Galantské tímy zvíťazili dvakrát 7:1 - MKK Slovan Galanta

Galantské tímy zvíťazili dvakrát 7:1

Napísal: Jozef Butko pred dvomi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

14.apríla 2022

Počas tohto týždňa čakali kolkárov Galanty dva zápasy.

Družstvo  Galanty „A“ iba po štyroch dňoch hraloopäť v Starej Turej.

Po sobotňajšom zápase so Starou Turou „A“ ich tu v stredu čakali v dohrávke 15.kola kolkári DKK Nové Mesto n/V.

Galantskí kolkári po najlepšom výkone sezóny zvíťazili až nečakane hladko 7:1 a poskočili v tabuľke 1.KL západ na 4.miesto.

Béčko Galanty dohrávalo na domácej pôde odložený zápas s ŠKK Tlmače.

Aj tento zápas skončil rovnakým výsledkom.

Galanta „B“ zvíťazila nad Tlmačmi presvedčivo 7:1.

Na budúci týždeň, v sobotu 23.apríla sa v Galante uskutočnia Majstrovstvá Trnavského kraja žiakov a dorastencov. Štart je naplánovaný o 9:30 hod.

Poteší nás, ak prídete povzbudiť do galantskej kolkárne mladé kolkárske nádeje z Trnavského kraja.

DKK Nové Mesto n/V – MKK Slovan Galanta A 3318:3397  (1:7)

Streda13.4.2022, kolkáreň Stará Turá, 22.kolo 1.KL Západ

Kolkári Galanty A sa do Starej Turej vrátili znova, už po štyroch dňoch.

Po sobotňajšom zápase so Starou Turou A ich v stredu čakalo družstvo DKK Nové Mesto n/V, ktoré tu hráva domáce zápasy.

Oproti výkonu v sobotu sa galantskí kolkári zlepšili o 106 kolkov a pomerne jednoznačne zvíťazili 7:1.

Víťazstvo sa ale nerodilo hladko.

Domáci začali zápas s osvedčenou kvalitnou dvojicou Bielko- Mokrohajský a Galanta proti nim nasadila Kosára s Jerigom.

Oto Kosár (575) hral veľmi dobre a tesne vyhral s Dušanom Bielkom (561) prvé dva sety.

V treťom sete, keď už hral Bielko pod tlakom zvíťazil Kosár dokonca o 20 kolkov a získal predčasne bod.

Kosár začal excelentne aj štvrtý set (110 do plných) a aj keď súper ešte ukázal svoju silu, vyzeralo to na jednoznačné víťazstvo 4:0 na sety. Nevydarená posledná dorážka (27), ale Kosárovi zmarila jeho nádeje na šesťstovku…

V druhej dvojici domáci Dominik Mokrohajský (618)prvý set s Jozefom Jerigom (544) tesne prehral 145:150, ale potom už išiel „ako píla“ a vyhral ďalšie tri sety!

Po setoch 164, 140 a 169 sa jeho konečný výsledok zastavil na čísle 618, čo bol najlepší výkon zápasu.

Jerigovi bohužiaľ, napriek snahe  postupne „dochádzala para“ a strácal  hernú istotu. Výkon z prvého setu už nezopakoval.

Aj hlavne vďaka výkonu Mokrohajského pri remíze 1:1 viedli domáci až o 60 kolkov.

Kolkárom Galanty začalo svitať na lepšie časy v druhej tretine zápasu.

Nedarilo sa domácemu Marekovi Piscovi (487). Toho od 58.hodu vystriedal Jozef Bača, ale ani on už nedokázal zvrátiť priebeh duelu s Bystríkom Horníkom (546).

Horník aj napriek bohatému negatívnemu výsledku v záhodoch (12!) si vcelku v pohode postrážil víťazstvo na sety 3:1.

Štvrtý domáci hráč Jaroslav Švaro (575) podal kvalitný výkon a v každom ďalšom ste sa ešte aj zlepšoval.

Napriek tomu mu to ale na zisk bodu nestačilo.

Dôvodom bolo, že sa vo výbornom svetle predstavil štvrtý hráč Galanty Tomáš Vlahi (585).

Ten k dobrému výkonu pridal aj kvalitné hody v rozhodujúcich okamžikoch a zaslúžene nad Švarom zvíťazil.

Galante sa tak podarilo otočiť nepriaznivý vývoj zápasu vo svoj prospech.

Pred poslednou tretinou zápasu už viedla 3:1, tesným rozdielom deviatich kolkov.

Aj v závere zápasu pokračovali hráči Galanty vo víťaznom ťažení.

Domáci Peter Vojtek (527) začal síce celkom dobre keď uchmatol bod v prvom sete Jozefovi Butkovi (595), ale to bolo z jeho strany všetko.

Butkopotom už naplno prevzal iniciatívu. Aj keď mal v ďalšom priebehu aj slabšie chvíľky, dokázal sa s nimi vyrovnať a ďalšie tri sety s prevahou vyhral.

Vo vyrovnanom súboji, ktorý vybojovali domáci Marek Mikulec (550) a galantský „bombardér“ Zoltán Madarás (552) sa súperi „naťahovali“ o každý kol.

Víťazstvo v setoch patrilo striedavo raz jednej, raz druhej strane.

Na sety to nakoniec bola remíza 2:2, ale úspešnejší a šťastnejší bol napokon Zolo Madarás.

Galantské Áčko tak zvíťazilo nad DKK Nové Mesto n/V 7:1 rozdielom 79 kolkov.

Vlah

Tomáš Vlahi a Bystrík Horník v zápase s Novým Mestom n/V

MKK Slovan Galanta B –ŠKK Tlmače  3172:3033  (7:1)

Utorok12.4.2022 kolkáreň Galanta, 26.kolo 2.KL západ

Kolkári Galanty Bv utorok dohrávali zápas 20.kola 2.KL západ proti Tlmačom.

S tradičným súperom, ktorý svoje domáce zápasy pred nedávnom hrával aj v Galante si Galantske Béčko pripísalo nečakane ľahké víťazstvo 7:1.

V úvode zápasu hostia ešte ako-tak držali krok s domácimi.

Katka Večeríková (512) totiž trochu nečakane stratila bod, keď podľahla hosťujúcemu Jaroslavovi Lehockému (527).

Druhý galantský hráč Tibor Rózsár (564) síce najlepším výkonom zápasu zdolal Štefana Fábika (531), ale po prvej tretine zápasu to bolo dosť  vyrovnané.

Za stavu 1:1 viedla Galanta B iba rozdielom 18 kolkov.

Tlmačom ale potom akosi došiel dych a až do konca zápasu iba jeden ich hráč prekonal hranicu 500 kolkov.

Samozrejme túto situáciu domáci hráči využili a svoj náskok neustále zvyšovali.

Všetci štyria ďalší hráči Galanty B získali body.

Postupne Ján Ašváni (529) porazil Milana Vrableca (495) a Rastislav Schiller (494), aj keď tesne zdolal Dominika Zajka (491).

Aj v poslednej tretine potom Marián Kubalec zvíťazil nad Jurajom Zajkom st. (505) a Stanislav Kupčok (550) bol vo všetkých štyroch setoch lepší ako Jaroslav Gálet (484), ktorého od 61.hodu striedal Jozef Šumeraj.

Galanta B tak napokon zvíťazila výrazne 7:1.

Náskok domácich sa vyšplhal na konečných 139 kolkov.

Majstrovstvá Trnavského kraja – ŽIACI a DORASTENCI v Galante

Sobota 23.4.2022 o 9:00, kolkáreň Galanta

Na základe Rozpisu Krajského kolkárskeho zväzu Trnava, bol organizáciou Majstrovstiev kraja žiakov a dorastencov  poverený Mestský kolkársky klub Slovan Galanta.

Ako nám povedal riaditeľ podujatia Oto Kosár, na Majstrovstvá Trnavského kraja je už všetko pripravené tak, ako má byť.

Prezentácia pretekárov začína o 9:00 hod. a štart je naplánovaný o 9:30 hod.

Srdečne všetkých pozývame do galantskej kolkárne!

Príďte povzbudiť žiakov a dorastencom MKK Slovan Galanta a samozrejme aj ďalšie mladé kolkárske nádeje z Trnavského kraja.

Majstrovstvá Trnavského kraja – miesta a termíny

Krajský kolkársky zväz Trnava vydal Rozpis Majstrovstiev Trnavského kraja v kolkoch, pre všetky kategórie.

V rozpise sú uvedené miesta kde sa na jednotlivých kolkárňach budú konať MK.

MKK Slovan Galanta vypracoval predbežnú nomináciu kolkároch a kolkárov, ktorí sa na Majstrovstvách kraja zúčastnia:

Trofeje

Trofeje pre víťazov Majstrovstiev Trnavského kraja už v Galante čakajú na nových majiteľov

Najbližšie zápasy družstiev MKK Slovan Galanta

Piatok22.4.2022 o 18:00, Galanta A  – Stará Turá A, dohrávka 11.kola 1.KL západ

Sobota23.4.2022,kolkári Galanty B majú voľno

Sobota 23.4.2022 Majstrovstvá Trnavského kraja žiakov a dorastencov v Galante !!!