Galanta darovala Vrútkam dva body - MKK Slovan Galanta

Galanta darovala Vrútkam dva body

Napísal: Jozef Butko pred deviatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

13.septembra 2015

Už dávno nemali (… a možno dlho mať nebudú…) kolkári galantského Áčka v Extralige takú šancu vyhrať, ako v sobotu vo Vrútkach.
Domáci kolkári, zvyknutí doma na víťazstvá po bezkrvnom výkone Galante ponúkali od začiatku do konca oba body, ale tá ponuku nevyužila.
Finišmani Madarás a Butko záver nezvládli a hoci im stačili výkony na úrovni 520–530 zvalených kolkov, nedokázali to.
Vrútky nakoniec porazili Galantu o 22 kolkov 5:3 a po zápase zavládla nespokojnosť paradoxne na oboch stranách.
Vrútky boli sklamané z podpriemerných výkonov svojich hráčov a Galanta z premrhanej šance na zisk drahocenných dvoch bodov.
Aj Béčko Galanty dopadlo zle-nedobre. Podľahlo doma Victorii Pezinok a dôvodov prehry bolo viacej. Znovu, u po koľký raz, bude o čom viesť dlhočizné debaty…
V uplynulom kole potešili Céčkari, ktorí v derby zápase porazili Sládkovičovo B a hlavne dorastenci. Na pôde ambiciózneho súpera TJ Rakovice A podali na začiatku súťaže dobré výkony a zdolali nebezpečného súpera.
Hráči galantského Áčka sa cestou zo zápasu vo Vrútkach zastavili v Manínskej tiesňave, kde strávili v krásnej prírode a neskôr pri ohníku príjemný večer.


TJ Lokomotíva Vrútky A – MKK Slovan Galanta A 3257:3235 (5:3)
12.septembra 2015 Vrútky

V 2.kole ELM sa Galanťania takmer postarali o veľké prekvapenie.
Na ťažkej kolkárni vo Vrútkach, ktorú majú domáci hráči dokonale naštudovanú, mohol Slovan tento krát nachytať skúsených kolkárov z Turca na hruškách.

5-16-kolkaren-vrutky

Kolkáreň TJ Lokomotíva Vrútky


Vrútky podali na ich pomery veľmi slabý výkon a hostia dlho živili nádej najprv na šokujúce víťazstvo, v závere aspoň na cennú remízu. Žiaľ, záver stretnutia Galanta nezvládla a ponúkané body odmietla („galantne odmietla“, tak to komentoval Peter Marček z Vrútok).
Už v úvodných súbojoch bolo badať na Vrútočanoch, že nie sú vo svojej koži, avšak výkony boli ešte vcelku dobré. Peťo Marček (586) si hravo poradil s bývalým spoluhráčom Stanom Kupčokom (519), keď mu nedaroval ani jeden setový bod. Kupčokovi celkom vyšli na nedávnom turnaji vo Vrútkach oba náhody, a preto si trúfal na slušný výkon aj v ostrom zápase. No nepodarilo sa mu to. Jeho kolegovi na susedných dráhach sa už viedlo podstatne lepšie. Fero Dovičič (582) vyprášil pre zmenu 4:0 na sety Jozefa Adamčíka (549). Dovičič hral dobre na každej dráhe, čím dokázal odolať občasným Adamčíkovým útokom, a tak po prvej tretine bol stav zápasu 1:1 a Vrútky viedli o 34 kolkov.

5-16-marcek

Peter Marček, najlepší hráč domácich už dlho nepodal podľa vlastných slov taký slabý výkon (586)

5-16-kupcok

Stano Kupčok si pred zápasom veril

5-16-dovicic

Najlepším hráčom Galanty bol Ferko Dovičič

 

V strednej časti stretnutia už výrazne naklonili misky váh na svoju stranu Galanťania. Tu sa už nestačili čudovať ani diváci, čo sa to deje s domácimi borcami. Hlavne Miro Ruttkay (516) hral veľmi slabo a tak sa zrodil ďalší „kanár“. Pepa Touš (572) mu hravo zobral všetky setové body. Toušovi sadli ťažšie vrútocké dráhy hneď na prvý pokus. Ešte na nich ešte nikdy nehral a napriek tomu nečakane ľahko získal druhý bod pre hostí.
O poznanie ťažšie to mal so svojim súperom Žolti Poloma (555). Vrútočan Edo Ilovský (544) mal síce pomalší rozbeh, no potom už váľal dobre. Avšak až príliš sa ponáhľal dopredu. Poloma to využil, počkal si na záverečné Ilovského zaváhanie a precíznym záverom uchmatol prizerajúcemu sa Vrútočanovi bod spred nosa pre Slovan.

5-16-ruttkay

Miro Ruttkay je zvyknutý na domácej kolkárni na iné výkony ako 516

5-16-tous

Posila Galanty z Jeseníka Pepa Touš podal vo Vrútkach dobrý výkon

5-16-edo-ilovsky

Edo Ilovský bojoval, ale na Polomu to nakoniec nestačilo


Pred záverečnou tretinou bol stav zápasu 1:3 na body pre hostí a k dobru mali 33 kolkov.

Rozhodujúce záverečné duely boli najdramatickejšie, hoci ponúkli najmenej športovej krásy.
Napätie a boj o každý kolík dodal týmto súbojom zvláštny charakter a málokto si všímal, že vlastne podávané výkony neboli na extraligovej úrovni.
Peter Hanko (519) uhral len jednu dráhu (156), no škoda pre Slovan, že Dodo Butko (490) to nedokázal využiť. Butko začal veľmi zle (dráha 113), potom sa o niečo zlepšil, no hostia sa rozhodli striedať.
Nastúpil Paťo Tumma a všetci Galanťania mu držali palce, aby mu vrútocké dráhy sadli. Hostia potrebovali zlepšenie v hre, potrebovali kolky do konečného súčtu.
No Tummovi to nevyšlo.
V podstate len pokračoval v tom, čo hral aj Dodo Butko. Avšak zmenila sa hra v podaní Hanka. Ten akoby sa zľakol novej tváre na pľaci a začal hrať priam mizerne. Bod pre Vrútky však nakoniec ustrážil.
Nečakane dramatický duel zohral Zolo Madarás (517) s Mariánom Ruttkayom (543). Zolo nehral bohvie ako dobre, no keď Ruttkay ml. začal hádzať jednu trojku od stredu za druhou a do plných mu svietilo na displeji 74, to už bola prisilná káva pre domácich divákov, ktorí sedeli v hľadisku ako obarení. Marián, podobne ako Hanko, zahral len jednu výbornú dráhu (158), no pred záverečným setom vyhrával na body Madarás a na celkové víťazstvo mu stačila remíza na poslednej dráhe. Túto úlohu plnil ešte pár hodov pred koncom. V tej chvíli už bolo jasné, že Galanta vo Vrútkach dva body za víťazstvo nezíska, no Madarás držal v rukách cenný bod za celkovú remízu. Nakoniec, jedným záhodom, túto šancu pustil z rúk. Práve tento jeden hod mu v závere chýbal. Takže nakoniec z povinného, ale nesmierne vydretého víťazstva sa radovali domáci hráči.
Aj keď slovíčko „radovali“ vôbec nevystihuje pohrebnú náladu vo vrútockom kolektíve. Divák, ktorý by došiel na zápas v absolútnom závere, by zrejme nechápal, ako sa vlastne stretnutie skončilo. Domáci nahnevaní a rozhádaní, hostia smutní, diváci ešte stále zmeravení v hľadisku…
Veľká škoda nevyužitej šance.
Vo Vrútkach sa body získavajú len zriedkavo a takáto obrovská šanca sa už zrejme nezopakuje.
Galanťania sa však musia otriasť z nešťastnej straty bodov a sústrediť sa na ďalší náročný zápas. O týždeň bude Galanta hostiť ambiciózne Sučany.

Komentár: Stano Kupčok

 

Názor Peťa Marčeka, najlepšieho hráča Vrútok k zápasu Vrútky – Galanta na Facebooku TJ Lokomotíva Vrútky:

Veľmi ťažko sa mi hodnotí dnešný výkon, len napíšem že Galanta sa dnes zachovala galantne a nenachytala nás na hruškách.
Dnešný zápas ukázal realitu našej výkonnosti. Horšie na tom je že medzi nami sú hráči, ktorí sú sebci a čakajú len pomoc od druhých a keď majú vrátit, „skutek utek“. K tomu sa pripoja slabšie výkony Ruttkayovcov, ktorí boli oporou a dráma je na svete.
Náš dnešný výkon 3257 by patril do hlboko nižšej súťaže a zázračný prútik na ktorý niektorí čakajú nezačal švihať. A myslím že bez tréningu ani nezačne.
Musím aj o sebe napísať že môj výkon v tomto zápase tiež nebol najlepší a tiež by som si mal odpustiť také výpadky ako som predviedol.
Ale kolkárska spravodlivosť nezaúradovala a dnešný zápas sme bodovali naplno, len nie že by sme vyhrali, ale Galanta prehrala.
Ich skúsení hráči Jozef Butko a Zoltán Madarás nezvládli záver zápasu a mohli sme sa trpko radovať z dvoch bodov čo je asi jediné čo nám prinieslo radosť.

Výsledky a štatistiky 2.kola Extraligy mužov nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-lmaa.htm


MKK Slovan Galanta B –KK Victoria Pezinok 3009:3030 (3:5)
12.septembra 2015 Galanta

Galantské Béčko zdá sa pokračuje v mizérii, ktorú produkovalo v minulom roku. Na domácej pôde podľahlo tesne, o 21 kolkov, Victorii Pezinok.
Na ospravedlnenie treba spomenúť problémy so zostavou a absenciu opory Hegedüšovej. Jedna chýbajúca hráčka by však nemala mať vplyv na celkový výkon družstva.
Už úvod zápasu Galante nevyšiel.
Miro Chovanec (520) síce výkonom neoslnil, ale bod získal. Jeho súper Hrabinský (504) začal veľmi zle (1.dráha 109) a potom už ho nedokázal dobehnúť. Chovanec sa trápil s boľavým kolenom, ale nakoniec súboj zvládol.
Druhý hráč Galanty B Jeriga (532) dosiahol síce z domácich najlepší výkon, ale premrhal možnosť získať bod so svojím súperom, najlepším hráčom Victorie Pezinok Petrom Beckom (548).
Jeriga sa po sľubnom začiatku (141 a 142) dostal do vedenia 2:0 o 31 kolkov. Nedokázal však súpera „doraziť“ ale výkonom 119 na tretej dráhe mu ponúkol šancu na obrat. Beck ponuku prijal (157) a zvíťazil aj na poslednej dráhe. Jerigovi dokonca na „štvorke“ vypršal čas a prišiel o jeden hod.

Pri remíze 1:1 bola remíza aj na koly 1052:1052.

Stredná časť zápasu bola tiež vyrovnaná.
Karol Kaigl (527) s prevahou získal bod so Šmotlákom (457). Hlavne vďaka kvalitnej dorážke (196) si hravo poradil so súperom, ktorý s ním držal krok iba v hre do plných.
Naopak Ašváni (469), ktorého museli „vytiahnúť“ zo stavby nedokázal zopakovať dobré výkony z 3.ligy a podľahol Pecháčkovi (517).

Na výsledkovej tabuli svietila remíza 2:2. Galanta B viedla o 22 kolkov.

Záver zápasu bol pre Galantu ako zo zlého sna.
Ďuriš absolútne nezvládol dve dráhy (87 a 111 !!!) a poskytol Victorii Pezinok veľkú šancu na zisk bodov. Striedajúci Šarközi (133 a 120) už z tejto katastrofy nedokázal „urobiť číslo“. Celkový výkon oboch hráčov 451 zvalených kolkov proti Oravcovi (511) samozrejme nestačil.
Bystrík Horník (510), ktorý sa tento raz nevmestil do zostavy Áčka síce získal proti Trochanovi (493) „povinný“ bod, ale dohnať stratu, ktorú vytvoril Ďuriš už nedokázal.

Victoria Pezinok zvíťazila o 21 kolkov 5:3.

Výsledky 3.kola 2.kolkárskej ligy západ nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…-03-kolo.htm


MKK Slovan Galanta C – TJ Slavoj Sládkovičovo B 2016:1913 (5:1)
9.septembra 2015 Galanta

Zdá sa, že galantskému Céčku sa bude v tretej lige dariť lepšie, ako v minulom ročníku.
Aj druhý zápas zvládli hráči veľmi dobre a získali do tabuľky ďalšie dva body. S prevahou, rozdielom 103 kolkov, zvíťazili v derby zápase proti Sládkovičovu B.
V zostave chýbala opora Jirko Kaigl, ktorý si užíva zaslúženú dovolenku.
Vedúci družstva Janko Ašváni preto nominoval do zostavy Kiku Hegedüšovú, ktorá sa mu odvďačila tak, že dosiahla najlepší výkon zápasu.
Hegedüšová (541) porazila Krnáča (507) na pohľad s veľkou prevahou. Hneď na prvej dráhe (158) získala sľubný náskok nad Krnáčom (117). Ten potom zabojoval, uchmatol jej ďalšie dva setové body a poriadne ju vystrašil. Vo vyrovnanom tesnom závere ale mala predsa o štyri kolky navrch Hegedüšová a získala potrebný setový bod.

Ernest Száz (492) ako jediný z domácich nestačil na najlepšieho z hostí Adriána Šaláta (522) a umožnil Sládkovičovu získať čestný bod.

Ďalší dvaja domáci hráči svojich súperov porazili.
Ťažšie to mal Ašváni (514), ktorý s Gálom (497) na sety remizoval 2:2, ale celkove ho o 17 kolkov porazil.
Najväčší rozdiel získal prekvapujúco Nedoma (469), ktorému Janko Pelec (387) nekládol temer žiadny odpor.

Z očakávanej drámy to bol nakoniec pre Céčko Galanty príjemný víťazný zápas.

Výsledky 2.kola 3.kolkárskej ligy TT a NR kraja nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-zmvm.pdf


TJ Rakovice A dorast – MKK Slovan Galanta dorast 1570:1590 (0:2)
13.septembra 2015 Rakovice

Správnou nohou vykročili do nového ročníka 1.Dorasteneckej ligy západ kolkári MKK Slovan Galanta. Na pôde ambicióznych dorastencov TJ Rakovíce A zvládli zvíťazili rozdielom 20 kolkov a pripísali si do tabuľky prvé dva body.

V úvode zápasu dominovala po kvalitnom, vyrovnanom výkone Nika Mazúchová. Výkonom 547 zvalených kolkov porazila domáceho Milana (499) a získala pre Galantu výrazný náskok.
Potešil aj Samo Dvorščák (518), ktorý solídnym výkonom dokázal s domácim Magalom (518) remizovať.

V druhej časti zápasu dorastenci TJ Rakovice A ešte viac pridali a snažili sa víťazstvo strhnúť na svoju stranu.
Najlepší výkon z domácich podala Natália Šintálová (530), ktorá tesne porazila našu Paťu Machálkovú (527), ktorá tým udržala náskok z prvej polovice zápasu a potvrdila víťazstvo Galanty.
Nič na tom nezmenil ani výkon ´dalšej domácej hráčky Vargovej (522), ktorá s prevahou porazila Rózsára (po 91.hode ho pre zranenie striedal Kivaroth – spolu výkon 441).

Dorastenci Galanty porazili nebezpečného súpera a tešili sa z prvých bodov.

V šprintovom rozstrele si družstvá body podelili.
Magala podľahol Machálkovej a Milan zvíťazil nad Kivarothom.

Výsledky 1.kola 1.Dorasteneckej ligy západ nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…y/1-kolo.htm


Manínska tiesňava

5-16-camping

Kolkári galantského Áčka sa po zápase vo Vrútkach cestou domov zastavili v chatovej osade pri Manínskej tiesňave.
Prekrásny vápencový kaňon Manínska tiesňava je najužším skalným kaňonom v strednej Európe.
Aj keď pobyt bol krátky a trval iba niekoľko hodín, naozaj stál za to.
Ferko Dovičič vopred zabezpečil nocľah a všetkým hráčom dobre padlo trochu vypnúť, poprechádzať sa a pokochať sa v krásnej prírode.
Po dramatickom, nešťastne prehranom zápase to bol balzam na oči a dušu.
Spoločne sme potom strávili príjemný večer pri ohníku a opekaní slaniny a iných dobrôt.
Aj s pohárikom dobrého vínka…
V pokoji sme rozobrali zápas, otvorene si pohovorili o chybách a na rad prišli aj vtipy a dobrá nálada. Navzájom sme spoznali aj ďalšie ľudské stránky a postoje svojich spoluhráčov.
Ukázalo sa, že jeden prehratý zápas nie je žiadna tragédia. Možno nás to posilní a vyhráme iné.
Strávili sme spolu pekný večer.
V dnešnom svete, keď sa všetci neviem prečo niekam stále ponáhľame, je to možno vzácnosť takto si „povyraziť“.
Môžeme Vám ale všetkým takéto niečo len vrelo doporučiť.
Urobte to už po najbližšom kole…

555-manin-1

555-manin-3-lezec

555-manin-4 

555-poloma-manin

555-maninska-tiesnava

5-16-manin-2

5-16-rano

5-16-manin-3

5-16-zuby  

Trochu hygieny ráno…


Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

16.9.2015 streda o18:00 hod. Zlaté Klasy C – Galanta C 3.kolo 3KL
19.9.2015 sobota o 11:00 hod. Galanta A – Sučany A 3.kolo ELM
19.9.2015 sobota o 15:00 hod. Bánovce n/B – Galanta B 4.kolo 2KL
20.9.2015 nedeľa o 10:00 hod. Galanta dor. – Rakovice B dor. 2.kolo DL

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante

19.9.2015 sobota o 14:30 hod. Sládkovičovo B – Nitra C 3.kolo 3KL

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.