Galanta podľahla doma Vrútkam, Hegedüšová juniorskou majsterkou kraja, Tumma druhý medzi mužmi - MKK Slovan Galanta

Galanta podľahla doma Vrútkam, Hegedüšová juniorskou majsterkou kraja, Tumma druhý medzi mužmi

Napísal: Jozef Butko pred deviatimi rokmi v kategórii: Aktuality. Pripojených: 0 komentárov.

17.januára 2016

Galantskí kolkári, svoje víkendové zápasy odohrali v piatok a v sobotu. Ďalší štyria nás reprezentovali v nedeľu na majstrovstvách kraja.
Áčko si neporadilo s Lokomotívou Vrútky a podľahlo 1:7. Hlavne záverečné sety všetkých duelov domáci hráči nezvládli a tam sa rozhodlo. Hostia dobrou, rozvážnou hrou získali presvedčivé víťazstvo.
Béčko, hoci nebolo v zápase favoritom remizovalo s DKK Nové Mesto n/V 4:4. Hostia neboli v optimálnej forme a domáci, ktorí potrebujú body ako soľ mali dokonca reálne šance na víťazstvo. Aj bod, ktorý zostal v Galante je ale úspechom.
Céčku, ktoré hralo vonku s Nitrou B sa vydaril husársky kúsok. Na ťažkej nitrianskej kolkárni prekvapili a zvíťazili 5:1.
V nedeľu sme mali svojich zástupciv na Majstrovstvách Trnavského kraja mužov v Modranke a junioriek v Rakoviciach.
V Modranke sa našim mužom darilo a podali dobé výkony.
Paťo Tumma výkonom 589 zvalených kolkov dlho viedol a až do konca čakal, či ho niekto prekoná. Podarilo sa to Edovi Sedlačekovi z Piešťan, ktorý zvalil o dva kolky viac ako Tumma – 591.
Pepa Touš (557) skončil na peknom šiestom mieste a Poloma (544) skončil trinásty.
V Rakoviciach, ktoré usporiadali majstrovstvá kraja junioriek prišla iba jedna kolkárka, naša Kristína Hegedüšová. Výkonom 504 zvalených kolkov sa stala majsterkou kraja.


MKK Slovan Galanta A – TJ Lokomotíva Vrútky A 3264:3316 (1:7)
16.januára 2016

V 15.kole ELM privítala Galanta na svojich dráhach kolkárov z Vrútok.
Hráči Lokomotívy sú hlavne pánmi svojej kolkárne. Tam zvyknú vyhrávať aj nad favoritmi, no vonku sa im až tak nedarí. Vrútočania sú skúsení borci a pokiaľ im ich súperi ponúknu šancu, neraz dokážu využiť.
Žiaľ, aj v tomto zápase ukázali hostia, že vonkoncom nepatria do starého železa. Slovanisti sa síce snažili, no v koncovkách výrazne zaostávali za svojimi súpermi, a tak prišla ďalšia nešťastná prehra.
Výsledok 1:7 je možno pre Galantu krutý, no zároveň vystihuje rozloženie psychických síl oboch tímov. V tomto ukazovateli mali jednoznačne navrch hostia. Bol to pekný a napínavý zápas, na ktorom sa diváci rozhodne nenudili…

02-16-dalos-a-vrutky

Pred zápasom odovzdal Dušan Daloš, starosta Rakovíc cenu, ktorú družstvo Vrútok získalo na Novoročnom turnaji V Rakoviciach

02-16-tous-a-butko

Aj Jozef Butko odovzdal cenu pre najlepšieho hráča Galanty na Galantskom kolkárskom maratóne J&R DIGITAL 2015 Josefovi Toušovi 

02-16-vrutky

Kolkári TJ Lokomotíva Vrútky

02-16-ga

Družstvo MKK Slovan Galanta

 

Jednoznačné duely sa odohrali len v úvode stretnutia.
Žolti Poloma (581) si bez akýchkoľvek problémov, a treba podotknúť, že prekvapujúco, poradil s lídrom Vrútok Peťom Marčekom (526). Výbornou hrou Galanťan nedal šancu favoritovi a už po troch dráhach rozhodol, že bod si pripíšu domáci. Až v záverečnom sete dovolil Poloma Marčekovi mierne skorigovať prehru, no aj tak bol výsledok súboja jednoznačný v prospech Slovana.
Podobný boj sa odohrával na susedných dráhach, no v opačnom garde.
PaťoTumma (535) sa trápil.
Aj napriek tomu, že jeho výkon nebol úplne zlý, Edo Ilovský (599) mu poriadne „vyprášil kožuch“. Výkon Ilovského zrejme prekvapil všetkých prítomných.
Po prvej runde bol stav vyrovnaný 1:1 a hostia viedli miernym náskokom o 9 kolkov.

Súboje v strednej časti stretnutia sa ukázali ako rozhodujúce.
Obaja domáci hráči ich prehrali, hoci mohli obaja aj bodovať.
Stano Kupčok (544) nezačal zle, ale jeho súper Jožo Adamčík (560), ktorý v tejto sezóne podáva veľmi dobré výkony, zahral prvú dráhu výborne (160). Vrútočan si tak vytvoril slušný 20-kolový náskok. Kupčok na ďalšej dráhe hral dobre, stiahol vedenie súpera a na tretej dráhe, hoci sa vytrápil, získal ďalší setový bod. V závere ale prišiel skrat vtedy, keď bolo treba najviac zabrať. Adamčíkovi to už tak nešlo, no domáci kapitán to nedokázal využiť a svoje trápenie v závere zaklincoval dvoma záhodmi, kvôli ktorým prišiel o šancu na víťazstvo.
Oveľa horšie si počínal jeho spoluhráč Zolo Madarás (498).
Po výbornom výkone v Piešťanoch sa od neho očakávalo, že doma potvrdí dobrú formu, ale nestalo sa tak.
Pritom nemal ťažkého súpera.
Zle hrajúci Peter Hanko (499) prišiel k bodu naozaj kuriózne.
Na takéto čísla sa zvyknú chytať nie body, ale poriadne „laty“!
Zola po slabej 60-ke (234) vystriedal Dodo Butko. Ten dokázal vyrovnať náskok súpera a malo sa rozhodnúť v poslednom sete. Žiaľ, ani Butko nezvládol túto úlohu, hoci Vrútočan nehral nijak oslnivo.
Pred záverečnými súbojmi to pre Galantu nevypadalo vôbec dobre. Prehrávala na body 1:3 ale náskok Vrútok 26 kolkov nebol neprekonateľný.
Do finišu ale za Vrútky nastupovali skúsení Ruttkayovci…
V poslednej časti zápasu Fero Dovičič (550) hral celkom slušne, no predsa len urobil osudnú chybu vtedy, keď sa mu práve darilo. Po prvej dráhe viedol nad Mirom Ruttkayom (563) o sľubných 25 kolkov. Na druhej to už bolo vyrovnané. No záverečným záhodom na dve za sebou stojace dámy daroval setový bod súperovi. To Mira naštartovalo k výbornému výkonu a Dovičič, hoci sa snažil, skúsenému Vrútočanovi už nedokázal vzdorovať. Rozhodujúci záver vyznel jednoznačne v prospech Mira Ruttkaya.
Podobný súboj odohral aj PepaTouš (556) s Majom Ruttkayom (569).
Pepa sa ťažšie rozbiehal a prvú dráhu jednoznačne prehral. Ďalšie dve však už boli v jeho réžii. No opäť poľavil v najnevhodnejšej chvíli. V rozhodujúcom sete urobil svoje jediné dva záhody a ponúkol bod súperovi, ktorý ho vďačne prijal.

Vrútky boli v sobotu nad sily Galanťanov.
Hostia zahrali pekne, na slabý výkon Hanka domáci nedokázali zareagovať, naopak, podali ešte slabší.
Hlavne v záverečných setoch domáci zlyhali na plnej čiare.
Každý jeden hráč Galanty túto fázu duelu prehral. Celkovo prehrali Slovanisti posledné dráhy o 88 kolkov! Vrútočania v dôležitých momentoch zhadzovali v dorážke ťažké „figúry“. Naopak, domáci produkovali záhody poprípade nedokázali dať dole ani „dvojičku“. Zápas ponúkol štyri napínavé a vyrovnané duely, hoci rôznej úrovne.
V každom súboji ťahali za kratší koniec Galanťania.
Konečný výsledok bol nakoniec spravodlivý.
Vrútky výborne nasadili hráčov, zvládli rozhodujúce hody a podali pekný kolektívny výkon.
Galanta si bude musieť na radosť z víťazstva ešte počkať…

Výsledky neúplného 15.kola Extraligy mužov a štatistiky nájdete na adrese:
http://www.kolky.sk/…olo-oysu.htm


MKK Slovan Galanta B – DKK Nové Mesto n/V 3083:3013 (4:4)
16.januára 2016

V prvom kole druhej ligy malo galantské Béčko voľno a preto boli všetci netrpezliví, ako dopadne domáci zápas 17.kola súťaže s kolkármi DKK Nové Mesto n/V.
Kým galantskí Béčkari po nevydarenej jeseni sú na poslednom 15.mieste, favorizovaným hosťom patrila po 15.kole súťaže tretia priečka.
Problémy so zostavou domácich sa cez zimnú prestávku nepodarilo vyriešiť a na zápas musel nastúpiť aj dorastenecký majster kraja Samo Dvorščák.

V úvode sa veľa čakalo od súboja Horníka, ktorý sa nevmestil do súboja domáceho Áčka s Vrútkami proti Bielkovi, ktorý už v Galante dokázal prekonať šesťstovku.
Bohužiaľ ich súboj sklamal.
Horník (505) podal dobrý výkon iba na prvej dráhe a potom sa už ledva dostal nad hranicu 120 zvalených kolkov. Bielko (508) hral podobne a pri remíze 2:2 na sety porazil Horníka o 3 kolky.
Druhý domáci hráč Jeriga (539) bol síce najlepším hráčom zápasu ale 1:3 na sety podľahol Mokrohajskemu (514).
Paradoxne tak Galanta B viedla o 22 kolkov, ale na body prehrávala 0:2 !

V podobnom duchu zápas pokračoval ďalej.
Karol Kaigl (535) úplne jednoznačne 4:0 na sety porazil Halienku (484) a zvýšil náskok Galanty.
Lenže Ferdo Sedlák (483) podľahol Švarovi (500) a Galanta napriek vedeniu o 56 kolkov prehrávala 1:3.

V závere zápasu nastúpili za Galantu najmladší hráči Dvorščák a Chovanec, za hostí finišovali Pisca a Vojtek.
Samo Dvorščák (487) čerstvý majster kraja dorastencov nedal na sebe vidieť žiadnu nervozitu, ale pár chybičiek ešte urobil. To stačilo Piscovi (518) na to, aby získal pre Nové Mesto bod, ktorý im zabezpečil minimálne remízu.
Domáci Miro Chovanec (534), aj keď jeho hra splnila prísne kritériá iba na tretej dráhe, porazil Vojteka (489) a spečatil tak konečnú remízu 4:4.

Vzhľadom na postavenie družstiev v tabuľke je remíza pre Galantu B cenná, ale iba málo chýbalo a domáci mohli zvíťaziť.

Výsledky 17.kola 2.kolkárskej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…-skoz-17.htm


Slávia Nitra B – MKK Slovan Galanta C 1867:1908 (1:5)
15.januára 2016

Z kolkárne v Nitre sa body len tak nevozia.
Aj v zápase nášho Céčka s Béčkom Slávie Nitra boli vysokými favoritmi domáci, ktorí s bojujú o špicu tabuľky tretej ligy.
Aj vyššie postavenie niektorých hráčov Nitry v rebríčku hralo do karát domácim.

Napriek predpokladom mal zápas úplne iný priebeh.
Už prvá polovica zápasu naznačila, že Galanta C má šance na úspešný výsledok.
Domáci Vnučko (457) podľahol Százovi (474) a Mihálik (470) nestačil na Mikuša (480), ktorý nastúpil po veľmi dlhej prestávke.
Galanta viedla 2:0 rozdielom 37 kolkov.
V doterajšom priebehu súťaže najlepší hráč domácich Šišák (484) porazil Karola Kaigla (462) a znížil na 1:2. Kaigl si kolkáreň v Nitre vyskúšal po prvý raz.
Náskok Galanty C sa scvrkol na 15 kolkov.
Domáci verili, že v záverečnom dueli sa im priebeh zápasu podarí otočiť.
Kaštíl (466) ale narazil na dobre disponovaného Janka Ašvániho (492), ktorý sa stal najlepším hráčom zápasu a potvrdil prekvapujúco vysoké víťazstvo Galanty C.

Výsledky 11.kola 3.kolkárskej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-pvnn.pdf


Majstrovstvá Trnavského kraja
17.januára 2016 Modranka, Rakovice

Kolkárske majstrovstvá Trnavského kraja pokračovali v nedeľu 17.januára 2016 v Modranke a v Rakoviciach.
Kolkáreň v Modranke hostila najlepších kolkárov v kategórii mužov.
MKK Slovan Galanta mal v Modranke troch zástupcov – Josefa Touša, Žolta Polomu a Patrika Tummu.
Pepa Touš (557), ktorý nastúpil hneď v prvej štvorici podal solídny výkon a nebyť zaváhania na prvej dráhe mohol pomýšľať aj na najvyššie priečky.
Žolti Poloma začal dobre, ale postupne jeho výkon upadal a skončil na méte 541 zvalených kolkov.
Najlepšie sa darilo Paťovi Tummovi (589). Nastúpil v štvrtej štvorici a až do konca viedol. Tesne, iba o dva koly ho napokon porazil Edo Sedlaček (591) z Piešťan.
Konečné poradie je nasledovné:

1. Eduard Sedlaček (Piešťany) 591

2. Patrik Tumma (Galanta) 589

3. Peter Mikulík (Modranka)  574

.....
7. Josef Touš (Galanta) 557
13. Žolt Poloma (Galanta) 544

02-16-mk-modranka-tumma-sedlacek-mikulik

Najlepší kolkári na Majstrovstvách Trnavského kraja v Modranke. zľava 2.Tumma, 1.Sedlaček, 3.Mikulík

02-16-tous-vlavo

Prvá štvorica – Pepa Touš prvý zľava, skončil na 7.mieste

02-16-polloma-2-zlava

Žolti Poloma druhý zľava, skončil na 13.mieste

 

O Majstrovstvách kraja junioriek, kde sme mali v Rakoviciach svoju zástupkyňu, je ťažké niečo napísať.
Kristína Hegedüšová bola jediná juniorka v súťaži !!!
Jej výkon 504 zvalených kolkov jej samozrejme stačil na víťazstvo a zisk titulu Majsterka kraja 2016…

Kompletné výsledky Majstrovstiev krajov nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…vstva-kraja/


Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

21.1.2016 štvrtok od 19:00 hod. Victoria Pezinok – Galanta B 18.kolo 2.KL (kolkáreň Inter BA)
23.1.2016 sobota od 08:30 hod. Galanta C – Hlohovec B 12.kolo 3.KL
23.1.2016 sobota od 16:30 hod. Sučany A – Galanta A 16.kolo ELM
24.1.2016 nedeľa od 10:00 hod. Zlaté Klasy dor. – Galanta dor. 13.kolo 1.DL


Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.