Galanta zvíťazila na Pasienkoch - MKK Slovan Galanta

Galanta zvíťazila na Pasienkoch

Napísal: Jozef Butko pred jedenástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

27.1.2013

Po zakolísaní v úvodnom zápase jarnej sezóny s Hlohovcom odchádzali kolkári Galanty A na zápas proti Victorii Pezinok s určitými obavami. Zápas bol dramatický a až do konca nebolo jasné ako dopadne. Nakoniec sa šťastena priklonila na stranu Galanty. Víťazstvo 5:3 a zisk dvoch bodov vrátil Galantu opäť do hry o najvyššie priečky prvej ligy.
Galantské Béčko si zopakovalo zápas na piešťanskej kolkárni.
Pred týždňom tam tesne prehralo s Rakovicami A. V nedeľu v čase obeda to bolo lepšie. S Rakovicami B si Béčkari s prehľadom poradili a odviezli si domov dva body za víťazstvo 6:2.
Po dlhej prestávke si majstrovský zápas zahrali aj galantskí dorastenci. Naposledy hrali ešte v minulom roku 18.novembra. Súpera z Modranky presvedčivo porazili a upevnili si pozíciu na prvom mieste tabuľky Dorasteneckej ligy.
Céčko Galanty malo voľno.

KK Victoria Pezinok – MKK Slovan Galanta A 3160:3181 (3:5)
24. januára 2013, kolkáreň Bratislava Pasienky

V predohrávke 15. kola druhej najvyššej kolkárskej súťaže na Slovensku sa na kolkárni bratislavských Pasienkov stretli celky Victorie Pezinok a Slovana Galanta. Domáci sídlili pred stretnutím na desiatom mieste a prípadná výhra by mohla posilniť ich nádeje na vzostup. Na druhej strane hosťujúca Galanta mala čo naprávať po „zbabranom“ stretnutí na domácej pôde s Hlohovcom. V každom prípade sa očakával tuhý boj o dva body.

Ťažko bolo v takomto stretnutí predpovedať favorita. Aj napriek papierovým predpokladom, ktoré jednoznačne hovorili na stranu Galanty, by nebolo veľmi múdre podceniť pezinskú Victoriu, ktorá dokáže svoje domáce prostredie pretaviť vo vlastnú výhodu. Galanťania však nechceli nechať nič na náhodu a na súpera vybehli hneď od začiatku.
V prvom rade treba vyzdvihnúť najmladšieho z úvodnej trojice Chovanec – Horník – Tumma. Miro Chovanec podal veľmi dobrý výkon (556 zvalených kolkov). Vcelku jednoznačne si poradil s domácim Hájekom, ktorému nadelil bezmála 20 kolkov. Víťazne si počínal aj Paťo Tumma, ktorý sa s Ivanom Vajsom naťahoval o každý jeden kôl. Avšak víťazný posledný set, v ktorom Galanťan utiekol súperovi o 11 kolkov sa ukázal ako rozhodujúci. Patrik výkonom 538 kolkov vyprevadil domáceho Ivana Vajsa v pomere 2,5:1,5. Takmer dokonalý úvod mohol doviesť do úspešného záveru Bystrík Horník, ktorý po dvoch setoch pri remíze 1:1 viedol nad Romanom Gorasom o 15 kolkov. Galanťan však nedokázal nadviazať na výborný výkon z druhého setu (141), v ktorom domácemu kolkárovi nadelil 21 kolkovú nádielku. Goras navyše začal svoj výkon stupňovať a Bystra pokoril pomerom 3:1 o deväť kolkov.
Hostia viedli po prvej polovici stretnutia 2:1 s náskokom cca. 25 kolov.

V druhej časti zápasu sa na dráhu v galantských farbách vypravila trojica Kupčok – Madrás – Hegedüšová. Vo vzduchu však viselo niekoľko otáznikov. Otázny bol predovšetkým výkon Stana Kupčoka, ktorý aj minulé stretnutie vynechal pre zranenie. Proti Pezinku sa však rozhodol nastúpiť. V prípade, že by mu zranenie znemožnilo pohodlný štart, bolo v zálohe pripravené duo Kaiglovcov. Stano však aj napriek miernym bolestiam podal veľmi dobrý výkon. Po úvodnej „oťukávacej“ dráhe (116) sa ukázal vo výbornom svetle (152, 136, 130, spolu 534). Do štvrtého setu nastupoval za stavu 2:1. Vo finiši však domáci Vandák (553) predviedol veľmi dobrý výkon (147) a priviedol na domácu stranu druhý bod v stretnutí.
Rovnaký scenár postihol aj Zoliho Madarása, ktorý po prvom sete prehrával s Pecháčkom o neuveriteľných 44 kolkov. Pred záverečným setom však dokázal otočiť stav duelu na 2:1 s deficitom 6 kolkov. Pecháček však v závere opäť vytiahol bravúrny výkon a napokon sa radoval z 26 kolkového víťazstva.
Ak sa však v tejto sezóne netreba o niečo obávať, tak sú to výkony Kiky Hegedüšovej. Tá si svoj debut v A družstve odkrútila aj vďaka absencii Doda Butka, ktorý pre pracovné povinnosti nemohol v tomto stretnutí nastúpiť. I keď dostala Kika najslabšieho hráča z domáceho celku (Šottníkovú), ktorú navyše po dvoch setoch nahradil Bučko, podávala neustále dostačujúce výkony. Navyše v závere stretnutia, keď to už začalo vyzerať všelijako sa Kika vybičovala k výbornému výkonu (152) a preto ju možno právom označiť za jedného z hlavných strojcov galantskej výhry 5:3.

Galanťania získali dva veľmi cenné body na ťažkej palubovke bratislavských Pasienkov.
Toto víťazstvo prišlo vhod aj vďaka prehre Zlatých Klasov v Preseľanoch, čím sa Slovan znovu dotiahol na lídra súťaže.
 (MK)

TJ Rakovice B – MKK Slovan Galanta B 3161:3200 (3:5)
27.januára 2013, kolkáreň Piešťany

Domáce Rakovice B, aj keď okupujú dolné priečky tabuľky druhej ligy sú nebezpečným súperom. Všetky jesenné zápasy hrali totiž na kolkárňach súperov a preto je ich umiestnenie skresľujúce a súperi nevedia čo od nich môžu čakať.
Galantské Béčko potrebuje body ako soľ a na súpera sa pripravilo zodpovedne.
Možnosť štartovať za Béčko využili aj hráči kádra A družstva Galanty Martin Kaigl, Karol Kaigl a Butko, ktorí nemohli hrať v zápase proti Pezinku uprostred týždňa.

O výborný úvod zápasu pre Galantu sa postarali Maťo Kaigl (559) a Bianka Nedomová (555). Nielenže získali vedenie 2:0, ale vybojovali aj nádejný rozdiel 80 kolkov v prospech Galanty B. Domáci Medzibrický (498) a Brežák (536) na nich nestačili.

Stredná fáza už tak dobre pre Galantu B nedopadla. Száz (505) a Jeriga (512) so svojimi súpermi prehrali. Monika Dalošová (511) a Adamec (519) síce výkonmi neoslnili, ale napriek tomu vyrovnali stav stretnutia na 2:2.

V záverečnej fáze musela Galanta B veľmi zabojovať, aby jej víťazstvo neutieklo. Karol Kaigl (520) s dobre hrajúcim Palkom Duračkom (554) po remíze 2:2 stratil bod.
Butko (549) mal tiež výborného súpera. Domáci Búš (543) až do konca držal galantských hráčov v napätí. Hlavne v dorážke hral excelentne.
Butko však ukázal pevné nervy do samého konca a záverečnými tromi hodmi strhol víťazstvo na stranu Galanty.
 (JB)

MKK Slovan Galanta dorast – ŠK Modranka dorast 1509:1398 (2:0)
27.1.2013, kolkáreň Galanta

Favorizovaní domáci dorastenci od prvého hodu držali súpera „na dištanc“. Aj napriek tomu, že sa nedokázali dostatočne motivovať, pomerne pohodlne zvíťazili.
Výkony hráčov:
Galanta – Bauer 442, Tyavoda 505, Chovanec 512, Hegedüšová 492
Modranka – Baláž 501, Ležovič 475, Jankovičová 422, Šúryová 363
(JB)

Najbližší program MKK Slovan Galanta
2.2.2013 sobota 09:00 hod. Galanta A – Cabaj Čápor 16.kolo 1KL
2.2.2013 sobota 13:00 hod. Galanta B – DKK Nové Mesto n/V 19.kolo 2KL
2.2.2013 sobota 16:30 hod. Galanta C – Sládkovičovo B 18.kolo 3KL
3.2.2013 nedeľa 10:00 hod Piešťany dor – Galanta dor 13.kolo DL

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante

1.3.2013 piatok 18:00 hod. Tlmače – Trenčín B 19.kolo 2KL

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.