Galanta porazila Fiľakovo - MKK Slovan Galanta

Galanta porazila Fiľakovo

Napísal: ADMIN pred siedmimi rokmi v kategórii: . Pripojených: 0 komentárov.

Po nevydarených stretnutiach doma s Rakovicami a vonku v Piešťanoch nás čakal v sobotu súper, ktorý v minulom roku u nás dokázal hrať tak, že sme mali pred ním rešpekt. Hralo sa prakticky o 4 body , ktoré sa budú na konci počítať! Príprava hráčov bola pre nás klasická, čomu ja neviem prísť na chuť. Moje obnovené zranenie, pre ktoré som nemohol hrať v Piešťanoch, z pred 14 dňoch som si ako tak doliečil........aj keď s minimálnym tréningom. Ostatní spoluhráči boli nabudení na čo najlepšie výkony.

Butko ako manažér mal hlavu plnú starostí, ako na súpera. Nakoniec sa priklonil k osvedčenej zostave. V prvej dvojici hral Madarás s Jerigom. Madaráz mal dobrý výsledok vo svojich rukách, ale posledná dorážka mu nevyšla. Jeriga hral zakríknutým dojmom, čo sa prejavilo hlavne na záhodoch. Madarás zhodil 547 kolov, jeho súper Šimon 557. Jeriga zvalil len priemerných 530 kolov a mladý súper Patrik Flachbart excelentnou hrou zvalil 572 kolov, čím sa stal najlepším hráčom zápasu! Po prvej dvojici bol stav 0 : 2 a prehrávali sme o 52 kolov.
V druhej dvojici nastúpil K. Kaigl proti Magovi a Horník proti Knappovi ml. Mal som malú dušičku po prvej dvojici, ale v kútiku duše som veril, že ostatní zaberú aj za mňa s Madarásom. Kaigl išiel ako motorová píla, mal rozbehnuté na dobrý výkon, ale v poslednej dráhe 115 kolov nezvládol šancu . Aj tak výkon 554 na našej dráhe je dobrým výkonom. Súper zahral 547 kolov, a tak Kaigl získal dôležitý bod a zároveň o niečo znížil celkovú stratu. Horník zahral dve dráhy dobre, v ďalších dvoch dráhach len priemerne a celkove zvalil 533 kolov. Horníkov súper Knapp zahral slabšie, zvalil len 516 kolov, čím sme vyrovnali stav po dvoch dvojiciach na 2 : 2 a prehrávali sme už len o 28 kolov.
A teraz sa išlo do tuhého. Finišmani tak domácich ako aj hostí mali pred sebou ťažkú úlohu zvrátiť výsledok vo svoj prospech. Kupčok nastúpil proti mladému Gallovi a Butko nastúpil proti silnému kolkárovi pôvodom z Maďarska Szabóovi. Mal to byť súboj, pre ktorý prišli i diváci. Po dvoch dráhach sme znížili stratu o 5 kolov, aj napriek tomu sme prehrávali o 17 kolov! Nakoniec sa nedarilo ani Butkovi a ani Szabóovi, ktorý nastúpil zo zranením. Hlavne ale bolo to, že Butko zdolal súpera výkonom 514 proti Szabových 504. Kupčok aj napriek tréningovému manku sa s úlohou vysporiadal úplne fantasticky a zdolal mladého Galla výkonom 565 proti 525, čím získal bod pre nás! Výkonom 3243 proti 3220 sme vyhrali o 23 kolov a celkove 6 : 2! Po záverečnom hode zavládla v našom tábore veľká radosť, pretože po nie celkom vydarenom začiatku sa zápas otočil nakoniec v náš prospech!
V ďalšom kole privítame doma lídra tabuľky Sučany A, ktorý dokazuje či doma, či vonku svoju kvalitu. Skúsime mu to na našej dráhe znepríjemniť, čo bude veľmi ťažké. No súpera si nevyberáme, hráme s takým, ktorého nám prisúdi žrebovanie. (Jozef Jeriga)

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.