Galanta - Sučany , Inter - Galanta, Galanta B - Zlaté Klasy - MKK Slovan Galanta

Galanta - Sučany , Inter - Galanta, Galanta B - Zlaté Klasy

Napísal: ADMIN pred siedmimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 3 komentáre.

Inter – Galanta 16.9.2017

Na stretnutie sme cestovali pod dojmom pokazeného zápasu prvého kola so Z. Klasmi. Uvedomovali sme si i to, že Inter v posledných dvoch rokoch na svojej dráhe nám nedaroval nič zadarmo a poctivo nám naložil čo sa dalo. Dodo mal ťažkú úlohu postaviť mužstvo tak, aby sme     Interu  sťažili dnešný zápas. Špecifikom 6 dráh je to, že zápas má rýchly spád. 

V prvej trojici sme nastúpili takto, Kaigl, Jeriga a Bystrík. Kaigl 562 i ja 569 sme zdolali súperov, Bystro 525 svoj zápas prehral. Vyhrávali sme v pomere 1 : 2. Rád hrám na Interi pre jeho padavú kolkáreň, ale sa len na to nedá spoliehať. Karol 11 záhodov, ja 3 a Bystro 4 chyby. Zatiaľ nevieme znížiť počet záhodov na únosnú mieru, mohli sme mať ešte lepšie výkony.

                V druhej trojici Dodo sa rozhodol pre Madarása 489, Butka 584 a Kupčoka 561. V kútiku duše som veril Dodovi a Stanovi. Na Zolovi je stále vidno ročnú prestávku kvôli zraneniu, preto som bol opatrný. Po 69 hode Zola vystriedala posila z leta P. Varga, ale ani jemu sa nedarilo. Z nich bod získal len Butko s najlepším výkonom 584 kolov. Stano mel výborného súpera, ktorý sa síce zranil, ale jeho náhradník Lisztofer využil svoje bohaté skúsenosti na potvrdenie zisku bodu. Bohužiaľ nestačilo to ani na remízu, pretože Interisti naváľali o 160 kolov viac ako my. V tejto činnosti plne využili svoju dráhu, najlepšia trojica výkonov Interistov mala viac zvalených kolov o 79 ako najlepšia trojica našich výkonov .....podobne to bolo aj v trojici najhorších výkonov. Inter mal viac od našich o 82 kolov. Celkový výkon Inter 3450 : Galanta 3290.

                Prehrali sme stretnutie a po dvoch kolách sme bez bodu. O to viac mrzí prehra v prvom kole. No nedá sa nič robiť, len potrénovať a pripraviť sa na Sučany B, ktoré podobne ako my nemajú žiadne body. O to to bude ťažšie.

Jozef Jeriga

Galanta – Sučany 23.9.2017

Na stretnutie sme nastupovali s určitými obavami, ktoré plynuli s dvoch neúspešných predchádzajúcich zápasoch. Zároveň ale aj s nádejou prelomiť neúspešnú sériu. Butko mal plnú hlavu ako postaviť mužstvo, prejavilo sa to tým, že pre Madarása našiel inú pozíciu ako dosiaľ.

Začínali sme spolu v prvej dvojici, v druhej nastúpil Kaigl s Horníkom. Finišmani sa stali Butko s Kupčokom. Zolo sa snažil a jeho snaha sa premenila na víťazstvo so súperom Bolibruchom  527, slušným výkonom 559. Mne sa zadarilo a súpera Čabudu P. 527 som porazil výkonom 563 zvalených kolov. Po prvej dvojici sme viedli 2 : 0 a o 65 kolov.....začiatok ako zo sna!

V druhej dvojici Kaigla si vybral M. Kováč st. za súpera a Kováčovi sa podaril výborný výsledok 595 zvalených kolov. Karol zvalil 554 kolov. Horník mal za súpera Čabudu J. ktorý ho porazil výkonom 542 kolov proti Bystrových 523 kolov. Náš náskok po druhej dvojici sa stenčil na púhych 5 kolov!

Preto sa súboj začínal skoro ako na začiatku 2 : 2 a + 5 kolov pre nás. Naši finišmani boli Butko a Kupčok. Stano hral s Kováčom M. mladším, po dvoch dráhach vyhrával 2 : 0, ale mladý Kováč sa v v 3 a 4 dráhe na Stana vytiahol tak, že otočil výsledok a získal dôležitý bod. Stano zvalil 543 kolov, Kováč ml. 548 zvalených kolov. Dodo ako správny líder od prvého hodu pracoval na dráhach pre víťazstvo. Jeho súper Ludrovský sa pod tlakom Doda nevedel dostať do rytmu a bol vystriedaný náhradníkom. Butko krásnou hrou zvalil 597 kolov a prekonal tak najlepší výkon Galanťana na domácej dráhe! Súper dosiahol 479 kolov, tým pádom sme dosiahli vytúžené víťazstvo 5 : 3 a        3339 : 3220. Pripomínam, že tento výkon je najlepším výkonom družstva Galanty! Je pozoruhodné, že Galanta v prvom a druhom roku účinkovania v Extralige v kádri so super hráčmi ako Touš, Poloma, Dovičič a Túmma nevedeli hodiť viac ako my v sobotu! V sobotu ideme do Podbrezovej.......čo k tomu dodať. Nič, len to, že začíname od 0 : 0

Jozef Jeriga

Galanta  „B“  -  Zlaté Klasy „B“

23.9.2017

 Po prvých dvoch nevydarených kolách, kedy sme nedokázali získať ani bod sme sa v 3.kole konečne odlepili od nuly. Zápas bol od začiatku do konca napínavý, no nakoniec sme s odretými ušami získali 2 body.

Ako prví nastúpili Nandy Mikuš(499) a Peťo Varga (476). Po prvej šesťdesiatke som Nandyho vystriedal pre jeho slabší výkon. Nandymu  sa od prvej chvíle nedarilo a jeho súperka Eva Vlahyová (578) excelovala. Peťovi  sa napriek nevýraznému výsledku podarilo získať bod. Celkovo v prvej dvojici sme zhodili o 50 kolov menej ako súper

V druhej dvojici nastúpili Jirko Kaigl (504) a Ferdo Sedlák (483). Táto dvojica odviedla na dráhe svoj skôr podpriemerný výkon, no vďaka slabej hre súperov sme získali 1,5 boda. Druhá dvojica svojím výkonom o 38 kolov lepším ako súper znížila náskok súpera na 12 kolov.

V tretej dvojici sa predviedli Kika Hegedušová (524) a Janko Ašváni (472). Kikin výkon patril k jej štandartným. Janko tomu moc nedal a tak ako druhá dvojica aj táto získala 1,5 boda.  Tretia dvojica svojím výkonom o 36 kolov lepším ako súper zvrátila výsledok v náš prospech.

Napriek víťazstvu nie som spokojný s neúmerným počtom záhodov (59).

Celkový výkon Galanta „B“ 2958 – Zlaté Klasy „B“ 2934.

Najbližšie nás čaká súper 29.9.2017 v Preseľanoch. Budeme sa snažiť o čo najlepší výkon.

 

Jozef Pavlišin


Komentáre

1 | Jozef Jeriga @ | pred siedmimi rokmi

pre admina

dá sa zistiť aká je sledovanosť MKK Galanta v číslach?

reagovat

2 | ADMIN @ | pred siedmimi rokmi

reagovat

3 | jozef jeriga @ | pred siedmimi rokmi

pre admina

ďakujem. Pekné číslo!

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.