Galanta prežila s Uhrovcom klinickú smrť - MKK Slovan Galanta

Galanta prežila s Uhrovcom klinickú smrť

Napísal: Jozef Butko pred piatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

10.novembra 2019

Cez víkend sa v kolkárskych súťažiach darilo galantským Áčkam. 

Muži Galanty A si v nervydrásajúcom zápase aj so šťastím poradili s Uhrovcom a tretie víťazstvo v Dorasteneckej lige si pripísali dorastenci Galanty A po víťazstve doma nad Pobedimom.

Dobrý zápas odohralo Béčko Galanty, keď síce prehralo v Bánovciach, ale so cťou a hrou určite potešilo.

Aj ženy Galanty doma proti Sučanom a Béčko dorastu v Žarnovici odohrali síce vyrovnané zápasy, ale na zisk bodov to nebolo.

MKK Slovan Galanta A – KK Hustra Uhrovec  3341:3334  (5:3) 

Galanta 8.11.2019 1.KLz

Galantské Áčko už druhý zápas za  sebou na domácej kolkárni „ušlo hrobárovi z lopaty“ až v samom závere zápasu. So šťastím zdolalo nedávno Preseľany, v piatok tesne vyhralo s Uhrovcom. 

Na budúce sa to už podariť nemusí…

V piatok Uhrovec v Galante podal výborný výkon. Toľko deviatok v zápase nedala v galantskej kolkárni hádam ani majstrovská Podbrezová v zostave so Zavarkom.

Domáci viedli o jediný kol iba po prvých dráhach v prvej štvorici. 

Potom až do konca zápasu prehrávali, niekedy aj dosť výrazne. 

Zolo Madarás (554) síce podal celkom solídny výkon. So súperom odohral vyrovnaný duel, ale s výsledkom spokojný nebol. Hra do plných mu išla, ale zbytočnými chybami v dorážke umožnil dobre hrajúcemu Mariánovi Mišinovi (561) vyhrať.

Aj v druhom súboji Katky Večeríkovej s Jurajom Mišinom sa to pre Galantu vyvíjalo zle-nedobre. Katka síce na prvej dráhe vyhrala set, ale na druhej nešťastným záhodom v existenčnom hode prehrala a posadila svojho súpera na koňa. Potom prehrala aj tretí set a manko na J.Mišinu mala už 21 kolkov. Na poslednej dráhe, kde išlo o všetko Večeríková (579) však zahrala ako z partesu. Jej výkon (167) zlomil odpor Juraja Mišinu (550), ktorý naopak nezvládol finiš a po dráhe 117 stratil všetko, čo sa mu predtým podarilo nahrať.

Stredná fáza zápasu patrila Uhrovcu.

Domáci Stano Kupčok (501) podal na dráhach výkony ako na hojdačke. Napriek šťastnému zisku setového bodu hneď na prvej dráhe nehral v pohode a „podarili sa mu“ aj dva podpriemerné výkony (117, 104). Jeho súper Marek Súkeník (595) po zlom rozbehu na prvej dráhe už vzal opraty pevne do svojich rúk a najlepším výkonom zápasu Kupčoka výrazne porazil.

Aj druhý duel skončil pre Galantu neúspešne.

Oto Kosár (526), ktorý sa na prvoligových dráhach ešte len rozbieha, nestačil na skúseného Sitára (541).

Uhrovec mal pri vedení 3:1 náskok už 87 kolkov.

…a pokračoval v dobrej hre aj v závere zápasu, keď náskok hostí po prvých dráhach záverečnej štvorice stúpol na 89 kolkov. Galanta už bola na hranici „klinickej smrti“.

Domáci museli siahnuť až na dno síl a ukázať naplno svoje schopnosti, ak chceli so zápasom ešte niečo urobiť.

V napínavom priebehu Horník prvú dráhu s Országhom prehral, druhú vyhral a tretiu znovu prehral. Na poslednú nastupoval s mínusom 4 kolky. 

Bystro Horník (592) sa na posledných 30 hodov dokázal maximálne sústrediť a v hre kde išlo o všetko sa vybičoval k výborného výkonu (161). Országh (560) naopak nezvládol poslednú dorážku a Horník tak získal bod.

V poslednom dueli síce Butko (589) získal potrebný tretí bod, mal výraznejšiu prevahu nad Petrejem (527), ale ani tento súboj nebol taký hladký a jednoznačný ako ukazujú čísla.

Zápas, v ktorom Uhrovec po dobrej hre viedol vlastne celý zápas sa Galante podarilo „zlomiť“ vo svoj prospech až v úplne posledných hodoch. 

Napokon sa počítadlo celkového stavu zastavilo na čísle +7 pre Galantu.

Okrem cenných dvoch bodov za vydreté víťazstvo domácich potešil aj dosiahnutý rekord družstva na domácej dráhe (3341). Predošlý pokorili o dva kolky. 

0a

Kolkári Uhrovca na fotke z roku 2013 nastúpili v piatok v Galante temer v rovnakom zložení

BKK Bánovce nad Bebravou – MKK Slovan Galanta  3051:2918  (5:3) 

Bánovce n/B 6.11.2019 2.KLz

V predohrávanom zápase druhej ligy Bánovce n/B – Galanta B podľa predpokladov vyhrali domáce Bánovce. Ich prevaha, ak to porovnáme so zápasom z minulého ročníka ale zďaleka nebola taká výrazná.

Ale po poriadku…

Vynovené galantské Béčko hralo v Bánovciach v úplne inej zostave ako vlani. Napriek tomu išlo na kolkáreň, kde sa len tak nevyhráva, s cieľom pokúsiť sa buď o zázrak, ktorým by bol zisk bodov (A), alebo aspoň o zápas ukončený so cťou (B).

Skončilo to verziou B. 

Hneď v úvode zápasu domáci trochu „pustili perie“, keď Košík (498) podľahol Tomášovi Vlahimu (506). Vlahi naozaj príjemne prekvapil dobrou hrou. Podal vyrovnané výkony na všetkých dráhach. Na poslednej dráhe dokonca svoj dobrý výkon ešte vystupňoval a odmenou mu bol zisk bodu. Mal výbornú dorážku 174 (viac ako domáci rekordér Pali Bročko) a najmä 61 (po 75!!! do plných!) na poslednej dráhe bolo excelentných. Na jeho pomery mal aj veľmi málo záhodov – 5.

V druhej dvojici sa nestalo nič mimoriadne a podľa predpokladov dominoval najlepší hráč zápasu Pali Bročko (546), keď s veľkou prevahou porazil Petra Horníka (443). Pre Bánovce tak zaistil pohodlný náskok 95 kolkov.

Ani v druhej štvorici to domáci nemali celkom jednoduché.

Adamkovič (502) síce porazil Jožka Benkovského (455), ktorý po „vinárskej brigáde“ nastúpil na prvý zápas v sezóne a moc sa mu nedarilo, ale v ďalšom dueli domáci stratili ďalší bod.

Papšo (498) podľahol Jožkovi Pavlišinovi (509), ktorý potvrdil, že v Bánovciach zahrať vie. Na poslednej dráhe síce Pavlišin zaváhal, ale náskok z predošlých dráh si udržal.

Domáci pri remíze 2:2 síce viedli už o 131 kolkov, ale nádej Galanty B na zisk bodu za remízu ešte bola.

Domáci Július Bročko (483) zahral dobre iba na prvých dvoch dráhach a to nestačilo na najlepšieho hráča Galanty Karola Kaigla (510), ktorý zobral Bánovciam tretí bod. 

Posledný domáci hráč Jaro Podolák (524) hlavne vďaka lepšej dorážke a menšiemu množstvu chýb zdolal Rasťa Schillera (495).  Posunul tak všetky úvahy hostí na zisk bodu len do sféry tajných želaní. Schiller však podal dobrý výkon, škoda že mu nevyšla dorážka na 3. a 4.dráhe.

Galanta B nakoniec prehrala 3:5, rozdielom 133 kolkov.

Na záver treba dodať, že domáci podali svoj najlepší výkon na svojej kolkárni v tomto ročníku. Napriek tomu Galantské Béčko nebolo ďaleko od zisku cenného bodu za remízu. 

Až štyria hráči Galanty dokázali remizovať na sety 2:2. Jediný hráč Bánoviec, Pavel Bročko, „univerzálny“ rekordér na domácej kolkárni, zvíťazil na sety 4:0.

Oproti zápasu v minulom ročníku, keď Galanta B prehrala 0:8 rozdielom 336 kolkov, bolo vidieť sympatický pokrok v kvalite jej hry. Zlepšenie bolo vidieť už v tom, že až traja hráči sa dostali nad hranicu 500 zvalených kolkov, kým vlani ani jeden. Aj ďalšie dva ukazovatele hovoria o zlepšení galantských hráčov. V dorážke vlani dosiahli výkon spolu 841, teraz už 950. V záhodoch sa Galanta B zlepšila z vlaňajších 86 chýb na 53. 

0b

 Na kolkárni v Bánovciach predviedli naši Béčkari solídny výkon

MKK Slovan Galanta – KK Tatran Sučany  2007:2073  (1:5) 

Galanta 10.11.2019 ELž

V extraligovom zápase žien Galanty proti Sučanom mala Galanta dobrý úvod.

Prvá dvojica priniesla zaujímavý paradox. Janka Šottníková (548), ktorá hráva za Priateľov Bratislava a má striedavý štart za ženy Galanty zvládla súboj s galantskou kolkárkou Katkou Večeríkovou (538), ktorá má striedavý štart za Sučany.

Aj Alenka Beskidová (480) si so svojou súperkou Adrianou Thonhauserovou (465) poradila. Bohužiaľ iba čo sa týka celkového počtu zvalených kolkov. Na sety nešťastne podľahla 1,5:2,5 a tak bod získali Sučany.

Za stavu 1:1 Galanta viedla rozdielom 25 kolkov.

V druhej polovici zápasu sa domácim kolkárkam už tak nedarilo.

KIka Hegedüšová (520) podľahla Dominike Kyselicovej (536), keď nádej na úspech stratila už po troch setoch.

Vôbec sa nedarilo Bianke Holubovej (459), ktorá podľahla vysoko Dagmar Kyselicovej (534) a bolo rozhodnuté.

Galanta prehrala 1:5.

0c

 Predzápasové foto kolkárok Galanty a Sučian

MKK Slovan Galanta A – KK Pobedim  1407:1397 (2:0)

Galanta 10.11.2019 DLz

Pekný úspech zaznamenali dorastenci Galanty A, keď v 10:kole Dorasteneckej ligy západ zdolali KK Pobedim.

V prvej štvorici hráčov domáci Lukáš Rozkoš (497) presvedčivo zdolal Samuela Slimáka (420), ale nad sily Alexa Halásza (451) bol najlepší hráč zápasu Michal Malíček (505).

Podobný priebeh mali aj duely v druhej štvorici hráčov.

Domáca Lucia Luptáková (440) si poradila s Ondrejom Pečenkárom (391) a naopak Katka Beskidová s Tomášom Luptákom, ktorý ju striedal po 61.hode nestačili na Samuela Dúdika (472).

Šťastie sa vo vyrovnanom zápase nakoniec priklonilo na stranu dorastencov Galanty, ktorí rozdielom desiatich kolkov získali tretie cenné víťazstvo v Dorasteneckej lige.

V šprinte vyrovnanosť súperov pokračovala.

Natália Halászová prehrala s Dúdikom a na Veroniku Beskidovú nestačil Malíček. 

0d

Dorastenci MKK Slovan Galanty A dosiahli tretie víťazstvo v Dorasteneckej lige západ

0e

Spoločné foto dorastencov Galanty A a Pobedima

KO Žarnovica – MKK Slovan Galanta B  1388:1347  (2:0) 

Žarnovica 10.11.2019 DLz

V zápase Dorasteneckej ligy Žarnovica – Galanta B neboli hostia bez šancí. 

Galanta B odohrala pomerne vyrovnaný zápas, ale domáci mali predsa len niečo navrch.

V úvode domáci Kriško (434) nestačil na Arnolda Kočíka (447), ale  Šmondrk (477) naopak porazil Elu Mazsárovú (394).

V ďalšej štvorici kolkárov Sedlák (od 61.hodu Gregor – 427) podľahol Sebastiánovi Ášvánimu (446). Žarnovica ale mala aj druhého hráča s výkonom 477. Bol ním Daniel, ktorý porazil Mateja Klenoviča (454).

Žarnovica zvíťazila nad Galantou B 2:0 rozdielom 41 kolkov.

Domáci boli úspešnejší aj v šprinte.

Thonhauserová porazila Mateja Kubaleca a Varga zvíťazil nad Katkou Kubíkovou.

  0f

Dorastenci Žarnovice a Galanty B pri záverečnom vyhlásení výsledku

0g

Po zápase veľmi chutilo aj malé občerstvenie

Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

piatok 15.11.2019 18:00 hod. Galanta B – Zlaté Klasy – 2.KL

sobota 16.11.2019 10:00 hod. Trenčín – Galanta – ELž

sobota 16.11.2019 11:30 hod. Sládkovičovo B – Galanta C –  3.KL TT a NR kraja

sobota 16.11.2019 14:00 hod. Sládkovičovo A – Galanta A – 1.KLz

nedeľa 17.11.2019 10:00 hod. Galanta B – Inter Bratislava – DLz

nedeľa 17.11.2019 10:00 hod. Hlohovec – Galanta A – DLz

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.