nastúpiť Paťo Tumma a Miro Chovanec. A tak po druhý krát v sezóne nastúpil za „áčko“ Karol Kaigl. Za súpera mal najlepšieho domáceho borca Peťa Marčeka.
Kaigl (527) sa síce snažil, no s Marčekom (581) nedokázal držať krok. Vrútočan po troch dráhach (158, 153, 150) viedol 3:0 na sety a až poslednou slabou dráhou (120) ponúkol čestný setový bod Kaiglovi. Marčekov zbabraný záver ovplyvnilo aj jeho zranenie.
Ferovi Dovičičovi (578) sa proti Robovi Verešovi (569) vodilo lepšie.
Vyrovnanou a dobrou hrou si vytvoril po troch dráhach nad Verešom výrazný náskok 40 kolkov. Škoda, že na tej poslednej sa mu prestalo dariť, určite mohol atakovať 600-ku. Vrútočan Dovičičovu indispozíciu takmer dokázal využiť, no mohutným finišom len zmiernil svoju prehru.
Po prvej runde bol stav pre Galantu ešte lichotivý 1:1 na body a na Vrútky strácali iba 45 kolov.

Aj druhá galantská dvojička dokázala ako-tak držať krok s domácimi hráčmi.
Ikona vrútockých kolkov Miro Ruttkay (564) si vytvorila rozhodujúci náskok nad Bystrom Horníkom (527) už na prvej dráhe. Potom už išlo o vyrovnaný súboj, no z hry Ruttkaya bolo cítiť, že na dráhach ukazuje len toľko, koľko potrebuje, aby Horníka s prehľadom zdolal.
Blízko k bodu mal Zolo Madarás (550).
Prvá dráha mu ešte nevyšla (119), no následne začal svojho protihráča Eda Ilovského (559) doťahovať. Posledný set bol už v plnej réžii Zoliho. Po 21.hodoch mu na displeji svietilo fantastických 141 zvalených kolkov. Zdalo sa, že víťazstvo mu už nemôže ujsť. Potom však prišiel skrat v podobe troch záhodov (jeden z nich existenčný) a Vrútočana nebolo treba dvakrát núkať.
Celkových 13 záhodov bolo hlavnou príčinou Madarásovej prehry. V súboji dvoch extrabombardérov vyhral nakoniec ten domáci.
Pred záverečnou dvojicou už viedli Vrútky 3:1 a svoj náskok zveľadili na 91 kolkov.

Galantským finišmanom ich vystúpenie vôbec nevyšlo.
Dodo Butko (508) v najkratšom možnom čase, po troch dráhach, prehral s Jožom Adamčíkom (534). A hoci Adamčík so svojim výkonom vôbec nebol spokojný, na Butka to stačilo. Čestný setový bod získal hosťujúci hráč až vďaka zlepšenej poslednej dráhe.
Ešte horšie dopadol Stano Kupčok (497). Už pred zápasom galantský kapitán naznačoval, že mu vrútocká kolkáreň príliš nevonia, no ani sám nečakal, že vôbec prvý krát v sezóne neprekoná hranicu 500 kolkov a jeho výkon bude vôbec najslabší v celom extraligovom kole.
Marián Ruttkay (629) s ním nemal žiadnu prácu, naložil mu poriadny výprask a najväčším dielom sa pričinil o debakel Galanty vo Vrútkach.

Lokomotíva podala svoj štandardný výkon, nad všetkými vynikol vynikajúcim výkonom Majo Ruttkay, naopak, Galanta zahrala svoje najslabšie číslo na vonkajších dráhach.
TJ lokomotíva Vrútky – MKK Slovan Galanta 7:1 (3.436 – 3.187), 17:7 na setové body.

Kompletné výsledky a štatistiky Extraligy mužov nájdete na adrese:
 http://kolky.sk/extraliga-muzi/


Prvý ročník Galanty v Extralige očami Stana Kupčoka

Galantskí kolkári majú za sebou prvý extraligový ročník vo svojej temer šesťdesiat ročnej histórii. Konečné 10.miesto so ziskom ôsmich bodov síce nie je „bohviečo“, ale pred začiatkom ročníka boli prognózy mnohých „odborníkov“ oveľa pesimistickejšie. Ani samotní hráči Galanty nečakali vzhľadom na svoje výkony a skúsenosti hráčov, že urobia dieru do sveta.
Preto je 10.miesto a záchrana v súťaži vynikajúcim úspechom.
Definitíva o tom padla nie na kolkárskych dráhach, ale na mimoriadnom zasadnutí Rady Slovenského kolkárskeho zväzu, ktoré sa konalo v nedeľu 12.apríla v Rakoviciach. Členovia Rady na základe podnetu štyroch krajských zväzov (BA, NR, TN, BB) rozhodli, že platia výsledky dosiahnuté na dráhach a hosťovanie Žolta Polomu o ktorom sa viedli diskusie nemá na výsledky v súťaži žiadny dopad.
Galanta skončila na 10.mieste. Jedenáste Košice a dvanáste Sučany B budú hrať o dve miesta v Extralige v dvojkolovej baráži (kolkárne Piešťany a Veľký Šariš) s Rakovicami a Trstenou.

 

Stano Kupčok, kapitán galantského Áčka má k pôsobeniu MKK Slovan Galanta v Extralige tento komentár:

Aj napriek poslednej hladkej prehre vo Vrútkach, historicky prvé pôsobenie Galanty v najvyššej súťaži dopadlo pre Slovan veľmi úspešne.
Galanťania obsadili v tabuľke konečné 10.miesto, ktoré im zabezpečilo účasť v extralige aj v nasledujúcom ročníku.
A to je veľké prekvapenie.
Prekvapenie pre samotných Galanťanov, ale určite aj pre mnohých iných priaznivcov kolkárskeho športu.
Viacerí Galante predpovedali rýchly koniec v tejto súťaži, no hráči v čierno-bielych dresoch, hoci niekedy aj s trochou šťastia, dokázali získať 8 bodov za štyri víťazstvá. A tie im stačili na priamu záchranu.
Okrem víťazných duelov odohrala Galanta ďalšie dobré zápasy, v ktorých jej len máličko chýbalo k remíze, či dokonca k dvojbodovému úspechu.
Slovanisti dosiahli aj pár pozoruhodných výsledkov.
Dva krát prekonali svoje klubové maximum a aj niektorí jednotlivci si vytvorili svoje osobné rekordy. Kolektívny rekord Galanty má teraz hodnotu 3559 zvalených kolkov, ktorý družstvo dosiahlo v Podbrezovej.
Miro Chovanec si na Interi utvoril osobný rekord a zároveň je jeho číslo 640 najvyšší dosiahnutý výkon jednotlivca v drese Slovana.
Rekordy si vytvorili aj iní hráči: Stano Kupčok v Spišskej Novej Vsi – 633, Dodo Butko v Podbrezovej – 622 a Bystro Horník – 598 na Interi.
Kupčokovych 633 bolo dokonca tretím najlepším výkonom na spišskonovoveskej kolkárni v celom ročníku extraligy. Viac dokázali zahrať len Zavarko z Podbrezovej a Peter Nemček z Modranky.
Aj ostatní hráči dosiahli niekoľko pekných výkonov. Veľkým prínosom pre družstvo sa stal Fero Dovičič, ktorý prišiel na hosťovanie z Hlohovca v polovici súťaže. V jarnej časti bol najlepším hráčom Galanty. Najviac pomocných bodov zas pre Slovan získal Zolo Madarás (9).
Galanta sa ani počas pôsobenia v najvyššej súťaži nedokázala zbaviť svojho dlhoročného neduhu, veľkého množstva záhodov.
V priemere na zápas ich bolo takmer 28, čo je na Extraligu až príliš veľa. Neraz práve zbytočné záhody rozhodli o tesných prehrách Galanťanov.

Na úspešnom premiérovom pôsobení Slovana v extralige sa podieľali títo hráči: Dodo Butko, Zolo Madarás, Bystro Horník, Paťo Tumma, Stano Kupčok, Fero Dovičič, Miro Chovanec, Viktor Tyavoda, Žolti Poloma, Karol Kaigl, Maťo Kaigl a Lajči Šarkőzi.

Podrobnú štatistiku o prvom roku Galanty v Extralige, ktorú Stano Kupčok pripravil, nájdete TU


MKK Slovan Galanta B – Slávia Nitra A 3192:2991 (6:2)
Galanta 11.apríla 2015

Rezerva Galanty predviedla v závere 2.kolkárskej ligy západ výborný finiš.
Po prehre s Tlmačmi v 25.kole šnúrou štyroch víťazstiev v rade získala osem dôležitých bodov. Pred posledným zápasom doma so Sládkovičovom A má zabezpečené slušné 10.miesto.

V zápase s Nitrou A začal tím pod vedením Kiky Hegedüšovej, ktorá v deň zápasu oslávila dvadsiate narodeniny, veľmi dobre.
Hegedüšová (556) s veľkou prevahou 4:0 na sety zdolala Križana (461). Aj Tyavoda (524) moc šancí Hudekovi (494) nedal a domáci viedli 2:0 rozdielom 125 kolkov.
Úvod ako z partesu, ale Galanťania ešte mali v pamäti úvod zápasu s Tlmačmi, ktorý bol temer rovnaký a nakoniec skončil prehrou.

Hostia sa v ďalšom priebehu síce vzchopili, ale história sa neopakovala.
Chovanec (524) si poradil s Bencom (501) a pridal ďalší bod pre Galantu.
Hostia prvý raz zabodovali, keď Jeriga (540) podľahol najlepšiemu hráčovi hostí Adamčíkovi (548). Jeriga v dvoch setoch prehral iba tesne o 1, resp. 2 koly.

Záverečné súboje tiež skončili remízou.
Šarközimu (472) sa moc nedarilo a dovolil hosťujúcemu Pivoňkovi (495) získať bod.
Viacej už Nitranom nedovolil Maťo Pilcz. Najlepším výkonom zápasu 576 zvalených kolkov jednoznačne porazil Liptáka (492), ktorý mu nedokázal zobrať ani set.

Galanta B dokázala s prevahou poraziť Nitru B, ktorá má už v druhej lige isté 3.miesto pomerom 6:2 rozdielom 201 kolkov.

Kompletné výsledky a štatistiky 2.KL nájdete na adrese:
 http://kolky.sk/2-liga-zapad/


MKK Slovan Galanta C – TJ Slavoj Sládkovičovo B 2014:1916 (4:2)
Galanta 11.apríla 2015

Až v poslednom zápase tretej ligy sa galantským Céčkarom podarilo odpútať z predposlednej priečky v tabuľke.
Víťazstvá v posledných troch kolách a zisk šiestich bodov pomohol Galante k postupu na konečnú 5.priečku v tabuľke.

Derby zápasy so Sládkovičovom B sú vždy lotériou a nemajú favorita. K víťazstvu Galanty v sobotu prispel vyrovnaný, kolektívny výkon a výborný výsledok Jirka Kaigla (541), ktorý sa stal najlepším hráčom zápasu.

V úvode Sedlák (480) prekvapivo podľahol Šalátovi (490), ale Jirko Kaigl (541) získal pre Galantu slušný náskok, keď Tibora Gála (461) porazil o 80 kolkov.

Slušný náskok získal aj Ašváni (501) ktorý porazil Kristiána Gála (464) o 37 kolkov.
V poslednom dueli Száz (492) tesne podľahol Ivanovi Pelecovi (501) a víťazstvo Galanty bolo na svete.

Galanta C zvíťazila 4:2 rozdielom 98 kolkov.

Kompletné výsledky a štatistiky 3.KL nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…a-2014–2015/


4.finálový turnaj 1.Dorasteneckej ligy
Veľký Šariš 12.apríla 2015

Aj v 1.Dorasteneckej lige sme spoznali po štvrtom, záverečnom finálovom turnaji nového majstra Slovenska.

Štvrtý finálový turnaj vo Veľkom Šariši bol v réžii domácich dorastencov.
Podali kvalitné výkony a s prevahou zvíťazili výkonom 1673 zvalených kolkov pred Podbrezovou (1595) a Modrankou (1558).
Štvrtá priečka pripadla Sučanom (1551). Na piatom mieste skončila Stará Turá (1550).
Z jednotlivcov bol najlepší domáci Foriš (571) pred Dolnákom zo Starej Turej (564) a ďalším domácim hráčom Roháľom (551).

Dorastenci MKK Slovan Galanta (1504) skončili na poslednom, šiestom mieste.
Vo Veľkom Šariši sa im nedarilo.
Najlepšia z Galanty bola Machálková výkonom 505 zvalených kolkov. Rózsár za ňou zaostal o jediný kol (504) a Mazúchová (495) nedosiahla na päťstovku.
Výkon Dvorščáka (453) sa do výsledkov nezapočítaval.

Novými majstrami Slovenska pre ročník 2014/15 sa stali dorastenci TJ Slavoj Veľký Šariš.
Blahoželáme !
Na druhom mieste skončila Stará Turá a tretiu priečku si vybojovala Podbrezová.
Na štvrtom mieste skončili Sučany, na piatom Modranka a dorastencom Galanty patrí v tomto ročníku šiesta priečka.
Z jednotlivcov v štyroch finálových turnajoch najlepšie výkony podával Dolnák, pred Babčanom a Forišom.
Z galantských dorastencov skončila Mazúchová deviata a Machálková desiata. (Boli najlepšie z dorasteniek !)
Rózsárovi patrí celkove 24.miesto a Dvorščákovi 26.miesto.

Kompletné výsledky a štatistiky 1.DL nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…-liga-zapad/


Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta
18.apríla 2015 sobota 14:00 Sládkovičovo A – Galanta B – 30.kolo 2KL

Ostatné zápasy na kolkárni v Galante
14.apríla 2015 utorok 16:00 Cabaj-Čápor – Šaľa A – 30.kolo 1KL
16.apríla 2015 štvrtok 17:00 Vyhodnotenie klubovej kolkárskej ligy – Klub priateľov turistiky Galanta

Komentáre

1 | ADMIN @ | pred deviatimi rokmi

SUPEER

Blahozelam

reagovat

2 | jeriga @ | pred deviatimi rokmi

krásny úspech Galanty, pôsobenie v ďalšom ročníku Extraligy možno naštartuje našu mládež na presadenie sa do mužstva. Veď hrať najvyššiu súťaž je sen, len niekto si to neváži. B mužstvo obsadilo pevne 10 miesto, čím máme zabezpečenú účasť i v budúcej sezóne v 2. lige západ. To motivovanie do každého jarného stretnutia o každý bod sa vyplatilo. A ukázalo, že ak sa chce, tak máme aj na viac ako na 10. miesto!

reagovat

3 | Lemon @ | pred deviatimi rokmi

Gratulácie

Páni, robíte mi radosť. Len mi je ľúto, že najväčšie úspechy dosahuje Galanta po mojom odchode :P … Gratulujem ešte raz!

reagovat

4 | ladislav Kovács @ | pred deviatimi rokmi

Gratulacia

galantský priatelia kolkári gratulujem Vám udržaniu sa extraligovej sútaži a prajem Vám v novom súťažnom ročníku dobré vysledky pohodu v kolektíve a radosť z dosiahnutých výsledkov.

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.