Galanta získala z ôsmich možných bodov šesť. - MKK Slovan Galanta

Galanta získala z ôsmich možných bodov šesť.

Napísal: Jiří Kaigl pred ôsmimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 2 komentáre.

  2.októbra 2016

Tento víkend konečne zabodovali aj naši kolkári a to v troch zo štyroch zápasov. Celé to zahájilo C-čko víťazstvom doma 6:0, v sobotu sa pridalo A-čko fantastiskou výhrou v Piešťanoch a v nedeľu to zavŕšili naši dorastenci. A tak jediné družstvo ktoré ešte stále čaká na zisk bodu sú B-čkari.

MKK Piešťany „A“ – MKK Slovan Galanta „A“ 3:5 (3.365–3.397), 13:10 na sety

V 4.kole ELM sa predstavili Galanťania na pôde Piešťan a konečne sa im podarilo získať prvé body v novej sezóne. Zápas bol dramatický prakticky až do konca, no tentokrát väčšina Slovanistov podala dobré výkony, a tak sa aj šťastie priklonilo na ich stranu.

  Úvod stretnutia vyšiel hosťom nad očakávanie. Jožko Jeriga (572) sa nezľakol súpera zvučného mena Milana Miklošoviča (568) a hoci sa pomalšie rozbiehal, duel sa mu v napínavej koncovke podarilo zvládnuť na jednotku. Za čo si aj vyslúžil nečakaný a dôležitý bod pre svoje družstvo. Miklošovič zaváhal v poslednej dorážke (27), čo bola voda na Jerigov mlyn. Cenný bod pre Galantu! Stano Kupčok (599) hral dobre, svoj výkon dokázal stupňovať, a tak Mareka Harčarika (565) bez väčších problémov porazil. Škoda, že sa mu nepodarilo posledným hodom do plných zhodiť aspoň 6 kolkov, mohla byť z to 600-ka. V každom prípade, prvá galantská dvojička príkladne bojovala, zahrala výborné čísla, aj preto hostia po úvodnej runde viedli 2:0 na body a do plusu mali 38 kolov.

 Stredná časť zápasu však Galante vôbec nevyšla. Najmä vďaka skvelému výkonu Šimona Dúbravu (620) sa Piešťancom dokonale podarilo obrátiť skóre stretnutia. Dodo Butko (515), ktorý hral práve proti Dúbravovi, pokračoval vo svojom hernom trápení a po slabom výkone prehral nie len bod, ale stratil aj kopec kolov. Väčšie šance na úspech mal Bystro Horník (537). Vôbec nehral zle, mal dokonca najlepšie plné zo všetkých zúčastnených hráčov (396). No „vďaka“ záhodom, tých mal až 12, sa pripravil nie len o lepšie číslo, ale aj o bod pre svoj mančaft. Jeho súper Peter Šamík (523) nehral bohvie čo, Bystro mohol pohodlne vyhrať všetky štyri dráhy. No práve záhodmi v závere setov doslova daroval bod protihráčovi. Po dvoch tretinách zápasu sa misky váh naklonili na domácu stranu. Piešťany viedli o solídnych 53 kolkov, na body to bola remíza 2:2.

 Neľahkú úlohu mala dvojica finišmanov Galanty… No bojovnosť tentokrát zdobila hráčov v bielo-čiernych dresoch a boli za to aj odmenení. Paťo Tumma (580) síce stratil bod s Karolom Tanglmayerom (568), no získal navrch potrebné kolky. Trochu zbabranou dorážkou prehral dve dráhy, no v konečnom dôsledku to príliš nevadilo. Totiž Žolti Poloma (594) od začiatku až do konca valcoval trápiaceho sa Libora Čecha (521) a bolo jasné, že získa bod pre družstvo. A tak diváci sledovali najmä celkové súčty družstiev, pretože tie mali nakoniec rozhodnúť, kto sa bude v tomto dueli radovať a kto smútiť. Galanťania dobrou hrou postupne ukrajovali z náskoku domácich. Zlom nastal v tretích dráhach. Tumma 160 a Poloma 161! Tieto perfektne zvládnuté 60-ky znamenali, že Galanta išla do posledných setov už s vedením 32 kolkov. A tie bolo potrebné udržať. Napokon sa to podarilo, záverečný nápor Piešťancov neprišiel a hostia si s prehľadom postrážili vedenie.

 Kto bojuje, nechá na dráhach srdce, zvyčajne sa na konci aj raduje z úspechu. Takto nejak to bolo v zápase Galanty v Piešťanoch. Zaujímavosťou je, že až piati Galanťania porazili na kolky svojich protihráčov, no body brali len traja. Taktiež treba povedať, že hostia dokopy urobili 18 záhodov, čo nie je až tak veľa, no 12 z nich mal Bystro Horník! Z víťazstva sa treba tešiť, no z chýb zas poučiť, pretože nabudúce môžu byť pre Slovan osudné. Dnes to však nevadilo…

Najbližší zápas čaká Galantu až o dva týždne, privítajú doma Lokomotívu Vrútky. (Stano Kupčok)

TATRAN BA – MKK Slovan Galanta „B“ 6:2 (3.161–3.028), 15:9 na sety

spolu

Galantské B-čko cestovalo v piatok na Pasienky pokúsiť sa o zisk prvých bodov v súťaži. Ani teraz to však bohužiaľ nevyšlo.

 V prvej trojici si proti domácemu Klempovi (541) lepšie počínala Kika Hegedűšová (563) ktorá sa týmto výkonom stala dokonca aj najlepšou hráčkou zápasu a získala bod a 22 kolov. V druhej dvojici domáci Válek (488) nestačil na zodpovedne hrajúceho Karola Kaigla (538) a musel byť striedaný. Karol vyhral 3,5:0,5 a priniesol 50 kolov. Bohužiaľ tretí z trojice galanťanov Ernest Száz (468) zas nestačil na Martišeka (517). Ernest mal problém s dorážkou. Celkovo plné 370 , dorážka 96 a 17 chýb !! Galanta viedla 2:1 + 22 kolov k dobru.

galanta-2

Najlepšia hráčka zápasu.


  V druhej trojici už hral vyrovnanú partiu so svojim menovcom Dušanom (520) len Ferdo Sedlák (514). Na každej dráhe sa ťahali o pár kolov ale šťastie sa nakoniec priklonilo k domácemu hráčovi. Janko Ašváni (479) si po prvý raz v kariére prišiel vyskúšať túto dráhu. Jeho výkon bol poznamenaný dvomi momentami. Na druhej dráhe dorážka 17 a 9 chýb a na poslednej dráhe bez chyby ale plné len 77. To v žiadnom prípade nemohlo stačiť na najlepšieho hráča domácich Bajbara (552). Tiahu finišmena neuniesol mladý Samo Dvorščák (466) keď po dráhach 107 a 97 bol vystriedaný Jiřím Kaiglom. Ten na svojej prvej dráhe síce získal bod proti trápiacemu sa Malgotovi (543) ale to už bolo všetko. Druhú dráhu prehral o 4 koly.

Pomaly veľmi pomaly sa galantský B-čkari prebúdzajú z „letného spánku“ a momentálne ostávajú jediným našim mužstvom bez zisku bodu.

MKK Slovan Galanta „C“ – Šaľa „C“ 6:0 (1.961–1.841), 12:4 na sety

  Galantský C-čkari nastúpili doma proti šaľanom, ktorým sa v Galante už pravidelne nedarí udomácniť na našej ťažkej dráhe. Všetci hráči Galanty zvíťazili pomerom 3:1 a získali prvé body do tabuľky. Najlepšími sa stali zhodne Száz a Hegedűšová výkonom 505 zvalených kolov. Šárkőzi zvalil 485 a Nedoma 466 kolov. Po prvom víťazstve poskočilo družstvo v tabuľke na 6 miesto.

MKK Slovan Galanta dor. – Rakovice „B“ dor. 3:1 (1.528–1.394)

  Zsolt Poloma, tréner našich dorastencov dal šancu okrem už stálic družstva hosťujúcich u nás zo Šale, Vande Pitterovej a Samovi Dvorščákovi. A práve Vanda sa zhostila svojej úlohy veľmi dobre a po výkone 482 zvalených kolov jednoznačne prispela k víťazstvu. Už dlhšiu dobu trápiaci sa Samo (489) síce tiež porazil súpera ale výkon ho v žiadnom prípade nemohol potešiť.

 V druhej štvorici výborne hrajúca Nika Mazúchová (557) nedala absolútne šancu svojmu súperovi a vytvorila rozhodujúci a zdrvujúci náskok. Ten mala už len potvrdiť Paťa Machachálková (469) . Paťa však má problémy s kolenom a navyše miernym nachladnutím čo sa na jej výkone podpísalo. Našťastie jej výpadok nahradila prvá dvojica a tak sa mladí galanťania mohli radovať zo zisku prvých bodov.

 V šprinte nastúpili Tibor Rózsár a Samo Kivaroth. Obaja svoje zápasy dotiahli až do rozstrelu ktorý Samo vyhral a Tibor prehral. Blahoželáme.


Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

8.10.2016 sobots 14:30 hod. Galanta B – DKK Nové Mesto n/V – 5.kolo 2.KL
9.10.2016 nedeľa 10:00 hod. Zlaté Klasy – Galanta – 3.kolo DLZ

Zápasy na kolkárni v Galante

Všetky družstvá hrajú vonku

Komentáre

1 | Ludovit Sarkozi @ | pred ôsmimi rokmi

Gratulacia

gratulujem A druzstvu za pekny vykon a zvlast Jozkovi J.

reagovat

2 | jeriga @ | pred ôsmimi rokmi

ďakujem

Lajči, potešil si ma, že si si ma všimol.......­.hahaha aj keď nie som Jánošík!

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.