Galanta nečakane ľahko zdolala Inter B - MKK Slovan Galanta

Galanta nečakane ľahko zdolala Inter B

Napísal: Jozef Butko pred ôsmimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

20.marca 2016

Kolkári MKK Slovan Galanta A až nečakane hladko 7:1 zdolali Inter Bratislava B. Preskočili v tabuľke aj svojho súpera aj Podbrezovú C a dve kolá pred koncom súťaže im patrí 12.miesto.
Úspešné bolo aj galantské Béčko. Získalo dva body za víťazstvo nad rezervou Rakovíc. Tiež sa v tabuľke posunulo o stupienok vyššie a je na 13.mieste druhej ligy.
Céčko Galanty v poslednom zápase tretej ligy porazilo Šaľu C a skončilo na konečnom 6.mieste.
Dorastenci Galanty v treťom finálovom turnaji o majstra Slovenska vo Veľkom Šariši skončili na 4.mieste a pred záverečným turnajom v Galante sú na bronzovej priečke.
Veĺmi dobrým výkonom na turnaji zaujala naša Paťa Machálková, ktorá spolu s domácim Oliverom Kažimírom dosiahla najlepší výkon na turnaji – 556 zvalených kolkov.

MKK Slovan Galanta A – Inter Bratislava B 3327:3130 (7:1)
19.marca 2016, kolkáreň Galanta

V 24.kole najvyššej súťaže privítal Slovan Galanta na svojej kolkárni rivala z konca tabuľky, Inter Bratislava „B“.
Galanťania sa tri kolá pred koncom ligy ocitli na nelichotivom poslednom mieste extraligovej tabuľky. Ani rezerva Interu na tom nebola oveľa lepšie. V stretnutí išlo obom družstvám o dôležité body, preto sa očakával vyrovnaný a tuhý boj.
Hostia ale, až na jeden výkon, pôsobili príliš odovzdane.
Chýbala im bojovnosť a veľmi rýchlo sa zmierili so svojim osudom.
Galanta „vyprášila“ Inter „B“ vysoko 7:1 o takmer 200 kolkov.

13-2016-inter-b

Kolkári KK Inter Bratislava B

13-2016-ga-a

MKK Slovan Galanta A zľava stojaci: Tpoš, Tumma, Kivaroth, Butko, Poloma, Dovičič, Kupčok

 

Úvod stretnutia vôbec nenasvedčoval tomu, že pôjde o takú jednoznačnú záležitosť. Žolti Poloma (550) už po niekoľký krát za sebou opäť nezachytil úvod duelu.
Prvú 60-ku nahral len priemerných 255 a skvele disponovaný Miro Vlčko (595) mu ušiel o závratných 70 kolov.
Poloma sa následne zobudil a dokonca vybojoval pre seba ďalšie dva sety, ale náskok Vlčka už nemohol dobehnúť.
Interista tak získal prvý, no ako sa neskôr ukázalo, aj posledný bod pre Bratislavu. Výborný zápas odohral PaťoTumma (584).
Od začiatku dominoval nad svojim súperom Mirom Fiedlerom (526). Už po polovici duelu si vytvoril obrovský náskok 72 kolkov. Fiedler sa potom dokázal skonsolidovať, ale Tumma si už bod pre svoje družstvo bez problémov ustrážil.
Po úvodných súbojoch bol stav ešte vyrovnaný 1:1 a domáci viedli o 13 kolkov.

Stredná dvojička Galanty úplne rozleptala ambície hostí.
Po dlhšej prestávke spôsobenej pracovnými povinnosťami sa na dráhy dostal Fero Dovičič (507). Herný výpadok sa na jeho výkone zákonite podpísal. Tri dráhy sa trápil a až v poslednom sete ukázal, na čo naozaj má. Galanťan aj napriek slabému číslu, dokázal protihráča poraziť a získať bod pre družstvo.
Tibor Varga (463) totiž nenastupoval na zápas v pohode.
Od začiatku na dráhe pokrivkával, zranenie mu nedovoľovalo podať plnohodnotný výkon. Aj napriek tomu dokázal využiť trápenie Dovičiča a prvé dva sety získal pre seba.
Inter však predsa len striedal.
Zraneného Vargu nahradil po 60-tich hodoch dorastenec Denis Putz. Mladému Interistovi sa ale vôbec nedarilo, na 60 hodov uhral len slabučkých 208, čo skúsený Fero Dovičič musel využiť.
O tretí bod sa postaral Stano Kupčok (587). Pohodovou hrou nedával Ričimu Tóthovi veľa šancí na úspech. Hlavne prvá 60-ka bola v podaní domáceho hráča výborná (310). Interista sa síce snažil, no nakoniec dokázal proti Kupčokovi získať len pol setového bodu.
Pred záverečným dejstvom viedla Galanta na body 3:1 a do plusu mala 101 kolov.

13-2016-r-toth-ml

Richard Tóth začal výborne na 4.dráhe

13-2016-varga

Tibor Varga pre zranenie nedohral…

13-2016-kupcok

Najlepším hráčom Galanty bol Stano Kupčok

 

Domáci finišmeni tak mohli hrať bez stresu.

PepaTouš (554) sa síce rozbiehal pomalšie, no svoj výkon stupňoval a slabo hrajúcemu Paľovi Kissovi (486) uštedril kánara 4:0.
Podobne ako Touš, aj Dodo Butko (545) mal vlažnejší úvod. Hlavne hra do plných mu nešla podľa predstáv. Dobrou dorážkou to ale dokázal kompenzovať a Michala Harčaríka (517) bez väčších problémov zdolal.
Zápas sa v podstate už len dohrával.
Finišmeni z Bratislavy sa rýchlo zmierili so svojim osudom a nekládli takmer žiadny odpor.
Galanťania svojim doteraz najlepším domácim výkonom s prehľadom pokorili navýrazný Inter „B“. Pokiaľ by takto doma hrávali počas celej sezóny, bodov v tabuľke by mali určite oveľa viac.
Treba veriť, že forma hráčom vydrží a po dvojtýždňovej prestávke ukážu v Trstenej opäť kvalitnú hru.

Galanta – Inter „B“ 7:1 (3.327–3.130), na setové body 17:7, záhody 11:44

Výsledky 24.kola Extraligy mužov nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…-24-kolo.htm


MKK Slovan Galanta B – TJ Rakovice B 3193:2996 (7:1)
19.marca 2016 kolkáreň Galanta

Napriek tomu, že do Galanty prišli Rakovice B, posledný tím tabuľky, očakávali domáci výraznejší odpor hostí. Domáci zvíťazili 7:1 a len máličko chýbalo a mohli hosťom uštedriť „kanára“.

Za domácich hneď v úvode nastúpila Kika Hegedüšová a potvrdila, že na hesle: „Práca šľachtí človeka“ niečo bude. Po prebdenej noci v práci nedala na sebe vidieť žiadnu únavu a o 80 kolkov porazila dvojicu Masár/Nesteš (463). Hegedüšová 543) sa stala najlepšou hráčkou Galanty B.
Jirkovi Kaiglovi (517) iba o chlp ušiel bod, keď po remíze na sety 2:2 podľahol Rasťovi Kaššovi (520) o tri kolky !
Pri remíze 1:1 vidla Galanta B o 77 kolkov.

V ďalšom priebehu zápasu už hralo všetko v prospech domácich.
Jožko Jeriga (533) získal bod už po troch dráhach, ale na štvrtej dráhe poľavil (116). Mladej nádeji rakovických kolkov Šimonovi Milanovi (545) ani dobrý finiš na poslednej dráhe (146) už bod pre družstvo nepriniesol.
Potechou pre Milana bolo aspoň to, že sa stal najlepším hráčom zápasu.
Dobre zahral Karol Kaigl (542), ktorý síce v druhej polovici svojej hry poľavil, ale s prehľadom aj tak porazil Erika Duračku (502).

V závere za Galantu nastúpili Horník a Madarás proti dvojici Medzibriczký/Drobný.
Aj v týchto dueloch boli lepší domáci hráči a hostia ťahali za kratší koniec.
Horník (539) čistou hrou v pomere 4:0 porazil Medzibrického (474) a Madarás (519) aj keď na sety remizoval 2:2 predsa len porazil Drobného (492).

Galanta B zvíťazila nad Rakovicami B 7:1 a po 26.kole druhej ligy jej patrí 13.miesto tabuľky.

Výsledky 26.kola 2.kolkárskej ligy západ nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…-skoz-26.htm


MKK Slovan Galanta C – TJ Slovan Duslo Šaľa C 1896:1828 (5:1)
16.marca 2016 kolkáreň Galanta

Galantské Céčko má za sebou posledný zápas ročníka 2015/16.
Na oboch družstvách bolo vidieť, že už je najvyšší čas, že súťaž konči. Aj domáci, aj hostia predviedli hru „s vybitými baterkami“ a len málo momentov na dráhach zaujalo.
Miernu prevahu nakoniec využili domáci a Galanta C zvíťazila 5:1.

V úvode získal pekný náskok domáci Šarközi (477), ktorý síce na sety remizoval 2:2, ale o 58 kolkov porazil Mikiho Szalaia (419).
Sedlák (454) vyhral nad Dvoršťákom (430) tesnejšie, ale na sety výrazne 4:0.

Záver zápasu bol ešte vyrovnanejší, ako jeho prvá polovica.
Ašváni (481) pri remíze na sety 2:2 iba o tri kolky porazil Klementa (478).
Podobne Nedoma (484), najlepší hráč domácich pri remíze 2:2 na sety podľahol Szomolaiovej (501), ktorá sa ako jediná dostala nad métu 500.

Zápas, v ktorom hráči predviedli slabšie výkony a množstvo záhodov (46:59) skončil napokon víťazstvom Galanty C 5:1.
V záverečnej tabuľke 3.kolkárskej ligy TT a NR kraja patrí Galante C 6.miesto. Šaľa C skončila na 7.mieste.

Všetky družstvá tretej ligy ešte čaká v nedeľu 3.apríla 2016 v Galante záverečný turnaj a slávnostné vyhodnotenie najlepších družstiev a jednotlivcov v ročníku 2015/16.

Výsledky 6.kola baráže (20.kola) 3.kolkárskej ligy TT a NR kraja nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-zdsl.pdf

Pozvánku na záverečný turnaj družstiev 3.KL nájdete TU


3.finálový turnaj 1.Dorasteneckej ligy o majstra Slovenska
20.marca 2016 Veľký Šariš

Na tretí finálový turnaj 1.Dorasteneckej ligy ktorý sa konal na východe Slovenska si museli naši dorastenci trochu privstať. Čakala ich zhruba 360 km dlhá cesta do Veľkého Šariša.

13-2016-saris-nastup

Turnaj vo Veľkom Šariši už mohol dať veľa odpovedí na otázky aké bude poradie družstiev na medailových pozíciách.

Výborný kolektívny výkon podali na východe republiky dorastenci Rakovíc. Traja ich hráči skončili v prvej desiatke jednotlivcov a družstvo zvíťazilo tesne, o 5 kolkov pred domácim Veľkým Šarišom.
Favorizovaní dorastenci Podbrezovej po dvoch víťazstvách nehrali tak excelentne a skončili na 3.mieste. Napriek tomu sa ale zdá, že o prvej priečke a o majstrovi Slovenska je už rozhodnuté.

Dorastenci Galanty podobne ako na turnajoch v Podbrezovej a v Rakoviciach aj vo Veľkom Šariši nedokázali podať rovnomerný kolektívny výkon a stačilo im to iba na štvrtú priečku.
Piata skončila Modranka a šieste Fiľakovo.

13-2016-saris-ga

Dorastenci Galanty sledovali svojich súperov

 

V úvode turnaja nastúpila za Galantu Patrícia Machálková (556). Nie prvý raz potvrdila, že je pre družstvo veľkou oporou. Spolu s domácim Oliverom Kažimirom sa stala najlepšou hráčkou turnaja. Škoda zase jej poslednej dráhy (126) na ktorej sa pripravila o ešte lepší výsledok.

Ako druhý z galantských hráčov nastúpil Samo Dvorščák (501). Ako temer vždy, aj teraz podal vyrovnaný výkon na všetkých dráhach, ale na dosiahnutie dobrého výsledku potreboval na každej dráhe ešte nejaké kolky navyše.

Tibor Rózsár (475) nedokázal ani vo Veľkom Šariši svoj potenciál pretaviť do lepšieho výsledku. V prvej polovici mu to ešte ako tak išlo (133, 128). Potom ale pridal iba podpriemerné dráhy 105 a 109 a to nemohlo stačiť na solídny výkon.

Štvrtou hráčkou Galanty bola Nika Mazúchová (532). Podala kvalitný, vyrovnaný výkon, ale nedokázala napriek snahe už dobehnúť výraznú stratu družstva.

13-2016-saris-vyhodnotenie

Ani po treťom kole finálových turnajov ale nie je o všetkom rozhodnuté.
Zdá sa, že na poslednom turnaji v Galante si Podbrezová už titul vziať nenechá.
O druhú a tretiu priečku ale ešte bude veľký boj, lebo na dve medaily sú reálne ešte štyria záujemcovia. Rakovice, Veľký Šariš, Modranka a Galanta budú určite robiť všetko pre to, aby si medaily odviezli so sebou domov.

Výsledky 3.finálového turnaja 1.Dorasteneckej ligy o majstra Slovenska vo Veľkom Šariši nájdete na adrese:
http://www.kolky.sk/…-2016–1a.htm


Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

O týždeň sú Veľkonočné sviatky a kolkárske súťaže majú prestávku.
Výnimkou sú majstrovstvá kraja, ktoré sú v tomto roku po dohode oddielov nezvykle rozdelené do viacerých termínov. Na veľkonočnú sobotu majú svoje majstrovstvá kraja žiaci a žiačky v Rakoviciach a seniori nad 50 rokov v Zlatých Klasoch.
V sobotu 26.marca 2014 do Zlatých Klasoch na Majstrovstvá kraja seniorov nad 50 rokov z Galanty pocestujú Jeriga, Ašváni, Száz, Ďuriš a Mikuš.
Prezentácia bude 8:30 hod.

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.