Galanta definitívne na druhom mieste - MKK Slovan Galanta

Galanta definitívne na druhom mieste

Napísal: Jozef Butko pred desiatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

29.marca 2014

Minulý týždeň bol pre galantských kolkárov veľmi úspešný. Na domácej kolkárni vyhrali všetky tri zápasy.
Čo potom ale povedať o uplynulom víkende.
Céčko vyhralo v Nitre nad Sláviou Nitra C, Béčko vyhralo na bratislavských Pasienkoch nad Limbachom a nakoniec Áčko v mimoriadne dôležitom zápase zvíťazilo v Hlohovci. Dve kolá pred koncom prvej ligy si tak definitívne zabezpečilo druhé miesto v tabuľke prvej ligy západ.
Naozaj husársky kúsok galantských kolkárov.

KKZ Hlohovec – MKK Slovan Galanta A 3249:3290 (3:5)
Hlohovec 29.3.2014

V sobotu 29.3.2014 niečo po 18:00 hodine si MKK Slovan Galanta A víťazstvom na pôde Hlohovca dve kolá pred koncom súťaže zabezpečil konečné druhé miesto v 1.lige západ!
Domáca Zentiva v tomto dueli potrebovala vyhrať, pokiaľ ešte chcela pomýšľať na strieborné umiestnenie. Naopak, Galanťania aj v prípade straty bodov, mali ešte šancu na reparát. Hostia nakoniec po dobrom kolektívnom výkone dali bodku za špekuláciami a rôznymi kalkuláciami v posledných kolách a svojim prenasledovateľom prenechali už len súboj o bronz.

11-kolkaren-hlohovec-29-3-2014

Kolkáreň FUNK v Hlohovci

 

Obaja súperi nastupovali bez svojich tradičných opôr: Matúša Kadlečíka na strane domácich a Zola Madarása na strane hostí. Plnili si totiž svoje povinnosti vo volebných komisiách pri voľbe prezidenta. Obaja svojim družstvám chýbali, no Galanta mala za Zoliho viac ako adekvátnu náhradu – Mira Chovanca. Naopak, Hlohovcu sa za chýbajúceho kľúčového hráča nepodarilo nájsť podobnú alternatívu.

11-kovac-tyavoda-hornik-dovicic

Prvá štvorica v zápase, zľava: Kováč, Tyavoda, Horník, Dovičič

 

Pre Galantu bolo veľmi dôležité správne zachytiť vstup do stretnutia. Proti skúsenému Milanovi Kováčovi st. nastúpil Viktor Tyavoda a Bystro Horník si zmeral sily s Ferom Dovičičom, ktorý posledné zápasy odohral vo skvelej forme. Viktor sa počas celého duelu svojho súpera držal na dostrel, bojoval, čo mu sily stačili, no predsalen hlavne v dorážke prejavil Kováč svoju rutinu a výkonom 580 sa stal najlepším hráčom zápasu. Tyavoda mu však s pekným číslom 561 slušne sekundoval. O všetkom rozhodli hlavne záhody, keď domáci hráč mal len jeden a Galanťan ich urobil až osem.
Bystro Horník začal svoju hru vynikajúco. Hneď od začiatku mal prevahu nad svojim súperom, ktorý sa zjavne trápil. To, čo však predviedol Bystrík v ďalšom priebehu tohto súboja, sa len tak často nevidí. Uragán z jeho ruky na druhej dráhe sa zastavil na čísle 179! Jeho nešťastný protihráč to evidentne psychicky nezvládol a z útlmu sa už nespamätal. V polovičke hry viedol Horník nad Dovičičom už o 68 kolkov! Ďašia dráha však hráčovi Galanty vôbec nesadla a uhral na nej iba slabučkých 105! Naozaj neuveriteľná sínusoida… V každom prípade sa Bystro Horník stal s číslom 579 najlepším hráčom hostí, na druhej strane Fero Dovičič s 518 domácich sklamal. Galante úvod vyšiel nad očakávanie, keď za stavu 1:1 vyhrávala o 42 kolov.

11-nastup-hracov

Nástup ďalších hráčov, zľava: Poláčik, Chovanec, J.Pažitný, Kupčok

 

V druhej tretine sa proti sebe postavili Roman Poláčik s Mirom Chovancom a proti Jurovi Pažitnému si zahral Stano Kupčok. Chovanec, ktorý sa v „B“ družstve ku koncu súťaže zlepšuje, si zaspomínal na minulosezónnu formu a výbornou hrou na prvých troch dráhach nadobudol pohodlný náskok nad Poláčikom. Ten síce postupne dvíhal úroveň svojej hry, no Miro si aj napriek slabšej poslednej dráhe potrebný náskok udržal a získal tak dôležitý pod pre Galantu. Chovanec v deň svojich menín s výkonom 573 skvele zastúpil absentujúceho Zola Madarása, čo bol významný moment v celom zápase. Domáci hráč nakoniec uhral slušných 553, no na bod mu to nestačilo.
Stano Kupčok vôbec nezačal dobre. Nevedel sa dostať do tempa, striedal dobré hody s mizernými a tak nečudo, že po dvoch dráhach prehrával s Ďurom Pažitným 0:2. Našťastie pre Galantu, taktiež Hlohovčan zaostával za očakávaním a náskok, ktorý si vytvoril nebol nijako veľký. Kupčok pomaly začal nachádzať správny spôsob hry a na záver predviedol výborný finiš, vďaka ktorému porazil súpera 539 ku 500 a získal ďalší potrebný bod pre Slovan.
A tak hostia vyhrávali 3:1 a náskok 101 kolkov sa zdal byť rozhodujúci.

11-anton-pazitna-st

Na dôležitom zápase nemohol chýbať Anton Pažitný st. – legenda kolkárskeho športu v Hlohovci

 

Záverečné súboje obstarali Pišta Baráth (538) s Dodom Butkom (537) a Tóno Pažitný (560) s Maťom Kaiglom (501). Prvý spomínaný súboj bol vyrovnaný. Butko začal veľmi dobre a hneď po prvom sete mal nad Baráthom náskok 22 kolkov. No kapitánovi hostí sa v ďalšom priebehu prestalo dariť a domáci hráč postupne ukrajoval z jeho náskoku, až napokon vyhral o jeden kôl.
Martin Kaigl opäť pokračoval v nepresvedčivých výkonoch z minulých zápasov a trápil sa počas celej hry. Tóno Pažitný mu naložil 59-kolovú nádielku, avšak v konečnom účtovaní to domácim aj tak nepomohlo. Výrazný náskok sa už galantským finišmenom podarilo udržať a hoci nezískali ani jeden pomocný bod, splnili svoju úlohu a doviedli zápas do úspešného konca. Snaha domácich už bola márna.

Výsledok KKZ Hlohovec – MKK Slovan Galanta 3249 : 3290 (3:5) znamenal pre hostí rozhodujúci krok pre zisk druhého miesta v prvej lige.
 (SK)

Výsledky zápasov 24.kola 1.KL západ nájdete na adrese:
/…/24_kolo.htm

Poradie hráčov 1.KL po 24.kole nájdete na adrese:
/…2024kole.htm


TJ Karpaty Limbach – MKK Slovan Galanta B 3034:3049 (2:6)
Bratislava kolkáreň Pasienky 26.3.2014

Radosť, smiech a úľava.
Tak by sa dali definovať pocity a nálady galantských Béčkarov pri návrate domov z Bratislavy.
Zlepšená forma hráčov, ktorá sa odzrkadlila v zisku dôležitých bodov v posledných zápasoch v boji o záchranu vyvrcholila na bratislavských Pasienkoch víťazstvom nad Limbachom.

11-karpaty-limbach

TJ Karpaty Limbach

11-limbach-gab

Nástup hráčov, rozhodca Tibor Varga

 

Prvá fáza zápasu sa Galante B mimoriadne vydarila. Všetci traja hráči porazili súperov, získali body a veľmi nádejný celkový náskok 102 kolkov.
Madarás (527) zvíťazil nad Bičanom, Hegedüšová (519) zvíťazila nad Holendom (510) a Jeriga (524) zvíťazil nad Lačným (443).

Druhá časť zápasu už taká úspešná nebola.
Dokonca to už vyzeralo tak, že temer neprekonateľný náskok Galanty sa rozplynie.
Pred poslednými dráhami v zápase už viedli domáci…
Domáci Michal Beck (526) si poradil so Šarközim (489) a Sadloň (527) vyhnal z dráhy Jirka Kaigla už po 28.hode, keď ho striedal Sedlák. Ani on však nezabránil strate bodu (461). Posledný z domácich Karol Beck (513) však podľahol Karolovi Kaiglovi (529) a víťazstvo predsa len patrilo hosťom.

O dramatickom priebehu svedčí aj komentár z Facebooku od Jožka Jerigu:
„Po prvých troch hráčoch 0 : 3 a +102 kolov, po troch dráhach v druhej trojici sme prehrávali –2 koly! Ešte že zabrali na poslednej dráhe, ináč by sme prehrali........kolky sú kruté…“

Výsledky zápasov 27.kola druhej ligy a štatistiky nájdete na adrese:
/…27.kolo2.pdf

Slávia Nitra C – MKK Slovan Galanta C 1803:1862

Nitra 28.3.2014

Temer vždy pre galantských Céčkarov zakliata dráha v Nitre bola v piatok odkliata.

11-kolkaren-nitra

Dvojdráhová kolkáreň v Nitre


Od úvodu si hostia vypracovali mierny náskok a až do konca zápasu ho udržali.
Domáci Stančík (453) podľahol Jirkovi Kaiglovi (482) a Krajňák (400) prehral s Ďurišom (409).
Ďalší nitriansky hráč Kečkeméthy (469) podľahol výborne hrajúcemu Ašvánimu, ktorý sa výkonom 514 zvalených kolkov stal najlepším hráčom zápasu.

11-jan-asvani

Najlepší hráč zápasu Ján Ašváni

11-slavia-nitra-c

Kolkári Slávie Nitra, zľava: Mihálik, Kečkeméthy, Karlubík, Krajňák


Z domácich bol najlepším hráčom Mihálik (481), ale to už na víťazstvo Nitry nestačilo. Posledný hráč Galanty C Sedlák dosiahol výkon 457 zvalených kolkov.

Výsledky zápasov 22. kola tretej ligy a štatistiky nájdete na adrese:
/…22.kolo3.pdf


Najbližší program kolkárov Galanty
02.4.2014 streda 18:00 Hlohovec B – Galanta C 23.kolo 2KL
05.4.2014 sobota 09:00 Galanta A – Pobedim A 25.kolo 3KL
05.4.2014 sobota 13:00 Galanta B – Pobedim B 28.kolo 1KL

Ďalšie zápasy v kolkárni Galanta
04.4.2014 piatok 18:00 Tlmače – Tatran Bratislava 28.kolo 2KL
05.4.2014 sobota 16:30 Sládkovičovo B – Nitra C 23.kolo 2KL

Superliga muži Rakúsko – Paťo Tumma
5.4.2014 sobota 14:15 BSV Voith St.Pölten – BBSV Wien 8.jarné kolo
Kolkáreň VSE Sportplatz

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.